Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Fantozzi »

Jo tak nad touhle pilou jsem uvažoval, přesně v situaci kdy jsem potřeboval do deskového podhledu vyřezat otvor. A nakonec sem to pižlal ruční pilkou děrovkou, protože s ničím jiným jsem se tam nedostal. Např. v místě v těsné blízkosti stěny, kde mě třeba přímočará pila nepustí.
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od pracintl »

Já jsem s ocaskou prořezal díru do stropu z garáže na půdu pro vytahování pneumatik a pod. Už jenom touhle činností se to zaplatilo.
dělník nejsem, rolník také ne, musím tedy asi být pracující inteligent
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od dracekvo »

Aha,
no tak třeba až budu dělat renovaci boudy s udírnou na zahradě tak na ní dojde.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Fabulous »

dracekvo píše:Jinak k čemu je tahle ocaska? Přemejšlel jsem o ní, ale nenašel jsem doma situaci, že bych jí nutně potřeboval. Železo beru velkou flexou s řezacím kotoučem, na dřevo je motorovka nebo mafl. Plastové desky sem řezal přímočarkou.
Na co jí používáte?
Ocaska je jeden z nejgeniálnějších vynálezů. Lze s ní řezat úplně vše, rovně i tvarově, záleží jen na druhu pilových plátků. Nejlepší jsou od značky Milwaukee, mají totiž antivibrační systém a velký výkon. Ovšem stojí majlant :)

https://youtu.be/K9pw8e3n1jg
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od dracekvo »

Tak sem koukal na to video, a jak sem psal. Tyto všechny úkony co tam předváděl, tak udělám rychleji jinejma nástrojema.
I když musím uznat, že práce s tím je taková čistší, než flexou a motorovkou.
Ale určitě nějaké uplatnění najde. Jak někdo psal, třeba tam, kde je málo místa, nebo pokud potřebuji čistý řez do nějakého stropu a přímočarka je na to moc malá.
Ale zatím sem nenašel situaci, kdy bych se bez ní neobešel. Každý holt děláme jiné věci, nebo někomu stačí jeden univerzální stroj, místo 4 jednoúčelovejch.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od bivoj »

No, je pravda, že zhruba 3x za život jsem litoval, že elektrickou ocasku nemám - bylo to vždy při dobývání nějakého zapeklitě schovaného a nepřístupného zarezlého (či strženého) šroubu (či přivařené matky), což jsem ale vždy nakonec nějak uhudlal rukou a širokým plátkem do pilky na železo. Ale jinak si většinou vystačím, jak už tady řekl dracekvo, s maflem, přímočarkou, flexou a motorovkou...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
dragonfly
Příspěvky: 3
Registrován: 14.07.2016 1:56
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od dragonfly »

Rafael píše:U malé ruční pásové brusky jsem nebyl schopen vůbec vyřešit lepení brusných pásů. Tímto jsem ji úplně zavrhnul protože originál pásy k ní byly skoro dražší než samotný strojek.
Ale možná, určitě?, nevím, to mohlo být zaviněno i mou nešikovností a neschopností slepit "pásek" smirkového papíru...
Taky jsem si myslel, jak je to drahé, ale pak jsme byl nucen okolnostmi brusku pořídit. Vyzkoušel jsem lecjaké, ale nakonec kupuju hotové brusné pásky ve specializované prodejně na brusné potřeby, cena kolem 15-20 Kč/kus dle hrubosti. Vydrží strašně moc, oproti těm z hobymarketů vydrží skoro věčně. Obvykle brousím lakované dřevo, takže spíše než ubývají se zalepují. Pak stačí ponořit do vody a přejet rýžákem, necháš uschnou a jsou zase jako nové. Obvykle absolvují 2-3 "čištění" než je vyhodím opotřebované.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Rafael »

Měl jsem a mám velké zásoby brusných pláten a papíru tak mi bylo líto kupovat hotové lepené pásky. Dnes jsou možná asi daleko levnější než kdysi, ale na menší práce mi stačí vibrační bruska.
(A jakou jsem měl radost když jsem ji, AEG, sehnal. Po zrušení TK stála v Tuzexu cca 10tis. Kč a před jeho zrušením ve výprodeji "jen" 2tis. Kč.)
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Strelec45 »

Vibračka se s pásovou nedá srovnávat, ten rozdíl úběr materiálu je hodně markantní při stejné hrubosti "šmirglu"
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od dracekvo »

S tím odmočením papíru je to dobrej nápad. Já furt přemejšlel jak ho vyčistit.

