Zajímavé nemovitosti na prodej

Zajímavé informace a odkazy odjinud...
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Zajímavé nemovitosti na prodej

Příspěvek od MRAK »

tohle jsem našel ... kdyby to někoho nadchlo

http://www.rkevropa.cz/reality/kamenna- ... kulna-1397

kdyby to nebylo tak daleko, tak bych do toho šel .....

má to svoje kouzlo, ducha i rozpadlickej potenciál ....

(předesílám, že s tím nemám nic společného)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: starý mlýn na prodej

Příspěvek od MRAK »

minimálně si píšu souřadnice :mrgreen:
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: starý mlýn na prodej

Příspěvek od Ježura »

Mraku ber to s té lepší stránky... to bys měl ke komukoliv mezi kozy daleko...všude stejně :D
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: starý mlýn na prodej

Příspěvek od Josef »

Říkejte tomu raději chalupa, ne mlýn a jako s chalupou s tím ve svých plánech kalkulujte. Když se totiž dívám na povodní místního potoka, jeho průtok na nějaký rozumný hydropohon (bez akumulace v rybníku) nejspíš nebude, jedině tak po jarním tání. Navíc to podle leteckého snímku vypadá, že je potok v části obce zatrubněn či zregulován, takže původní náhon s možností získat původní spády asi nebude k dispozici. Pokud to mlýn byl (šipka realitky ukazuje na jinou nemovitost), bezesporu musel využívat ještě pomocný pohon, pravděpodobně stabilák, jinak by nebyl schopen vůbec fungovat. Setkávám se často s tím, že u realitek je v módě prodávat "mlýny". Mlýny, co použitelnými mlýny vůbec nejsou, ani ve své době často nebyly. Někdy se jedná jen o příležitostné obecní šrotovníky pracující jen pár týdnů v roce. Nebo to byla obyčejná zemědelská usedlost, ale krom jiného měla vodní pohon pro svou občansou potřebu ..."no když už ten potok tak zbůhdarma tekl okolo, že"... Ono to při prodeji dobře zní a dá se požadovat vyšší cenu. Ale sjezdíte takových míst nejméně 15 než jedna bude opravdu trošku rozumná pro PA-účely.
Uživatelský avatar
Sehr
Příspěvky: 265
Registrován: 11.01.2012 21:04
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha/Kolin

Re: starý mlýn na prodej

Příspěvek od Sehr »

Realitky jen vyuzivaji filmu Na samotě u lesa http://www.csfd.cz/film/6663-na-samote-u-lesa/ . Kdo by nechtel mit mlyn po slednuti toho filmu?:)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: starý mlýn na prodej

Příspěvek od Terminated Account »

"Ale je tady krásně!" "Jo, tady jo!"
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: starý mlýn na prodej

Příspěvek od urbanwarrior »

A řeknu ti, Radime, až bude trochu času, tu historku bych si poslechl znova...
Uživatelský avatar
Dan.te
VIP
Příspěvky: 155
Registrován: 21.07.2012 11:31
Bydliště: Brno

Re: starý mlýn na prodej

Příspěvek od Dan.te »

Taky jsem nedávno na něco podobného na Vysočině narazil, ale za ty prachy a v tom stavu :( Výhody jsou, že je to úplná samota(západně od Bobrové), velká pozemky k tomu(snad i úrodný), Bobrůvka je poměrně vydatná říčka na to aby dokázala roztočit nějakou malou turbínku ...
Rozpadlickej potenciál to má, ale žádá si to tučnou investici.
http://www.sreality.cz/detail/prodej/os ... 3257094748
Uživatelský avatar
plenty wolfs
Příspěvky: 337
Registrován: 31.01.2012 12:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Carpathian mountains

Re: starý mlýn na prodej

Příspěvek od plenty wolfs »

pozerám, že v čechii a moravii rovnako premrštené ceny rozpadnutých realít ...
Jan
Příspěvky: 3
Registrován: 13.11.2012 11:32

