Baterie 1,5V AA

Vše o tomto tématu - teorie, praxe, konkrétní projekty i produkty. Osvětlení, topidla, vařiče a související.
Uživatelský avatar
nabu
Příspěvky: 102
Registrován: 07.02.2012 11:38
Bydliště: Praha

Re: Baterie 1,5V AA

Příspěvek od nabu »

japonci vyrábí vskutku rozpadlické nouzové AA baterie, které mohou ležet věky na polici a pak se do nich jen načůrá - a jedou...Lze to až 5x opakovat.
Nebo nalije cokoliv tekutého.
jemnují se NOPOPO - a jsou k vidění na ebay.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Baterie 1,5V AA

Příspěvek od bacil »

AQUACELL je výrazně levnější - 2ks zs $5. K dostání tamtéž, na aliexpressu se dá i ještě levněji, ale musíte dobře chápat co kdo píše (cena za kus, sadu, lot...), jinak je to tam při běžném hledání dražší.

Ale zcela bezkonkurenční nákup šlo udělat nedávno v Kauflandu, 10 baterek za necelých 30kč s výdrží 5 let (alkaliky lze použít i 3 roky po předepsané výdrži), to fakt pak nemají tyhle čůrací baterky příliš smysl. Za těch pár let už dnešní technika na tužkové prostě nebude fungovat, a nová se bude vyrábět na blionky s tím se prostě smiřte.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Baterie 1,5V AA

Příspěvek od sigmark »

při 25 USD za 6 ks mi vychází 4, 15 USD na jednu oproti 2,5 USD za Aquacell. Vzhledem k tomu že narozdíl od Aquacell(říká výrobce) jdou použít vícekrát mi dražší nepřipadají
RAD
Příspěvky: 214
Registrován: 27.11.2013 10:39

Re: Baterie 1,5V AA

Příspěvek od RAD »

pokud sem dobře hledal tak aquacell má mizerných 1000mAh což sice vyvažuje obnovitelnost jenže zatížení píšou 4-5x nižší než standardní alkalická baterie . pokud chcete životnost jednoznačně lithiovky. Výrobce garantuje 15let . Vydržej pořádnej odběr , možná s nimi půjde rozdělat i oheň a fungovat by měly i při jaderný zimě :-D . Jen ta cena je hrozná.
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Baterie 1,5V AA

Příspěvek od Joe Azbest »

Chystám se koupit v ledshopu pakl 48 lithiovych AA baterek za necelych 18 stovek. Podle datasheetu, který se tam dá stáhnout v PDF je doba skladovatelnosti bez podstatné ztráty kapacity 20 let při teplotě 21°C, trvalá zatížitelnost 3A, pulsně 5A - 2sec. odběr, 8sec. pauza. Nezanedbatelná výhoda je i poloviční váha oproti nabíjecím NiMh, ve výkonné čelovce na čtyři tužkovky to je opravdu poznat. Pro začátek jako nouzový zdroj do kde čeho to bude stačit a dá se to vylepšit rotací v domácích spotřebičích.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Baterie 1,5V AA

Příspěvek od Hohepa »

Můžeš napsat v kterém ledshopu ?
To je poloviční cena oproti kamenným krámům.
Snad jen aby nebyly dvacet let staré.
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Baterie 1,5V AA

Příspěvek od Joe Azbest »

Je to tady http://ledshop.cz/energizer-ultimate-li ... 3307B.html
Ale pokud umím dělit, tak to není za polovinu, ale levnější o desetikorunu. Obrat zboží budou mít slušnej, většina zboží skladem. Chci si ještě s baterkama koupit do svěho zavazadla tuto svítilnu http://ledshop.cz/led-svitilna-sunwayma ... z4171.html ale až po vánocích, teď by to doma neprošlo.
Preferuju zařízení na jednu tužkovku.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Baterie 1,5V AA

Příspěvek od Hohepa »

No například v Bau.. mají balení dvou kusů za myslím cca 150 Kč ?
Na kronium jsem je spolu s baterkou kupoval před pár lety také za necelých 80 kaček.
Překvapilo mě, že ta cena tolik spadla. Nějak jsem to nesledoval neb jsem je nepotřeboval.
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: Baterie 1,5V AA

Příspěvek od gannicus »

Mám v plánu koupit lit baterky u ledshopu: http://ledshop.cz/lithiova-baterie-energizer~z3307.html

Při větším množství se vyplatí přikoupit nějakou tu svítilnu (nejlevnější mají za 200, což je pořád 100 v plusu). Nechce se někdo přidat? Anebo ještě líp - nechce si někdo koupit svítilnu?
dr.know
Příspěvky: 195
Registrován: 11.09.2014 23:11
Pohlaví: muž

Re: Baterie 1,5V AA

Příspěvek od dr.know »

Ahoj, vím, že to je téma na 1,5V AA, ale nechci zakládat další téma kvůli jednoduchému dotazu.

