Zavírací nože

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
paja
Příspěvky: 191
Registrován: 30.03.2014 19:27
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od paja »

S30V se mi v leathermanovi dost vylamuje, za mě sklámaní.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Zavírací nože

Příspěvek od sigmark »

Na koženého pána mi nesahej :-)

na IWA jsem se setkal u stánku Leatherman se zástupci výrobce a ti mi nabízeli že mi můj 20 let starý Leatherman vymění za nový model, protože mám uštípnutý kousek špičky kleští. pokud máš nějaký problém, nafoť to a pošli to na zastoupení v republice - máš 25 let záruku. Letherman byl a je špička na trhu pokud jde o nářaďáky, ale i tak se jim něco může nepovést.

Pokud jde o Bucka: pokud bys bral Buck Vantage pro nebo Avid Large( velmi podbny model), ber co si sám osaháš. dobré nožíky, ale sem tam má nějaký z nich vakl (viklající se čepel, na fci nemá vliv, ale je to oser) který ani dotahováním šroubků nesrovnáš
paja
Příspěvky: 191
Registrován: 30.03.2014 19:27
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od paja »

Z pane mkoženým jsem zpokojený a mám ho na práci, ale, po prvním blým zajetí ostřím na kov zub 0,7mm, zarovnat ho nebyla sranda, ale co už, a to ostří taky nedržá tak jak jsem očekával od pážkové oceli, jak přejedu po ostří nehtem, cítím zuby... Bity, takové bláto nemám ani v čínské sadě. Pilka na dřevo se zvlnila, to se mi u velkého victorinoxe nestalo. Má tendenci chytat lišku. Příjde mi dobrý, jen ty některé materiály nejsou úplně nejlepší, na jedne straně titan, nadruhé rezne a bity z bláta...
edit: mám ho cca 7 let, dovoz z usa, učtenku nemám, pochybuju že mi tady u nás někdo vymění.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Zavírací nože

Příspěvek od sigmark »

jestli rezne zkusil bych to. na značku si celkem dbají. reznout by to fakt nemělo, i když zuby asi neokecáš jako reklamační závadu :-)

já s tím svým štípal pružiny z matrací a že to je tvrdé až až. bez jakéhokoli poškození a odmakal toho opravdu hodně abych za něj mohl dát ruku do ohně
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

i mezi schrade se najdou zajimave kousky. třeba takovy survival z 1095 je za svou cenu dobry kup
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Zavírací nože

Příspěvek od sigmark »

no par mi jich rukama proslo a nadseni se moc nekonalo :-(

i kdyznebudu tvrdit ze se nenajdou vyjimky v jejich produkci, rozhodne bych sahl radeji po znacce kde je riziko neprijemneho prekvapeni mensi
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Zavírací nože

Příspěvek od hrd »

měl jsem ještě původní model Leatherman Wave, při pokusu otevřít otvírákem konzervu nábojů jsem ho zlomil (aby ne, moje blbost)
chtěl jsem ho opravit s tím, že si to samozřejmě zaplatím - místo toho mi udělali bezplatnou výměnu za nový - se zdůvodněním "více než 20 let ho ještě nemáte", aniž jsem měl po těch letech jakýkoliv doklad o koupi
wix
Příspěvky: 35
Registrován: 11.07.2014 6:34
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od wix »

keď budem chcieť vymeniť poškodeného leathermana, musí byť registrovaný? nemám od neho už nič... starý Wave a Blast, čierne modely ...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Zavírací nože

Příspěvek od sigmark »

zkus jim napsat
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Nightmare »

Vím, že je to drahota, ale já teď ZT301. Masivní zavírák s vysokým výbrusem, takže dobře krájí, dobře se s ním zpracovává jídlo a není to ani tak hrozný do kapsy. ZT200 už je o něco větší a masivnější, ale zas má neskutečnej úchop. V rámci hledání svatého zavíracího grálu jsem kdysi při sledování seriálu StarGate Universe došel k tomu, jestli bych si ho vybral na x let s sebou. Takže ideální v tuto chvíli je ta ZT200, ta ZT301 jí dýchá na záda na 99,5% malinko horším úchopem. Do města tedy 301, kamkoliv (když nevím kam), tak ta 200. Jedinou "nevýhodou" je velmi kvalitní ocel, která se bez kloudných brousků blbě brousí, ale na druhou stranu bych měl aspoň o zábavu postaráno.