Re: starý mlýn na prodej

Příspěvek od Jan »

Souřadnice si opiš, já ti pak řeknu kde jsou schovaný klíče :-) Že při prohlížení stránek s tímhle zajímavým obsahem narazím na barák, který prodává moje babička, to jsem teda netušil :chuckle Je to opravdu bývalý mlýn, sousedí s tím budova jiných majitelů - bylo to původně dům na bydlení, stodola, pila a mlýn...ten mlýn měl kdysi kolo, pak nějakou turbínu...neptejte se jakou. Každopádně k tomu patřila soustava dvou rybníků as zadržovacích nádržek, takže to fungovalo celoročně...ale to už je minulost, rozprodaný, zanesený. Ale v interieru jsou zachované i prvky, které dokazují že je to opravdový mlýn, když víš co otevřít, pořád se posypou zbytky mouky. Teď už jde o rekreační nemovitost na samotě v lese ( sousedy těsně tedy nepočítám ) a ochrané zóně Želivky - ta je tak dva km odtud. Je tam pěkně, v zimě zima, v létě chládek...a je to na prodej komplet včetně originál petrofu klavíru, za dlouhých zimních večerů po VP se trocha tklivé hudby může hodit :-)

H.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: starý mlýn na prodej

Příspěvek od urbanwarrior »

Co naplat - mlýn je sice s vodním právem, ale bez rybníků... Standardní potíž s tímhle typem nemovitostí. Ten, kdo to koupí, do toho bude už jenom sypat, bez valné naděje, že mu nemovitost pomůže. Známý má (vyženil) gigantický jihočeský statek. Druhý největší ze vsi. Jenže co naplat, když polnosti rozprodal, aby mohl koupit byt v OV ve městě... Jenom cena střechy na stodole je cena toho bytu. A tak budovy chátrají bez šance, že je někdo někdy dá do kupy. Mají jedinou dceru a ta to asi nevytrhne.
Jsem přesvědčený, že nemovitost tohoto nebo podobného charakteru musí být schopna se podílet na provozních nákladech - buď vlastní produkcí, nájmem apod. V realitkách se válí mnoho naddimenzovaných objektů, které mají vysoké odhady, nebo slušnou cenu, ale nízkou reprodukční schopnost. Takové se v krizi prodají leda za drobné. Obávám se, že to bude případ i tohoto objektu.
Jan
Příspěvky: 3
Registrován: 13.11.2012 11:32

Re: starý mlýn na prodej

Příspěvek od Jan »

Souhlas, je to taky myšlený jako prodej rekreační nemovitosti - tzn. v dobrejch časech na víkendy, a ne jako soběstačná jednotka pro přežití ve zlejch časech. Ale na druhou stranu, někdy si říkám, jestli ty zlý časy nežijeme teď...Já jsem sem taky ten inzerát nedal :-) Jen mne to pobavilo, že jsem ho našel a k němu hned pár zasvěcenejch komentářů od lidí, který ani nejeli kolem autem. Ale je to jak říkáš, bez rybníků a polí je to jen velká chalupa s klavírem a nábytkem, kterej nakonec v průšvihu ztopíš v krbu. H.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: starý mlýn na prodej

Příspěvek od MRAK »

Nic si z toho Jane nedělej ...
Tady musíš počítat s ryzím pragmatismem :mrgreen:
Romantika jde v případě hledání "rozpadlické" nemovitosti asi stanou :lol:
A málokdo ocení toho ducha, kterej tam je :yes
Ale my jsme tu všichni prostě trošku divný týpci.