- Sháním baterii do 9V zámku trezoru, první baterie z výroby vydržela cca 2 měsíce (byla to nějaká lepší GP) a pak už hlásil slabou baterku.
Nová baterka, trezor otevřen řekněme cca 3-5x týdněm výdrž cca měsíc něco, najednou trezor nešel otevřít, baterka dead.
Následně vyměněn číselník a nová baterka, nějaká obyč. Dnes opět stejný problém, po cca měsíci sporadického otvírání baterie hlásí že je dead.
Údajně to má vysoký odběr ten zámek - 500 mA, doporučil by mi někdo ideálně ze své skušenosti jaký typ koupit, aby to nějakou slušnější dobu vydrželo?
Našel jsem zde http://www.conrad.cz/baterie-9-v.c0501123 nějaké jakože lepší/dražší baterky, měl by někdo tip, kterou vzít?
díky moc
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie 1,5V AA

Příspěvek od Jenda »

Změř odběr naprázdno. Možná to je špatně udělané a má to vysokou standby spotřebu.

Udělej si adaptér na LiION články, které získáš ze starých baterek do notebooků.
dr.know
Příspěvky: 195
Registrován: 11.09.2014 23:11
Pohlaví: muž

Re: Baterie 1,5V AA

Příspěvek od dr.know »

Díky ale to je pro mě naprostá španělská vesnice, nemám ani měřák(ale zkusím sehnat) a opravdu neaspiruji na výrobce baterií, to by skončilo ošklivým požárem :-)
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Baterie 1,5V AA

Příspěvek od cipis »

Tak pokud se tam vleze, tak použij redukci z 6ks 1,5V AA na 9V a mělo by to vydržet násobně déle.
dr.know
Příspěvky: 195
Registrován: 11.09.2014 23:11
Pohlaví: muž

Re: Baterie 1,5V AA

Příspěvek od dr.know »

nevleze, baterka je skryta číselníkem :(
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Baterie 1,5V AA

Příspěvek od Joe Azbest »

gannicus píše:Mám v plánu koupit lit baterky u ledshopu: http://ledshop.cz/lithiova-baterie-energizer~z3307.html

Při větším množství se vyplatí přikoupit nějakou tu svítilnu (nejlevnější mají za 200, což je pořád 100 v plusu). Nechce se někdo přidat? Anebo ještě líp - nechce si někdo koupit svítilnu?
Tak takoví idioti opravdu v ledshopu nejsou, aby ke svítilně za pár stovek prodali třeba 12 lithiových AA baterií za 29 korun :lol:
Už jsem si koupil ten zvýhodněný pakl 48 kusů po 39 korunách a v balíku přišlo 12 klasických balení po 4 kusech a bylo to v originální zapečetěné krabici energizer. Zatím spokojenost.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Baterie 1,5V AA

Příspěvek od Hohepa »

No já jich dostal ke svítilně deset kusů :D
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Baterie 1,5V AA

Příspěvek od Joe Azbest »

Hohepa píše:No já jich dostal ke svítilně deset kusů :D
Tak to je ukázka toho jakou marži na tom asi mají. Je zajímavé, že u některých svítilen mají napsany kolik si k tomu můžeš koupit baterek a u některych není nic. Asi vznesu na prodejce dotaz, koupil jsem svítilnu za třináct stovek a akci jsem nevyužil.
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Baterie 1,5V AA

Příspěvek od Lachtan »

dr.know píše:Ahoj, vím, že to je téma na 1,5V AA, ale nechci zakládat další téma kvůli jednoduchému dotazu.

- Sháním baterii do 9V zámku trezoru, první baterie z výroby vydržela cca 2 měsíce (byla to nějaká lepší GP) a pak už hlásil slabou baterku.
Nová baterka, trezor otevřen řekněme cca 3-5x týdněm výdrž cca měsíc něco, najednou trezor nešel otevřít, baterka dead.
Následně vyměněn číselník a nová baterka, nějaká obyč. Dnes opět stejný problém, po cca měsíci sporadického otvírání baterie hlásí že je dead.
Údajně to má vysoký odběr ten zámek - 500 mA, doporučil by mi někdo ideálně ze své skušenosti jaký typ koupit, aby to nějakou slušnější dobu vydrželo?
Našel jsem zde http://www.conrad.cz/baterie-9-v.c0501123 nějaké jakože lepší/dražší baterky, měl by někdo tip, kterou vzít?
díky moc


Předpokládám, že se jedná o elektronický zámek typu jaký třeba dodává ke svým výrobkům Wico - pokud ano, tak by jsem patrně uvažoval o reklamaci, neb takový mám na svém sejfu též, mám jej skoro 2 roky s obdobnou četností otevírání a stále tam mám původní baterii.
dr.know
Příspěvky: 195
Registrován: 11.09.2014 23:11
Pohlaví: muž

Re: Baterie 1,5V AA

Příspěvek od dr.know »

Nevim,tohle je Justra.Dam tam dalsi baterku a uvidim,taky bych to videl na reklamaci ale pri predstave,ze by trezor mel jit ven a jet nekam na reklamaci me berou mrakoty:-(
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Baterie 1,5V AA

Příspěvek od Lachtan »

Odpovědět