Sečení trávy

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Sečení trávy

Příspěvek od Jason »

Dekuji za reakce a odpovedi na moje otazky. Muj pozemek je relativne udrzovanej, predchozi majitel tam mel vzdy vovce takze ty se o to postaraly dokonale. Nikde zadne dreviny nebo jinej bordel. Ale obcas nejaka ta krtina nebo nakej bordel.

Nakonec jsem se rozhodl ze ted pujdu do krovinaku (pokud to klapne tak zde z fora) a k tomu obyc benzinovou sekacku s pojezdem. Trakturek ted nechci kupovat - jednak ze bych ho mohl pokurvit (presne nevim jestli tam neni nakej sutr nebo tak neco) a hlavne bych ho ted musel porad vozit na kare pac jeste nemam postaveno a nebydlim tam :lol:

Mate nekdo nejaky tip na sekacku (neco konkretniho) co poridit?! jak jsem psal jde mi o prvni upravy a seceni travy ze dostane kour, pak pujde pryc... Treba neco takovydleho: https://www.obi.de/benzin-rasenmaeher/w ... /p/2902427
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Sečení trávy

Příspěvek od Cep »

No vidíš, a proč ne ovce? ;-)
(Třeba by někdo i zapůjčil..)
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Sečení trávy

Příspěvek od Jason »

Ovce mi kamos nabizi - ale potrebuju tam delat ruzne tereni upravy, menit ploty a celkove se mi tam bude pohybovat vicero lidi... Na takovou tu nejhorsi praci mam k dispozici Moldavce a u nich bych mel strach jestli ty vovce nevypusti/nesni/nevojedou...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Sečení trávy

Příspěvek od Haluziak »

Ovce sežerou trávu i s kořenkami, zůstane po nich holina. Taky jsem je tátovy doporučoval namísto sekačky s tím, že na podzim si vždy uděláme grilovačku.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Sečení trávy

Příspěvek od proforma »

Jasone, jestli chces krovinak/sekacku jen tak na zacatek, pockej si, az to budou nabizet v Lidlu. S jejich nastroji Parkside mam dobrou zkusenost. Zahradni veci maji pod jinou znackou. Ceny byvaji velmi prijemne, ale hlavne - kdyz se neco pokazi, nedelaji vubec zadny problem s reklamacemi, proste vymeni kus za kus a jede se dal. Znamej jednou potreboval vrtacku na stavbu, jenom na ni, tak koupil neco v Obi nebo Hornbachu s tim, ze kdyz se pokazi, vymeni... Mel s tim docela problemy. Kdyz se domohl vratky penez, koupil v Lidlu a stavbu dokoncil :-) Ja osobne mam sekacku Hondu a krovinak Stihl, nedam na ne dopustit. Honda uz ma nejakych 25, mozna i 30 let a porad beha bez nejake vetsi udrzby. Krovinak maka na zahrade, sadu, ale predevsim v lese, uz asi 10 lel, jenom dolevam olej a obcas umeju. Pohoda. Ale oba to jsou drahy kousky.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Sečení trávy

Příspěvek od Maric »

Haluziak píše:Ovce sežerou trávu i s kořenkami, zůstane po nich holina.
Někde jsem slyšel, že klokani pár milimetrů nechávají, ale neověřoval jsem to.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Sečení trávy

Příspěvek od kregan »

A sežrat se to dá taky. V neděli jsem zrovna v Pavlicích v řeznictví kupoval klokaní klobásy.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Sečení trávy

Příspěvek od Matěj »

To se chovají klokani na maso nebo to byla zdechlina někde ze zoo? :) Jak to chutná?

A ať nejsem mimo téma, mam zahradní sekačku Stiga, funguje celkem OK cca 15 let. Mimo to mám ještě kosu po dedovi, ale a tím sekat neumím, to bych ocenil nějaký výše zmíněný kurz (ale na zahradě tím stejně nemam co sekat).
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sečení trávy

Příspěvek od Fabulous »

Klokan je lahůdka. Vozí se zamražený z Austrálie.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Sečení trávy

Příspěvek od Jason »

Na tom mem pozemku mel predchozi majitel ovce kazdy rok. Je tma vsude travicka jako fik, nemyslim si ze by byla nejaka vyzrana. Klokany mam moznost taky - ty mam kamos taky - ted 9 kousku. Ty bych rekl ze mu ve vybehu travy vyzrali daleko vic. U nich mam jeste vetsi strach ze by je nekdo ukradl nebo vypustil...

Ja tedy z Lidlu nechci nic, mel jsem tu cest obcas u nekoho mit v ruce jejich naradi (mam doma vse jedine metabo a makita) a vim ze tudy cesta nevede...

Ja si vetsinu naradi kupuji v nemecku a tam jsem nemel nikdy problem s reklamaci (ani v OBI)...

