Multitool

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Multitool

Příspěvek od DanBlack »

Jedna drobnost co mě u mého L. Fuse děsně leze na nervy je nutnost rozevřít kleště když chci jen nůž. :?

@ proforma... Ta Zila se mi docela líbí, je to taková megakudla jak vypadá nebo "sedne i do něžné ženské ručky"? ;)
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Multitool

Příspěvek od proforma »

@DanBlack: obe Zilly jsou v ruce OK, a to mam spis pacinky nez tlapy :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od K4cer »

No, tak sem zakoupil zmiňovanej L/man Rebar, tentokrát v nerezový verzi.
ST300 v "military" výbavě mám černej; tohle bude edc a na to nepotřebuju nutně černej, navíc nerezová verze se bude líp udržovat v čistotě si myslím.

První i druhej dojem dobrej, je to opravdu zmenšenej ST300, má vo jeden placatej šroubováček míň, to nevadí ničemu.
Na jedný straně pila, křížák (ten vypadá masivně!), votvírák na všechno, a zubatej nůž.
Na druhý straně pilník, voko na šňůrku, šroubovák, píchátko, větčí šroubovák, a nůž.
Zubatej řeže velmi slušně; hladkej nůž řeže běžně, viz níže.
Kleštičky maj vyměnitelný nože, to byl jeden z mých požadavků na m/t.
Rukojeti maj průřez spíš V než U, takže celá věc je vo dost tlustší než by bylo nutno, což nebylo z fotek tak patrný. Při použití větší síly je fajn mít rukavici, hrany rukojetí a želízka v nich docela tlačí.
Rozměry zhruba 10 x 3 cm, tloušťka 16mm. Váhu tady nemám, tak nevím.
Bohužel tady nemám ani onen ST300, takže je nemohu položit vedle sebe a srovnat.

Co mě nas..nelíbilo se mi:
Zaprvní a hlavně, hladkej nůž je vybroušen tak, jako by to dělaly vietnamský pionýři na pracovním vyučování. Nejen že je jedna strana zbroušena víc než druhá, ale ještě křivě! Samotný ostří není v rovině nože, není s touto rovinou ani rovnoběžný, je pod nepatrným úhlem a jakoby přechází z jedný strany na druhou (někdo tady někde dával fotku detailu hrotu L/M nože, tak přesně tak sem to měl i já, s tím že na špici bylo ostří vybroušeno víc do jedný strany, a u začátku nože do druhý). Krájet to teda krájelo, na funkci to zjevně poznatelnej vliv nemá, ale za ty peníze by se taková fušeřina nemusela vyskytnout. Trvalo mi asi dvě hodinky vybrousit ho tak aby bylo zhruba v rovině.
Druhá věc a detail, celej m/t byl zjevně složenej ůplně nasucho, všechny želízka kladly velkej odpor, kleště detto. Pár kapiček voleje a běhá to vo hodně líp.

Zakoupil sem i náhradní nože do kleští (který sou mimochodem stejný jako na ST300, přestože je má prodejce jako dvě samostatný položky), a kožený pouzdro. Nylonový pouzdro který přišlo v krabičce s Rebarem stálo v souladu s očekáváním za hovno (placatý, dvourozměrný, prostě dvě placičky nylonu sešitý xobě), ani sem se nepokoušel to do něj dát; pouzdro sem věnoval prvnímu komu se líbilo, k oboustrannýmu nadšení, jinak by letělo do koše. Zakoupený kožený pouzdro je z tuhý a relativně tlustý kůže a vypadá decentně; je vytvarováno tak že do něj m/t krásně zapadne, nic nemusím nikam cpát a kontrolovat jesli to tam de nebo ne. Zapíná se patentem.

Celkovej dojem: dobrej, sem spokojenej. Čekal sem že bude trochu tenší, ale monstrum to není, rozhodně je menší než ST300. Jako plánovaný edc naprosto vyhovující, rozměry i funkcemi. Uvidím jak se vosvěčí v praxi.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: Multitool

Příspěvek od xmenm05 »

Zdravím, vybírám multitool pro kluka (5 let), kterej je nadšenej z mojeho staršího gerbera (mám ho už přes deset let a tenkrát stál nekřesťanských 3700, naprostá spokojenost, ve své době druhý nejvyšší model).
Tak si říkám, prckovi nemá cenu kupovat něco za 3-5 tisíc, na druhou stranu se mi nechce mu dát nějakej šunt.
Prostě slušný multitool. Podmínkou je, aby tam byl nůž, kleště, nůžky, pilka + něco kolem. Do užšího výběru se dostaly dva.
Leatherman leap - dětská varianta leathermana
Gerber suspension - základní, ale už "dospělej"
Sice je mu dneska 5 let, al bylo by fajn, kdyby mu vydržel někam do 18, pak už si holt vybere sám. Z toho důvodu jsem víc nahnutej ke gerberovi, ale rozhodnuté to není.

