Zavírací nože

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Zavírací nože

Příspěvek od gadžo »

Napr. Milan Matejka firmu Kyzliar Supreme dost chvali. Treba odlišovat od Kyzliar z dagestanu, ktorý vyraba hlavne vojenske a lovecke noze. Daj si na youtube vyhladat "matejka55 kyzliar" O zatvarakoch kyzliar hovori napr. tu https://www.youtube.com/watch?v=oDmS3OKb8ys
Atraidis
Příspěvky: 81
Registrován: 26.01.2017 10:47

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Atraidis »

Nechci aby to vyznělo jako reklama ale v roce 2019 jsem si koupil zavírák Mikov. Tento: https://www.mikov.cz/z31989-nuz-243-nh- ... na-cerveny
Chtěl jsem nějaký levný nůž do auta a taky trochu přispět český firmě. Příjemně mě překvapil. Je to kus odolného železa a odolného plastu. Za ty peníze výrazně použitelný nůž.
Jen nečekejte že půjde otvírat jednou rukou a kdybych ho kupoval znovu tak si ho koupím bez spony.

Pokud to vyzní moc jako reklama tak se omlouvám a ať to Admin smaže.
salám
Příspěvky: 107
Registrován: 17.07.2013 8:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Zavírací nože

Příspěvek od salám »

Tak zrovna tenhle nuz od Mikovu mam. V cerne barve a bez klipu. Udelal bych lip kdybych ty penize splachl do ha....u. Nenabrousitelny sunt s poradnym vaklem do vsech stran. Aspon teda v mem pripade. Za sebe tento Mikov nedoporucuji.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Zavírací nože

Příspěvek od FMJ »

Problém u veškerých nožů je ten, že tu hranici mezi "ještě jo" a "už ne" máme každý někde jinde. U Mikova doufám, že co se týče nožů, tak konečně začnou používat normální materiály (viz např. již prodávaný UTON nebo Predator v N690). Jen by to s tou implementací mohli urychlit.....
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Nightmare »

FMJ: Asi se shodneme, že už ani tu AK5 neumí/nechtějí zpracovat tak, jako dřív - myslím tím frostování
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Fantozzi »

Zdravím, máte někdo zkušenosti s noži značky MAM, měla by to být nějaká portugalská rodinná firma. Chtěl jsem si koupit Opinel, ale ten MAM mě tvarově více zaujal.
Odpovědět