Multitool

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Multitool

Příspěvek od Bill Masen »

Hohepa, ja taky reklamoval telefon z polske distribuce a sony mi to normalne vzalo. Zrejme lepsi oddil. :rock
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Multitool

Příspěvek od Bill Masen »

Tak kleště mi včera PPLka přivezla a je to nebe a dudy. Vše chodí hladce a čepele ve střence sedí rovně. Jen ten bit a otvírák konzerv nedrží v zavřené poloze. To je asi konstrukční chyba. Jen nechápu, proč jsou na pouzdru jen dvě mole poutka. Takhle to je rozměrově na pásek šířky 7,5 a 2,5 centimetru. Při ceně pouzdra tam mohli našít o dvě víc, nebo se na mole vykašlat a dát tak jedno poutko na čtyřcentimetrový pásek.
Kupoval jsem ho před tejdnem za 2330,- a dnes ho mají za 1981,-. To mě taky trošku :moon , zvlášť když jsem ho musel reklamovat a dostal jsem ho až včera. :puke
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: Multitool

Příspěvek od Prim »

Neviděl jste někdo osobně tuhle hračku - Klax? Berte to spíš asi jen tak pro zajímavost, narazil jsem na to dneska náhodou na Youtube. Osobně mám podobné cypovinky strašně rád a zpracování vypadá víc než dobře... ale zároveň dost pochybuju o použitelnosti a nějaké přidané hodnotě :o)
Quis vellet pacem, preparat bellum
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Multitool

Příspěvek od Hdm »

Z pohledu truhlare... drevena cast "spoje" je desne oslabena tim vyriznutim prostredni casti kvuli zasazeni. Vidim tam velke riziko prelomeni/prerazeni. Spoj bude po chvilce prace uvolneny. Na nejake vetvicky a trisky na ohynek treba, ale rozhodne neverim ze s tim zbourali tu hromadu dreva v pozadi fotek. Za me, vyhozeny penize.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od Fabulous »

Hračka, jenom hračka :)

Edit: Za 160 dolarů??? Pŕedpokládám, že si to koupí jen Američan do svého hustokrutopřísného BOBa. :mrgreen:
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Multitool

Příspěvek od Hohepa »

fligna téhle vychytávky je v tom , že nosíš jen to železo bez topůrka, ale jen to ještě nedoladili aby v hraně toho železa byla pilka a tou si do klacku z lesa udělal na ten pazmekt drážku na upevnění . Pak by to dávalo trochu smysl.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od K4cer »

Z pohledu mechanika je to celý nesmysl, to je opravdu pro američany, kteří maj přebytek peněz a nedostatek všeho ostatního, včetně soudnosti.

Systém upínání, i když pominu oslabení dřeva, je blbost. Železo musí být na topůrku nazasené a utažené tak, že z něj bude kapat voda (proč se běžný sekery utahujou klíny asi) a to s takle titěrným mechanismem určitě nepůjde. A navíc, při hrubší práci se ten závit nutně musí vymlátit napadrť, i kdyby byl titánovej a pozlacenej.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1153
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Multitool

Příspěvek od Alstratt »

Je to hezke ale na zadne velke sekani to neni mozna na male vetvicky ale to je lepsi si vzit uz sebou radsi normalni nuz treba zavirak na drobnejsi prace. Jsou na tom zbytecne veci ktere se mohou pri hrubsi praci znicit a je to zasazene v topurku tak ze se to muze znicit pri hrubsi praci a muzes hledat nove topurko. To vyjde uz lepsi si vzit z normalni sekery vazi to sice vice ale udelas s tim toho vic a pokud to nepotrebujes tak nepotrebujes ani tuhle vec ktera je spis za vytrinu nebo na slabsi zachazeni protoze to si vystacis pak i s nozem ktery ti vazi i mene a ma taky plno funkci. Ma to tam koukam i na utahovani matic coz je ti v lese k nicemu a pokud by to bral kvuli tomu nekdo do mesta pri pru*eru tak to najdes uz lepsi veci na rozebirani veci vhodnejsi do mesta. Kdo je hracicka tak si to treba koupi ale na praci to moc neni. Mam vyzkouseno i batoning s mojim zavirakem a stale drzi a taky to ma nejake pi*ovinky ruzne vedlejsi ktere stejne zatim ani nevyuzivam. Sekera je spis na hrubsi poradnou praci ale bezne na prochazku do lesa ti je k nicemu to si vystacis s nozem pokud nehodlas stavet buhvi co velkeho v lese.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Dikobraz
Příspěvky: 45
Registrován: 01.09.2014 21:37

Re: Multitool

Příspěvek od Dikobraz »

