Multitool

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od Fabulous »

Rád bych upozornil na cenovou akci na Leathermany u firmy Highlife. Například jeden z nejvyšších modelů - Surge tam pořídíte za cca tři tisícovky. Což už je hodně slušná cena.
IMG_0402.JPG
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od MFG »

IMG_2734.JPG
Porad jsem resil redukci na normalni bity, ale tohle je lepsi ;)
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od MFG »

Jinak Leatherman je vzhledem ke kvalite brutalne predrazeny, minimalne tedy soucasna produkce.

Tady cena jeste odpovida vykonu...
IMG_2736.JPG
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od K4cer »

Tyhle klíče mám (snad) všechny, ale samostatný a vozí se v automobilu. U tohodle konkrétního bych měl obavu že nepůjde zastrčit dostatečně hluboko.
SSebou je ale nenosím, i když je mi jasný že je někdo kdo nosí dva, co kdyby se mu jeden zlomil :lol:

Ten čtvrtpalcovej klíček na bity je ale velmi šikovnej :nod
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1484
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Multitool

Příspěvek od DanBlack »

Klička je rozebírací na 2*kříž...
Taky se mi líbí, jen 800Kč je fuj. :?

Obrázek
Video:
https://www.youtube.com/watch?v=h4dLAaY3a8o
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od MFG »

Poridil jsem za ta leta hromadu sikovnych veci, ale ukazalo se ze pokud je nemam porad u sebe, jsou k nicemu. Fakt se mi to stalo mockrat. Tohle je muj "balicek uplne vseho" jak rika kolega z dalekych zemi, a proste jsem akceptoval fakt, ze to sebou taham porad. Je to porad lepsi, nez si desetkrat tydne nadavat, ze jsem si zrovna "tohle" sebou z auta nevzal ;-)

Krome toho taham jeste lekarnicku a dalsi harampadi a cely batoh vaci asi sest kilo - to vzhledem ke sve vaze preziju.
IMG_2741.JPG
BURE
Příspěvky: 17
Registrován: 29.07.2016 19:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od BURE »

Jelikoz prispivam v nekolika diskuznich forech a uz pomalu ztracim prehled, kde jsem co kecl, zalozil jsem blog Bureho LEATHERMANi. Zatim tam toho moc neni, ale casem to bude pribejvat... Tak kdyby mel nekdo na ty moje pindy cas a naladu, muze se kouknout. Upozornuju pripadne ctenare, ze se jedna jen a pouze o me osobni zkusenosti a nazory, ktere se nemusi shodovat s temi vasimi.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od MFG »

Leatherman nikdy vice :-(

Ted jsem vyndal nepouzivany LTM z batohu a nejde otevrit, povolene sroubky, vzpricene kleste. Je to nekolikaty v mem vlastnictvi (nejak se stalo) a stejne jako ostatni brutalni nedodelek/ksunt.

Puvodne jsem myslel, ze mam proste peska a dostal jsem ten jeden zmetek z tisice, ale ne - tohle je Leatherman Standard. Ty veci jsou odflaknute az beda a tezi jen z marketingu a byvale dobre povesti. Ano pujdu to vse nekdy asi reklamovat, jen se jaksi nedostava casu cestovat nekde kvuli naradaku.

Vsem co dosud nemeli tu cest, vyhnete se Leatherman obloukem a kupte neco jineho. 100% doporucim Victorinox, ktery je sice subtilnejsi, ale kvalitou i po peti letech jina galaxie. Asi v podstate cokoliv jineho, protoze tohle je fakt bida a za ty penize tuplem. Dnes jsem to probiral s lidmi v ramci evropy a zkusenost identicka, takze to neni jen v CZ obchodnim kanalu.

No nic, jen varovani pro pripadne zajemce, tuhle znacku fakt zvazte, malokdo prizna barvu a pripadne problemy bagatelizuje (kdyz uz utratil ty prachy). Taky jsem si to porad omlouval, je cas priznat omyl ;-)

Howgh
IMG_2922.JPG
Přílohy
IMG_2923.JPG
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od MFG »

V ramci alespon minimalni objektivity (nejsme na idnes) srovnani, preci jen je to jina tonaz
IMG_2930.JPG
IMG_2931.JPG
IMG_2932.JPG
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od MFG »