Osobní zkušenost nemám ani s jedním, můj nářaďák je gerber (a max. spokojenost), okolo mě je pár leathermanů a taky naprostá spokojenost ...
Co radíte?
Kdo je připraven, není překvapen ...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Multitool

Příspěvek od proforma »

No nevim, MT pro 5letyho kluka? Kdyz si vzpomenu, kolikrat jsem behem sveho skolniho veku ztratila i milovane veci, o nozich nemluve... Zatim bych to resila nejakym MT z Lidlu nebo tak neco a znackovou kvalitu az tak okolo 10 let, a treba jako odmenu za neco (vysvedceni, prijimacky na 8lety gympl apod.).
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od Nightmare »

Proforma: Ještě je možnost koupit nůž od Victorinoxu s kleštičkami.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od jameson363 »

xmenm05 píše:Zdravím, vybírám multitool pro kluka (5 let), kterej je nadšenej z mojeho staršího gerbera (mám ho už přes deset let a tenkrát stál nekřesťanských 3700, naprostá spokojenost, ve své době druhý nejvyšší model).
Tak si říkám, prckovi nemá cenu kupovat něco za 3-5 tisíc, na druhou stranu se mi nechce mu dát nějakej šunt.
Prostě slušný multitool. Podmínkou je, aby tam byl nůž, kleště, nůžky, pilka + něco kolem. Do užšího výběru se dostaly dva.
Leatherman leap - dětská varianta leathermana
Gerber suspension - základní, ale už "dospělej"
Sice je mu dneska 5 let, al bylo by fajn, kdyby mu vydržel někam do 18, pak už si holt vybere sám. Z toho důvodu jsem víc nahnutej ke gerberovi, ale rozhodnuté to není.

Osobní zkušenost nemám ani s jedním, můj nářaďák je gerber (a max. spokojenost), okolo mě je pár leathermanů a taky naprostá spokojenost ...
Co radíte?

Jako darek to neni nejlepsi, ale mozna by nebylo spatny koupit pouzitej. Daj se celkem pravidelne sehnat tak od 600kc zakladni modely Leathermanu nebo Gerberu.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Multitool

Příspěvek od Nicotinick »

Ganzo 2015PB.

https://www.google.cz/search?q=ganzo+20 ... DfsQsAQIHQ

Za jednoduchou necelou šestisetkorunu celkem slušný pracant, žádné bláto. Leatherman Wave nebo Charger to samozřejmě není, ale dva mám v autech, další doma, nutnou práci odvedou, ztráta až tak nebolí.

Už je ale po Vánocích. :oops:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Multitool

Příspěvek od Bill Masen »

Tak dnes cekam postaka s L wave v cerny barve. Tak uz se tesim. Vybral jsem ho kuli hladke cepeli a zubate cepeli zvlast, pilky na drevo (na velikonoce pruty na pomlazku, taky pruty na burty a taky pruty na stan). Taky otvirani nozu jednou rukou bez nutnosti otevrit kleste je fajn. (Co na to nemecky policajti?) Ty kleste by mohli mit vymenny brity :sad a bral bych ty vymenny bosh cepele. Surge uz je moc velkej. Rozhodl jsem se pro nej po te co jsem tri dny po celejch Alpach schanel kleste abych vyndal z plynovy kartuse mosaznej krouzek z varice, kterej zustal vyset na zavitu.

Mimochodem nema nekdo pristup k brusce s magnetickym upinanim? To by nam pak mohl nasekat par bitu.

Jo a prikoupil jsem mole pouzdro, tak kdyby mel nekdo zajem o to puvodni, tak bude k mani. :nod
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Multitool

Příspěvek od Bill Masen »

Tak pouzdro volné není, protože černá verze už mole pouzdro má, tak ho jenom vrátím prodejci. Samotný kleště jsou odeslány do leathermana na výměnu. To, že je křivě broušený ostří bych snad přežil, ale pilník a pilka při zavření dřou o vnitřek střenky, kleště jdou tak ztuha, že když je desetkrát za sebou rychle otevřu a zavřu, tak se o jejich pant spálím. Jedna ručka jde sklopit tak lehce, že při otevírání kleští se neotevřou kleště ale ručka a držák bitů a otvírák na konzervy nedrží v zavřeném stavu. Doufám, že ten co mi pošlou bude 100% jinak moje historie s leathermanem trvala jeden den.
:sad
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Multitool

