Multitool

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Multitool

Příspěvek od DeadMan »

Ty s tím toolem máš nějaký problém, měl jsi ho v ruce a víš za kolik jsem ho koupil?

V čem tě zklamal, nebo je to jen takový blábol?
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od Fabulous »

Je to samozřejmě Čína, ale lepší Čína. Sám podobné multitooly, například z Bauhausu, dávám jako dárek svým synkům a vůbec nemám pocit že bych jim dával nějaký vyslovený šmejd. Jediná vada je ta, že u B&D se platí za značku, kdežto v Bauhausu je toto nářadí o dost levnější.

Pro zajímavost: toto nářadí se prodává v Číně za cenu jeden až Dva dolary.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Multitool

Příspěvek od DeadMan »

Já jsem koupil rovnou dva a to za cca 500,- Kč oba v akci v Kaufu :mrgreen:

Jinak je to dobré jako nouzová výbava do auta protože svůj Super Tool 300 za cca 3.000,- Kč bych tam fakt nenechával ;)

A ani on nemá za ty prachy nadpřirozené schopnosti jak Leathermanům někteří přisuzují .......

V autě mám dva čínské tooly a ten B&D je opravdu o level výš :yes

Třeba takové Ganzo si taky určitě neužene žádnou ostudu vzhledem ke spokojenosti s jejich onehandy http://www.gearbest.com/ganzo-folding-pliers-_gear/
You cannot kill me as I am already dead!
BURE
Příspěvky: 17
Registrován: 29.07.2016 19:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od BURE »

Mam s tim jedinej problem, stoji za houno! Pisu to s pozice cloveka, kterymu proslo rukama stovky MT. Dobarobatko se tin zabejvam...
Jak se pise vyse je to Cina za 2$. Kolik kdo je ochoten za to dat tady je irelevantni. Bezne se tyhle MT prodavaji za 250. Za me to jsou vyhozeny prachy. Kdyz to dat jako darek, tak radeji bych koupil trebas nejaky hezky svycarak, nez tuhle mr*dku. Ale pro sebe nebo pro nekoho, na kom mi zalezi jedine kvalitny MT (Leatherman, Sog, Gerber, Vnox). Muzeme to tu rozebirat vecne, ale tyhle veci za dve kila jsou dobry tak do supliku. Kdyz s tim nikdo nic kloudnyho nedela, bude asi spokojenej...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Multitool

Příspěvek od DeadMan »

A co jako že ti prošlo rukama xy toolů?

Já mám v jedné ruce Super Tool 300 od LM a v druhé ruce tento B&D.

A rozhodně ten LM který je 10x dražší není 10x lepší a rozhodně odpovídá kvalitě Gerber na to si vsaď ;)
You cannot kill me as I am already dead!
BURE
Příspěvky: 17
Registrován: 29.07.2016 19:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od BURE »

Tak zrovna ST300 je ale uuuuuplne jina liga nez ta Cina! To se fakt neda srovnavat... Ja se fakt nechci dohadovat o blbostech, ale myslel jsem, ze se tu shrocujou lidi, ktery zajimaji veci, ktere prezijou i konec sveta. Kdybych mel zvolit MT, ktery si vezmu do PA doby, ST300 by byla asi prvni volba. Na takovou cinskou shitku bych si ani nevzpomnel... At si klidne kazdej nosi, co si mysli, ze mu vyhovuje. Kdyz si koupim jizdni kolo za 3000 v Lidlu, na houby nebo do kramu pro rohliky mi to bude krasne stacit a budu happy. Ale rozhodně se o tom krapu nebudu bavit s lidma, co najedou rocne 10000km a maji kola za100 litru. Natoz abych ho pred nima vychvaloval. Je jasny, co by si o me mysleli... :-)
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Multitool

Příspěvek od Fantozzi »

Znam lidi co najezdi na kole tisice km rocne a nemaji kola za 100 tis, a jsou uplne happy a je jim u zádele kdo na cem jezdi. Stejne tak znam lidi co maji kola mnohem drazsi a vytahnou je par krat do roka a neustale resi jestli je lepsi takovy carbonovy ram a nebo ten jiny o par gramu lehci. Jestli ti neco rika jmeno Vita Dostal, tak ten objel svet na kole Velamos za par tisic.

