Liščata

Zajímavé informace a odkazy odjinud...
Odpovědět
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Liščata

Příspěvek od alibaba »

http://www.loveckeforum.info/viewtopic. ... start=1530

Podivejte se na obrazky zastreli starou a vykopou mlade ,clovek by brecel a to si rikaji myslivci .......
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: liscata

Příspěvek od alibaba »

Tady zacina ten rozpad spolecnosti co nikdo nevidi a ani nechce videt a tihle panacci by se moc dobre vyskytovali nekde v nejake dire toho naci -komunismu.......
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: liscata

Příspěvek od Maximus »

Lov jakékoli zvěře v době vrhu a odchovu mláďat je proti mým etickým zásadám, ale částečně tyto lovce chápu. V době, kdy lišky jsou plně vakcinované proti vzteklině, která hrála důležitou roli v regulaci jejich stavů, jsou jejich stavy opravdu neúnosné (člověk opět s dobrým úmyslem zcela pokřivil přirozenou přírodní rovnováhu). Je dost revírů, kde je už v podstatě víc lišek než zajíců a je potřeba nasadit efektivnější metody "lovu" než je čekáná s kulovnicí. V době rozpadu bych se škodnou v revíru také moc nemazlil.

Jsou daleko brutálnější metody lovu, než vykopávání nory. Např. plynování nor, otrávené návnady, stupky na šelmy, etc. se mi zdají ještě méně etické z hlediska utrpení zvířat.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: liscata

Příspěvek od Karlos »

At je to jak chce tak toto se mi nelibi :!:
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: liscata

Příspěvek od GloryToSunTsu »

EDIT: Uvedeno do souladu s bodem 12. pravidel.....
Naposledy upravil(a) GloryToSunTsu dne 04.01.2012 2:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: liscata

Příspěvek od Karlos »

Jo jo s nekteryma myslivcama je to tezky... delam si ted lovecky listek a z nekterych nazoru budoucich "kolegu" je mi fakt smutno... dalsi problem je vekovy prumer, stari "zaslouzili" myslivci se drzi funkci jak blecha kozichu, ale na brigady nechodej, a kdyz jo tak jen mudrcovat a radit, vzdyt oni vsechno vedi nejlepe... :roll:

Na druhou stranu nutno uvest ze par lidi se tam najde kteri toho opravdu hodne vedi a mohou hodne naucit, bohuzel vetsinou i oni jsou fungovanim sdruzeni dost znechuceni... pripadne mi ze to je jak v politice kdy na vedouci funkce se povetsinou dostanou lide s ostrymi lokty, nicmene bez valnych odbornych a moralnich kvalit...

Je nekdo z clenu zdejsich myslivcem?
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: liscata

Příspěvek od Maximus »

Bohužel část myslivecké veřejnosti patří do skupiny kterou nazývám "masaři", kteří se myslivosti věnují jen pro to, aby měli plný mrazák. Za ještě horší škodnou považuji "bouchaly", kteří vystřelí jen proto, aby získali trofej na zeď či jen pocit, že něco mohli zabít. Tito lidé by neměli mít zbraň už z principu jejich morální idiocie, protože často střílí i na ohrožené druhy jako jsou orli, jestřábi či rysové (je například prokazatelně upytlačeno přes 500 rysů na našem území). Ta první skupina proto, že vidí v šelmách a dravcích konkurenty a ta druhá pouze dekoraci na zeď.

Pokud k tomu přidám aroganci některých individuí, nazývajících se zcela nesprávně myslivci - vyhánějí jezdce na koní z lesních cest protože jim prý ničí lesní cesty - dělají to tak, že vystřelí do vzduchu těsně za jezdcem :evil:, nebo kamarád-majitel lesa si dělal dřevo na zimu a myslivci, kteří tam měli hon, ho přišli vyhnat z jeho vlastního lesa a když nešel, tak mu prostřelili okno v autě (policajty nevolal, protože několik místních PaChů bylo mezi dotyčnými "myslivci" o "expertech", co stílí kočky a psy i jen pár desítek metrů od stavení ani nemluvě. Potom už šikanování pejskařů chodících po revíru se psi na vodítku je už skoro úsměvné.

Je to mimo jiné jeden z důvodů, proč nejsem příliš hrdý na to, že patřím také mezi myslivce. Masaři a bouchaly hluboce opovrhuji a velmi mě mrzí, že tito lidé tak degradovali náš "stav".

Trvalo desítky let, než lidová myslivost z počátků 50. lel (lovci v montérkách a rádionkách) se přetransformovala v 80. letech místy až na úroveň, která byla profesionály ze "západu" vysoce uznávaná. Po revoluci nastala obrovská degradace morálky myslivců a spousta zbohatlíků, kteří si image vylepšovala lovem všeho možného, tomu moc nepřidala.