Ono je oboje určený na něco jinýho. Pásovka je na hrubou práci. Třeba právě strhnout starej nátěr na dveřích. S ní se chvilku zapomenete a do dveří to probrousí ďolík :D
Vybračka je na jemnou práci. Třeba na to, zastříkat dveře plničem a pak je zabrousit do pěkné roviny. To pásovkou nikdy neuděláte, stejně tak jako vybračkou neobrousíte dveře v rozumném čase.
Mám tu trojůhelníkovou, ale nic moc. Měl sem si raději koupit tu kulatou.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Rafael »

Výkonná vibračka s hrubším brusným papírem taky dokáže odvést dost práce. Ale na pásovou brusku samozřejmě nemá.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od bivoj »

Jak se říká, na každou robotu trebas odborníkou - tak na každou práci je třeba správný nástroj. Taky jsme kdysi dávno zkoušeli zbrousit a srovnat obrovský starý dubový stůl (cca 1,2m x 4m) vibračkou - 8 hodin práce a hovno hovno. Druhý den se přinesla pásovka a za hoďku byl stůl jak dětská prdýlka. Ovšem např. při broušení kastle pod lak by na to sáh pásovkou snad pouze jerrry.myšák...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Maric »

Fabulous píše: Ocaska je jeden z nejgeniálnějších vynálezů. Lze s ní řezat úplně vše, rovně i tvarově, záleží jen na druhu pilových plátků.
Nejlepší jsou demoliční plátky. Ideální na dřevo s hřebíky, nebo kusy plechu. Pořezal jsem s nimi spoustu starých trámů a desek, u kterých jsem neměl trpělivost s odstrojením od železa. Není to sice bůhvíjak rychlé, ale zase velmi bezpečné, narozdíl od jiných řezacích nástrojů.
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Fantozzi »

Tak nakonec sem Ježíškovi napsal o tyhle veci
Sekera Fiskars X5
Stavebni pilka Fiskars, takova ta vysouvaci
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Serža »

imho sekera cajk, ale ta pilka je tak 2x předražená
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Fantozzi »

Serža píše:imho sekera cajk, ale ta pilka je tak 2x předražená
Tak sem s odkazem na něco stejně kvalitního za 250kč.
dragonfly
Příspěvky: 3
Registrován: 14.07.2016 1:56
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od dragonfly »

Fantozzi píše:Tak nakonec sem Ježíškovi napsal o tyhle veci
Sekera Fiskars X5
Stavebni pilka Fiskars, takova ta vysouvaci
Jen upozorňuju, jestli víš, na co tu pilku chceš. Mám od fiskarse jak stavební, tak i tu zahradní vysouvací pilku a musím říci, že vždy raději sáhnu po té zahradní. Ať už potřebuju uříznout větev nebo trám. Pokud budeš mít tedy jen jednu, doporučuju raději tu zahradní. Je o něco větší a tak o 200Kč dražší.
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Fantozzi »

Díky za upozornění, předpokládám že se liší ve velikosti zubů. Stavební by je měla mít jemnější a proto vhodnější na suché dvřevo. A právě to chci hlavně na to suché dřevo, ale uvažuju i nad tou zahradní.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Jason »

mam od fiskarsu dve vysouvaci pilky na zahradu (koupeno v nejakym baumarketu v DE) - jedna je na suche a druha na cerstve vetve. Nikdy bych to nerekl ale je to totalni rozdil a funguje to dokonale (kdyz clovek vezme tu spravnou)
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
BlackList
Příspěvky: 135
Registrován: 08.04.2013 21:48
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od BlackList »

Ahoj, fórum jsem prohledal, ale konkrétní vidiové vrtáky do aku v trochu lepší kvalitě jsem tu doporučené nenašel...

Doporučili byste tedy třeba sadu od Makity, Metaba, Narexu nebo Ryoby?
Nebo něco jiného? Bosch Robust Line?? :x
(Když to bude obsahovat i vrtáky do kovu a dřeva, zlobit se nebudu, ale nejčastěji vrtám zeď.)

Chtěl bych, aby to přežilo tu aku, pak ještě nové baterky, pak tu následnou aku a optimálně nakonec ještě mě :lol:
Ohnutej vrták (přes 90°) jsem viděl teď prvně a už to v životě zažít nepotřebuju.
Odpovědět