Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od Maximus »

Osobně se mi doma válí stará úhlová bruska Black & Decker, univerzální kladivo a elektrický šroubovák/vrtačka od Makity. Vše na 100%. Pak ještě nějaká vibrační bruska a průmyslový vysavač Einhell Red Line, která jsou poměrem výkon/cena docela dobré. Najdu také ještě pár noname věcí z hypermarketů - příklepová vrtačka a kmitací pila. Ty jsem si koupil jako student s omezeným rozpočtem - svoji trochu práce udělalaly, ale nyní už rozhodně nejsou zcela fit :twisted:.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od Karlos »

Já dostal lacine Bauhaus pneumaticke kladivo za 1200kc... co jsem s nim v ramci rekonstrukce RD potreboval udelat jsem jiz udelal a moc vic jsem od nej necekal nicmene stale funguje k plne spokojenosti... Jediny problem byl ze jsem si k tomu koupil jeste sadu dvou lacinych majzliku (sekáčů) ktere byly v akci za par drobnych. Nasadim majzlik a pekne si to sekam... pak potrebuji vrtat, chci vyjmout majzlík a ono to nejde, profouknu hlavu zaberu a ono to nejde... poklepu, zaberu a ono to nejde... nakonec jsem majzlík páčil dvě hodiny než jsem ho dostal ven. Ten zmetek byl z nějakého bláto materiálu a prostě se stopka roztemovala tak že to nešlo ven. Takže lacine kladivo klidně ale kvalitni sekáče...

Jinak těžko říci zda je lepší do rozpadlické dílny koupit 1 ks kvalitního nebo 10 ks laciných číňanů ve stejné ceně... On i ten kvalitní výrobek se může pokazit, navíc když bude potřeba tak třeba 5 číňanů mohu vyměnit za něco jiného, popř. z pokažených kusů složit funkční kus (za předpokladu že neodejdou všechny stejně) atd...

Tedy pokud bych vybavoval profi rozpadlickou dílnu (to je taková u které bych počítal že mě v krizi bude třeba i živit) tak bych asi šel do kvalitního vybavení a vše pořídil alespoň 2x. Pokud ovšem dílna nebude tím hlavním prostředkem obživy tak bych volil levné vybavení a možná pouze klíčové vybavení bych nakoupil trochu kvalitnější.

Je lepší mít plně vybavenou dílnu levným nářadím než mít uprostřed prázdné dílny superkvalitní pneumatické kladivo za 30 táců...
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od alive »

jeste jeden zajimavej postreh...soused se s rucnim el. naradim zivi...kupuje nejlacinejsi sragory, vzdy po dvou kusek...do dvou let to zcela zrejme klekne (kurvitko), pokud ne, da se tomu nenapadne pomoct...v zaruce vymeni za novek kus a jede dal:-)
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1004
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od Hdm »

Mám zkušenost:
se dvěma MAKITAmi vrtačkami s příklepem a rychloupínákem
Rychloupínák je totálně blbej a při vrtání do zdi/betonu se uvolňuje, nevydrží ty otřesy. Co ku.ev u toho lítalo by jsem už nespočítal.

Vrtačka BOSCH s příklepem a rychloupínákem hobby
Odmakala si svoje až začaly vypadávat otáčky a po rozdělání jsem zjistil, že v pohybovém ústrojí jsou i plastové části, PLASTOVÉ ČÁSTI -> no to snad nemyslí vážně?

MAKITA flexa
Zatím bez problémů.

Přímočarka BOSCH hobby
Uvolňuje se pravý úhel řezu, takže řez občas není kolmo. Není dostatečná aretace.

AKU vrtačka BOSCH hobby vyšší třída
výborná na práci. Baterie po 5 letech odešly nadobro a už nevydrží ani jeden vrut.

Z 5 leté zkušenosti v několika truhlárnách jsem zjistil, že žádná značka není u truhlářů jednička. Co truhlář to jiná oblíbená značka. Asi nejvíce zastoupená značka obecně byl NAREX.

Co se týká ručního nářadí schovávám všechny nebozezy, dláta, hoblíky atp. co mám po dědovi. Kvalita proti novým nesrovnatelná.

Teď kupuju levné značky el. nářadí a musím souhlasit s fabikem.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od Desouza »

Na starou kvalitu nedám dospustit , například :hi
CameraZOOM-20121225203448052.jpg
ani nevím jak dlouho už funguje ,ale tuším že bude fungovat déle než já :chuckle
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od Frank »

Používám 3 roky golu Stanley a zatím můžu doporučit.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od sigmark »

Desouza:takovychhle strojku mame nekolik. Maly soustruh, sloupovku, hoblici, cirguli a hromadu rucniho naradi. Samy o sobe jsou ty stroje nadherny, a jejich spoleehlivost je uzasna
Dáda
VIP
Příspěvky: 98
Registrován: 13.04.2012 22:42

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od Dáda »

Dan.te píše:Určitě by se taky ve výbavě nemělo zapomenout na hydraulický zvedák tzv. panenku. Dá se použít nejen na svůj originální účel. Viděl jsem s tím zvedat části krovů, které se pak podezdily; lisovat z nastrouhanejch jablek(i hroznů) šťávu; lisovat z jílu a slámy cihly(už se nemusí vypalovat); vytláčet z nápravy silentbloky a určitě by se našlo i další využití ...

