Přenosná elektrocentrála

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Wdog »

acmik píše: 11.10.2022 19:07 Jen tak pro zajímavost, na velkých generátorech (2MVA+) je to cca 8Kč.
ecart píše: 10.10.2022 14:25 Pri soucasnych cenach benzinu kolem 45Kc za litr tedy 1kWh z centraly vyjde na cca 27Kc.
Pro případné porovnání nákladů je do kalkulace nutné pro elektrocentrálu přidat i umoření kupní ceny (resp. pokles hodnoty) zařízení a servis, při větším využití už by to dost hrálo roli.
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Joe Azbest »

Joe Azbest píše: 10.10.2022 7:58 Na bazoši novinka od Hondy za dobrou cenu !!! Dlouho tam nevydrží tak nakupujte :-) Honda EU32i
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1589056 ... -eu32i.php
Tak mi to pořád vrtá hlavou, že někdo prodává skoro nový generátor za poloviční cenu a když jsem porovnal ovládací panel s fotkama na webu a v manuálu k obsluze, tak se dost liší. Na tom prodávaném na Bazoši chybí chrániče, krytky zdířek pro sfázováni dvou centrál, na panelu je napsáno 240V a zásuvky jsou taky jiné. Zajímalo by mě jestli jsou číňani tak rychlí a už vyrábí napodobeninu.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Lyster »

Jak tak po okčku zběžně koukám, už i Hondy EU22i zmizeli a už nejsou snad nikde skladem. :(
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Lyster »

Benzínový invertor Briggs & Stratton P2400 v akci na amazonu za 550 Euro! Normální cena kolem 1000 Euro.
https://www.amazon.de/dp/B089NSDXMW/ref ... _item?th=1

Tentokrát jsem neodolal a objednal. Snad se nic nepohnojí a dorazí vše v pořádku.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Lyster »

Bezva, Amazon mi zablokoval platbu, nejdřív kvůli nedostatku deního limintu pro koupi, po zvýšení mi 2x napsalo že platba proběhla ale pak mi přišlo že se neprovedla... KUA to jsem celý já... mě klepne. Počkám do zítra, uvidíme co se stane.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od miselito »

ale nevyzera vobec zle ta centrala.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Lyster »

Zrušil jsem objednávku a zkusil to znovu, jestli platba opět neproběhne tak mě odvezou do Bohnic.

Podle mě po Hondě asi nejlepší volba, normálně stojí tyhle centrály od 30k + v ČR, viděl jsem i za 42k...

Dodatek: Nová objednávka, nová platba... zas problém :head
Fakt nevím kde je problém... kašlu na to, ráno moudřejší večera. Nemám na to nervy.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od miselito »

davaj pozor aby ta platba nahodou neprebehla viac krat. to by bola draha centrala.
kasli na to, zajtra vyskusas. Idem si ju este raz pozriet, lebo sa mi fakt paci a parametrovo mi to vyhovuje na 100%
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Lyster »

Já víc, na štěstí na účtě mám jen 17 000 Kč, poslal jsem to extra na něj kvůli tomu. Takže nic víc by mi vzít nemohli. Ale vážně mě to štve.

Jinak jak jsem porovnával tuto elektrocentrálu s Hondou tak tako tecntrála má stejný bonus jako například EU22i a to možnost propojit dvě elektrocentrály dohromady. Jen tahle na Amazon.de nemají na výběr mezi Eurozásuvkou a Francouskou zásuvkou, ale více méně jsou s 90% dnešní vidlice kompatibilní.

Viz... http://zasuvky.eu/typy-zasuvek
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Lyster »

No nic, znovu jsem objednávku pro jistotu zrušil, přišlo mi to nějaké divné, nevím jestli je problém na straně prodávajícího, nebo mé, nebo Amazonu.de. Ale i tak si myslím že mohu tuto centrálu doporučit, zvlášť za takovouhle cenu. Tak kdyby si někdo rozhodl a podařilo se mu jí koupit, tak pak napište prosím nějakou recenzi. Pokukuji po ní už delší dobu.

Aspoň ušetřím, byla to taková haló akce, ale do budoucna mě to asi bude mrzet že to nevyšlo. Ale i tak to bylo před Vánoci dost peněz. :roll:
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od gravedigger »

už tam mají nastaveno 999EUR, takže možná to byl nějaký omyl z jejich strany
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Lyster »

Bylo to celé nějaké divné...
Odpovědět