Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od honzasl »

V cem je tam Tvoje Makita krome velikosti kotouce lepsi?
Já osobně si (elektro*) Parkside a spol nekupuju proto, že když se mi u Makity / Narexu rozbije po záruce spínač, tak prostě dojdu do místního servisu, objednám a do týdne ho mám. Nemusím žebrat o díly na různých fejsbukových skupinách. Toť celé.

Chápu, že pro někoho je kolečko nákup-použití-reklamace-novýkus-použití-reklamace-nový kus nějaký druh zábavy, ale mě to neba :)

*Šroubováky, bity, klíče a další kusy železa naopak kupuji v Lidlu velmi rád. :)
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od dracekvo »

No já třeba nějaké méně exponované nářadí na 230V v lídlu kupuju. Ale moje použítí je takové nárazové, tak rozhodně nekupuju s tím, že se mi to do záruky rozbije. Prostě to kupuju z důvodu dobrého poměru ceny/kvality.

Co se týče ND. Najít přímo díl parkside je utopie. Ale když se dost zkoumá, tak se dá sehnat kompatibilní díl jiné značky.

Ale aku program jedu makita. Mám jistotu, že když si půjdu za 2 roky přikoupit další vybavení na 18V baterky, tak bude kompatibilní. Co jsem začal s aku programem, tak lídl mezi tím baterky změnil. Takže pokud bych jel v lídlu, tak už bych musel mít dvě sady baterek, nebo vymejšlet nějaký redukce.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Count »

Pustil jsem se do opravy staré sekery a čekalo na mě tohle překvapení. Má cenu pokračovat, nebo ji použít už jen jako klín do dřeva?
Přílohy
FA8CEE91-B694-443E-8B2A-C0FC7BEB983D.jpeg
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od vrabi »

Mě to přijde spíš jako povrchová vada, než aby to byla únavová trhlina. Ale z fotky se soudí těžko.
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od scorpio »

Pokud na sekeře zůstane dost materiálu aby zůstala použitelná, zkusil bych praskliny vybrousit. Pozor na to, aby byla vybroušené opravdu kompletně. Ideálně po broušení hodit sekeru do nějaké vzlinavé kapaliny (petrolej, WDčko), nechat vykoupat, vytřít do sucha a položit na místo praskliny suchý ubrousek. Pokud se objeví vlhká skvrna, je prasklina ještě stále přítomna.
Případ pokud chceš mít jistotu nech si udělat nedestruktivní zkoušení (NDT). Výše popsané je improvizovaná penetrační zkouška.
Vybavení a lidi co to umí mají například na depech ČD, výrobci mostních konstrukcí apod. V Brně třeba Královopská. Kdybys s tím cokoliv potřeboval pošli PM, ať to tady neplevelime.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Venet »

A nestačilo by to prebehnúť zváračkou a prebrúsiť?
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Count »

Díky za informace. Na prasklinách byl dost neforemný něco jako svár, který jsem odbrousil a pod ním objevil toto. Praskliny jsou na obou stranách, ale na každé straně jinde. Zkusím tedy zabrousit o něco hlouběji a uvidím, zda prasklina pokračuje. Objevil jsem tu sekeru už nevím kde, celou rezavou a vzal si do hlavy, že ji zkusím dát nový život. Ale abych investoval do NDT, takovou vazbu k ní nemám. Dám vědět, jak další brus dopadl. Jen doufám, že do toho nezabrousím moc hluboko, abych z toho pak nemusel vybrušovat. ;)
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od vrabi »

Jelikož neznáš materiál sekery tak je těžké říct jakým způsobem by se měla vařit. Špatnou volbou postupu a materiálu bys mohl napáchat víc škody než užiku.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od drigon »

Jestli byl na místě praskliny svár a prasklina půjde víc do hloubky je možné, že nedošlo ke spojení původního materiálu s materiálem svařovací elektrody.
Pokud se potvrdí prasklina jdoucí do hloubky bych sekeru vyhodil. Protože pracovat s naprasklou sekerou může být nebezpečné.
Koukej tak, aby jsi viděl.
prowler
Příspěvky: 20
Registrován: 20.04.2016 9:40
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od prowler »

Venet píše: 28.04.2022 11:47 A nestačilo by to prebehnúť zváračkou a prebrúsiť?
NIe, prasklinu treba kompletne vybrúsiť, ideálne spraviť po brúsení kapilárnu kontrolu (nie je to nič komplikované a 1 sada sprejov na kapilárku nestojí majland) a až následne zvárať. Zvárať určite s predohrevom a po zváraní by som to nechal pomaly (zabalené vo vate) schladnúť. Ideálne zvárať TIGom. Ale všeobecne kaliteľné uhlíkové ocele nie sú práve ľahko zvariteľné a riziko, že to časom pri používaní zas praskne je vysoké. Osobne by mi to za tú námahu nestálo, ak by sekera nemala pre mňa nejakú sentimentálnu hodnotu.
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od vrb »

Na sekeru bych po vybroušení drážky použil měkkou rutilovou elektrodu, hodně proudu aby se prohřála.

Nebo drážku nedělat vůbec a dát na invertoru s bazickou elektrodou reverzní napětí tzn. mínus pól na elektrodu - ideálně EB- 123,125, nebo 127, nebo i jakýkoliv rutil. Tím dojde k provařování materiálu hodně do hloubky a k nažhavení celé svařované oblasti. Pozor hrozí proříznutí skrz jako autogenem. Na další vrstvy pak už polaritu normální - plus na elektrodu. Vařit hned potom, dokud je to žhavé. ( zůstat nad interpass teplotou ). Chladit jak už bylo napsáno pomalu - třebas vrazit do kýble s dřevěným popelem.
Na vrchní vrstvu co nejpevnější elektrodu. Klidně i poslední vrstvu nějakou měkčí trvdonávarkou EB-511, EB-503 atd.
Možná se popustí i ostří - u sekery to není zase až tak zásadní věc. Nebo během vaření ostří chladit soustavně namočeným hadrem ve vodě.

