Multitool

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Multitool

Příspěvek od JimmyJazz »

Zdravim,
neresil nekdo vyber vyse uvedeneho? Nebo to nema cenu a je lepsi sebou tahat specializovane nastroje?
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: Multitool

Příspěvek od B89 »

já vlastním Leathermana charge tti + molle pouzdro se sadou bitů,mám ho od vánoc a sem sním spokojený
Obrázek

jediné co bych mu vytkl že na některých nástrojech se objevily malé známky reznutí (místy hnědé tečky)
podle recenzí patří mezi ty nejlepší spolu s nářadáky od victorinoxu.

recenze:
http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?1077 ... charge-tti
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Multitool

Příspěvek od Maximus »

Musím souhlasit s B89, osobně tento model sice nemám, ale kamarád mi ho dal na vyzkoušení a byl jsem z něho docela nadšen. Titanová rukojeť je fajn, protože výrazně snižuje hmotnost tohoto nástroje. Právě hmotnost je docela limitem těchto multifunkčních nožů. Celonerez provedení je už poměrně těžké a znám pár lidí kteří celonerez koupili a právě kvůli váze ho běžně nenosí.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Multitool

Příspěvek od JimmyJazz »

bezvadny :) tak pristi mesic si ho poridim. Jen dodam, ze na ebay se da sehnat o skoro polovinu levneji nez v CR.
peteres
Příspěvky: 267
Registrován: 13.06.2011 10:06

Re: Multitool

Příspěvek od peteres »

Po prostudování různých recenzí a článků na téma multitool jsem nakonec před pár lety pořídil Victorinox Spirit. Charge TTI byl tehdy taky jedním z horkých favoritů.
Recenze: http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?1076 ... pirit-plus
Fotky: Obrázek
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Multitool

Příspěvek od hanpari »

Možná tím šokuji, ale já kdysi koupil čínský multitool za 300, který mi dodnes slouží. Musím objektivně uznat, že na něj nekladu žádné vysoké nároky, ale občas použiji kleště, pilku, šroubovák, nůžky, nůž a vývrtku.

Do extrémních podmínek bych si ho asi nebral, ale na běžnou potřebu má jednu ohromnou výhodu. Člověk si nemusí dělat starosti s tím, že ho někde ztratí a nebo založí.

A navíc, když si ho koupí na vyzkoušení, může časem lacino zjistit, co využije, co mu vyhovuje a co naopak nepotřebuje. A na základě toho hledat drahý kvalitní nástroj.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Multitool

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

rozmyslim ze bych si koupil multitool...nehce se mi do nej davt velke penize...narazil jsem na to ze je vyrabi i bahco :-O nemate nekdo zkusenoti? ty ceny jsou super...a co se tyce kvality myslim, ze bahco neni smejd...jen pr inspiraci par odkazu ;-)

http://www.naradionline.cz/zbozi/multif ... unkci.html
http://www.vokberoun.cz/detail.php?did= ... &zid=69826
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Multitool

Příspěvek od PaF »

2 hanpari
Jde o dobrou radu. Pred 3 lety jsem si koupil taky levny naradak. Za tu dobu jsem ho pouzil asi 3x na rybach- kupovat pri teto frekvenci znackovy asi nema cenu. Kdyby clovek nemel dostupne naradi (doma, v aute, na chate), bylo by to jine...
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Multitool

Příspěvek od Max »

Mně asi 2 roky úspěšně slouží Gerber multiplier 600 http://www.us-army.cz/4087,multifunkcni ... p-600.html
Není to zrovna špička, ale vzhledem k tomu, že mně stál na aukru cca 1000 Kč fungl noý včetně pouzdra, jsem spokojený. Výhody - cena, možnost pootočení či výměny destiček z tvrdokovu na štípací části kleští, možnost otevření kleští jednou rukou
Nevýhody - oproti jiným konstrukcím trochu větší vůle mezi čelistmi kleští a rukojeťmi, nutnost nejprve vysunout kleště, když chcete otevřít jiný nástroj.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od Fabulous »

Leatherman je skvělá značka, ale do nouzového zavazadla stačí obyčejný číňan z Teska za 100-150 Kč. Svoji práci také odvede.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Multitool

Příspěvek od DanBlack »

Vlastním jak Leatherman Fuse tak i "čínský noname"...
Kvalita zpracování odpovídá rozdílu ceny (Fuse cca 1000,- / čína 250,-), na druhou stranu Fuse má dobré kožené pouzdro a byla k němu i LED baterka. 8-)
Plus je plastový vnitřek rukojetí, mínusem je nutnost otevření kleští při použití nože/nástojů.
Obrázek
S oblibou ho používám v rychlíku do práce-když se nějakej jouda zamkne v kupé, tak si v klidu kleštěma odemknu a sednu, ten vyjevenej pohled mě nepřestává bavit. :D

Na běžné kapesní nošení jsem v nějakém výprodeji sehnal za 100,- mini multitool s LEDkou, čekal jsem že po chvíli půjde do šrotu, ale nosím ho v ledvince už třetím rokem-nejpoužívanější na něm je ta LED.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Multitool

