Na Příbramsku loví policie stanující termovizí

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
hachimaki
Příspěvky: 53
Registrován: 12.11.2012 20:38

Na Příbramsku loví policie stanující termovizí

Příspěvek od hachimaki »

https://www.lidovky.cz/nazory/zidek-pre ... nazory_ele?

Tak už je potřeba myslet i na drony v CZ, nejen AFG...
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Na přbramsku loví policie stanující termovizí

Příspěvek od Radek07 »

Existuje nějaký materiál kromě termofolie, který by stan zneviditelnil pro termovizi?
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Na přbramsku loví policie stanující termovizí

Příspěvek od DeadMan »

You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Na přbramsku loví policie stanující termovizí

Příspěvek od Patrol »

A nenarazil jsi někde na Áčko v tomhle provedení(ideálně s maskováním)?
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
dR94HWVa
Příspěvky: 95
Registrován: 21.07.2016 14:00

Re: Na Příbramsku loví policie stanující termovizí

Příspěvek od dR94HWVa »

Nejsem si úplně jistý, že v reálné situaci by takový stan z terfmofolie pomohl. Kamery jsou velmi citlivé a folie zabrání jen jednomu typu šíření tepla.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Na Příbramsku loví policie stanující termovizí

Příspěvek od devlop »

podle mne by takový "thermo invisible" stan musel být zcela vzduchotěsný, řekl bych, že termovize dokáže zaznamenat i teplo předáváné konvekcí, tzn. prouděním kapalin o různých teplotách, tedy i plynů. Takže samotný stan by byl sice neviditelný, ale ze všech "škvír" by na termovizi byl vidět uník teplejšího vzduchu zevnitř stanu. Ale jen má domněnka, na základce jsem sice měl z fyziky za 1, ale je to už dlouhá doba :)
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Na Příbramsku loví policie stanující termovizí

Příspěvek od Rafael »

Taky by mě zajímalo jak se v terénu zneviditelnit před termokamerami. Ale nic o tom nevím a nenašel jsem nic použitelného nebo přínosného.
Jen pár odkazů pro nelegální pěstitelé. Např. tady:
https://www.specialnizahradnictvi.cz/za ... ekcni-30m/
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Na Příbramsku loví policie stanující termovizí

Příspěvek od Patrol »

Pokud vím, tak ten stan by měl pomoci se zneviditelnit před dronem s termokamerou dobře. Dron oblastí prolétá a z poměrně velké dálky sleduje prohledávaný úsek. Pouze při lokalizaci výrazně podezřelého objektu jde blíž. Takovej dron pořád nemá moc dlouhou pracovní dobu, protože motory, který uvezou termokameru schlamstnou dost energie z baterií.
Další pomůckou může být mokrá celta zavěšená nad stanem. Důležité je, nebýt příliš blízko plachty, to pak nepomůže ani ta termofolie. Termokamerou jde dobře sledovat, jen, když jsou výrazné rozdíly teplot. Takže ideálně v chladném suchém počasí, večer, když se ochladí, na sněhu, atpd.
Myslím, že lověj především ty co mají rozdělanej oheň, protože to se lokalizuje velmi snadno i na velkou dálku. Sloup teplého vzduchu se před termokamerou neschová.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Na Příbramsku loví policie stanující termovizí

Příspěvek od bacil »

Přesně tak, je potřeba zabránit teplému vzduchu v šíření a to tak, že se ochladí ještě než opustí tepelný úkryt. Nějaká fólie pomůže ale jenom po dobu reklamy v TV. Ale v mokrém neoprénu se blbě kopuluje (si myslím, nezkoušel jsem to).
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Na Příbramsku loví policie stanující termovizí

Příspěvek od bivoj »

Sklo. Skleněné tabule. Téměř totálně neprosupné pro IR záření (za sklem jste pro termokameru neviditelní). Ale ve velikosti stanu značně nepraktické...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Na Příbramsku loví policie stanující termovizí

Příspěvek od Alstratt »

Musime brat v potaz kde ten stan rozlozite a za jakych podminek. Napriklad velikost stanu, material stanu, odvetravani stanu (v jakych mistech to odvetrava a taky kam ...). Vliv ma na to taky venkovni teplota, je stan zakryty pod stromem, kolik je lidi ve stanu, proti cemu vsemu vlastne se chce dotycny maskovat atd. Umisteni stanu pod hustym stromem ... kde bezne termokamery nemusi zaznamenat mensi unik tepla ze stanu jelikoz to strom castecne maskuje a ztrati se to ve vetvich stromu a spousty dalsiho.

