Chov ryb v IBC kontejnerech

Zajímavé informace a odkazy odjinud...
Odpovědět
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Chov ryb v IBC kontejnerech

Příspěvek od Maximus »

Docela mě zaujalo toto pdf http://ibcofaquaponics.com/files/IBCofAquaponics.pdf o chovu ryb ve standartních ibc kontejnerech. Současně s tím lze pěstovat i nějakou tu zeleninu. Nejen pro PA situace se to může docela hodit.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Chov ryb v IBC kontejnerech

Příspěvek od sigmark »

snad v prvnim dilu doomsday preppers choval chlapik ryby v polovypustenem bazenu a rikal ze je nestiha zrat. kdyz to jde v bazenu, proc ne kontejner?
Jimi
VIP
Příspěvky: 45
Registrován: 15.03.2011 20:06

Re: Chov ryb v IBC kontejnerech

Příspěvek od Jimi »

Zajímalo by mě, jak to bude se zdravotní nezávadností těch kontainerů - samotných i reziduí původního obsahu. Mamka takový používá jako rezervoár vody na zahradě.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Chov ryb v IBC kontejnerech

Příspěvek od cipis »

No to záleží, kde se to sežene. Jestli někde podrukou či ukradne, tak to může být po kdovíjaké sračce. Dají se koupit i ošetřené, vypláchlé, ale ta cena je pak o dost vyšší. Já bych ale do jiného asi radši ani nešel, max. tak na vodu na betonování/maltování :)
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Chov ryb v IBC kontejnerech

Příspěvek od Hdm »

Sehnat se dá i velice solidní. Podařil se mi kup od známého (kus za 400,-), které byly jednou použité, od lososového oleje(ještě v tom tak na půl kbelíku oleje bylo :o ) > stačilo vypláchnout, odmastit a troufl bych si v nouzi po desinfekci i na pitnou vodu.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Chov ryb v IBC kontejnerech

Příspěvek od dracekvo »

Zkoušel to tu někdo?
prvak
Příspěvky: 85
Registrován: 17.09.2012 15:16
Pohlaví: muž

Re: Chov ryb v IBC kontejnerech

Příspěvek od prvak »

Na slovensku nepoznam nikoho. Najblizsie v Madarsku je jeden chlapik co sa tomu venuje.

Rozmyslal som nad tym ale nepaci si mi viac veci ktore nespomenu:

Vsetko sa pestuje v plaste - plastovych trubkach nadobach.
Musis kupovat krmivo pre ryby.
Rast rastlin je vylucne z dodanych hnojiv od ryb chyba a tam velmi vela inych latok co sa nachadzaju v pode. Takze chut vypestovanej zeleniny bude taka ista ako pri sucastnom polnohospodarstve. Ryby totiez ako v velkochove krmene z granuli.

pozitivum vidim jedine pre tych co maju pozemok piesok, skala, alebo 20 poschodie v mrakodrape.

Pestovanie je zavysle na cerpadle a elektrine a vysky hladiny vody v systeme. pri vascich mrazoch sa to cele po...

takze ten chlapik co to mal v bazene v doomsday preppers bolo uple o inom ako aquaphonics - bol to mikro kolobeh zivota kde boli riasy ktore krmili sliepky tie sraly do vody co jedli ryby a z stanky v bazene rastli riasy. taku vec by som si dokazal predstavit v zakopanom zeleznom kontainery ci vykopanej jame kde sa drzi voda ale musi tam byt pritok aspom s nejakej budovy inac stracas vodu. ale riasy na hladine nepreziju zimu... voda u nas zamrzne... a z celeho system odoberas latky ktore sa neprodukuju ako mineraly vapnik atd.

Radsej zasadim redkovku do zeme a bude mat chut. vykopem jazierko v prirode a nasadim ryby tam. ale to je len moj nazor ak by to niekto chcel skusit na SVK ponuknem mu dielnu kde si to zostroji :)
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Chov ryb v IBC kontejnerech

Příspěvek od dracekvo »

Já se to právě chystáv vyzkoušet, tak mě zajímalo, jestli někdo nemá praktické zkušenosti. O tu zeleninu mi až tak nejde, ale spíš o ryby.
Elektřinu naštěstí řešit nemusím. Takže až nějak pokročím tak sem něco napíšu. Když to nebude k tomu, tak alespoň budu mít další nádrže na děšťovou vodu. :D
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Chov ryb v IBC kontejnerech

Příspěvek od dracekvo »

Tak už to je hotovo. Vypadalo to jednoduše, ale nakonec sem kolem toho skákal celý víkend. Ještě příde udělat pořádný truhlík na rostlinky. Tenhle je zatím narychlo vyrobený z vnitřku staré lednice.
Naklíčené řetkve zasazené a ostatní zelenína klíčí. V nádrži je pár pokusných střelviček východních.
IMG_20140601_175600.jpg
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Chov ryb v IBC kontejnerech

Příspěvek od dracekvo »

Menší update.
V boji proti zelenání vody, jsem musel obalit kontejner bílou plachtou a hlavně už se tam něco zelená :) Osádka 7 kaprů + jeden menší lín.
IMG_20140614_150213.jpg
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Chov ryb v IBC kontejnerech

Příspěvek od herman »

A jak to vypadá dnes?
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Chov ryb v IBC kontejnerech

Příspěvek od dracekvo »

Vypadá to tak, že minulej rok sem systém trošku rozšířil a na podzim všechny pstruhy sežral.
Asi před měsícem sem přivez 40ks nové násady a už vesele rostou.
Mají se líp jak já když jsou vedra. Klimatizace jim drží teplotu na 17°C :D
Ale schrunutí je asi takové. Nestojí to za to. Je kolem toho dost skákání (hlavně kolem udržení čistoty vody) a malej systém nemá tak stabilní prostředí. Takže další level bude vykopat zahradní jezírko s hloubkou kolem 3 metrů k tomu jen tak pro strandu malinkej skleník aby se zachoval název akvaponie a paraelně k tomu velkou biologickou filtraci.
Bude to mít několik výhod, bude méně starostí s údržbou, bude možnost tam nechat ryby přes zimu a hlavně z toho bude mít člověk víc masa než z těch pár rybek v IBC.

Loňské fotky, letos sem ještě nefotil a detailnější fotky taky nemám. Chystám se na to, ale neni čas.
IMG_20150623_150604.jpg
IMG_20150703_062402.jpg
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Chov ryb v IBC kontejnerech

Příspěvek od herman »

pstruhy asi duháče, že?
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Chov ryb v IBC kontejnerech

Příspěvek od dracekvo »

Jo jo pstruh duhový. Nechají se i jiný ryby jako siven americký a tak. Prostě něco do stihne od jara do prvních mrazů dorůst na jateční velkost. Což třeba kapr nedá. Minulej rok sem sklízel násadu cca 8cm ve velikosti 20 až 35 cm. Ale za tu práci kolem toho žádná hitparáda. Když už chov, tak aspoň o sto kusech.
vor
Příspěvky: 4
Registrován: 10.10.2015 13:44

Re: Chov ryb v IBC kontejnerech

Příspěvek od vor »

Já to plánuju taky tak. Jezírko a skleník. :yes
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Chov ryb v IBC kontejnerech

Příspěvek od dracekvo »

Tak sem to zabalil. V takové velikosti to nemá cenu. Chtělo byto aspoň jezírko o min objemu 10m2 ale raději víc a k tomu napojit skleník.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Chov ryb v IBC kontejnerech

Příspěvek od Lyster »

Podnikání pro malé ryby. Akvaponie ušetří zemědělcům 90 procent vody
https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/a ... omika_mato
Odpovědět