Zdravím, zajímalo by mě, jestli jste někdo řešili broušení nože u Leathermana (Wave, Charge). Existuje na to nějaký speciální brousek? Normálním brouskem to umím taky, ale napadlo mě, jestli na to neexistuje něco vychytanějšího.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Multitool

Příspěvek od Desouza »

Já všechno brousím Friskas brouskem a maximální spokojenost . ( ten plastovej s kolečkama )
Vincit omnia veritas .
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Multitool

Příspěvek od majsner »

Jedna praktická: nedávno jsem musel uříznout M8 nerezový (!) šroub pilníkem (pilkou na kovy) na Swisstoolu. Hotovo za 10 minut, pilník přežil v pohodě, akorát já jsem z toho byl na sračky... :twisted:
To já jen tak v reakci na některé recenze, že se s tím dá jenom hřebík nebo tyčky z hliníku... Jedinou slabinou Swisstoolu (z rozpadního pohledu) je hodně blbá ergonomie držení při používání řezných nástrojů (kvůli hranám, co se zařezávají do rukou). Řezat pilkou nebo pilníkem ještě jde, ale dlabat dřevo kudlou je oprcajtunk a je lepší si na to vzít rukavice, nebo to alespoň obalit kapesníkem.
Skimpy
Příspěvky: 19
Registrován: 17.02.2014 19:14
Pohlaví: žena

Re: Multitool

Příspěvek od Skimpy »

Objednal jsem z Číny multitool Ganzo 202 viz obrázek. Zpracování se zdá být dobré, vlastnosti oceli poznám až časem. Cena včetně poštovného cca 600 kč, dodávka trvala necele tři týdny. Uvažoval jsem ještě o objednávce nějakého EDC nože od stejné značky jako je multitool, ale nakonec sem si to rozmyslel a objednal jenom jednu věc.

Obrázek

Obrázek
Pongo.pygmaeus
Příspěvky: 92
Registrován: 26.12.2015 23:53
Pohlaví: muž
Bydliště: tu i onde

Re: Multitool

Příspěvek od Pongo.pygmaeus »

Tahám s sebou furt Leatherman Wave. Co ten už odvedl roboty.... Mimochodem, funguje jako skvělá manikýra i jako nástroj na odstranění 200 m starýho pletiva. Fantastickej. Akorát jsem ztupil zubatej nůž, když jsem s ním přeřezával nějaký ocelový lanko... :rock
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Multitool

Příspěvek od Ibex »

dnes jsem si udělal radost a koupil Leatherman OHT - hned jsem ho otestovat v práci a spokojenost.
Můj první multitool :D
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Multitool

Příspěvek od Bill Masen »

Skimpy píše:Objednal jsem z Číny multitool Ganzo 202
Co to GANZO? udělal si zatěžkávací zkoušku?
Já bych chtěl něco menšího, jako Gerber Dime. Ten ale nemá otvírák na konzervy, kterej bych tam chtěl. Máte někdo tip?
Skimpy
Příspěvky: 19
Registrován: 17.02.2014 19:14
Pohlaví: žena

Re: Multitool

Příspěvek od Skimpy »

Zadny specialni test jsem nedelal, taham ho sebou a kdyz je potreba neco dotahnout, povolit apod tak prijde vhod. Ale abych se priznal nuz ktery nosim porad pri sobe vyuziji casteji.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Multitool

Příspěvek od Venet »

Bill, ten Dime nosím. Pravdupovediac.... mám aj vinox nôž takže otvarák na konzervy mám tam. A z Dime najčastejšie používam kliešte - na drobné uchytenie/odtiahnutie/dotiahnutie, a nožničky...
A keď už o to ide, tak rezač kartónu ja nevyužijem. Tak som ho vyskúšal na otvorenie konzervy - funguje to aj keď to nieje úplne pohodlné. Keď budem mať chvíľku, chcem rozobrať a upraviť rezač na otvarák na konzervy.
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Multitool

Příspěvek od Bill Masen »

Jo, tak to máš úplně stejný myšlenky. Taky mě napadlo, že řezač na krabice vyměním, nebo upravím na otvírák na konzervy. A ještě by ho to chtělo prohodit s nůžkama, aby byl na správný straně.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Multitool

Příspěvek od Venet »

hmm, tak nad tým som nerozmýšľal. (vymeniť s nůžkami) Keď budem mať chvíľku, pozriem sa na to. ;)
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Multitool

Příspěvek od Bill Masen »

Zdar rozpadlíci, neviděli jste, jestli se dá u nás koupit tohle http://mininch.com/store/tool-pen a tohle http://www.bigidesign.com/welcome/titanium-pocket-bit/ případně tohle http://gadgetsin.com/get-a-way-driver-multi-tool.htm ?
Odpovědět