Lightstick

Vše o tomto tématu - teorie, praxe, konkrétní projekty i produkty. Osvětlení, topidla, vařiče a související.
odpadlik
Příspěvky: 140
Registrován: 19.12.2012 14:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy

Re: Lightstick

Příspěvek od odpadlik »

Po rozmražení svítí dál, vy ten trik neznáte?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Lightstick

Příspěvek od proforma »

Tedy, on to neni lighstick, ale blizsi vlakno jsem nenasla...

Koupila jsem psovi svitici obojek, tenhle: https://www.krmiva-erpemos.cz/obojek-sv ... V5EALw_wcB

A velmi prijemne prekvapeni. Za cenu nula nula nic to sviti fakt hodne. Je to nekolik LEDek spojenych dratkem v silikonove trubici, s prtavym akumulatorem. Deklarovana vydrz je az 4 hod., ale jeste se mi to nepodarilo vybit. Nic to nevazi, jde to zmuchlat do kapsy, odolne desti (ale ne proti ponoreni)... Dovedu si to predstavit nekam na cundr do stanu, na nocni bojovku apod. Vyrabi se v bile, cervene, zelene a modre.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Lightstick

Příspěvek od ecart »

Tohle je super proti zabehnuti. Dam to manzelce pod stromek!
NoobsRush
Příspěvky: 119
Registrován: 17.01.2021 12:44

Re: Lightstick

Příspěvek od NoobsRush »

Pro takové případy kdy ten obojek neslouží pro primární účel (označení psa v noci). Je lepší pozička s velcrem. Funguje to na úplně stejným principu, ale ta svítivost a tvar světla je lepší.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Lightstick

Příspěvek od dracekvo »

Ecart: jako aby se ti nezaběhla? :-D
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Lightstick

Příspěvek od Nightmare »

Jen k tomu lightsticku a zamražení a stárnutí... Funguje to tak, že tam je v plastové nádobce roztok s Luminou a malé skleněné trubičce (tu lámete) roztok hydroxidu sodného. Po zlomení a smíchání a chemické reakci se krom jiného uvolňuje světlo. Takže stárnout (imho ani na světle) by to nemělo, pokud to zamrazíte jen velmi zpomalíte chemickou reakci spojenou s emisí světla, nicméně si myslím, že stejně bude pomaličku probíhat. Takže v tom mrazáku to bude mít jen omezenou životnost.

BTW: tady funkce a jiné složení https://fyzmatik.pise.cz/102-svitici-tycinky.html

a tady, kdyby se s tím chtěl někdo sr.... https://theses.cz/id/lufh6o/DP_Pokorny_ ... e_2015.pdf

Edit: s tím hydroxidem možná kecám, nějaké recepty jsem sice našel, ale nikde to, podle čeho si to pamatuju...
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Lightstick

Příspěvek od dracekvo »

Občas jsem zamrazil náramky z diskotéky. Nějakou dobu to v mrazáku svítilo. Ale stejně se to vysvítilo.
Je to prostě na jedno použití. Mrazák reakci zpomalí, ale nezastaví.
Odpovědět