Pokosová pila

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Pokosová pila

Příspěvek od Tomáš »

Ahoj, chtěl bych si koupit domů pokosovou pilu (hledal jsem jestli tu takové téma nenía nenašel, tak sorry jestli zakládám duplicitně), ale jako vždy hledám nějaký dobrý poměr cena výkon. Nechci se tím živit a vyrábět budu třeba police, zahradní dětský domeček atd, uvažoval jsem u koupi v jednom nejmenovaném diskontu, který začíná na "L" (abych nedělal moc velkou reklamu) :D :D
Za cca 2800kč s výškou řezu 90mm,laserem atd mi to přijde docela dobré.

Nebo máte někdo nějaký tip? Nejvíc bych do toho chtěl dát tak 3500kč.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Pokosová pila

Příspěvek od Hohepa »

a mafla máš ?
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Pokosová pila

Příspěvek od Tomáš »

Mám, resp. mám ho momentálně na pevno zespoda namontovaného na takovém stolku a používám ho jako velice primitivní formátovací pilu jestli to říkám dobře (jsou k tomu posuvné dorazy).
Ale to je spíš na takovou hrubou práci.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pokosová pila

Příspěvek od Rafael »

Mafl je moc dobrý k dělení velkých materiálů které nelze udržet v ruce. Anebo jako lehce přenosná pilka. Jinak je to opičárna.
K čemu je dobrá kromě mobility pokoska netuším. Nikdy se mi nestalo, že by mi chyběla nebo, že bych ji k něčemu mohl využil.
Ale je to samozřejmě o místních podmínkách a potřebách. A já měl, mám, cirkulárky s úhlovým pravítky, stavitelnou výškou řezu atd.
*
Co cirkulárka nenahradí je kmitavá pilka, malá pásovka nebo větší el. lupenková pilka. Na vyřezávání a tvarové řezy.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Pokosová pila

Příspěvek od Hohepa »

Pokoska je dobrá na řezání latí, tyčí, palubek, rámů ......
Třeba při pokládání plovoucí podlahy to je pomocník k nezaplacení.

Koukal jsem na ten parkside. No snad jo, jde o to jak je to tuhý, ono to šoupání po těch trubkách dopředu dozadu bejvá slabé místo .

Odedneška má být i na kamených krámech jen je dražší tedy za 3990,- a né jak v eshopu za 2790,- :head
Tuhle politiku nechápu.
Ale dala by se zkusit, vzít za to "silou", jak to na těch trubkách pruží
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Pokosová pila

Příspěvek od Tomáš »

Jo no, to je přesně ona...:D
Ono to jsou podle mě 2 typy, našel jsem je na eshopu obě a u jedné psaly hloubku řezu 90mm a u druhé 120mm.
a taky ta za 3990 má přepínání 2 otáček.
Což je taky věc, kterou ještě nejsem úplně rozhodnut, co bych chtěl. (samozřejmě že tu dražší kvůli výbavě, ale ne kvůli ceně) :D
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Pokosová pila

Příspěvek od Jason »

Ja mam pokosku od Metaba a nemuzu si to vynachvalit. Co je hlavne super laser a svetlo. Presnost tak do pul mm. Mam mafla, jine pily ale pokosku super vyuziju na presne rezani (at se jedna o ramecek na fotky nebo nejaky "nabytek")...

Mel jsem od tchana predtim pujcenou nejakou neznackovou a tam byla vule jako prase takze vysledna prace stale za hovno...

Koukam ze ted maji u nas v akci v OBI Metabo:
https://www.obi.de/zug-kapp-gehrungssae ... /p/3492493

nebo pak jich tam je vice:
https://www.obi.de/saegen/zug-kapp-gehr ... gen/c/1039
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Pokosová pila

Příspěvek od Tomáš »

Mám trochu obavy objednávat z německa, s mojí klikou to přijde rozbité a nechce se mi řešit reklamace na dálku.
Ale cena to je zajímavá.
Nejspíš půjdu do té parksine s hloubkou řezu 90mm za 2800 a uvidím jaká bude, když se bude vaklat, vrátím a budu hledat dál...
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Pokosová pila

Příspěvek od Tomáš »

tak jsem nakonec vzal tu z lidlu.
Abych se podělil o zkušenosti a dojmy:
1) Za ty peníze člověk nemůže čekat zázraky, takže úchyty jsou trošku krkolomně umístěné a celkově je tam pár takových "vachrlatých míst" (např krytka kolem kotouče, postraní výsuvné boky). Ale ta krytky v práci nevadí a boky budu řešit tak, že dám na pevno prkénko dolů na pořád, tím získám širší pracovní plochu a bude to pevné.
2) Výkon 2kW motoru zatím vypadá v poho, ale neutáhne ho 10A jistič, rozběhový proud bude asi "pořádný" :D
3) Pilový kotouč řeže docela pěkně, čekal jsem více roztřepenou spodní hranu.
4) lapač pilin vůbec nefunguje, ale to se dalo čekat. Někdy časem pořídím odsávání.

Celkově jsem zatím spokojen, ale dělal jsem jen hrubou práci, zatím nic "na přesno" a že bych to potřeboval hezky na spáru.
Tak uvidíme.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Pokosová pila

Příspěvek od Piston »

Pokosku z Lídlu jsem kupoval před sedmi lety , od té doby udělala hromadu práce. Nicméně, přesnost není zrovna truhlářská - s tím se dalo počítat - , odsávání opravdu vůbec nefunguje a kotouč je lepší vyměnit za nějaký normální. tyhle spotřební věci jsou u nářadí z Lídlu vždy tragické, pilové listy, vrtáky, kotouče… Ale práci u chalupy udělá.
Odpovědět