Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Haluziak »

Mě dostává ta textace - dluh, o kterém dlužník ani neví :D

Počas studia jsem pracoval pro jednu inkasní agenturu. To byly samé půjčky na nový mobil, dovolenou, telku … nesplácený kontokorent, a pak ty smutnější životní situace, kdy člověk přišel o příjem další nesehnal a holt neměl jak to hypo dál platit.

Popíšu Vám teda jednoduchý postup u nespláceného kontokorentu:

Než se to dostalo na stůl mě tak se banka snažila cca dva roky ty prachy dostat různýma upomínkama, když to nešlo, tak to za zlomkovou cenu odprodali některému z našich obchodních partnerů a dostalo se mi to na stůl.

1. Zavolat dlužníkovy a upomenout na dluh - možný výsledek: Číslo neexistuje/nebere/nechce se s vámi bavit/jojo já to uhradím pošlete mi sms s platebními údaji.
2. Za 14 dní buď uhradil (minimum příadů) nebo volačka - výsledek viz výše.
3. Za 7 dní buď volačka, vy jste nám to pořád neuhradil - výmluvy typu manželce ukradli peněženku/ pokud jsem se předtím nedovolal tak holt písemné upomenutí dluhu tzv. předžalobní výzva.
4. Dlužník reaguje na předžalobku a uhradí (minimum případů), chce splátkový kalendář (podle výše dluhu se dává max 2 roky a požaduje se prétorský smír/notářský/exekutorský zápis - výsledek buď uhradí dle splátkového kalendáře nebo exekuce na základě smíru resp doložky vykonatelnosti notářáku/exekutoráku)
5. Dlužník nereaguje na předžalobku, resp. se vrátí jako nepřebraná pošta (ve smluvních podmínkách všech finančních ústavů je bod, který zákazníkovy ukládá povinnost seznámit poskytovatele s jakoukoliv změnou bydliště) - cca po měsíci až .. kdy budu mít čas sepisuju návrh na vydání elektronického platebního rozkazu.
6. Soud buď vydá EPR nebo se rozhodne mi házet klacky pod nohy a zahájí klasické soudní řízení (někdy se konečně vzbudí dlužník a začne řešit) pokud se vzbudí dlužník jsme ochotni jít do soudního smíru max dva roky ale už požadujeme náklady řízení.
7. Konečně mám Exekuční titul - soudní mír s tím, že dlužník neplní podle splátkového kalendáře, EPR, rozsudek v právní moci.
8. Z x měsíců až si na to najdu čas, podávám Exekuční návrh a až tady se dostává dlužník do exekuce x let poté co si půjčil a přestal splácet. A to si ta svině podá ještě návrh na oddlužení a já z těch peněz uvidím jen 30%

PS: nezapomínat, že za celé to období pořád narůstá jak zákonný úrok z prodlení cca 8% p.a. podle repo sazby tak i obchodní úrok cca 18% p.a.

Takže jo když je člověk debil tak se z půjčených 100.000,- Kč, ze kterých dlužník 47.000,- Kč splatil, dá přihlásit do insolvenčního řízení 380.000,- Kč.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Derder
Příspěvky: 5
Registrován: 08.02.2019 9:04

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Derder »

Haluziak píše:Mě dostává ta textace - dluh, o kterém dlužník ani neví :D
Ono se stát může. V praxi jsem několik exekucí a mnoho insolvencí řešil a existuje celé spektrum "spoluobčanů" kteří se mohou dostat do exekuce. Zkusím uvést pár příkladů:

1. kamarád ze střední, zařídil si při studiích internet, nečetl VOP a přestěhoval se
Výsledek rozsudek pro změškání (doručovaný soudem na adresu kde už roky nebydlel, ale naštěstí si svědomitě změnil trvalé bydliště, proto se podařilo exekuci shodit) na smluvní pokutu za nevrácený modem + úroky a náklady na soudní a exekuční vymáhání + měsíc obstavené účty. Bylo by to horší kdyby nebyl schopný složit jistotu do doby než soud uznal chybu s doručováním a kdyby neměl pořádke v dokladech, nakonec zaplatil jistinu a asi 1/3 nákladů smírem, tj. happyend.
short story: stane se i v lepších rodinách, řešitelné (když ví komu říct o pomoc a ozve se včas)