Příspěvek od felix5 »

otvírák na konzervy v multitoolech a švícarskejch nožích. poměrně dlouho sem to hledal na internetu ale nikde sem to nenašel. dokázal by mi tu někdo vysvětlit jak se používá ten "otvírák na konzervy" ? jediný co mi s tim přijde oteviratelný je pivo. dokonce sem si jednou asi na hodinu sednul s timhle tipem otvíráku a plechovkou a přemejšlel ze všech stran jak to tim kur*a otevřít ...neúspěšně . buď sem teda uplně blbej nebo všichni označujou otvírák na pivo jako otvírák na konzervu
http://www.bike-in.cz/multi-tool-outdoo ... umber=9017

předpokládám že otvírák na konzervu je ten vehement na pravé rukojeti na 6 hodinách
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Multitool

Příspěvek od scorpio »

Používá se obdobně jako na to pivo, drápkem, kterej zahákneš za uzávěr na pivu, u konzervy zahákneš za okraj a potom tahem nahoru tím druhým výstupkem otvíráš :-)
Otvírák u švýcaráku je na obrázku nejvýš, na druhým konci je otvírák na pivo rozdíl poznáš podle toho, že otvírák na konzervy má výstupek větší a má břit, zatímco otvírák na korunkový uzávěry má stejnou tloušťku po celý ploše želízka..
rammtiger
Příspěvky: 2
Registrován: 23.05.2012 23:25

Re: Multitool

Příspěvek od rammtiger »

Mel jsem postupne 3 levny cinsky multitooly, ale naprosto me u nich neuspokojovalo to, jak medeny drat misto prestrizeni jenom pozvikaly. Plus rada dalsich nedodelku...

Proto jsem se rozhodl pro Leatherman Surge, celkem opomijeny model:

http://www.leatherman.com/product/Surge

Prednosti:
-precizni kleste ciste prestrihnou medeny drat i lanko,
-bez problemu zvladnou i ocelove lanko od brzd jizdniho kola (zkuste toto udelat s cinanama...)
-oba noze pristupne bez rozevreni klesti a oteviratelne jednou rukou
-pilka (pilnik) je vymenitelna a ma stopku Bosch, takze s sebou nosim i pilku na zelezo z primocarky (na visaci zamek...)
-ma na multitool solidni nuzky
-ma sidlo s ostrim, ktere je diky tomu idealni na "frezovani" der do plastu (mnohokrat vyzkouseno, zanechava cisty otvor)
-obsahuje maly hodinarsky sroubovak (plochy+krizak) neocenitelne pro toho, kdo nosi bryle
-ma ocko na snurku

A nevyhody:
-cena
-velka hmotnost

V textilnim pouzdru spolu s nim nosim sadu bitu + L racnu, neco ve stylu:

http://www.gme.cz/sady-bitu-s-racnou-sr ... -p731-638/

se samotnyma klestema totiz nepodrzite zaroven sroub i matku

Nuz u tohoto multitoolu ma velmi stihlou spicku a proto se hodi jako doplnek na jemnejsi praci k pevnemu nozi. Zde naprosto prevalcuje svicarak svoji vsestranosti. Hlavne v oblasti Urban Survival.
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Multitool

Příspěvek od scorpio »

ramtiger: hezká sada bitů, máš zkušenost s náročnějším použitím? Vydrží? Ta cena je zajímavá.


Surge mám už půl roku taky, nosím a používám ho denně s velkou spokojeností, ale za tu dobu jsem přišel na tři nevýhody
- při používání nožů tlačí hrany rukojetí hlavně teda při silovým řezání (nemá nějaký zdejší majitel zkušenost se zabroušením hran těch výstupků, který krejou vnější nástroje?)
- nemožnost přehodit nože na druhou stranu, aby se daly otvírat levou rukou
- břity na kleštích nejsou výměnný, jako jsou u supertoolu - při přestříhávání vrutů do dřeva se mi na obou břitech podařilo udělat zoubky - tahle fukce mi teda citelně chybí a přemýšlím kvůli tomu i nad vytvořením hybrida Surge a Supertoolu - nedávno jsem potkal obrázek kleští, který měly rukojeti ze Surga a kleště ze Supertoolu - a ze "zbytků" vytvořit záložní multitool do BOBa.

Jinak s hodnocením ramtigera plně souhlasím a dodávám výhodu po "rozhejbání" jdou i kleště s trochou cviku otevřít jednou rukou, což se občas velmi hodí :-)
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Multitool

Příspěvek od Pepe »

praalien píše:otvírák na konzervy v multitoolech a švícarskejch nožích. poměrně dlouho sem to hledal na internetu ale nikde sem to nenašel. dokázal by mi tu někdo vysvětlit jak se používá ten "otvírák na konzervy" ?
http://youtu.be/yAcWmYxaRG4
vmax2
Rozpadlík
Příspěvky: 83
Registrován: 10.02.2012 23:51
Bydliště: Chomutov

Re: Multitool

Příspěvek od vmax2 »

Jedno pekne prislovi pravi Muzes byt uplny blbej,ale musis si umet poradit :D /casto ho sam pouzivam/.Jinak za komancu byl prikladan tusim k rybickam v plechovce takovy skladaci otvirak z kusu plechu,jako haranti jsme ho nosili na klicich.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Multitool

Příspěvek od felix5 »

geniální video. díky moc
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Multitool

Příspěvek od MRAK »

praalien píše:poměrně dlouho sem to hledal na internetu ale nikde sem to nenašel. dokázal by mi tu někdo vysvětlit jak se používá ten "otvírák na konzervy" ?

chvíli jsem přemejšlel, jestli si neděláš kozy ....

no, zřejmě neděláš :lol:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od Fabulous »

No taky mi to prislo ponekud k neuvereni :-) My stari mazaci otevirame konzervy spickou noze, hrebikem, sekerou...
Odpovědět