P: noční vidění AN/PVS-4 GenII

...aneb již prodané, či koupené. Slouží k vytvoření obrázku o tom co a za kolik je možné pořídit.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

P: noční vidění AN/PVS-4 GenII

Příspěvek od Pepe »

Toto není můj inzerát, jen jsem ho našel na jednom fóru kam chodím a přišlo mi to jako dobrý nápad hodit inzerát sem. S majitelem nemám nic společného ani ho osobně neznám.

Prodám noční vidění AN/PVS-4 GenII. Je to opravdu originální armádní (ne komerční) noktovizor s velkým měničem (průměr 25mm, PVS7 i 14 mají průměr 18mm), zvětšením 3,4x, záměrnou osnovou pro ráži .308W (7,62x51 NATO).

Noktovizor má regulaci svitu záměrné osnovy, manuální regulaci intenzity svitu, automatickou ochranu proti přesvícení (je to GenII, takže tu ochranu narozdíl od GenI opravdu má). Lze do něj použít originální vojenské baterie, ale je k němu adaptor na 2 baterie AA. PVS-4 má montážní lištu, která se vloží a aretuje do vrchní nosné rukojeti na M16 (M4), navíc jsem k němu vyrobil redukční montáž pro instalaci na Weaver lištu.

Přístroj je v perfektním stavu, měnič je bez vadných míst, linií nebo skvrn, a není "vysvícený". Nabízím ho k prodeji proto, protože přecházím na jiný systém. Přístroj je pro náročného uživatele, rozdíl oproti komerční GenI je propastný!
Tento noktovizor je využitelný jako pozorovací přístroj, použití na zbrani odporuje zákonu. Obrázek na zbrani byl pořízen pouze pro dokumentaci, přístroj je na obrázku beze zdroje.


Cena snížena na 28.000,- Kč.

Jen pro upřesnění, toto NV GenII je kvalitou obrazu i provedením nesrovnatelně výš než komerční NV GenII, spíše na úrovni komerčních GenIII
Je to dáno tím, že má velký průměr měniče (25mm vs. 18mm) a také proto, že do vojenských přístrojů se vybíraly měniče podle kvalitativních testů - a ty co neprojdou armádními specifikacemi jdou do komerčních přístrojů. US armádní NV jsou tedy mnohem kvalitnější než jakékoliv komerční přístroje (i kdyby se jednalo o stejný typ - prostě ty nejkvalitnější měniče jsou pro služební potřebu, horší kvalita může do komerce. AN/PVS** - to AN/ označuje že jde o Army/Navy verzi, tedy vojenské provedení).



Obrázek
Tyto obrázky jsou pro ukázku, fotografie nedokáže vykreslit obraz (tento problém mám při focení skrz každou optiku), ale je poznat že obraz je bez vad. Obraz je ve skutečnosti jasný a ostrý.
Obrázek

Detail obrazu a osnovy.
Obrázek
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: P: noční vidění AN/PVS-4 GenII

Příspěvek od Pepe »

Jen teda kontakt je přes SZ na daném fóru, tak klidně přeze mě a já dám prodejci vědět.
Zamčeno