Černoprdelníci zase na koni :-(

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Fjord »

V dnešním světě je velice těžké se orientovat, kdo je kdo a co je co. Je na nás vyvíjen enormní tlak ze všech stran a tak najít v sobě tu část, kde je naše skutečná podstata, je spojeno s dost velkým usilím. Proto nazývat někoho magorem je trochu mimo mísu. Každý hledá v těch vodách, kde se cítí dobře a co je mu blízko a čemu rozumí. Problém je v tom umět rozlišit co jsem Já a co jsem já :mrgreen: Od tohoto se pak odvijí všechno chování a to, čím jsme. Asi mi nebude ale většina rozumět - to jen na okraj. :angel

Téma "církev" je nekonečné. Ti, co jsou v ní chyceni ji neprohlédnou k jakému učelu je skutečně vytvořená. Mě osobně nesedí pozice kněžích, co zneužívají své postavení - a tváří se jako čistota sama. Každý v sobě máme toho pokrytce, takže myslet si, že my jsme ti čistí je též iluze. Všichni jsme na jedné lodi. Jen někdo holt pluje na Titaniku, někdo na galéře přikovaný za nohu a někdo na plachetnici s dobrým větrem v zádech. Máme na výběr.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Maximus »

To SharKhan: Dík za ten odkaz ze zvědavce, moc zajímavé čtení :evil:. O vedení katolické církve si nedělám nejmenší iluze a docela mi je proti srsti je nazývat vůbec církví - pro mne je to spíš s.r.o..

Obecně je velký problém právě s monoteistickými náboženstvími, které jsou z principu své existence nesnášenlivé a netolerantní k ostatním vírám či dokonce "ateismu". Čím je daná monoteistická církev mocnější, tím má pochopitelně silnější tendenci uzurpovat moc a maximalizovat svůj vliv na denodenní život člověka - katolíci, pravoslavní, protesanti v USA a některé náboženské "proudy" v islámu se snaží vyloženě "bojovat" za svou pravdu a odpor k jejich víře a jasné NE jejich názorům berou jen jako dočasnou komplikaci, kterou se musí snažit za každou cenu překonat.

Velká část věřících z těchto církví není schopna pochopit, že jsou i jiné způsoby jak jít tou "správnou cestou" a že tyto způsoby jsou té jejich minimálně rovnocené. To je právě ten sebestředný egoismus, který mi na katolické s.r.o. a dalších podobně sebestředně uvažujících církvích vadí asi nejvíc. Snaha o maximální moc a vliv na co největší masy lidi je jen důsledlem jejich způsobu předávání konkrétní věrouky.

Morálně prostě velká část katolického duchovenstva nemá na to jít ve stopách učení JK a tak musí používat brainwashing u svých "oveček", snažit se o imprinting svého náboženství u co nejmenších dětí, maximalizovat svůj vliv pomocí kněžské propagandy a snahou o co nejidealizovanější mediální obraz, korupce je rovněž zcela běžný nástroj pro prosazování záměrů církevních papalášů. JK by se velmi divil, jaká sebranka se ohání jeho jménem a jak si "modifikovali" jeho učení k obrazu svému či spíše potřebám svým :devil :devil :devil .
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od sigmark »

Dutchi, pokud jsi rozpadlík, tak jsi tu proto, aby sis rozšířil obzory, abys pochopil co se kolem tebe děje, měl bys mít oči otevřené. Pokud jsi takovéhle pádlo zablokované, co tu děláš? jestli jsi přišel šířit víru, tak sis vybral působiště dost blbě, kazateli
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Karlos »

Dutch píše:Dobře hrajete své role. :-) Škoda.
Své role? Promiň, ale to od Tebe působí trochu úsměvně, nemyslíš?
Klidně se rozepiš a okomentuj s čím konkrétně nesouhlasíš v předchozích příspěvcích pojednávajících o prohnilosti CÍRKVE jako organizace a jejímu bažení po moci? Nebo se ti snad volání polských biskupů líbí a ztotožňuješ se s ním? To by ovšem znamenalo že ti osoba nynějšího papeže není simpatická... a já ač ateista musím uznat že pokud to František nehraje tak přesně tak si představuji hlavu věřících, slušného, pokorného... a ač ateista takového člověka si vážím. Jen ať mu to vydrží.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od muzzleloader »

