Velký bratr Tě sleduje...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od sigmark »

MET police se chlubí tím, že v Londýně není možné přejít přes ulici, abys nebyl filmová hvězda :-/
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od urbanwarrior »

Už před několika lety jsem zachytil informaci, že průměrně Londýňana za den zachytí na 300 ! kamer. Bezpečnost je fajn, ale co je moc, je moc.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od sigmark »

tohle je 1984 jako vyšitý. a smart tv je další krok. poctiví přeci nemají co skrývat, že...
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od maci »

Proti slídivým Velkým bratrům pomůžou maskovací brýle
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/b ... 60012.html
shtf
Příspěvky: 327
Registrován: 22.08.2012 18:17
Bydliště: CR

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od shtf »

urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od urbanwarrior »

A to se ještě lidi sami bonzují užíváním ksichtbúků, a počítač zapínají otiskem prstu. Mládeži slovo ochrana soukromí snad už nic neříká, globalizací a on-liny všude možně natolik otupěli, bezpečnostní rizika vůbec nevidí nebo nechápou jejich hrozbu.
Slovy klasika -to neděláš dobře, s tou sirkou...
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od B89 »

Student získal od telefonní společnosti data o jeho sledování pomocí mobilního telefonu, na konci článku je animace s jeho činností za 3 dny zobrazená v google maps...
http://data.blog.ihned.cz/c1-59259950-d ... -operatora
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Fízlovací systém, o kterém se mlčí

Příspěvek od maci »

Fízlovací systém, o kterém se mlčí
http://www.parlamentnilisty.cz/parlamen ... det-261949
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od urbanwarrior »

Archivace pohybu a elektronické komunikace je do očí bijící pošlapání práva na soukromí, to je bez debaty. Trestní řád doposud předstírá, že má v pořádku všechny souhlasy při domovní prohlídce, odposleších a pod., ale tohle docela stačí a další v podstatě nepotřebuje, vyjma nějakých specifických úkolů (např. konkrétní téma, získané z přímého odposlechu). Navíc v kombinaci s dalšími sledovacími systémy - "dopravní" kamery, mýtné brány, bankomaty... - jde identifikace osoby a jejího pohybu sledovat velmi dobře a spolehlivě.

Vždycky jsem nadto tvrdil, že naprostá nezbytnost je zanechávat za sebou co nejmenší elektronickou stopu. A nedávat dobrolně víc osobních dat, než je nezbytné (a ty ještě pokud možno s chybami). Už dneska je zřejmé, že boj je nerovný, a nejspíš nejde vyhrát, ale jde ztížit a zkomplikovat - např. v Německu je široce rozšířené hnutí vandalů, ničících kamerové systémy ve veřejném prostoru. Naši vnuci se možná budou učit, že to byli první partyzáni v boji za znovuzískání osobní svobody a obnovení práva na soukromí...
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od vlk972 »

Vyhrát by asi šlo. Ale jen za cenu opuštění civilizováného světa. Mimo to, by to stejně bylo asi jen dočasné řešení, tenhle pokrok dorazí brzy i na nejzapadlejší místa.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od urbanwarrior »

Nevidím civilizační pokrok v tom, že na mně někdo non stop sbírá osobní data a sleduje, kudy chodím a s kým mluvím. Mazání po x- měsících je jenom zástěrka. Dneska nedokážeš zkontrolovat, kdo všechno tvoje data má, natož, jestli je někdy smaže. Neslyšel jsem o databázi, kterou by někdo nezneužil, navíc mi skutečně uniká, v čem je pro mně užitečná (nota bene když už jednou užitečná může být - viz např. registr vozidel, jako na svini nefunguje).
V časech, když se ještě o mýtných branách jenom teoreticky uvažovalo, jsem kolegům v práci ze srandy vykládal, jaký to bude prima nástroj pro boj proti daňovým únikům (finančáci nahlédnou do knihy jízd, porovnají s databází pohybu na kontrolovaných úsecích a bác... všechny rozpory ocenit pokutama...;všimni si, že proti knihám jízd nejvíc lobovali politici, na rozdíl od podnikatelů - taky je po letech omezili a dneska jsou zrušené - náhoda?). Tenkrát to byla konspirační teorie k smíchu, no a po pár letech realita.

Já si myslím, že vyhrát se to nedá. Zkusil ses někdy zbavit dat z netu, která tam někdo dal? Po pár letech už žijou svým naprosto autonomním životem.
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od big bang »

Sekať latinu, sledovať aký nový paragraf vrchnosť zosmolila aby ste náhodou niečo neporušili, lebo neznalosť zákona neospravedlňuje a samozrejme makať ako černí aby ste mali z čoho dane a pokuty platiť a samozrejme z čoho mali žiť!!! :lol: a ešte som zabudol, držať hubu a krok :lol:
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od urbanwarrior »

big bang: smekám, chlape ! přehledně vypsat celou novou Ústavu na necelé dva řádky malého formátu, to bych nedal. :lol:

:yes
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od maci »

On někdo něco vymyslí na zničení elektroniky kamer. Pak s tím šlehnou, protože kdo by je furt opravoval. Možná že už něco existuje.

edit: vydat to pod open--source licencí, tak jsme za chvilku bez kamer.
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od EBE »

Japončík čo vymyslel tie odrazové okuliare sa uživý, v UK už dávno vedia, načo je dobrá kapucňa na kabáte/vetrovke ;)
Mobil nenosiť stále so sebou alebo ho nechávať v kuchyni, najlepšie pri rádiu, nech sa nenudia. Dôležité veci riešiť pri kávičke na námestí kde je veľký hluk alebo niekde kde to žije a v pohybe. Mobil mi nechýba aj keď ho občas použijem a už pár mesiacov ani účet v banke :)
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Karlos »

Bohužel cena kamer a elektroniky obecně bude ve špiclsystémech tvořit stále více zanedbatelnou položku...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Maximus »

Vývoj špehovací techniky šel zase o kousek dál:
http://www.vlastnihlavou.cz/novy-dozorc ... -najednou/
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Koniáš »

http://zpravy.ihned.cz/svet-usa/c1-5956 ... oun-kamera

Drony nad New Yorkem.
Vypadá to že opravdu se k něčemu v USA schyluje.

Koniáš
Mikuláš
Příspěvky: 22
Registrován: 16.03.2013 18:50
Pohlaví: muž

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Mikuláš »

I došlo nedávno k tomu, že jsem si pořizoval cestovní pas a tak jsem byl zvědavý, jak proběhne snímání otisků prstů. Věřte tomu nebo ne, z jedné ruky je pořídili bez potíží, zato z druhé se nepodařilo nasnímat ani jeden prst! Sám nevím, jak je to možné.
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Tina »

Mikuláš: Nehraješ na kytaru? Já v době mládí, kdy jsem hrála nejvíc, tak jsem měla levou ruku totálně bez otisků, jen mozůlky od strun. :-)
Odpovědět