Poloostrovní FVE krok za krokem

Vše o tomto tématu - teorie, praxe, konkrétní projekty i produkty. Osvětlení, topidla, vařiče a související.
Odpovědět
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Poloostrovní FVE krok za krokem

Příspěvek od Joe Azbest »

Tak teď se blížím do finále. Dodělávám hlavní ochranné pospojení. Když jsem dům stavěl, tak ještě nebylo potřeba pod základy zemnící pásek dávat. Prokopal jsem se až k základové desce. Kladivem jsem se probouchal na dvou místech až na armaturu a teď budu muset všechno pospojovat, armaturu, hromosvod, HOP a hlavní rozvaděč. Celkem mě překvapilo, že firmy které montují FV to dost často vůbec u starších domů neřeší.
Doporučuji zhlédnout toto perfektní video: https://www.youtube.com/watch?v=L015k67YFks&t=3265s
Jinak celká moje FV funguje naprosto perfektně, dneska z toho lezlo i 8kW. I při zatažené obloze to za den natlačí do baterek 15kWh, akorát víkendy jsou energeticky náročnější. Jediné co se dá Victronům vytknout je trochu větší hlučnost, ale vzhledem k tomu, že je to ve sklepě v technické místnosti, tak to nevadí.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Poloostrovní FVE krok za krokem

Příspěvek od Count »

Mám totaz ohledně FVE, ale nevím, kam správně ho zařadit, tak zkusím sem. Mám dva 100W panely a věci kolem (regulátor, baterie, atd) a zvažuji možnost rychlého odpojení FV panelů od regulátoru, protože systém s baterií je +- přenosný. Napadlo mě to udělat pomocí SAE konektoru, ale nenašel jsem zatím nějaké relevantní informace, zda je to OK, nebo to jde udělat i lépe. Směrem od FV panelů je pojistkový odpínač s jištěním 12A, a až za ním k regulátoru by byl SAE konektor. Je to OK?
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Poloostrovní FVE krok za krokem

Příspěvek od Joe Azbest »

Proudově by to vyšlo, i když to bude na těsno. Nebylo by lepší tam dát normální konektor MC4? Řešení levné, rychlé, časem prověřené.
Odpovědět