Pokud by ti vadilo, že tu je odkaz na tvojí nemovitost, tak dej vědět, já to smáznu.
Nemyslel jsem tím nic špatného ....
;)
Jan
Příspěvky: 3
Registrován: 13.11.2012 11:32

Re: starý mlýn na prodej

Příspěvek od Jan »

Ne, ne, v pohodě ! Třeba se ještě vyčasí a bude poptávka po podobném druhu nemovitosti...ale odkaz na inzerát mi nevadí, vůbec ne.Ono to vlastně není můj dům, takže co by mi to mělo vadit... Divný týpci...to jsem ale asi já taky. Před měsícem jsme prodali mezonetový podkrovní byt s terasou ve čtvrtém patře, kde si bez elekřiny ani nespláchneš a přestěhovali jsme se do menšího domku na polosamotu u lesa, potok a rybníček na zahradě, topení dřevo a začínám se s rodinou připravovat a to, že minimálně občas a třeba i na delší dobu nepůjde plyn, elektřina a tak podobně...Třeba se to nestane, tak je tam aspoň klid...a nebo se to stane a bude taky klid :-)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: starý mlýn na prodej

Příspěvek od MRAK »

No potom jsi tady správně ;)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: starý mlýn na prodej

Příspěvek od štaflík »

Co byste říkali na barák 200m, velmi slušný stav, kdy přízemí je masivní pískovcové, vršek pak hrázděný. Vše kolem jednoho komínu, krbovky v každém patře, na zahradě betonová studna, před barákem pstruhový potok. Lehce drsný kraj, ale je tam hodně krav i volů ( :D ) a přerozsáhlé lesy, kde je fakt hodně zvěře. Relativně mimo hlavní komunikace, celkem daleko od měst. Po zakoupení Brutaru a ručního čerpadla na vodu by to šlo celkem komfortně provozovat celkem komfortně i bez proudu. Ale to hlavní: má to v přízemí biliárový stůl :rock
Nevýhody - hůř by se bránil vršek (prostřelitelné), zhrada jen 1000m, chladný členitý kraj.
Výhody: masivní přízemí, vody dost (až hodně, občas se to rozvodní), odloučená, nikoliv izolovaná poloha, slušné úložné prostory, lesy pastviny.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: starý mlýn na prodej

Příspěvek od MRAK »

;) Zubrnice?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: starý mlýn na prodej

Příspěvek od štaflík »

I Ty šibale ;)
Ne, ty Zubrnice jsou celkem super poměr cena/výkon, ale je to relativně malé, bez vlastní vody a pozemku (400m). Navíc na ráně a blízko velkého města. Ale trochu o nich uvažuji, ta cena je velmi lákavá.
Spíš u všech nemovitostí co mě zaujaly řeším, že jsou "za vodou". V případě průšvihu bych se musel stahovat s rodinkou přes Labe, což by nemuselo být vždy snadné. "Moje" nemovitost uvažovaná jako kombinace uložení peněz/chalupa/bydlení na stará kolena/PA útočiště je tak dva rázné denní pochody od Ústí. Resp. na lehko, bez dětí a bez zdržování (v Máchovském stylu) by se to dalo i za jeden den.
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: starý mlýn na prodej

Příspěvek od Tina »

Nemyslíš náhodou tyhle Zubrnice? http://www.globe-reality.cz/reality/his ... labem.html

Pokud jo, tak ten barák znám, mohu podat detailní info :-)
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: starý mlýn na prodej

Příspěvek od Tina »

A když už jsme u těch nemovitostí, příbuzný prodává tohle: http://www.rkvesta.cz/N05688
Je to v obci Líska, poblíž Č.Kamenice, uprostřed krásné přírody. Na zahradu lezou srnky a kamzíci, výhodou domku je utajená studna ve sklepě, o které není v popisu řeč - oficiálně bere vodu ze společné studny, ale v případě nouze je ve sklepě ještě jeden zdroj vody.
Pokud by měl někdo zájem, taky můžu dodat detailnější info, případně pro Rozpadlíky domluvit slevu :-) Beztak jsem mu říkala, že to za tu cenu zřejmě neprodá.
Je tam krásně, větrno, poblíž čedičové "varhany" a kopec Studenec s rozhlednou, houbové lesy a hodně zvěře.


Možná by se tohle vlákno mohlo přejmenovat na Nemovitosti :-)
Odpovědět