Zavírací nože

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Hdm »

the.marek: nuz-rizek-manzelka... tohle mi nedelej chlape, jsem si to tu poprskal :-D

Ale k tematu. Mam SW nejakou nerezovku s klipem, protoze rezu do kde ceho a kdyz je to hodne fujtajblovy tak to vemu pod vodu, nahulvata umeju, hodim na radiator a tim konci bezna udrzba. Sice nedrzi moc ostri, ale balik s nim otevru, tuzku orezu, cedulku z noveho obleceni taky odstanim a dalsi bezne veci. Netrapi me pripadna ztrata. Brousim stylem jednou pres karbidove vecko a pak parkrat pres keramicke Vecko.
Sice uz delsi dobu pokukuju po te zde zmonovane RAT-1, ale to bych mel asi na "svatecni" noseni a choval se k nemu jinak.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Nightmare »

Každému co vyhovuje, pravdou je, že vozím nožů několik, včetně jednoho půjčovacího pro lidi, kteří to nemají jako já :-).
Ale za mě :hand
JohnyD
Příspěvky: 251
Registrován: 30.11.2013 14:53
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od JohnyD »

to kregan: talirem ..ee coze :-)

pls rozved
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Zavírací nože

Příspěvek od kregan »

Chceš pomoct v cizí kuchyni a zjistíš, že místní nože eště nikdy neviděly brousek. První pomoc je vzít talíř a několikrát přejet z obou stran ostří po neglazurovanym kruhu ve spod talíře.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Nightmare »

Navíc ta keramika má dost fajn vlastnosti. Také jsem viděl někde v televizi, jak to dělal o vršek autoskla ve dveřích...
JohnyD
Příspěvky: 251
Registrován: 30.11.2013 14:53
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od JohnyD »

jj zajimava improvizace,
tak muj Mikovek je zatim ostry dost ..ale je dobre vedet jak na to, bez vybaveni.
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od donovanstangiano »

Sežeňte si menší a starší izolátor z el. vedení. Je to i hezké jako těžítko 8-) a fakt se s tím dobře obtahuje.
Jen doporučuji brousit "pod vodou nebo olejem" odplavují se tím odbroušené kousky oceli a nečistoty.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Nicotinick »

JohnyD píše:to kregan: talirem ..ee coze :-)

pls rozved
Nebo větší hrnek .. ;)

od 0:40

https://www.youtube.com/watch?v=Vi2gzCrS-fE
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od des »

5kamenovú Lansky sadu mám. neni to špatná vec, ale že by to bol ideál alebo univerzál - to asi ne.
svoj edc leatherman (mimochodom z najhoršej ocele nasvete 420HC :mrgreen: ) ani svačinák 6ku opík v uhlíku na tom nenabrúsim, bo sa kvoli úzkej čepeli nedajú upnút tak aby bol rozumný uhol.
dlhšie čepele aj ked sú dost široké sa zas nedajú nabrúsit na jedno upnutie.
rovnako scandi výbrus býva problém. o kovexe ani nehovoriac.
to, že krabica so sadou je násobne vačšia jak brúsny kamen a na cestu si ju vezme len málokdo je dalšia drobnost.

naučit sa nabrúsit nož na brúsnom kameni a dodržat pri tom slušný uhol neni až tak tažké. to, že to nebude ( teoreticky) dokonale rovnomerných napr 20 stupnov imho výrazne nevadí.
aj ked bude fazeta v lahkom konvexe, tak pri rovnakom vrcholovom uhle to rezat horšie nebude. 8-)
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Zavírací nože

Příspěvek od DeadMan »

You cannot kill me as I am already dead!
tslaby
Příspěvky: 40
Registrován: 18.11.2014 14:14
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od tslaby »

Měl bych dotaz ohledně nože, chtěl bych si pořídit zavírací nůž s klipem na nošení uvnitř kapsy. Chci už něco, co mi vydrží, požaduji pouze čepel z kvalitního materiálu, ne žádnou multifunkci. Rozbíjecí hrot nebo řezač pásů by tam mohli být také, ale nejsou podmínkou, střenky bych nejraději asi z kompozitu nebo materiálu G10. Při prohlížení a hledání jsem narazil na nůž SanRenMu Real Steel T96, nemáte ho někdo, uvítal bych zkušenosti s dlouhodobějším používáním. Případně zda byste mi mohli doporučit něco jiného v cenové hladině řekněme do 800 - 1000 Kč? Děkuji :-)
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Zavírací nože

Příspěvek od hangys »

Ontario RAT-1
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Zavírací nože

Příspěvek od štaflík »

Ontario RAT-1
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od the.marek »

:yes RAT-1...
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Hdm »

tslaby
Příspěvky: 40
Registrován: 18.11.2014 14:14
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od tslaby »

Tak jsem tedy kouknul na video a našel i nějakou tu recenzi a vypadá to, že tento model by mohl splňovat přesně to co od nože požaduji. Díky za upozornění na něj, do teď jsem u sebe nosil jen malý Victorinox, ale usoudil jsem, že to chce změnu. Vy co ho máte, jaký je stav po dlouhodobějším nošení a používání, nezvětšili se vůle, nepovolují se šroubky?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Zavírací nože

Příspěvek od štaflík »

Dva roky v kapse na prdeli. Jednou rozbrána (spíš ze zvědavosti), vyčištěna, promazána. Její klip má TŘI VELKÉ VÝHODY:
1.) Je na 3 torxech, při povolení nemá tendenci se pootáčet (jako třeba u Kabarů)
2.) Je nastavitelný
3.) Konec klipu je ohnutý dolů, takže nemá tendenci poškozovat čalounění auta a nábytku ani při dlouhodébé expozici.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od des »

radšej jak ratku by som bral v podobnej cene ESEE Avispa alebo nejaký Kershaw. majú kopu pekných modelov. napr syn má emerson cqc a je to sympatická vecička.
u mna už obdobie jednočepelových zavírakov na nosenie prešlo. akurát v batohu mám cold steel kudu jak zálohu a požičiavací nož. ;)
nemóže íst karta furt...
tslaby
Příspěvky: 40
Registrován: 18.11.2014 14:14
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od tslaby »

Jen chci doplnit, že nechci nůž na obranu nebo boj, chci ho na normální denní použítí, takže se předpokládá řezání různých věcí.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Zavírací nože

Příspěvek od FMJ »

U RAT-1 mi vadí vcelku velká vzdálenost mezi ukazovákem držící ruky a začátkem břitu ostří. Čím blíže je totiž účinná část ostří u ukazováku, tím méně síly je třeba vyvinout při silovém řezání. Ale proti gustu.....
Odpovědět