Kdyz si udelate v zime ze snehu iglu tak to bude neco jineho nez bezny stan nekde v lese. Zkuste si hodit pres stan maskovaci huste listnatou sit. Dalsi vliv jsou povetrnostní podminky atd. Tak neni dobre se spolehat jen na to ze nejaky obycejny stan/folie vam cely ukryt pred termem zajisti. Klasicka termofolie neni dobra na maskovani a uz vubec ne proti vyspelym vojenskym vizim. Musite pocitat i ty dalsi vlivy a to jak to vypada v terenu, jak to vidi dalsi vize ne jen bezna termovize. Odrazy svetla uz jen to samotne vam rika nepouzivejte samotnou termofolii na stanu. Ok kazdy si rekne kdo by to daval na stan? Dam to od stanu, ale i to vam nemusi pomoci, ten stan tim moc dobre nezaizolujete a neni to ani nejaky dobry izolant a dela to navic ramus. Jak prirozene to v terenu vypada, jak to sviti v dalsich pristrojich atd. Pohled zespoda z pohledu vojaka/policisty ci nekdo kdo vas hleda vypada jinak nez pohled z dronu ktery muze zachytit vice nesrovnalosti v krajine. Kdyz stavite stan tak by mel v termovizi imitovat nejake misto co se v okoli muze nachazet a pote to doladit treba maskovanim, vegetaci ... Kdyz mate stan tak nemit ve stanu horko ale dostatecne vetrat tak aby z nejakych malych mezer nevychazelo prilis velke teplo ktere sviti na termokamere jak ...

Muzete si nechat udelat stan i z aerogelu s necim dalsim jako maskovani na to ale pokud nechcete byt zaznamenani termokamerou tak ho musite taky spravne ukryt a unikajici teplo rozptylit ci jinak zamaskovat. Aerogel zadrzuje/izoluje skvele od horka/chladu. Je zaruodolny, mrazuodolny, lehky, jsou i vodeodolny ... Kdyz zamaskujete vetraci otvory tak aby rozptylovaly dost teplo tak skrz steny k vam nepujde chlad z venku a tak si muzete dovolit vic vetrat. V multifunkcni kombineze mam moznost pripnuti si zevnitr aerogelovou vlozku (samozrejme je schovana pod ochrannou latkou) takze si z toho mohu udelat spaci pytel/hamaku, arktickou kombinezu atd. Dobre taky kdyz mam lezet na zmrzle zemi nekde s odstrelovaci puskou cele hodiny ci dele. Takze clovek nenosi zbytecne velke, tezke blbosti na spani navic sebou. Z venku to mohu osazet maskovacima prvkama ale je to neprodejne neni to koupene. Ja to delam tak, co neni k dispozici ke koupi tak si necham vyrobit. Stale plati co trh nenabizi nechte si vyrobit/upravit, coz to u me plati hlavne u textilnich a kovovych vyrobku. Dost velka nevyhoda aerogelu je ze je drahy. Zivotnost aerogelu pri castem pouzivani nevim, nemam ho moc dlouho v te multifunkcni kombineze proto z nej mam udelane i nektere kapsy pro izolovani od chladu pro baterie a elektroniku. Jinak z nej uz existuji i lepici izolacni pasky, izolacni malirske barvy ... Jinak ho uz nekolik let davaji i do nejakeho obleceni a dokonce i do outdoor nafukovaci matracky ho daly.

Ted z hlavy si nevzpomenu na vsechno bohuzel, protoze to zrovna nepotrebuji ... a navic nechci vsechno prozrazovat z urcitych duvodu. Napadaji me este dalsi vlivy ale to uz je neco co by normalni clovek postupovat nechtel. Nezbyva vam nic jineho nez si vzit termo + nocni + dron a testovat ale to vam zajisti jak vas vidi nejaky civil s temi dostupnymi pristroji ale ne vojensky ci jiny dron co neni dostupny lidem.

Aerogelove produkty Jios RoVa to oni delaji ty lepici kousky a barvy, jinak vlozku do kombinezi mam od jine znacky:

https://www.jiosaerogel.com/

https://www.youtube.com/channel/UCKix8k ... QOQ/videos

https://www.amazon.com/stores/node/1960 ... 9600394011

Jinak pro zajimavost maskovani Rajuga:

https://www.polarisolutions.com/
https://cdn.shopify.com/s/files/1/1019/ ... size_1.pdf
http://soldiersystems.net/2017/05/30/ra ... tions-ltd/
http://soldiersystems.net/2018/05/23/so ... -tactical/
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Na Příbramsku loví policie stanující termovizí

Příspěvek od Patrol »

Abych pravdu řekl, tak jsem názoru, že na vandr do lesa je potřeba brát co nejmíň zbytečných krámů. Asi bych spíše volil variantu nocovat v jeskyni, či pod převisem. Pak člověk potřebuje jen celtu na zakrytí vchodu, karimatku pod sebe a spacák. Oheň pro zahřátí při riziku dronů raději vynechat, vařit na malém vařiči a teplo nechat stoupat po stěně skály. Tím se dostatečně rozptýlí a ochladí.
Už představa, že s sebou táhnu do lesa stan mi přijde jako kravina, ale na nějaké dlouhodobější přebývání v místech, kde nejsou k dispozici skály, by se mi ten stan s termofólií v kombinaci s dalšími opatřeními zdál použitelný.
Jestli by ve finále nebyla pro tyhle účely dostačující celta s termovrstvou? Nebyl by sice ten tepelnej komfort, ale z vrchu by to ve spánku krylo před lokalizací dronem.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Na Příbramsku loví policie stanující termovizí

Příspěvek od TomSmith »

Možná by pomohla apkka do Mobilu: Drone Watcher APP
Principiélně obyčejné drony vysílají na WiFi frekfencích takže by to mělo být detekovatelné tím mobilem ...
Ale nezkoušel jsem ji, zkuste někdo kdo máte doma drona.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Na Příbramsku loví policie stanující termovizí

Příspěvek od bacil »

Ta appka je na nic.