A abych nebyl jen negativni, ten Knipex s redukci je super, pro me (specificke) vyuziti nema chybu. Tady urcite doporucuji ;)
IMG_2935.JPG
A nebo porovnani vahy
IMG_2938.JPG
IMG_2939.JPG
Naposledy upravil(a) MFG dne 03.05.2017 22:32, celkem upraveno 1 x.
BURE
Příspěvky: 17
Registrován: 29.07.2016 19:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od BURE »

Jestli se ho chces zbavit, ja ho koupim... ;)
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od MFG »

Beru Te za slovo, prodam oba zbyvajici (i separatne) za 50% aktualni ofiko ceny (ted nevim kolik to bylo), predpokladam ze najdu i garanci listy, ceska distribuce, fakturu nedam ;)

Asi SZ at z toho nedelame trziste ;)

Vetsi viz popsane, mensi neustale povoluje sroub na strane noze, da se to utahnout/fixnout, ale to ja nerad ;)
IMG_2941.JPG
Kdokoliv dalsi, je to Vase za polovic, nebo vymena za Victorinox, ani ne pul roku stare ( alespon co mi pamet slouzi), predani Melnik-Praha-Mnichov atd
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od Serža »

už pár let denně nosím LM Rebar nemůžu říct křivý slovo...přitom používám prakticky všechny tooly co tam jsou....nejvíc teda čepele, křížovej šroubovák a kleště...ale řezal jsem s tím pneumatiku z osobáku, smontoval X pokladních systémů u jednoho našeho zákazníka, přeštípal asi 1000 různejch kabelů.... :yes
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
BURE
Příspěvky: 17
Registrován: 29.07.2016 19:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od BURE »

Ja vlastnim pres 40 Leathermanu, vypisovat je tu nebudu. :D Nijak je nesetrim, zvlast nektery kusy. Rukama mi jich proslo mraky a rozhodne si stojim za tim, ze to jsou kvalitni tooly!
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od krvfx »

Používám hodně Surge a Wave. Kromě toho, že nerez malilinko chytá lišku (nemažu, nečistím:), tak fungují pořád jako nové.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od Fabulous »

Pokud je nerez řady 420, tak lišku při hodně agresivním prostředí chytne vždy.

Naše domácnost jede na Leathermanech a nemůžu si stěžovat. Ovšem nelze od toho samozřejmě čekat zázraky, nářaďák je stále jen poměrně subtilní kombinovaný nástroj, nesrovnatelný s jednoúčelovým nářadím.

No a pokud by se mi povolil šroubek (což se při práci tak nějak dá očekávat), tak je fakt jednoduchá operace mu na závit kápnout Loctite a mít navždy klid.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1005
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Multitool

Příspěvek od Hdm »

Fabulous píše:Naše domácnost jede na Leathermanech a nemůžu si stěžovat. Ovšem nelze od toho samozřejmě čekat zázraky, nářaďák je stále jen poměrně subtilní kombinovaný nástroj, nesrovnatelný s jednoúčelovým nářadím.
Přesně takhle to vidím taky. :yes

Kdo někdy s nářaďákem povoloval zarvanej šroub ví o čem mluvím, ty rejhy a bolest v dlani cítím jen si na to vzpomenu... :D
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Multitool

Příspěvek od Václaf »

Ale pořád je lepší nářaďák v kapse,nežli drátem do oka. Pokud mám sebou svoji dodávku,nářaďák nepotřebuji,ale jinak je to nepostradatelný nástroj,hlavně nůž a kleště,alespoň pro mne. Pokud mi bečky prorvou pletivo,je mi fuk,že mám v salaši klubko drátu nebo provazu když to nejde holejma rukama nakrátit na potřebnou délku :hand
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Multitool

Příspěvek od DeadMan »

Narazil jsem teď na zajímavou alternativu k levným hobby-toolum (ty z OBI, HORNBACHu atd.).

Jako výrobce je uvedena Belgie a celkově zpracování a materiál kleští je na celkem slušné úrovni (asi jako Gerber).

Želízka pak nevypadají nějak extra, ale svému účelu poslouží.

Jako dárek pro někoho, kdo v tom ještě nemá úplně jasno a pomůže mu to rozhodnout se, to není špatná volba.
Přílohy
IMG_20170610_155523_1.jpg
IMG_20170610_155610_1.jpg
IMG_20170610_155656_1.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
BURE
Příspěvky: 17
Registrován: 29.07.2016 19:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od BURE »

Jako darek nekomu, na kom mi nezalezi asi dobry. Jinak bych za to prachy urcite nevyhodil...
Odpovědět