Střelba v Ostravě

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba v Ostravě

Příspěvek od Fabulous »

Stejně tak, jako je jisté, že průměrný člověk jednou denně vytlačí hovno, bylo jisté, že nějaký pojebaný zbabělec někde zaútočí. Naší obranou budiž dobrá příprava, předvídavost a pravidelné nošení železa.

Nebylo to poprvé a rozhodně ani naposledy. Navíc nám dorůstá generace frustrovaných mileniálů a postmileniálů vyrostlých v blahobytu s jejich depresemi z komfortu. Tam nás ještě budou čekat divy...
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Střelba v Ostravě

Příspěvek od Argonaut »

Za sebe si myslím, že to pro ty lidi byl šok. Nikdo nic takového nečeká, tudíž na to není schopen bezprostředně reagovat. Navíc ti lidé byli v čekárně z nějakého důvodu, pravděpodobně ne v ideální fyzické kondici. Takže nějaký čas měli, ale snad ani nechci vědět detaily. Je to tragédie a snad ten vypatlanec skončí v pekle.

Upozornil bych ještě na jeden fakt - asi si si vzpomenete na střelbu v Chomutově. Střelec dostal 7 let (alespoň dle posledních zpráv). Ony jsou vždycky hezké řeči o tom, zda je lepší být souzen, nebo nesen, ale tváří v tvář takové situaci možná lidé promeškají tu chvíli, kdy mají šanci něco udělat, a promeškají ji proto, že zvažují následky svých činů vůči našemu soudnímu systému a ochraně všech možných a nemožných práv.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Střelba v Ostravě

Příspěvek od Zapadlo »

Střelec použil pi. ČZ 75 (neupřesněno)
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/stre ... omaci_kuce
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Střelba v Ostravě

Příspěvek od cortes »

Jo,je to ,,ta,, fotka. Našel jsem ji už ráno, ale nechtěl jsem ji dávat veřejně.
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Střelba v Ostravě

Příspěvek od Maric »

Fotku jsem viděl již dopoledne, a vypadá to, že tam nějaký pokus o zneškodnění proběhl. Myslím ale, že na vzdálenost kolem tří metrů a proti vytažené pistoli jsou šance mizivé, ať už se člověk rozhodne udělat cokoliv. Málokdo pozoruje své okolí natolik, aby si všiml kdo co tahá z kapsy, a nebo co se mu rýsuje pod oblečením, aby své šance o něco zvýšil dřívějším zákrokem.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Střelba v Ostravě

Příspěvek od Rafael »

No já původně taky nechtěl. Přišlo mi to jako Blesku tak nějak neetické:
Po internetu koluje údajný snímek z kamery z místa
střelby ve FN Ostrava. Redakce Blesk.cz se kvůli
brutalitě záběru a pietě k obětem i pozůstalým
rozhodla snímek nepublikovat.
Ale pak, krimi apod. v TV..., tak jsem bohužel změnil názor.
Omlouvám se!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Jihlavak
Příspěvky: 99
Registrován: 29.11.2012 13:17
Pohlaví: muž

Re: Střelba v Ostravě

Příspěvek od Jihlavak »

Chcete mi říct, že tady skoro nikdo nevěnuje pozornost okolí, nedívá se lidem po rukou, nesleduje jak se chovají, nepromýšlí si "z dlouhé chvíle" scénáře co by dělal, kdyby třeba zrovna ten a ten vytáhl kudlu, jestli stojí dobře, kdyby se o něj začala zajímat partička vagabundů a ani nepřemýšlí nad tím, odkud kam by se dalo případně střílet? Neříkám žít v nějaké paranoi, ale brát to jako mentální cvičení ve stylu Nicka Cartera - vždy připraven. Protože jestli ne, tak by asi nebylo od věci s tím začít.
Štěstí přeje připraveným ...
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Střelba v Ostravě

Příspěvek od zedik »

Ona je otázka jestli tam místě šlo vůbec něco dělat.Mezi zastřelenými jsou dva členové vězeňské služby - tedy potencionálně lidi s výcvikem a v kondici.Očividně ani oni nic nezmohli krom toho,že jeden si stoupl před svou dceru a zachránil ji tím život.
Věc další je,že na fotkách ve článcích je i velká tabule u vstupu do nemocnice,na které je zakázané vnášení zbraní.Popravdě ani já k doktoru,kde se budu svlékat zbraň nenosím.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Střelba v Ostravě

Příspěvek od devlop »

přešktnutá pistole není příkaz, že nesmíš se zbraní vstoupit, velmi zažitý omyl. Je to zákaz manipulace se zbraní. Tento znak je i na mnoha poboček bank. Chceš snad říci, že když jdeš do banky vyzvednout své úspory, tak necháš zbraň doma, nebo ji odložíš na chodníku před bankou? ;) A co takhle znak přeškrnutého mobilu? Také nevstoupíš, když ho máš u sebe?