Příspěvek od Hohepa »

...teda, že jsem zvědavej , kde to kupovali ?
to co popisuješ vypadá na čínské plagiátorství :head
Zatím co jsem viděl tak od Leathermana to byli vždy solidní kousky se 100% kvalitou
Hele zkus si ten multitool zaregistrovat na ofiko stránkách , schválně co ti odpoví
http://www.leatherman.cz/registrace/
Podle registračního kódu ti řeknou cos to vlastně koupil za šitku
kód.JPG
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Multitool

Příspěvek od Václaf »

Mě funguje naprosto dokonale a registrační ko'd jsem samozřejmě zadal,mám tu vytištěný záručák na 25 let. :yes
Čechy čechům !!!!!
Leto II.
VIP
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2011 14:11

Re: Multitool

Příspěvek od Leto II. »

Ideální multitool http://modernsurvivalblog.com/preps/the ... my-knives/

Jinak já mám mimo jiné toto

http://www.swisstechtools.com/proddetail.aspx?PID=80

a toto

http://www.swisstechtools.com/proddetail.aspx?pid=90

Mega je menší a lehčí než Micro. Micro je super, ale těžký. Mega má super baterku, ale hrozně idiotsky je vyřešený spínač - přimáčknutím svítí po dobu držení a posunutím svítí konstantně. Takže v zavazadle se má tendenci rozsvěcovat.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Multitool

Příspěvek od Bill Masen »

Tak já to hned poslal do leathermanna. Ti mi buď pošlou nový a předpokládám, že 100% originál a nebo mě pošlou do háje a pak pošlu do háje ty prodejce. Kupoval jsem to na www.profi-dj.cz. Registrovat to budu až to bude v pořádku a klidně před koncem dvouleté záruční doby. Přímo na kleštích ale žádné číslo není, ne?
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Multitool

Příspěvek od Václaf »

To číslo je na krabičce
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Multitool

Příspěvek od Bill Masen »

To vím, že je na krabičce, ale krabičku vyměnit nechci, ta mi vyhovuje. :nod
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Multitool

Příspěvek od Hohepa »

no vzhledem, že jsi to nekupoval IMHO u oficiálního prodejce,
protože na seznamu prodejců http://www.leatherman.cz/prodejci/
žádný profi-dj.cz nevidím, tak tě s tím na leatherman.cz pravděpodobně vyhodí. :twisted:

Ono ruku na srdce. Proč by měli servisovat něco, co bylo prodáno mimo jejich distributorskou síť a tedy z prodeje nemají ani provizi ani jim to jako dealerovi nezvyšuje obrat , jen by měli náklady na opravu-výměnu.
Navíc si tím ničí výhodu své distributorské sítě , služby na víc tedy servis, záruka. Tedy to co pro zákazníka odůvodňuje vyšší cenu.

Zkrátka občas levnější nemusí být lepší koupě.
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Multitool

Příspěvek od maci »

Proč by měli servisovat něco, co bylo prodáno mimo jejich distributorskou síť - protože dává záruku na multitool a ne na distribuční síť. Jestliže to je jejich pravý multitool, tak je jedno kde to koupil. Zítra už ta síť nemusí existovat, ale záruka na 25 let furt běží.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Multitool

Příspěvek od Hohepa »

No já takhle dopadl s mobilem (Alkatel) .
Značkový servis mi řekl, že podle výrobního čísla je to kus vyrobený pro Polský trh a proto se na něj záruka u nás nevztahuje. Taky kupovaný mimo oficiální distribuční síť byť v kamenným krámě .

Rozhodující bude zda to je originál nebo plagiát o tom právě je ten registrační kód.

P.S.: pokud nebude existovat oficiální distributor, tak u koho by jsi chtěl u nás tu 25letou záruku uplatnit ? :lol:
to pak jen přímo u výrobce.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od krvfx »

Mám Leatherman Wave a Surge a jsou to naprosto luxusní multitooly a používám je hodně. Leatherman si jména cení, takže by nepovedený kus měli vyměnit hned - takový docela dobrý první test je zkusit štípačkami papír - tak zkouší (dle tv dokumentu) všechny čelisti, co jdou do výroby. A ohledně záruky - zkusil jsem kdysi poslat Zippo s ulomeným pantem do USA továrny. Přišel po pár měsících (kvůli nutné dopravě lodí) opravený. U Leathermanu bych očekával podobný přístup :angel
Odpovědět