Navíc to ani moc nestojí
Dan.te a Bivoji, to jsou velice zajímavá využití hydraulické panenky. Nebyly by k dispozici fotografie nebo nákres lisu na cihly, jaká byla frekvence výroby? My jsme při obnově izolací na chatě zvedali stěny chaty dvěma vypůjčenými důlními ručními hřebenovými hevery. Šlo to jako po másle. Mají je v železářských obchodech, nové jsou ale drahé. Koukal jsem na ně - ceny od 5000,- Kč výše.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4366
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od bivoj »

2 Dáda - Nevím jak na cihly. Ten lis s využitím hydraulické panenky vypadá zhruba takto:
lis.jpg
Dáda
VIP
Příspěvky: 98
Registrován: 13.04.2012 22:42

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od Dáda »

Díky, Bivoji, tak tohle je přímo stroj! - Na leccos.
Etranger
VIP
Příspěvky: 291
Registrován: 29.10.2012 1:47
Bydliště: Východ

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od Etranger »

2 bivoj:nevíš jakou nosnost ta panenka má?Dle velikosti hádám nejmíň 5.
Dáda
VIP
Příspěvky: 98
Registrován: 13.04.2012 22:42

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od Dáda »

Etrangere, některá takticko-technická data uvádí výrobce lisu, firma RenNet.cz
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4366
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od bivoj »

2 Etranger - ten na obrázku má tuším 12 tun. Ale záleží na typu použité panenky, dělají se od 5 do 30T. Zamozřejmě si to každý může zkonstruovat na svoji panenku, pokud nějakou má... Zas tak složité to není.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od muzzleloader »

ProTool a Milwaukee a Hilti.
Ikdyz my v praci odjebeme uplne vsechno.Nesmi mi do ruky Bosch a Hitachi.Ikdyz Hitachi se mi perfektne drzi a 3 roky jsem delal jen s touhle znackou.Dokud reditel nepochopil ze kdyz posle na zacatku stavby 15 kufru Hitachi a po tydnu je funkcnich pet,coz je malo,tak je neco spatne.Od te doby Hilti,coz je masakr(myslim hlavne razove utahovaky a sroubovaky).
Jinak muj favorit je Milwaukee.Kamarad ma i nektere Milwaukee a AEG na prodej za smesne ceny.
Etranger
VIP
Příspěvky: 291
Registrován: 29.10.2012 1:47
Bydliště: Východ

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od Etranger »

2 bivoj:máš pravdu,12 tun a když tu konstrukci vyrobím s patřičnou dimenzací můžu tam vrznout klidně i tu třicítku.
Jinak panenky jsou i jen 2 t.,mám ji v garáži spolu s pětkovou.
Fa.Proma nabízí od 3 do 50 t.za rozumné ceny.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od Fabulous »

Za ty ceny, co to nabizi firma, se to asi nevyplati vyrabet...
Etranger
VIP
Příspěvky: 291
Registrován: 29.10.2012 1:47
Bydliště: Východ

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od Etranger »

Na základní použití asi ne ale vlastní konstrukcí můžu rozšířit možnosti.Např.přestavba do horizontální polohy.
Uživatelský avatar
cajgalamo
Příspěvky: 124
Registrován: 18.02.2012 16:41
Bydliště: Bratislava

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od cajgalamo »

Tu je podobný lis na predaj, ak by niekto hľadal. Ponúka sa aj samotná konštrukcia bez panenky.
http://stroje.bazos.sk/inzerat/22441347 ... -texte.php
Zdá sa mi to byť schopný produkt.
V jednoduchosti je krása.
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od PetrNO »

nevím jak hilti menší, ale větší věci - kladiva, sbíječky mi řekkl člověk co má firmu a dělá pro nás - Hilti je předražené, žije z "podstaty" a inovace nic moc.. uhlíky... hmonotst větší než konkurence která vydrží víc (jiné konstrukce motorů)...

jeho slova: mám bourací kladivo-sbíječku na který se střídaj chlapi a jede to 16-20 hodin denně.. hilti vydrží tak týden...

tak jestli to není ve fázi "naleštěnén jméno"...
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1004
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od Hdm »

bourací kladiva:
Máme tu půjčovnu a půjčují Makitu (nákupka nového kladiva asi 40K) a ty tam jedou taky téměř pořád. Chlápek si je i sám servisuje a vydělává takže asi dost držáky. Předpokládám, že každému je jasné jak s tím lidé při zapůjčení zachází...
Odpovědět