Policie pustila muže zadrženého kvůli zastřelení mladíka

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Policie pustila muže zadrženého kvůli zastřelení mladíka

Příspěvek od Max »

Jsem zvědavý, jak to nakonec dopadne.

http://zpravy.idnes.cz/policie-pustila- ... zpravy_alh

Pobavila mně tam hlavně věta z úst sousedky těch "mladíků", jak se jim teď říká :
"Chceme také udělat demonstraci tady na parkovišti. Byli to totiž hodní kluci. A i kdyby například kradli, nemůže je někdo jen tak zastřelit," říká sousedka Zdena Kiňová.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Policie pustila muže zadrženého kvůli zastřelení mladíka

Příspěvek od Karlos »

Take jsem zvedav jak to dopadne a dotycnemu vubec nezavidim...

Ta zvyraznena veta me take "prastila" pres rypak :roll: Navic to podle vseho vypada ze se nejednalo o kradez ale o loupez ale to asi pani sousedka nerozlisuje.
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Policie pustila muže zadrženého kvůli zastřelení mladíka

Příspěvek od GloryToSunTsu »

EDIT: Uvedeno do souladu s bodem 12. pravidel.....
Naposledy upravil(a) GloryToSunTsu dne 04.01.2012 2:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Policie pustila muže zadrženého kvůli zastřelení mladíka

Příspěvek od marish »

GTST nechej toho, to sem nepatří.
Nikdy sem se nepovažoval za havlovce, ale myslím že si jeho postoje a názory nepochopil.

To jak se to stalo se sice nabízí, ale o to důležitější je výsledek vyšetřování.
Mě osobně dostalo, když, a jakým způsobem o tom dával včera v TV rozsáhlé interview otec těch kluků...
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Policie pustila muže zadrženého kvůli zastřelení mladíka

Příspěvek od PaF »

Zatim to nevypada zle. Po vyslechu strelce propustili bez obvineni. Celkem rozumne se zdekoval do Nemecka, nez pozustalym odejde para. Otazkou je, zda mezi tim neprijde o barak.

O tom, jak to bylo, asi moc lidi nepochybuje, i kdyz to vlastne vedi jen dva. Ten postreleny a strelec. Ale situace, kdy na opustene ulici, kde bydli jen on, napadne 63 lety legalni drzitel zbrane 2 cikany na prochazce... To fakt nikdo nenatoci :roll:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Policie pustila muže zadrženého kvůli zastřelení mladíka

Příspěvek od Fabulous »

Vzhledem k tomu, že ho nevzali do vazby, což je neobvyklé, lze soudit, že i PČR se vcelku přesvědčivě domnívá, že šlo o nutnou obranu.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Policie pustila muže zadrženého kvůli zastřelení mladíka

Příspěvek od MRAK »

Doufejme.

Co je opravdu hlína, to jsou včerejší výroky cikánského otce, život za život a ještě větší hlína je dnešní vyjádření cikánských představitelů .....

achjo, zas ukázka politické korektnosti a demokracie naruby :cry:
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Policie pustila muže zadrženého kvůli zastřelení mladíka

Příspěvek od GloryToSunTsu »

EDIT: Uvedeno do souladu s bodem 12. pravidel.....
Naposledy upravil(a) GloryToSunTsu dne 04.01.2012 2:41, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Policie pustila muže zadrženého kvůli zastřelení mladíka

Příspěvek od MRAK »

Takže zase řešíme Havla, zase se budeme dohadovat o politice .......

Já mám dojem, že místo toho, abychom tu diskutovali témata spojená s rozpadem, přežitím, atd atd, neustále se pouštíme do politických, naprosto zbytečných a nidkynekončících debat ....

Proč si nenajdeme na netu nějaké prima politické forum, kde si můžeme vzájemě roztrhat stranické legitky, občanky a lístky na tramvaj?
To není o tom, že si tu nemůžeme říct svůj názor, to je o tom, proč se musí cpát politika do každého tématu?