Kdyby někdo chtěl fotky/vyzkoušet, pište SZ :-)
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od the.marek »

Projíždím si tak nějaké nožíky a přemýšlím čím udělat radost sobě a svým blízkým a narazil jsem na nože značky Colt, Browning a Remington.
Chtěl jsem se zeptat jestli s nimi nemáte někdo zkušenosti, pár se mi jich tam celkem vzhledově líbí, ale s kvalitou to bude tipuji stejné, nebo ještě horší, než S&W nemýlím-li se? Ale třeba mě vyvedete z omylu :-D.
Má někdo nějaký "žabykuch" téhle značky? ;-)
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Nightmare »

Všechno to pro ně bouchá United Cutlery. Pokud to máš jen na jídlo, tak je to jedno...
Jinak kvalita nic moc...
hunter
Příspěvky: 135
Registrován: 10.10.2015 19:47
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od hunter »

The marku
Pokud po tom noži nebudeš chtít extra zázraky, tak ti poslouží dobře. Klacek s tím ořežeš, kabanos nakrájíš a různé lehčí práce uděláš.
Smrt je otázkou místa a času, umírání je otázkou místa, času a způsobu.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Fabulous »

Marek: Co jsem v poslední době viděl, jsou to většinově čínské nože. Takže standartní, většinou neurážející kvalita.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Count »

Klucí, marek to psal před rokem. ;) Možná by byla na místě výzva, ať řekne, co vlastně koupil a jak je spokojen. Já jsem spokojen s Opinelem, který dostal kluk loni na vánoce. Těch ořezanách klacků. Dokonce ohobloval manželčiny tyčky do orchideí. :mrgreen:
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od the.marek »

Tak, tak, psal jsem to před rokem. Neměl to být nůž pro mne, ale chtěl jsem pár levnějších nožíků, jako dárek. Nakonec jsem sehnal v akci pár Opinelů, tak jsem to spláchl s nimi, jeden jsem si nechal. Byly to tuším 8ky v nerezu. Nožík je to prima, neuvěřitelně jedovatej, byť z mého pohledu jen na jemnější práci a spíš na krájení klobásky k vínku. Měl jsem ho na pár opékačkách a houbách a to je podle mě účel Opinelu, pro méně náročné turisty, spíše výletníky.

Nicméně mnou zmiňované levné zavíráky jsou podle mě úplně v poho, odvedou stejnou práci, jako dražší nože. Plus je, že když ho ztratíte, nebo zlomíte špičku, tak Vás to za ty prachy nebude mrzet. Na druhou stranu, Vás nebude tak bavit s nimi pracovat a nebudete z nich mít takovou radost. Samozřejmě na nějakou častou větší zátěž to asi není a život bych jm taky nesvěřil, ale na takové to "domácí žvýkání" OK. O tom to tak nijak celý podle mě je ;) .

Já osobně mám nožíky celkem rád, ale za zavírák bych nedal víc. než 15 stovek, max. 2 litry, kdybych se hodně zamiloval.
Sám denně nosím a nejvíce používám RATku za litra a jsem s ní spokojen. Předtím jsem měl léta nějaký SW, nejspíš ještě z nějaké starší a kvalitnější produkce a byl taky v poho, byť dnes už bych si ho nekoupil, jen na takové to "domácí žvýkání".

Podle mého jsou pro běžné uživatele nejlepší nože podle mé klasifikace střední třídy.
Značky: Ontario, C.R.K.T., Kershaw, Ka-bar, Spyderco (levnější modely), Schrade, Cold Steel.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Zavírací nože

Příspěvek od pracintl »

Už dva roky nosím v kapse Gerber profil (http://www.noze-nuz.com/gerber/G1297.php). Byl v Makru v akci se sekerou a pilkou Fiskars. Skvěle se drží, otevřít se dá jednou rukou (palcem). Jako pracovní nůž na každodenní použití mi naprosto vyhovuje.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4366
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Zavírací nože

Příspěvek od bivoj »

Když už zavírák, tak osobně mám dva (a jediné) favority - shodou okolností vlastním (nejen), oba. ;)

Univerzální zavírák - něco od Victorinox, dle požadavků na jednotlivá želízka.

Kdo chce opravdovou klasiku - tak asi jedině Buck.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Nightmare »

Buck je IMHO přežitá firma. Její lpění na 420oceli je smrtící a řeči o tom, že oni z toho dokážou vytáhnout kalením maximum je takové "rituální". Dokážou hodně,ale dnes už by sáhnul jinam. IMHO, IMHO, IMHO.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1161
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Alstratt »

Cmucham a narazim na Wildsteer WX
http://www.wildsteer.com/en/folding-kni ... acord.html
http://www.noze-nuz.com/wild-steer/WSWX13.php
http://www.noze-nuz.com/wild-steer/WSWX00.php
https://www.youtube.com/watch?v=s7Y9bbDYq44
https://www.youtube.com/watch?v=cXMBkvxA1rE
https://www.youtube.com/watch?v=_O1h-XjnoVI Cold Steel Espada vs WildSteer WX
https://www.youtube.com/watch?v=Lf_vmFx7xzA
https://www.youtube.com/watch?v=D-cec0HuaTc
Kdyz nebudeme resit cenu vyplati se? Bojim se te oceli ze neni dost kvalitni. Samozrejme jako survival nuz to nechci ale do lesa na jidlo, batoning, vyrezavani jako zavirak.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Odpovědět