Abych nebyl uplne OT, mam Ganzo za 15 dolaru uz asi 2 roky a zatim slouzi.
BURE
Příspěvky: 17
Registrován: 29.07.2016 19:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od BURE »

Tohle parafrazovani me nebavi. Opravdu se nehodlam hadat o tom, jestli levny cinsky MT muze slouzit stejne dobre jako ten kvalitni od vyrobce s tradici. Nemuze! A kdo tvrdi, ze muze, bud s tim nikdy nic poradnyho nedelal, nebo nevi o cem mluvi. Nebo oboji... Vazne se nechci nikoho dotknout ani nikoho urazit. Jen me vzdycky trochu nadzvedne tema uzasnych levnych MT made in PRC.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Multitool

Příspěvek od Desouza »

Multitool je prostě nouzová záležitost . Normálně s tím nikdo soudný nepracuje . Opravdu je jedno jestli je za 300 nebo za 3000 . důležité je že ho máte sebou .
Vincit omnia veritas .
BURE
Příspěvky: 17
Registrován: 29.07.2016 19:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od BURE »

S tim si dovolim nesouhlasit! Jsou situace, kdy proste potrebujes zabrat a nemas po ruce nic jinyho nez MT. Treba kdyz se ti uprostred Rumunskych hor posere masina na kterou se Ti basa s kloudnym vercajkem proste nevejde. Co je potom lepsi mit po ruce? Srac, co davali v Kauflandu k 15tikilovymu Persilu nebo kvalitni MT za nekolik tisic, kterej se nerozeserete pri prvnim porednym zabrani? Pro me je odpoved jasna. Kamos se zivi tezbou dreva a vozi v traktoru jeden MT renomovane znacky. Opravil s nim zatim vsechno. Ten tool si prosel peklem. Zadna shitka by s nim v lese neprezila ani tyden. Tvrdi mi, ze do te doby sezral tak patery kleste za rok. Tyhle uz drzi rok a pul... Jak rikam, kdyz s tim nic nedelate, tak Vam bude stačit i levna cina. Ze by s MT nikdo soudnej nic nedelal je peknej blabol! Clovek proste neni celej den zavrenej ve vybavene dilne. A ja treba rad opravuju veci na miste. A ne az si vzpomenu vzit kloudnej jednoucelovej cajk...
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od RobertK »

Ono asi jak kdy a pro co a jak, jako cca 15 let mám z benzínky koupeni multitool hi -tech cena cca 120kč, než jsme přešel k jiné práci používal jsme ho každý den a bez problému, stříhaní kabelu, řezaní kabelu, otvíraní rozvaděče šroubovák. Co měl ale štve bylo že se jednou za pár let musí utáhnout stahovací matka a hůř se zavírá. Jako ale mám ho jen na nošení po městě, pokud bych někde jezdil a fakt se na něj spoléhal na 100% možná bych šáhnul po něčem lepším.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
BURE
Příspěvky: 17
Registrován: 29.07.2016 19:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od BURE »

Ten Hi-tech mam asi taky. Nestipe to, fakt to nestipe. Teda v porovnani treba s Leatherman Super Tool 300 nebo Rebar, jsou stipaci schopnosti fakt na 4-! Dokud clovek nepozna, ze existuje neco jineho (funkcniho), tak si mysli, ze je takovy laciny MT fajn naradi. Ale verte mi chlapi, ze to je vazne z nouze cnost. Vratim se k primeru s bicyklem. Taky jsme jako kluci jezdili na ukrajinach a slo to. Prepravilo nas to z mista A do mista B. Ale dnes bych si na ten krap nesedl...
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Multitool

Příspěvek od Hdm »

BURE neber si to špatně, ale ženeš to moc do krajnosti. Do hor si každý vezme samozřejmě něco lepšího něž pár kroků od auta. Já bych si tam radši vzal místo tvého ultrasuperhiteccool nářaďáku radši jednoúčelovky. To co má nářaďák za nářadí se mě v jednoúčelovém nářadí s přehledem vejde do obalu od autolékárničky, úchop je úplně někde jinde, takže tu nešit bludy o nějaké base s nářadím. Neříkám, že je nářaďák k ničemu, ale jak psal Desouza, je to nouzovka, jeho výhodou je, že je malý jinak nic.
BURE
Příspěvky: 17
Registrován: 29.07.2016 19:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od BURE »