2. lidi co se špatně ožení/provdají za nezodpovědného blbce
Výsledek zpravidla dům v SJM obstavený/vydražený v exekuci pro dluhy partnera na sociálním, zdravotním apod. a jako bonus osobní dluh z ručení nebo spoludlužnictví na úvěrech a půjčkách (podpis na partnerově úvěrové smlouvě). O trochu "nezodpovědnější" je dle mého názoru situace typicky dvou partnerů, kteří mají velké oči a musí bydlet ve vlastním (i když na to nemají - hypotéka) vč. nového auta (leasing) a ledničky co sama nakupuje přes wi-fi (kontokorent, spotřebitelský u Homecreditu) s tím, že když je dobře tak to nějak lepí a hrnou před sebou, ale pak se rozejdou/onemocní/dostanou botu v práci apod. Zpravidla po nařízení dražby na byt/auto končí v insolvenci, kterou většinou zvládnou, někdy i zaplatí přes 50% dluhů. Řekl bych že se poučí a potom už si dávají pozor.
short story: někdo má holt smůlu, zvlášť když je důvěřivý/mladý/blbý

3. lidi co jsou "hloupí" a nezodpovědní
holka/kluk co dělá na pokladně v Tescu/v desáté dílně během měsíce po vyúčním listu a musí mít zlatý Iphone (mikropůjčky + kontokorent)/ zánovní BMW (spotřebitelský u Proficreditu + kontokorent), případně půjčka na dovolenou nebo vánoční dárky v kombinaci s věčně vyčerpaným kontokorentem. Ani tu insolvenci moc nezvládají, a pokud ji úspěšně dokončí, tak je dost dobře možné že do 5 let jsou v ní znovu.
short story: všeobecné volební právo je špatné, protože ho má opravdu každý...

Samozřejmě kategorií je víc, zcela bokem bych postavil třeba "živnostníky" co si myslí že když nebudou platit soc + zdrav že to nějak dopadne a stát na ně bude hodný, nebo "kamarády" co si nepůjčují od banky apod. ale od "známých, sousedů a firem co dodají zboží na fakturu", případně osoby na okraji společnosti co mají dluhy na zdravotním (protože ani na tom úřadu práce se nejsou schopní udržet v registraci) a za výjezdy sanitek/taxi na záchytku a v zásadě nejsou schopni jiné práce než skládat cejchy ve výkonu trestu.

Problém spíš je, že nezodpovědných lidí je opravdu dost a i když třeba nedávná novela zákona o spotřebitelském úvěru odstranila největší smluvní zvěrstva (na úkor smluvní svobody!), jádro problému je dle mého názoru v tom, že dokud bude paternalistický stát pořád hlásat že tady nikdo hlady neumře a zejména mladí lidé budou žít a vyrůstat v "bublině" tvořené idilkou ze seriálů, sociálních sítí a jiných reklam na snadný "moderní" život, což má obrovský dopad na jejich hodnotový žebříček, prostě se určitá (početná) množina bude chovat nezpodpovědně, Proficreditu podepíšou, zeleným hodí ... Ale tak to je, bylo a bude, blbé je když to výrazně ovlivňuje i ostatní.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od mukl »

Každá mince má dvě strany. Nemyslím si, že je dobré aby se dlužník vysmíval všem okolo do ksichtu, byl v "pohodě" a nedejbože si "půjčoval" dál...Dluhy jsou dluhy a ty se platit musí! Přes to vlak nejede! Ale mělo by existovat nějaké pravidlo přiměřenosti. Když to schválně přeženu: "Jel jsem na černo tramvají ....a pak mi sebrali barák po rodičích". Tak kdo je pak větší lump?!?
Černý pasažér? Nebo exekuční systém? Jakou škodu reálně způsobil dlužník? Nevím jak vy, ale já exekutory nemám rád....(A to jsem na živo ještě žádného neviděl....)
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Matěj »