Osobně bych do mysliveckého sdružení, kde jsou takoví parchanti, také nevstoupil. Naštěstí se mohu věnovat myslivosti v zahraničí, kde už to také není jako před 10 či 20 lety (jak stavy zvěře, tak i myslivecká morálka), ale stále je tamní standart vysoce nadstandartní v porovnání s tím, co vidím u nás.
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Liščata

Příspěvek od GloryToSunTsu »

EDIT: Uvedeno do souladu s bodem 12. pravidel.....
Naposledy upravil(a) GloryToSunTsu dne 04.01.2012 2:02, celkem upraveno 1 x.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Liščata

Příspěvek od Maximus »

Také jsem rád, když si pochutnám na divoké kačeně, kterou jsem si sám ulovil jednou přesnou ranou. Stejně tak považuji za normální mít doma trofeje zvěře kterou jsem ulovil osobně či ji ulovil některý z mých předků. Umožní mi připomenout si příjemné chvíle strávené na lovu či na lidi, které mám rád a se kterými mám hodně společného.

Stejně tak beru jako základ se chovat s úctou a respektem k ulovené zvěři. Sundání klobouku při příchodu ke zhaslé vysoké, poslední hryz či zob a vlastnický úlomek je považuji za standart u každého kusu vysoké zvěře (je jedno, zda je to kapitální kus či paličkář určený "do guláše" na poslední leč) a u výřadu drobné zvěře se zvěř nepřekračuje a sundání klobouku a hold zvěři prostě k lovům, kterých se účastním, tak nějak samozřejmě patří.

Stejně tak odstřelit toulavou kočku uprostřed polí, jak šmejdí na jaře po mezi a hledá mladé zajíčky či pytlačící psy, které majitel i přes upozornění vypouští na celý den se do polí "proběhnout" mi nečiní problém. Přírodní rovnováha je ve zdejší "kulturní" krajině značně posunutá od nějakých přirozených poměrů a myslivci (ovšem lidé hodni tohoto názvu) mají v této krajině svoje nezastupitelné místo.

Kdo jiný, než náležitě vzdělaný myslivec, by měl hubit invazní druhy (mýval severní, psík mývalovitý, norek americký) či toulavé kočky a psy, díky vakcinaci proti vzteklině přemnožené lišky, zastoupit roli velkých predátorů (vlků a medvědů) v krajině, kde by její výskyt způsoboval velké problémy a také trvale udržitelně provozovat hospodaření s lovnou zvěří - přírustek v populaci daný péčí o ni (přikrmování, omezení běžných predátorů - lišek, toulavých koček, psů, invazních šelem, strak a vran) jde odlovit, aniž by se výrazně zasáhlo do "přírodní" rovnováhy.
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Liščata

Příspěvek od GloryToSunTsu »

EDIT: Uvedeno do souladu s bodem 12. pravidel.....
Naposledy upravil(a) GloryToSunTsu dne 04.01.2012 2:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Liščata

Příspěvek od Pepe »

Téma přesunuto z "Teorie úpadku společnosti" - eschaia
clandestino
Příspěvky: 53
Registrován: 13.05.2011 19:26

Re: Liščata

Příspěvek od clandestino »

Lišky jsou přemnožené a jinak to řešit nejde. Je to relativně milosrdné a účinné, pohoršovat nad tím se může jenom člověk problematiky naprosto neznalý.
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Liščata

Příspěvek od hanpari »

Myslivec nejsem, ale měl jsem dojem, že být myslivcem je v dnešní době jako hrát tenis :) Tj. taková povinnost pro zbohatlíky, jak budovat sociální sítě.
Jinak s myslivci mám zkušenosti také mizerné, leč přiznejme spíš ojedinělé. Hasil jsem si to přes les, batoh plný knih, které jsem nesl nemocné kamarádce, a jeden takovej malej Napoleon mne zastavil a snažil se vyzvídat co tam v té zimě dělám a co nosím v batohu. Ještě teď mi vaří krev z toho, že jsem se k němu choval relativně slušně. Zřejmě měl dojem, že když má na sobě maskáče, tak si může hrát na šerifa :)
Vůbec se neobtěžoval se jakkoliv legitimovat, byť všetečných dotazů měl jako blech :)
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Liščata

Příspěvek od alibaba »

To hampari ,clovece proc nekomu odpovidas na otazky ja neodpovidam na otazky policii soudci a nikomu ,kdyz nechci ,nebot nemusim a bavit se s nejakych supakem v lese ani mi neprijde na mysl ......
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Liščata

Příspěvek od hanpari »

alibaba píše:To hampari ,clovece proc nekomu odpovidas na otazky ja neodpovidam na otazky policii soudci a nikomu ,kdyz nechci ,nebot nemusim a bavit se s nejakych supakem v lese ani mi neprijde na mysl ......
No já jsem se s ním moc nebavil. Bylo mi pak spíš líto, že jsem ho neseřval :)
Odpovědět