Teda cumim,jak jeden blahoslaveny chudy duchem,jenz mysli,ze jeho je kralovstvi nebeske,dokaze zvednout ze zeme mistni ateisty :-)
Cirkev odjakziva delala presny opak toho,co kazala.Zit v skromnosti a zijou v blahobytu,homoseualita je hrich,proto si pratahujou potrubi uz v seminari a nemalo z tech starsich a zaslouzilejsich projizdi male bezbranne chlapce.Kazdy hrisnik ma pravo na rozhreseni,ale vsechno neco stoji.System vatikanskych pozehnani od papeze,ktere nedava papez,ale jeptisky jako na bezicim pasu i s razitkem.Nekolik verzi od 10E az do tusim 100E.Ano pouzivaji to pry na pomoc potrebnym,ale proc nepouzivaji k teto cinnosti svuj pravy majetek?
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Maximus »

Já bych nepoužíval výraz ateisa, jako spíš "nekatolík", protože z tohoto s.r.o se otevírá kudla v kapse nejednomu evagelíkovi a dalším příslušníkům jiných církví.
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Reno »

Dutch píše:Dobře hrajete své role. :-) Škoda.
Tady seš na diskusním fóru svatouši, takže se nejedná se o žádné "hraní rolí", ale svobodné vyjadřování vlastních názorů, víme? :idea: Ale chápu, ten kdo se tady pouhými čtyřmi příspěvky dokázal vyprofilovat jako bytost v vypláchnutým mozkem, bude mít s pojmenováním čehokoliv lišícího se od "jediné oficiální pravdy" trochu problémy... :lol: :roll: A nebuď vztahovačný, ano? ;) To, že zde někdo zmíní nejen morální, ale často i přímo protizákonná selhání členů katolické církve, ještě neznamená, že jsou všichni katolíci špatní. Například moji rodiče jsou oba věřící - pokřtění katolíci. Do kostela na mše a podobné aktivity však již dlouhé roky vůbec nechodí a proč? Protože jeden z praktikujících panáků byl za komoušů aktivní udavač STB a ten druhý zase kurevník, který to zkoušel snad na každou "ovečku", která se mu svěřila s nějakými problémy... :evil: Kupodivu se opravdu jednalo o ovečky ženského pohlaví, kdo by to v této organizaci vyhlášené pedofilně- homosexuálními skandály čekal... :shock: :lol: Každopádně od takových křiváků má někdo poslouchat kázání o dobru a morálce? To by bylo hodně zvrácené... :evil:

Přeji srdce plné lásky a mír v duši! Vážím si tvých "svobodných" názorů... :finger
Dutch
Příspěvky: 5
Registrován: 06.02.2013 8:05
Pohlaví: muž

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Dutch »

Dobrá už mlčím, já jen že jste tady mleli blbosti o kterých něco vím a chtěl jsem vám sdělit pohled toho kdo je uvnitř. Svatost katolické církve není v lidech, ale v zakladateli Ježíši Kristu. Pokud nedokážete odpuštet, je mi vás líto, pokud nedokážete naslouchat, věci důležité nezaslechnete. :-)
sigmark: Jsem tu abych poznal specifickou sociální skupinu, rozpadlík opravdu nejsem.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od sigmark »

tak sis obrázek udělal...
nejsi jediný kdo ví, jak to tam chodí, pane. Můžeš svému nejbližšímu knězi při zpovědi předložit návrh na hromadnou klatbu na nás antikristy.
Odpoustet samozrejme umi kazdy. ale zapomenout muze jen hlupak.

Pokud je bůh, je to mezi mnou a jím. NIkdo jiný mi do toho nemá právo kecat, ani mi říkat co si smím myslet. Tady pro dogmata místo není, tak byses mohl přesunout zas k jiné skupině a oblažit jí svým šířením "pravdy"
Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Evinka »

Dutch : promiň, ale já nejsem specifická sociální skupina !!

Jsem realista se svobodným názorem, nikoho neuctívám a před nikým se neklaním a ani klanět nehodlám...před nikým se nepovyšuji a nikoho neponižuji...

Víra je svobodné rozhodnutí, je to právo každého z nás .. já věřím pouze v sebe samotnou ... a nemyslím si, že jsem kvůli tomu méněcenná, kvůli "víře" zemřelo tolik lidí, bylo tolik zla, že se toho nehodlám účastnit...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od sigmark »

Jak vidis Evi, tak pro nektere jsi skupina :-)
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Foxy »

Dutch píše:Dobrá už mlčím...
a dobře děláš.
Otevřením tohoto tématu se jednak prokecáme až do středu zemského a zcela jistě přitom mnohokrát porušíme zdejší diskusní kodex, aniž bychom k čemukoliv rozumnému dospěli.
Jsem neznaboh, a hodlám při tom setrvat.

