Česká hra Kingdom Come: Deliverance

MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Česká hra Kingdom Come: Deliverance

Příspěvek od MrPorter »

http://www.kickstarter.com/projects/129 ... eliverance
Velice slibně vypadající RPG hra od Čechů, kteří stáli např. za hrami Mafia nebo Arma. Slibují maximálně důraz na realističnost, čili žádný blesky šlehající z rukou, léčení bílým světlem, ani draci a skřeti. Prostě jen středověk, rok 1403, v českém prostředí. Právě proto je velká studia poslali do pryč, protože prý hru bez dráčků nebude nikdo chtít. Tak uvidíme :)
A když nevíte co s penězma a přispějete dvacet nebo čtyřicet tisíc korun, tak dostanete mj. (skutečný) meč a váš portrét někde ve hře. :hand
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Česká hra Kingdom Come: Deliverance

Příspěvek od the.marek »

Vypadá to pěkně, ale nijak postradám smysl toho, co to dělá tady na rozpadu...
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Česká hra Kingdom Come: Deliverance

Příspěvek od MrPorter »

Simulátor středověku bez fantasy elementů? Ne? A co tady třeba dělá Battlefield 4 nebo Half-Life?
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Česká hra Kingdom Come: Deliverance

Příspěvek od MrPorter »

Tak, kampaň na Kickstarteru skončila a Vávra vybral pěkných 1.1m liber. Ve videech co během toho měsíce dávali je vidět, že jim fakt jde hodně o detail a historickou přesnost. Jeden z dodatečných cílů je mj. i herní škola historického šermu :) Tak uvidíme, opravdu to má potenciál být velice speciální hrou, kde se člověk i něco přiučí.
Swist
Příspěvky: 8
Registrován: 04.11.2015 9:14
Pohlaví: muž

Re: Česká hra Kingdom Come: Deliverance

Příspěvek od Swist »

Kamarád pro ně dělá a podle toho co občas vypráví to vypadá opravdu slibně. Jen doufám že bude multiplayer.. :)
r.dexter
Příspěvky: 16
Registrován: 15.11.2012 10:43

Re: Česká hra Kingdom Come: Deliverance

Příspěvek od r.dexter »

Joo, podpořil jsem je a koupil si přístup už do Alfy.

V Alfaverzi byla malá vesnice plus okolí a vojenskej tábor, kde si hráč může zkusit trénink šermu. A můžu říct, že to fakt není prdel. Žádný máchání mečem po stisknutí tlačítka myši. To tedy ne. Tady je souboj tak, že se hráč na protivníka jakoby "uzamkne" a dál se myš používá k ovládání meče. Pěkně šerm a vybrání si směru útoku. To samý při obraně. Kdo hrál prastarý Die by the Sword, nebo ještě starší Daggerfall si umí představit styl soubojů.
No, zkrátka, dostal jsem asi desetkrát tak na záda a pak mě to přestalo bavit.

V betě jsou pak dvě vesnice, podhradí, vojenskej tábor a tábor banditů v lesích. Banditi mě zabili asi pětkrát, pak jsem se přestal pokoušet dostat k nim blíž. Začínám se bát, že pokud se soubojovým systémem něco neudělají, nebude to zábavný - ty souboje jsou fakt brutálně těžký a představa, že jedinýho loupežníka pižlám na bůhví kolikátej pokus mě fakt nenaplňuje nadšením.

Ale jinak to vypadá fantasticky. Krajina vypadá jako klasická česká krajina. Vesničky jsou správně udělaný, dokonce i domy mají uvnitř správný rozložení. Akorát ten dabing - ta angličtina tam prostě nesedí. Jo kdyby si tak dali tu práci, a udělali dobove dabing (tedy středověká čeština a němčina), to by byla lahůdka.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Česká hra Kingdom Come: Deliverance

Příspěvek od MrPorter »

Tak jsme se konečně dočkali, včera to vyšlo a je to paráda. Je vidět, že si s tím opravdu vyhráli, není je to jen nějaká povrchní mlátička rytířů v brnění a když se do toho člověk ponoří, tak to určitě vydrží na dlouhé hodiny a furt je co objevovat. Ostatně, značnou část času jsem zatím ve hře strávil v menu (resp. kodex), kde jsem si pročítal české historické reálie a popisy středověkých profesí, oblečení, společenských postavení...