Ten, kdo to přeplátoval vystouplou housenkou s přesahem možná věděl co dělal, možná, že to byla náhoda.

Hodláš s tou sekerou provozovat těžkou profi práci nebo jen nějakou šudlařinu?

Kdybys potřeboval nějaké, třebas i speciální elektrody, dej vědět do SZ. Pošlu ti jich pár za dopravu.
dR94HWVa
Příspěvky: 95
Registrován: 21.07.2016 14:00

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od dR94HWVa »

Dneska na mě vyskočila reklama od Narexu https://camouflage.cz/ Škoda že většinu z těch nářadí už mám, ale určitě si něco z toho jako frajeřinu pořídím až bude příležitost.
Mirino
Příspěvky: 59
Registrován: 12.10.2014 13:11
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Mirino »

Kdysi před čtyřiceti lety, jako mlaďas a neumětel, jsem svařoval prasklou sekeru. Né naprasklou. Prostě dva kusy železa svařit do podoby původní funkční sekery. Prasklá byla skoro v totožném místě, jako ta na fotce. Vybrousil jsem z obou stran véčko a vařil trafem JS90 samozřejmě rutilkou, asi 3,2. Na ostří během vaření mokrý hadr, po každé housence hned schladit, ale jenom ostří, ne samotný svar. Několik housenek z jedné strany, několik z druhé strany. Sekeru jsem dál nijak tepelně nezušlechťoval, nebylo to potřeba. A slouží dodnes. Takže se toho neboj, vybrus tu prasklinu co to jde a svař to.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od MarS »

Shořel mi motor na 20 let starý Makitě HM1100, přemýšlím, jestli kupovat novej stator (2000Kč) a asi i rotor neoriginál za 1000Kč anebo koupit Parkside PAH1300 za právě ty 3000Kč. Nemam s touhle značkou zkušennosti, ale četl jsem tu, že to neni špatný. Výkonově je to podobný.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od proforma »

Koukni na https://www.facebook.com/groups/3913332 ... ?ref=share, jsou tam ruzny recenze Parksidu od lidi. Ja s nim mam s Parksidem dobry zkusenosti, ale jsou tam uzivatele s cetnejsi zkusenosti. Vetsina werku od Parksidu mi sedi a pracuju s nim rada, ale obcas se vyskytne nejaky konkretni typ, ktery se vyslovene nepovedl. Tak to zkonzultuj tam.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od MarS »

díky poslal jsem žádost ;)

zatím se přikláním k opravě, ale jak to znám, tak po opravě motoru odejde příklep
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Hdm »

Parkside mám vícero druhů el nařádí , takto zkusím sepsat.

Aku šroubovák 12V XTeam - nemá chybu, jsem spokojen maximálně vlastnim nejmene 4 roky

Bourací kladivo(označení nevím, nejsem doma) - udělalo hodně práce a pořád jede, jen přiložené sekáče moc nevydrží, vlastním nejméně 6 let

Pásová bruska PBSD 900 A1 - přes počáteční spokojenost se začaly projevovat vady - vlastním 3 měsíce
- pás nedrží "stopu" a když se vycentruje na volnoběh je to dobrý, ale při záběru odbíhá do strany
- brusná deska není rovná (alespoň můj kus)
- odsávání tam je asi jen tak pro vetší váhu, protože téměř vůbec nefunguje
- po pár obroušených prknech se spálil motor

Srovnávací a tloušťkovací frézka PADM 12 - na drobné lišty, kratší kusy dobrý - vlastním 6 měsíců
- na začátku a konci hoblovaných dílců dělá "vlnku" (nedostatečný přítlak podávacích válců)
- můj kus z výroby neměl dostatečně utažené hoblovací nože, a při protahování se jeden zakousl do srovnávacího stolku - jde na reklamaci

Jeví se mi to tak, že kvalita klesá a nyní ač jsem občas v Lidlu něco z elnářadí koupil, nyní už jsem spíše proti.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od viktor »

co se tyka naradi z "potravin" LIdl Parkside tak asi vazne kvalita lehce klesa... nicmene mam teto znacky ...
2 x accu sroubovak
1x klasicksa vrtacka s priklepem
2 x sds vrtaci kladiva
1 x sbijeci kladivo
2x pasova bruska
1 x kompresor
1x svarecku tu kombinaci ( mimo jine plneny drat je fakt supr )
1 x plasmu
1 x pasovou pilu
1 x centralu
a dalsi x veci jako je naradi a nastroje vseho druhu.. v podstate se da rici ze mi Parkside postavil chalupu.. a stale funguje a to od hrube prace jako studna a omitky po vyrobu nabytku...par veci jsem "odkoril" ale mam na tom dost spoluvinu proste dostalo to pohulit tak o cem se nejak moc netusilo ze s tim nekdo neco takoveho bude delat..
to asi tak, podle me pro hobby ucely je to dost dobrej pomer cena vykon ....
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od MarS »

nezavrhuju ani třetí možnost jít do něčeho pořádnýho, třeba zase Makity, ale to začínáme na 10k. To by mi až tolik nevadilo, otázkou je, co za ty peníze člověk dneska skutečně dostane a jestli to vyplatí.
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od JirkaK »

Spíš máš napsat jestli s tím budeš dělat občas doma, nebo to chceš na pravidelnou a častou práci.
Na práci sem tam v pohodě, ale profi to není, takže i ta kvalita tomu odpovídá.
Odpovědět