- dětské hračky vysílají v IR
- hračky pro větší děti vysílají v ISM pásmu (2,4GHz), ale nepoužívají k přenosu wifi
- ty lepší drony vysílají na pásmu 5,8GHz a nevím jak policejní

Tedy co bych udělal, ale malý to nebude. širokopásmová soustava antén 170MHz až 11GHz, za každou dioda, logaritmický zesilovač a pár ledek.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Na Příbramsku loví policie stanující termovizí

Příspěvek od Hohepa »

a nestačilo by prostě nerozdělávat oheň ?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Na Příbramsku loví policie stanující termovizí

Příspěvek od Bill Masen »

Už to tady padlo od Patrola a Hohepy. Stan na čundr po českých lesích vážně potřeba není, větší problém mám s tím ohněm. Prostě poplkání u ohýnku, případně zabékat s kytarou k čundru patří. Považuji se za člověka, který když si v lese udělá oheň, tak ho za týden lesní stráž nenajde, houbař ani druhý den. Přitom ten oheň je potenciálně nebezpečnější, než nulová nebezpečnost stanu, který je zakázaný nejspíš proto, aby tam nekempovaly bezdéčka.
Takže v takovéhle oblasti, stan si brát nebudu, stanovat budu ve spacáku po ránu a vařit holt na plynu, nebo véču v hospodě a pak spát za hospodou. Taky jsme to tak párkrát udělaly a společenské potřeby byly naplněny.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Na Příbramsku loví policie stanující termovizí

Příspěvek od vrbodol »

Já si teda čundr bez ohně nedovedu představit.Pokud to teda počasí dovoluje,protože někdy v těch hycech to prostě nejde,pokud není pěkný místo někde pod skálou.. Mě by spíš zajímalo z právního hlediska pokud sedim u ohně,kterej tam teoreticky někdo než jsme tam přišli rozdělal a já přeci nemám prostředky na uhašení, tak tam jen čekáme až to dohoří aby nic nechytlo a budu zatloukat jak to bude.Protože abych se dobrovolně přiznal ,že jsem to zapálil já ,to bych musel bejt korunovanej vůl.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Na Příbramsku loví policie stanující termovizí

Příspěvek od Hohepa »

Hmm no zkus to :lol:
myslím že se tě hajnej, zeptá jestli znáš i tu o červenej Karkulce.

I ten největší paďour pozná, jestli se na oheň nepřikládá deset minut , půl hodiny, nebo hodinu .
A jestli tedy pouze čekáš až to uhasne, tak proč sis vybalil bagáž či jídlo ?
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Na Příbramsku loví policie stanující termovizí

Příspěvek od vrbodol »

Ale jo jasně pozná ,ale tady když ti hrozí taková nehorázná pokuta tak zatloukat ,zatloukat ,zatloukat.Každopádně by to bylo zajímavý, myslim že když se nepřiznáš, tak dokazování bude na jejich straně. A proč bych se při hlídání nenadlábnul, ;) No u nás pod převisem kolem choděj jak myslivci, tak jednou i ochranáři a bylo to v pohodě (i když ty ochránci to je tak 20let zpátky). Jednou to je taky strašnejch let když byly ty hyce tak jsme vařili v Jeseníkách ve vyschlim korytě potoka a načapali nás lesáci ,ale nakonec v pohodě a když nás potom potkali tak ještě chválili jak jsme to pěkně ulili a uvedli do původního stavu.Je to o lidech.Já většinou vařim na starejch trempskejch flekách.Na divoko minimálně, protože tady na Kokořínsku je nějakej udržovanej převis všude.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Na Příbramsku loví policie stanující termovizí

Příspěvek od Patrol »

Jo je to o lidech.
Taky vzpomínám jak jsme před mnoha lety v Sedmihorkách v hospodě na koupališti hráli na kytary až skoro do rána, a když jsme se s nově spřátelenejma kámošema loučili, že jdeme chrápat do skal pod převis " K prsatýmu Ježíšovi", tak nás přesvědčili, ať jdeme k nim do srubu za hospodou. Vysvětlovali jsme jim, že si ještě chceme u ohýnku posedět do svítání a ohřát si něco na zub. Tak abychom tam nešli, rozdělali oheň u srubu, podali pár lahváčů a výjmečně jsme tentokrát ve skalách nespali. Ráno jsem viděl na stole nejednu průkazku lesní stráže, tak jsem se ptal, jestli by nás pokutovali a bylo mi sděleno, že by nás asi výjmečně přehlídli, ale měli ten víkend právě akci, kdy měli hledat bivaky a rozdávat pokutičky, proto jich bylo tolik. :lol: Zachránili jsme ten víkend nejen sebe, protože všichni měli takovou kocovinu, že zbytek víkendu museli regenerovat v poklidu. 8-)
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Odpovědět