Ted mam v planu krovinak z mountfieldu (nidky jsem tam nebyl ale chci ho tady Billa) a sekacku neco obyc - ale novou aby byla zaruka pac odlita tu nejhorsi praci... Tak spise kdyby jsme mel nekdo tipa na nejakou lacinou benzinovku co trosku vydrzi (staci dve sezony)
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Sečení trávy

Příspěvek od proforma »

Jasone, ted jsi me fakt pobavil: nechces naradi z Lidlu, ale planujes Mountfield :-D :-D

Makita apod. jsou jasne kvalitni znacky, ale z Tveho prispevku jsem mela pocit, ze to nechces "nafurt" , ale jen na omezenou dobu (sam pises, ze 2 sezony), proto hledas neco levnejsiho. Dobry rady tu mas, zarid se, jak uznas za vhodne.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Sečení trávy

Příspěvek od Ibex »

tak si kup AL-KO - není nejlevnější, ale mám od nich sekáčku 15 let a doposud je údržba jen o výměně oleje...
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Sečení trávy

Příspěvek od Jason »

Ten Mountfield jenkm z toho duvodu ze mi tady Bill z fora nabidl krovinak za par korun... Osobne jsem tam nikdy nebyl a ani neplanuji jit..

Ma to Al-ko jsem koukal majj tu i u nas zastoupeni a ceny jsou velice priznive.
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Sečení trávy

Příspěvek od proforma »

Al-ko cerpadlo mi vecne praska spojka u hadice. Blbe se to nasazuje - tesneni se musi hodne "vytunit" a stejne to prokapava. Krovinak ma nejak slaby tepelny pojistky - po 30 min. v lete se to vypne a musis to nechat vychladnout. Pristup k hlave na vymenu struny je tragickej - nelogickej (otaceni na druhou stranu oproti jinym krovinakum) a celkove dost nekomfortni.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Sečení trávy

Příspěvek od Jason »

Jestli nakonec nebude lepsi rovnpi sahnout po Husqarne, neco z profi rady to uz musinneco vydrzet.. ja jsem zase takove povahy ze kdyz se rouhodnu neco delat a v tu chvilku mi naradi nebude fungovat tak bych ho byl schopnej na miste rozmlatit.. hlavne pro me je jednodusi to vzdy jednou za cas odvezt do servisu nez abycj se s timm pojimal sam pul dne. Na to cas nemam
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Sečení trávy

Příspěvek od proforma »

To je rozumny :-) Kdyz jsem se stehovala do novyho bytu, mela jsem seznam, co vsechno tam potrebuju za vybaveni a mela cukani to vsechno nakoupit. Nakonec jsem se rozhodla, ze to budu nakupovat, az to budu potrebovat. Ale kvalitni. Takze si vyber neco kvalitniho a bud Ti to bude slouzit leta, nebo to pak dobre prodas. Na Obi a Lidly se vykasli a udelej si radost :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Sečení trávy

Příspěvek od Alstratt »

Ja mam zahradni malou techniku od znacky EGO a za me spokojenost. Vydrz na nabiti, vykon ... troufnu si rici ze to nanda leckterym i dost vykonnym ropakum. Za me teda velka spokojenost, vyplatilo se dat na recenze lidi. Doma to v klidu a rychle mohu nabit ma to celkem pekny radek vyhod. Je to levnejsi, lehci, tissi, vykonne, blbuvzdorne ... Z elektrik asi jedna z nejlepsich, mozna nejlepsi znacka zahradnicke male techniky. Dobre je mit v zasobe dalsi akumulatory po vybiti jednoho, jednoduse a rychle prehodite na jiny. Navic ty akumulatory se daji vyuzit i na neco jine. Ale ano uznavam z tech ciste elektrik to asi neni zrovna levna znacka. Kdyz kupovat elektriku tak ten nejvykonnejsi model aby to za neco stalo.

https://egopowerplus.com/

https://www.youtube.com/channel/UC-J2yw ... _Vw/videos

http://egopowerplus.cz/
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Sečení trávy

Příspěvek od Jason »

Tak ja jsem v tomto tematu i "uvazoval nahlas". To byla ta prvotni myslenka a otazka jestli se neco vyplati takto kupovat.. Ja jsem si veskere naradj kupoval postupne, nechci si porad neco nekde pujcovat. A hlavne kdyz to uz pak chci pouzit tak to musi fungovat... Ve finale jsem asi chtel slyset at si koupim neco znackovyho.. ted pojedu pro olej do pily tak se tam rovnou porozhlidnu.
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Sečení trávy

Příspěvek od DeadMan »

Já už cca 10 let nedám dopustit na sou Husqvarnu.

Byla sice dražší, ale po zimě, co je uskladněna v kůlně, chytá na první dobrou :yes
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Sečení trávy

Příspěvek od Count »

Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Odpovědět