Kanystry na PHM.

Vše o tomto tématu - teorie, praxe, konkrétní projekty i produkty. Osvětlení, topidla, vařiče a související.
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Kanystry na PHM.

Příspěvek od JenDAG »

Epoxidova dvouslozkova barva.
soky
Příspěvky: 1
Registrován: 27.02.2018 13:41
Pohlaví: muž

Re: Kanystry na PHM.

Příspěvek od soky »

Já se plechovejch kanystrů něco nahledal ale nakonec sem nějaký našel právě v armyshopu a další někde na fóru, dokonce za pár šupů. Kupovat nový je dost drahá legrace, lepší je obětovat ten čas. Benzín bych do plastu nedával. Naopak slivovici bych zase nedával do nerezu, když už to tu řešíte :mrgreen: Na tu mám tyhle plasťáky s kohoutkem https://www.poblijony.cz/kanystry/

Spam. Ban. Fab
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Kanystry na PHM.

Příspěvek od Kapo »

Hmmm, prvý príspevok s reklamou? Tož snad máš rád banány.

Apropó, slivovicu /a aj hoc aký destilát/ odporúčat dávat do plastu?? tak to by si zalúžil vykastrovat. :puke
.... Pokud by ji lidé nechali v plastu, asi by se brzy divili. Alkohol plastové nádoby rozpouští a chemické látky, změkčovadla a ftaláty se do destilátu uvolňují.....
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Kanystry na PHM.

Příspěvek od Matěj »

Onehdy jsem potkal při cestě podchodem skupinku pravděpodobně bezdomovců, kteří zdatně popíjeli nějaký destilát z platového kanistru o objemu asi 5 litrů s nápisem vodka, zbytek popisku si už nepamatuji, tak neřeknu, co to bylo přesně zač, každopádně lihový odér sekundoval jejich zanedbanému pachu. Vypadalo to vyrobeno ale průmyslově. Každopádně vypadali spokojeně a nějaké ftaláty a změkčovadla asi neřešili... Tak asi i výrobci takových jistě kvalitních chuťovek to davaji do plastů. :D
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kanystry na PHM.

Příspěvek od Rafael »

Všelijaké plastové nádoby na technický líh jako PHM apod. proč ne.
*
Ale skladovat nebo distribuovat v nich pitné lihoviny mi přijde velmi nechutné a svědčící o neúctě ke kvalitnímu alkoholu.
Ten se skladuje ve skle, dřevu, nerezu nebo v kamenině.
Ne, že by se z těch ftalátů někdo přímo otrávil, ale jejích zdravotní závadnost je u některých materiálů prokázána a není v laických silách poznat u kterých.
*
Nicméně jsou nejrůznější plastové kádě, kvasné tanky apod. Hlavně ve vinařství. Ale ty mají potravinářský atest na víno. Takže i do nich bych nikdy nějaký výšeprocentní lihovinu nedal.
*
A jak se oficiálně distribuje potravinářský 96% líh?
Myslel jsem si donedávna, že výhradně jen v nerezových cisternách. Ale není tomu tak.
"Menším" odběratelům je z lihovarů dovážen v IBC 1000l kontejnerech. Plastových. Ty prý mají speciální atest na takové koncentrace, ale i tak slouží jen k přepravě.
Mimo zrání kde jsou dřevěné sudy nenahraditelné, používají všichni výrobci ve všech fázích nerezové nádoby.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Kanystry na PHM.

Příspěvek od Foxy »

Rafael píše:Všelijaké plastové nádoby na technický líh jako PHM apod. proč ne.
*
Ale skladovat nebo distribuovat v nich pitné lihoviny mi přijde velmi nechutné a svědčící o neúctě ke kvalitnímu alkoholu.
Ten se skladuje ve skle, dřevu, nerezu nebo v kamenině.
V zavedených poměrech mírové blaženosti zajisté ano.
Ale když jsme s naší pojízdnou spojařskou dílnou odjížděli na Slovač na cvičení "Štít 72", furt mi nedocházelo, proč náš řidič tak zuřivě sháněl nové, dosud ještě nepoužité kanystry (standardní 20l "jerrycan"), a navíc je ještě vyplachoval vroucí vodou.
Došlo mi to při návratu, kdy vracející se vojska byla hned při příjezdu podrobena obzvláště pečlivému filcuňku, zaměřenému na ze Slovače propašovávaný chlast. Jako návnada pro pátrače sloužila půllitrovka jakési podřadné lihoviny, ledabyle ukrytá ve skříňce s nářadím, kterážto byla vítězoslavně a za výhrůžného slovního doprovodu typu hromyblesky, promptně zabavena. To, že ve dvou špinavých, zablácených kanystrech, v klecích vejtřasky mezi kanystry s naftou uložených, bylo 40 litrů prvotřídní slivovice, na to ti troubové nepřišli.
Proč to píšu; ještě po roce, kdy jsem šel do civilu, (a kdy ty dva kanystry byly v příručním skladu řádně uloženy mezi mazivy a oleji, samozřejmě s označením "Denaturovaný líh"), tak ta slivovice byla stále perfektní. Ani to, že oba kanystry už zdaleka nebyly plné ;) , tak ani vnitřní červenohnědý nátěr, ani gumové těsnění uzávěru, chuť vysokoprocentní slivovice i po té dlouhé době nikterak nenarušily.
Tolik k možnému skladování i docela kvalitního alkoholu v bojových podmínkách.
Když je zle, je to vlastně fajn, protože by mohlo být i hůře.
Když už je tak zle, že horší už to být nemůže, je to vlastně fajn, protože pak už může být jen lépe.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kanystry na PHM.

Příspěvek od Rafael »

No, jo když to jinak nešlo nebo v PA době by jiná možnost nebyla...

Proč ne, nikdo by se tím neotrávil a ani zvlášť nekontaminoval.
Líh nevytváří se žádnými nádobami nebo s materiály na nich použivanými žádné nebezpečné sloučeniny. A možná i s vnitřními nátěry kanystrů když je "jen velmi slabé rozpouštědlo".
*
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Kanystry na PHM.

Příspěvek od Audis »

Test recenze
CARFACE Kanystr plastový 5l, 5 l, s nálevkou, cena okolo 160 Kč.
Víčko má těsnění, při středně silném dotažení už neteče. Nálevka nelze nasadit volně, musí se zatlačit :-( Seříznutí nožem nepomohlo. Po nasazení nálevky kape mezi nálevkou a přírubou. Pořeším nákupem těsnění 30x1 nebo 30x1,5 a umístím na nálevku. Celková kvalita nic moc. Ale potom už účel uspokojivě splní.
https://www.lkq.cz/Product/DO-CF338765/12382554
Obrázek
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Kanystry na PHM.

Příspěvek od golem »

To je tak vozit to v autě prázdné a když ti nedejbože dojde šťáva, tak s tím dojet stopem na pumpu. A nebo si v tom po zahrádce nosit vodu... :lol:
Odpovědět