Tohle forum přece řeší úplně jiné věci, ne?
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Policie pustila muže zadrženého kvůli zastřelení mladíka

Příspěvek od GloryToSunTsu »

EDIT: Uvedeno do souladu s bodem 12. pravidel.....
Naposledy upravil(a) GloryToSunTsu dne 04.01.2012 2:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Policie pustila muže zadrženého kvůli zastřelení mladíka

Příspěvek od MRAK »

Nevztekej se hned.

Jde o to, že se tu zas rozjede flame na téma Havel a jeho amnestie.
20 let stará záležitost mrtvého prezidenta.
K čemu to bude dobré?
Jak to vztáhneš k tomu co se stalo v Tanvaldě?

Zbytečné emoce, zbytečné urážky, zbytečné reakce, atd ....
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Policie pustila muže zadrženého kvůli zastřelení mladíka

Příspěvek od GloryToSunTsu »

Ale já se nevztekám :lol: a snad tu nikdo ani nikoho neuráží.

Ta mrtvola v Tanvaldě, resp. to, že nejspíš budou popotahovat toho přepadeného viz.:
http://liberec.idnes.cz/Clanek.aspx?c=A ... zpravy_alh

To je prostě výsledek konkrétní politiky, kterou tu zavedl(představoval/protlačoval) jeden konkrétní člověk a nyní sklízíme výsledky této politiky.

Dva rómští aktivisté přepadli dědu u jeho domu, začali ho mlátit no a on, protože se bál, tak začal střílet.
Zatleskal bych dědovi a toho druhého aktivistu poslal šupem do vězení, ale to ne, to se zapalují svíčky a už se plánuje demonstrace proti násilí. :lol: :lol: :lol: :lol:

Chápej, demonstrace proti násilí, kterou podle všeho povede komplic gaunera zastřeleného při páchání přepadení. :twisted: :twisted:
Hele, já se docela DOBŘE bavím :twisted:

Ale je možné, že ten 63-letý děda viděl dva Rómské aktivisty, nadějné mladíky s bohatou kriminální minulostí a rozhodl se, že je oloupí. Vytáhl pistoli a požadoval peníze.
Hoši se nedali, udeřili ho, ale pak ze zbraně toho zákeřného starce padl onen kritický výstřel, který jednoho z hrdinů usmrtil.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Policie pustila muže zadrženého kvůli zastřelení mladíka

Příspěvek od MRAK »

Připadám ti jako nějakej romskej aktivista?
Sám bych se nezachoval jinak.

Mě jde o to politikum, který z tohohle , jasně kriminálního činu, hceš udělat.

To, že je sociální a rasové napětí v tomhle státě těsně před výbuchem, to vím a je to jeden z důvodů mých pesimistických představ o budoucnosti.

Není to ale výsledek práce jednoho člověka. A proto se mi nelíbí, když to tu zasereme hádkama o tom, kdo za to může. Páč to nikam nepovede, jen se budeme dost zbytečně dohadovat.

Dost lidí co sem chodí, volá po tom, aby se to tu odpolitizovalo. A já jsem pro.


PS:
Dobře se bavíš?
Přčti si články a hlavně komentáře k nim na serveru romea.cz On tě ten humor přejde.

Případně tam přispěj svou troškou do mlýna. A poznáš co je marnost nad marnost .....
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Policie pustila muže zadrženého kvůli zastřelení mladíka

Příspěvek od GloryToSunTsu »

Naposledy upravil(a) GloryToSunTsu dne 04.01.2012 2:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Policie pustila muže zadrženého kvůli zastřelení mladíka

Příspěvek od marish »

Mě dostalo, jak ten tatík byl takřka bez emocí, který bych si s podobnou tragédií v rodině (ať už zaviněné jakkoli) spojoval... To že chtěl oplatit smrt smrtí, to jediný by mi přišlo jako první přirozená reakce, kdyby to nebylo podáno tak strojově.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Policie pustila muže zadrženého kvůli zastřelení mladíka

Příspěvek od Josef »

Když shrnu zatím publikovaná fakta, pak ten případ vidím na jasnou a hlavně PŘIMĚŘENOU OBRANU:

1. důchodce nejde na "trestnou výpravu" ale zkontrolovat nemovitost jejíž narušení hlásí alarm.
(logicky si vezme zbraň, i kdyby ji za jiných okolností u sebe denně nenosil)
2. ke střetu dochází na místě se sníženou možností přivolat rychle pomoc
3. je noc, snížená viditelnost, není předem jednoznačné, kolik dalších útočníků by případně mohlo čekat v záloze,
4. je zjevný nepoměr počtu zúčastěných - dva na jednoho
5. je zjevný nepoměr fyzických sil mladíků (věk 22 a 24 let) a důchodce (věk 63 let)
6. bylo obecně známo, že mladíci nemají čistou trestní minulost
7. ke střelbě došlo až po zranění hlavy důchodce (Důchodce se asi do hlavy nožem sám jen tak z legrace nepořezal. A pokud by měl být důchodce "útočníkem", jak se snaží někteří prezentovat, nedovedu si dost dobře představit, jak by "bránící se" mladík dosáhl nožem až na hlavu "útočícího" důchodce, kdyby ten proti němu šel s napřaženou zbraní aniž by vystřelil. Zbraň tedy byla nejspíš vytasena, či přinejmenším namířena, až po řezném zranění.)

...a jsem proto velice zvědav jak tohle dopadne, protože je to určitý precedens, hodně vypovídající o tom, co se dá v budoucnu od PČR a soudů v podobných případech očekávat a jaké zastání má občan (poté, co léta pracoval a platil daně). Pokud nepokřiví páteř pod skupinovým a mediálním nátlakem, smeknu před nimi klobouk. V opačném případě, kdyby došlo na nějaké "čarování" s fakty (s cílem zalíbit se), může být kauza ve výsledku totiž hodně kontraproduktivní. Zejména v tom, že se napříště budou obránci nejspíš více snažit, aby po incidentu zbylo co nejméně svědků, zejména takových, kteří jsou schopní překrucovat fakta v prospěch útočníka a jeho "zájmové" skupiny.
Naposledy upravil(a) Josef dne 03.01.2012 8:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Policie pustila muže zadrženého kvůli zastřelení mladíka

Příspěvek od Terminated Account »

Nevím, proč pořád vytahují nože, když se bude střílet? :angel
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Policie pustila muže zadrženého kvůli zastřelení mladíka

Příspěvek od Max »

Dporučuju přečíst zejména prohlášení příbuzných těch "mladíků". Mně to tak nadzvedlo, že jse si málem vylil kafe :D
http://zpravy.idnes.cz/normalni-poprava ... zpravy_oks

Edit: Ještě jedna výživná zpráva:
http://www.romea.cz/index.php?id=detail ... 2007_11493

Třeba tenhle komentář. Ale těch perel je tam mnohem víc.
"Pokud má ten člověk legálně registrovanou zbraň,znamená to,že určitě jí umí používat a z toho plyne,že nějaký umýsl prostě měl.kdyby ne tak mohl použít varovné výstřely a hochy by tím určitě odlákal a vystrašil."
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Policie pustila muže zadrženého kvůli zastřelení mladíka

Příspěvek od GloryToSunTsu »

Nikdo nemá právo vytáhnout na člověka zbraň.
Kdyby jen víc poslouchali svého otce! :twisted:
Naposledy upravil(a) GloryToSunTsu dne 04.01.2012 2:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Policie pustila muže zadrženého kvůli zastřelení mladíka

Příspěvek od Josef »

Kdyby to byla poprava, jak se snaží někdo tvrdit, nebyl by dnes jeden z mladíků v nemocnici, ale byl by na 100% mrtvý s dírou v hlavě (a možná ne jen jednou). Pokud autor onoho mediálně líbivého výroku nezná význam toho pojmu, udělal by lépe, kdyby takto nebezpečného Džina z láhve (respektive úst či jiných tělních otvorů) raději vůbec nevypouštěl.

Docela zajímavý je i postřeh diskuze na idnes.cz, kde se píše, cituji: "...jak vysvetlite ze jste volali lekarskou pomoc k postrelenemu az pul hodiny pote co lekar konstatoval smrt u jeho bratra? (hodinu a pul po incidentu) Ja si to vysvetluji tak ze jste se snazili ututlat prepadeni a spolehali na domaci lecbu..."
Naposledy upravil(a) Josef dne 03.01.2012 11:42, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět