The Long Dark

Odpovědět
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

The Long Dark

Příspěvek od MrPorter »

http://store.steampowered.com/app/305620/
http://intothelongdark.com/

Velmi povedená survival hra, kde máte za úkol přežít v kanadské divočině po nějaké geomagnetické katastrofě - což znamená jen to, že je to normální příroda, akorát bez ostatních lidí. Zatím je to early access, takže to nemá příběh, jen sandbox - objevíte se na náhodným místě v lese a přežívejte. Největším nepřítelem je tam mráz a hlavně vlci. Najít v nějaké chatě pušku je vzácnost, a náboje stejně tak, takže vlkům je potřeba se vyhýbat, není to žádná střílečka a když vás napadnou, tak je to dost průser. Samozřejmě je potřeba i jíst a pít.

Grafika je jednodušší, téměř až komiksová, ale o to je zase přehlednější (a teoreticky to pojede i na slabších strojích). Tu atmosféru mrazivýho severu to vykresluje velice pěkně.

Nevím, jestli to v tuto chvíli stojí za těch 20 euro, no ale pro rozpadlíky, co mají Steam, je to myslím jasná položka na wishlist a čekání na nějakou pěknou slevičku.
r.dexter
Příspěvky: 16
Registrován: 15.11.2012 10:43

Re: The Long Dark

Příspěvek od r.dexter »

Je to fajn oddychovka. Člověk si může vyzkoušet, jak by to vypadalo po velkým průseru v zimě. Všude sníh, nikde jídlo a člověk pak s sebou tahá batoh plnej klacků, aby se trošku ohřál a rozpustil si sníh na pití.
__sXe__
Příspěvky: 57
Registrován: 01.08.2016 11:15
Pohlaví: muž

Re: The Long Dark

Příspěvek od __sXe__ »

Momentálne to hrám 3 deň, celkom zaujímavé ;)
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: The Long Dark

Příspěvek od dracekvo »

To je strašná ptákovina :D
Sedím od toho už od včerejška. Přežívám asi 7 dní. Usadil sem se v nějakym fajn statku. Opravuju si oblečení, suším srnčí střeva a přes den podnikám výpravy po okolí. Večer zase pěkně do baráčku ke krbu, než se ukážou vlci.
Jen by to chtělo nějakej luk, abych se nemusel spokojit jen se chcíplejma jelenama a mohl si ulovit čerstvého :D
Chystám se zkusit udělat oko na králíky, ale nemám čas.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: The Long Dark

Příspěvek od Hdm »

Měl jsem možnost si zahrát. Na první pokus 23 dní, přežil jsem 11 útoků vlků, 2 útoky medvěda, pak milosrdná smrt v noci ve spánku, kdy jsem podcenil noční ochlazení. Celkově dobrá hra, jen je avatar dost rozežranej, jako sníst 3 kg masa naposezení už je podle mě dost :-D
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: The Long Dark

Příspěvek od MrPorter »

Aktuálně na Steamu v podzimních slevách za 10 euro. Zdá se, že už mají téměř hotový příběh, čili pak to asi vytáhnou z early access a asi to bude dražší.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: The Long Dark

Příspěvek od malajizva »

Díky za upozornění, dal jsem si pod stromeček :lol:
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Druid
Příspěvky: 16
Registrován: 26.11.2016 10:46
Pohlaví: muž

Re: The Long Dark

Příspěvek od Druid »

Hru vlastním snad od samého začátku otevření Alpha verze. Nejdýl sem přežil něco přes 30dní a pak, kvůli své vlastní blbosti a lačnosti vyšel ven když byla sněhová bouře a už se nevrátil. Osobně mi hodně u hraní pomáhá bloček s tužkou a kresba vlastní mapy. Za tu dobu co to hraju už udělali dost vylepšení a nových možností ve hře. Určitě doporučuju. Dá se tam vyřádit na spoustu hodin a nového obsahu je víc a víc.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: The Long Dark

Příspěvek od MrPorter »

Hra je teď opět v 50% slevě za 10 euro, podle vyjádření tvůrců "poslední šance" za tuhle cenu, čili zřejmě chystají vydání plné verze včetně příběhu, plus na stránkách běží 7-denní odpočet... ale samozřejmě to může být reklamní tah.
Uživatelský avatar
El Carlos
Komerční
Příspěvky: 21
Registrován: 20.07.2017 22:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: The Long Dark

Příspěvek od El Carlos »

Taky jí mám v seznamu, ale jenom protože ze zásady neplatím za Early Access. Čekám na finále (pokud bude).
Co všechno jsme již lyofilizovali - http://1url.cz/@lyofilizace
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: The Long Dark

Příspěvek od dracekvo »

Mě ta hra přestala bavit. Prostě tam jen člověk tak nějak bloumá a bez cíle.
Hlavně jako zásadní nevýhodu vidím to, že tam nejde tvořit mapa.
Tak čekám, až se tam objeví nějaké mise.
Uživatelský avatar
El Carlos
Komerční
Příspěvky: 21
Registrován: 20.07.2017 22:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: The Long Dark

Příspěvek od El Carlos »

V tom případě doporučuji Flame In the Flood. Má to storyline, ale také nekončný mód...
Co všechno jsme již lyofilizovali - http://1url.cz/@lyofilizace
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: The Long Dark

Příspěvek od Lyster »

Dneska jsem si TLD zakoupil a celkem se mi to líbí. Na odreagování to bude myslim dobrý. :)
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: The Long Dark

Příspěvek od MrPorter »

Tak jsme se po letech dočkali - včera skončil early access a jsou tam první dvě epizody příběhu. :yes
Odpovědět