V aute je to jedno, na motorce pocitas kazdej mm. Ja obecne tvrdim, ze kazdej chlap, kterej dela neco rukama si zaslouzi kvalitni cajk. O tom se tu se mnou snad nikdo prit nebude. Jsem provozni technik a roz h odne sebou nechci po provozu tahat bednu cajku, ktera vazi x kilo. Taham MT, protoze na tu lehkou udrzbu to bohate staci mam volne ruce a na opasku Leatherman s platem bitu. Jeste se mi nestalo, ze bych s tim hned na miste neco nespravil. A jsem pripraven k zasahu kdykoli a kdekoli se nachazim. Vyhoda MT neni jen v jeho kompaktnosti. Ale v tom, ze mam vzdy po ruce cajk, se kterym zvladnu opravit 95% zavad v beznem zivote. Jak tu nekdo chytre poznamenal, MT je fajn mit po ruce. Doma v supliku e MT kazdymu ne houno! A ja chci mit po ruce cajk, kterej neco vydrzi, abych se na nej mohl spolehnout. Nikomu to necpu. Uz vidim, jak si na vypravu mimo civilizaci nekdo bere kleste, pilku, pilnik, 20 sroubovaku... Na takovy akce se vere kvalitni MT. Kdo to nezazil, nepochopi. Tuhle jsem koukal na Trabanty po Australii. A hadejte, co tam borec uprostred pouste vytahl? MT a cinska mr*dka to teda rozhodne nebyla... :rofl
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od krvfx »

Mám soukromý Wave a pracovní Surge. S noname se to fakt nedá srovnat...
BURE
Příspěvky: 17
Registrován: 29.07.2016 19:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od BURE »

krvfx píše:Mám soukromý Wave a pracovní Surge. S noname se to fakt nedá srovnat...
DEKUJUUUU! :hand Alespon nekdo rozumnej...
olgojchorchoj
Příspěvky: 107
Registrován: 28.06.2011 19:05

Re: Multitool

Příspěvek od olgojchorchoj »

Ja nedám dopustit na LM ST 300.Kvalitka. :yes
Pocit šťastia je len nedostatok informácií...
BURE
Příspěvky: 17
Registrován: 29.07.2016 19:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od BURE »

olgojchorchoj píše:Ja nedám dopustit na LM ST 300.Kvalitka. :yes
ST300 je jeden z nej MT ever! :yes
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Multitool

Příspěvek od Hohepa »

před týdnem jsem si výhodně pořídil TREAD :wasntme
a musím říct že to je pořádnej flák železa a docela se i pronese :angel
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od Nightmare »

Hohepa píše:před týdnem jsem si výhodně pořídil TREAD :wasntme
a musím říct že to je pořádnej flák železa a docela se i pronese :angel
PLS fotky, taky mi leží ve složce > Blbiny_chci :-), a když bude recenze, budu nadšen. Díky

P.S. Nářaďáků jsem měl hodně (Čína, Buck, Victorinox, Gerber, Leatherman, SOG, CRKT) - i několik typů, ale poté, co jsem potřeboval udělat cosik s Gerberem a 3x za sebou jsem si skřípnul prsty mezi rukojeti, jsem ho s chutí daroval a zakotvil jsem na dlouho u Victorinox Spirit. Jelikož mají prohnutá rukovítka. Byly ale subtilní, takže větší Vinox brácha SwissTools. Ve výbavě fenomenální ráčna na normální bity. Řeči o tom, že lepší jsou jednoúčelovky - jsou. V dílně. Proto se musí pro ně dojít, tohle mám v EDC, tedy z 95% do 20 kroků. Oproti látrům :chuckle , mají jednu jedinou nevýhodu. A to, že jsou nýtované a ne šroubované. U SwissToolu jsem nikdy necítil problém (těm Spiritům jsem silově nevěřil, proto výměna).

Moje IMHO resumé: kvalitní nářaďák je pro lenochy jako jsem já požehnáním, protože s ním udělám skoro všechno a nemusím nikam chodit. Čína poslouží taky dobře. Jednou, dvakrát. V nouzi. A já byl z toho použití vždycky zpruzelej, protože Čína a diskomfort.
Odpovědět