Takže koho zajímá česká historie anebo chce jen podpořit českou hru, směle do toho, nebudete litovat.
PS: Aby hra vypadala koukatelně, je potřeba silnější PC, nebo aktuální konzole.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Česká hra Kingdom Come: Deliverance

Příspěvek od dracekvo »

Já sem na to včera koukal na twitchi a zatím mě to moc nenatchnulo. Budu to ještě sledovat a pak si kdyžtak počkám na nějakou slevu :)
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Česká hra Kingdom Come: Deliverance

Příspěvek od DeadMan »

Taky jsem zkouknul různé lets play a je to po dlouhé době hra, kvůli které uvažuji o novém PC ;) :yes

Jasně, není to Gothic I a II na kterém jsem vyrostl, ale právě ta historická věrohodnost oproti ostatním hrám je unikátní (dala by se označit za vlasteneckou).
You cannot kill me as I am already dead!
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Česká hra Kingdom Come: Deliverance

Příspěvek od Cep »

Vzhledem k tomu, že kvůli věrnosti schytali kritiku, že ve hře nejsou lidé jiné barvy pleti, tak rozhodně ano :-)
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Česká hra Kingdom Come: Deliverance

Příspěvek od Desouza »

Je to pecka , o tom už žádná . Jenom že to nemá Český dabing mne trochu sejří .
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Česká hra Kingdom Come: Deliverance

Příspěvek od Patrol »

Mám pár kamarádů, co dělají historickej šerm, konkrétně dobu Karlovu a snaží se vše dělat podle historických podkladů. Někteří jim prý pomáhali s vývojem hry v ujasněním a upřesněním reálií. Zatím i od nich kladné ohlasy na autentičnost. :yes
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká hra Kingdom Come: Deliverance

Příspěvek od Rase »

Doufám že časem bude i nějaké mód na druhou polovinu 15.století.
Přeci jen to už vypadají zrboje mnohem líp (jo tu dobu dělám zas já :) )
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Česká hra Kingdom Come: Deliverance

Příspěvek od Grunt »

Rase píše:Doufám že časem bude i nějaké mód na druhou polovinu 15.století.
Díval jsem se na nějký rozhovor s Danem Vávrou a říkal něco v tom smyslu že by byla dost velká škoda nevyužít technologie, které už mají a nepokračovat, takže se asi budeme muset překvapit na čem už pracují, protože víc se k tomu nikdo nechce vyjadřovat.

Jinak hra vypadá velmi dobře (až na ty bugy) a popravdě mě velmi překvapilo intro, konkrétně napadení Stříbrné Skalice vojsky Zikmunda. Konkrétně rychlost s jakou to spadlo do SHTF situace. V jeden moment synek s tatou kujou ocel a žijou svůj bezstarostný život, další moment stojí vojska v lesklé zbroji na horizontu a Zikmund velí k útoku a jízda už se valí z kopce. Hned mě napadlo „Rychle grabni BOB a bug-out!“. Asi už nějaká profesionální deformace. Mohlo by vůbec k něčemu takovému dojít v moderní době?
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Česká hra Kingdom Come: Deliverance

Příspěvek od Nuwara »

Dle věku se zeptej rodičů či prarodičů, jak to bylo v srpnu 1968 a pak přemýšlej, jestli by se to co popisuješ mohlo stát i v moderní době...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Česká hra Kingdom Come: Deliverance

Příspěvek od Rafael »

To není reklama, jen taková zajímavost v souvislosti s tou hrou.
https://magazin.aktualne.cz/videohry/zu ... 1536872189
Velmi rychle byla vyprodána.
http://www.absinthemafia.com/viewtopic. ... 356#p26356
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Česká hra Kingdom Come: Deliverance

Příspěvek od bivoj »

Tak jsem si v klidu počkal až odladí největší bugy a nedávno zakoupil a dohrál. Zatímco při prvním průchodu hrou jsem někdy dost bědoval - celkem rychle jsem se hnal hlavní linií, ale absolutně jsem netrénoval šerm (spíš jsem pytlačil po lesích s lukem a cvičil s ním na střelnicích), takže když přišel nevyhnutelný souboj na půdě tak jsem zjistil, že padoucha neušermuju a musel jsem na něj jít s lukem - naštěstí hra je opravdu realistická, a ač to byl zdatný šermíř, udělal chybu že neměl helmu se štítem před obličej - jeden šíp do ksichtu a zaklepal bačkorama). Momentálně to jedu podruhý a z Jindry dělám klasického herního "supermana" co lockpickne každý zámek, vyšmátá každou kapsu a zároveň je to obrněný nezastavitelný tank (pochopitelně s St. George swordem) který ustojí i bitku s pěti kumány a v souboji na luky by porazil i Robina Hooda. ;-)

Nicméně po tomto druhém dohrátí už pravděpodobně hru na nějaký čas odložím a asi se nebude opakovat situace jako se Zaklínačem 3, kde už mám nahráno přes 1000 hodin a jedu ho po páté... ;-)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Česká hra Kingdom Come: Deliverance

Příspěvek od Bak-ly »

Pro všechny, co hru ještě nemají mám dobrou zprávu :) Na Steamu je teď se 40% slevou. Takže teď za 30e. To už je celkem příjemnější cena :)
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Česká hra Kingdom Come: Deliverance

Příspěvek od Vladimir »

Hru som prešiel, hral som na PSku, ozaj ma bavila, príbeh aj spracovanie vynikajúce, rozhodne odporúčam.
Vladimír
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Česká hra Kingdom Come: Deliverance

Příspěvek od DeadMan »

Teď na Epic games zdarma :yes

Už stahuju 8-)
You cannot kill me as I am already dead!
Odpovědět