A nechci být spasen, nejsem tráva.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od MRAK »

Mno ... kůzlátka

Víte, že vás mám rád ..... a kdo mě zná, tak ví, že v otázce pohledu na katolickou církev, jsem s vámi naprosto zajedno , nicméně ...

byl bych rád, kdyby ta vyhrocená osobní náboženská debata ustala a všichni se vrátili k věcnému debatování .... , neb pokud rozdmycháte osobní invektivy (a lhostejno z které strany), tak nás mody stavíte do situace, kdy musíme nějak - ideálně nestranně, zasáhnout .... a to je zrovna u tohohle tématu fakt dost problém .... doufám, že jsem byl pochopen a za to převelice děkuji ;)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od MRAK »

Lišáku :yes
Michal S.
Příspěvky: 144
Registrován: 12.02.2013 16:28
Bydliště: Zapadákov

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Michal S. »

To Dutch:
Abych pravdu řekl, katolickou církev dosti nechápu, protože si stěžují (především kněží), že jsme národ neznabohů a nechodíme do kostela (zjednodušeně řečeno). Tohle oni ví už delší dobu a co udělali proto , aby se situace změnila? Např. u nás byl farář, co nechal v obci postavit dům s vnitřním bazénem a použil na to i peníze, co vybral v kostele. Nasekal milionový dluhy, dům je na prodej a nikdo ho zatím nechce, co s takovou drahotou v Zapadákově, že? Lidi byli nas...ný (katolíci i nekatolíci), ale z vyšších míst ho zachránili a přeložili PMN někam jinam. Přišel jinej, ten zatím nestaví, ale nadává lidem, když přijdou pozdě do kostela, nebo když dají do kasičky málo peněz. A to jich tam chodí pět a půl.
Proč posílají mezi lidi takovýhle ignoranty, kteří pro církev už tak zoufalou situaci ještě zhoršují?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od sigmark »

A přesně o tomhle jsem mluvil výše, Michale. přesně o tom přístupu k lůze, kterou pro ně představujeme, a dost z nich se to ani nenamáhá zastírat
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od maci »

Dřív nebyl internet a vše se řešilo v rámci farnosti. Dnes, kdy je celý svět propojen internetem, tak není problém upozorňovat na chyby církevních hodnostářů. Církev se chová pořád stejně, snaží se zakrýt problém, nebo strkat hlavu do písku a řešit to znova v rámci farnosti. Z internetu články jen tak vymazat nejdou a další prohřešky se budou jen nabalovat. Prostě už nestačí přeložit na jinou farnost,protože si dnes ovečky na internetu ihned zjistí, jaký problém měl jejich nový farář na minulé farnosti. A být věřící, tak jsem minimálně naštvaný, že nám sem dávají faráře za trest. Pokud se v přístupu nic nezmění, tak budou stále více lidí ztrácet.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od bivoj »

Tak tak. Církev (ať už jakákoliv) v minulosti vždy těžila z neinformovanosti, nevzdělanosti a "prosťáčství" svých oveček. To se ovšem s nástupem internetu a celkovému stavu informovanosti ve společnosti poslední dobou dost změnilo, ale církev si to IMHO ještě neuvědomila. Nicméně nic to nemění na faktu, že pro mě to je +- obdobná organizace jak Cosa Nostra - jen s mírně jinými metodami...
Michal S.
Příspěvky: 144
Registrován: 12.02.2013 16:28
Bydliště: Zapadákov

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Michal S. »

No ale nadáváme na katolickou církev, ale tak nějak mám pocit, že naši faráři ať jsou jaký jsou, je to furt lepší než ti imámové a ajatoláhové, ideologie islámu je PMN nesrovnatelně agresivnější. Ti by na nás vyhlásili fatwu a měli by nás na lopatě. :shock:
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od EBE »

V jednej dedinke po rozpustení ovečiek babičky utekali dole dedinou..dedko ich zastaví a čože ženičky kam že ta náhlite?
To svet nevidel, pán farár si nové auto rozkázali a prispieť na novú strechu zas treba inak sa spása nekoná.. ;)
Odpovědět