Já zbraň do necmocnice nosím, tedy kromě toho, kdybych byl hospitalizován, to by už byl problém ji zabezpečit dle zákona. Ale na prohlídky k mé "obvodní" doktorce ji nosím vždy. Vśak ona sama mi vystavila protokol o zdravostní způsobilosti k držení a nošení zbraně, tak se nesmí divit, že ji nosím :lol:
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Střelba v Ostravě

Příspěvek od zedik »

Špatně jsi to pochopil,jak jsem psal - když se budu svlékat taky nenosím.Důvod je,že třeba někde jsou kabinky oddělené od ordinace a tedy tam potenciálně necháváš pistoli o které přehled nemáš.
Věc další je reakce doktora,pokud by při svlékání třeba zbraň zahlédl a případné možné dohady s ním na téma cedule se zákazem a vnašení na soukromý pozemek
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Střelba v Ostravě

Příspěvek od Maric »

Jihlavak píše:Chcete mi říct, že tady skoro nikdo nevěnuje pozornost okolí, nedívá se lidem po rukou, nesleduje jak se chovají,....
Tipuju že z obyvatel zdejšího fóra to dělá většina, ale to se nedá brát ani zdaleka jako průměrný vzorek populace. :chuckle
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba v Ostravě

Příspěvek od Serža »

velmi dobrý rozhovor s Lumírem Němcem
https://video.aktualne.cz/dvtv/ten-clov ... n=Aktualne
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Střelba v Ostravě

Příspěvek od dracekvo »

Přeškrtnutou zbraň řadím na úroveň přeskrtnutého telefonu.
Tak buďte tak hodní a v bance prosím netelefonujte ani nestřílejte. Není to slušné vůdči okolí.
Dále pak ohledně nošení a svlékání. Od toho přece existuje ledvinka, či jiná pánská taštička.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Střelba v Ostravě

Příspěvek od Bill Masen »

Jihlavak píše:...nikdo nevěnuje pozornost okolí...
Nicka Cartera neznám, ale znám Cooperovu škálu ostražitosti. Na ulici vždy ve žlutém módu s občasným přepnutím do oranžového. Tedy když mám v noci projít kolem vagabunda, tak se mu vyhnu, nebo vyndám kubotan z kapsy.
dracekvo píše:...Přeškrtnutou zbraň řadím na úroveň přeskrtnutého telefonu...
No, podle ČSN EN ISO 7010 ta značka skutečně znamená "zákaz vstupu se zbraní". Ovšem ZoZ jasně říká kam je vstup se zbraní zapovězen a tuto značku vůbec nezohledňuje. Tu zohledňuje jen provozní řád budovy. Tady je k tomu docela dost textu.
Uživatelský avatar
Jihlavak
Příspěvky: 99
Registrován: 29.11.2012 13:17
Pohlaví: muž

Re: Střelba v Ostravě

Příspěvek od Jihlavak »

Bill Masen píše:Nicka Cartera neznám, ale ...
Jo to je ono, občas se to snažím někomu vysvětlit a nemám ta správná slova. Díky.

Já to beru s humorem, Nick Carter je tady ten pán :-) https://www.youtube.com/watch?v=V4d8S-fVX2w
Štěstí přeje připraveným ...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Střelba v Ostravě

Příspěvek od Bill Masen »

:yes :chuckle
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Střelba v Ostravě

Příspěvek od dracekvo »

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/re ... e-40306661

V rozhovoru padla zajímavá zmínka, kterou samozřejmě redaktor úplně ignoroval a dál si mlel tu svojí o různých ochrankách, policii a detektorech kovu.
Jak by reagovali na takovou situaci, jaká nastala v ostravské nemocnici?

To se nedá řešit. Upřímně, buď by musel někdo mít u sebe legálně drženou zbraň a toho muže zastřelit, nebo nevím. Chlapa, který začne střílet, neodzbrojíte
Tak jsem se jal hledat a jediné co jsem ve spojení FN Motol a zbraně našel bylo, že je nedoporučují si brát vyšší finanční částku, cennosti a zbraně pokud půjdete na operaci.

Takže asi skutečně FN Motol nemá zákaz zbraní.

Asi řediteli napíšu pochovalný email a poprosím ho, pokud si vzpomene a bude mít možnost ještě veřejně někde mluvit, aby apeloval na zrušení tohoto nesmyslného zákazu u ostatních nemocnic.
Výskyt člověka s legální zbraní zvyšuje šanci na zabránění podobmého masakru. Je sice nepravděpodobné, že tam v tu dobu někdo takový bude, ale pokud je v nemocnici úplný zákaz zbraně pro všechny, tak je 99% šance, že tam nikdo se zbraní nebude.
Ještě tak pochopím zákaz vnášení zbraně pacientama na hospitalizaci.
BlackList
Příspěvky: 135
Registrován: 08.04.2013 21:48
Pohlaví: muž

Re: Střelba v Ostravě

Příspěvek od BlackList »

Podle mě se mu jen dostane upozornění, že ostatní to v podmínkách mají a jejich nemocnice ne.
Takže kdyby došlo nedej bože k masakru u nich, za kým půjdou novináři se ptát, proč není na dveřích ta blbá cedulka?
Za ředitelem.

Jasně, že by to mělo pro případného útočníka nulový efekt - ale pro tlač je to zajímavý, podusit ředitele nemocnice, jako by to mohl odvrátit...
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Střelba v Ostravě

Příspěvek od cortes »

Tak na operaci si brát krochnu nebudu.
A když už ji mám při cestě k lékaři, do nemocnice, dám jí na tu dobu mimo tělo-)
S taštičky vytáhnu i rychleji než z pod bundy.
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Střelba v Ostravě

Příspěvek od Haluziak »

Já jsem nad tím uvažoval, víme jak dlouho trvala samotná střelba? Ono být tam i borec se zbraní a výcvikem - je vysoce pravděpodobné, že si magora nevšimne, než začne střílet. 2s je reakční doba, než si člověk uvědomí, že se vůbec něco děje - to už jsou dva tři mrtví nebo těžce ranění a předpokládejme, že předmětný ozbrojený člověk není mezi nimi. Další vteřina (pokud je to hustý borec), než si uvědomí co chce dělat, jestli bojovat nebo utíkat - to je další jeden až dva mrtví nebo těžce zranění. 1,5 - 5 vteřin, než svou krochnu vybalí.

Každý zachráněný nevinný kolemjdoucí je 1000 bodů plus, ale nemyslím si, že je reálné zamezit dobře naplánovanému útoku bez jakýchkoliv ztrát.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Zamčeno