Exekuci jsem naštěstí nikdy neměl a snad ani nebudu, tak popravdě nevím do detailu, jak to.chodí. Každopádně sám v okolí vidím, jak lidi nejsou často finančně gramotní. Často si půjčují na úplné zbytečnosti, nikdo je hospodařit nenaučil (často problém celé rodiny). Pak, když jim vypadne i jen část příjmu, tak jsou v háji.
Každopádně moje oblíbené rčení je "každý svého štěstí strůjcem", takže když je člověk hloupý, tak si za to může sám. Mě nikdo nic nedal (no popravdě to tak vlastně říct nemohu, měl jsem štěstí, že jsem zdědil po dědovi část pozemku, kde jsem si mohl postavit dům, vzhledem k tomu, že dědictví se dělilo, tak vznikl jistý problém, ale to není k tématu), každopádně od 19 let jsem z domu, na co jsem neměl peníze, to jsem si nekoupil a ani by mě nenapadlo si na to půjčit. Onehdy jsem byl na svatbě dvou cca 25 letých, svatba byla za nějakých 200 000 , jak mi řekl bratránek, otec nevěsty, protože na svatbu se skladali rodiče (nebyla půjčka), výhledem k tomu, že oba nebydlí ve vlastním,bydlí u rodičů ženicha, nemají prakticky žádný majetek, tak mi to přišlo přehnané, dělat takovou svatbu (pro ani nevím kolik lidí, ale spoustu), zeptal jsem se na to k večeru už řádně napitého ženicha, proč tolik utrácí za svatbu pro cizí lid a nepoužijí to na něco smysluplnějšího, odpověděl mi, že to chtěl mít hezké a chce, aby se lidi bavili, že jsem suchar, když tomu nerozumím. Asi jsem suchar, oženil jsem se ve stejném věku, ale svatbu jsem měl jen malou, měl jsem tam jen nejbližší rodinu, na nic většího jsme prostě tehdy neměli. I tak mi změnili plán, protože neplánovaně chtěli dál slavit a pak mi doma všechny skromné zásoby vychlastali. Každopádně i tak na to rád vzpomínám, přestože to bylo.mnohem méně okázalé. Ale asi jsem fakt suchar ( k tomu starý), když tomu nerozumím.

PS: Je fakt, že jsme si brali hypotéku na stavbu, ale vždy jsme měli i finanční zalohu a už je hlavně konečně splacena, stavět barák firma, tak platím ještě dlouho.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od kregan »

Matěj píše:když je člověk hloupý, tak si za to může sám.
Za to nemůže. Ne každý se narodí chytrej. Jasně, že by se mohl vzdělávat, ale hloupýho to nenapadne. Spíš bych tam viděl chybu vzdělávacího systému. Nejdůležitější informace by šly nalejt i do hloupejch.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Matěj »

Máš pravdu, napsal jsem to blbě, mohl jsem to napsat líp. Pojem hloupý člověk, jsem zvolil špatně a asi jsem i přestřelil. Každopádně v tomto ohledu nedokonalý vzdělávací systém na ton svůj podíl má, s tím souhlasím. Každopádně člověk nemusí být genius, aby si mohl spočítat co si může dovolit a co už ne... Podle mě tedy.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Hohepa »

Četl jsem na blogu příběh dámy, co jí ukradli kabelku i s doklady .
Posléze se vdala pořídili byt a najednou, že dluží MHD za černou jízdu před devíti lety.
Ona osoba co ji kontroloval revizor se prokázala tehdy již půl roku ukradenou občankou.
Šli k soudu neb zápis od policie o zcizení měla SCHOVANÝ.
Soudce rozhodl , že protokol od policie o zcizení občanského průkazu není důkaz, že jí tu občanku skutečně ukradli.
Krádež také mohla fingovat , aby právě na "jakože zcizenou občanku" mohla jezdit "bezpečně/bezplatně" na černo.

Tady byl ten exekutor až poslední svině v řadě.

Osobně mám podobnou zkušenost.
VZP .
Povinnost mít zdravotní začínala někdy v roce 1993 ? jenýe můj zamněstnavatel agilně všechny pojistil již na podzim v předstihu.
Já odešel k 1 listopadu a začal jako OSVČ pracovat od prvního ledna. Dva měsíce nezaměstnaný, ale nechtěl jsem si komplikovat daňové přiznání.
Netuše, že mě již pojistil , ani kartičku pojištěnce jsem nedostal , jsem se sám záhy pojistil u Garant hospitl.
Ten po cca pěti letech zkrachoval a pojištěnce automaticky převedli na VZP.
No a po téměř dalších pěti letech od VZP bum, že jim dlužím za ty dva měsíce s penále skoro třicet tisíc :devil
Zažádal jsem o odstranění tvrdosti a skoro tři roky se hádal s dementními úřednicemi .
Že jsem jim nic nepodepsal ,
že určitě ano že to budou mít v archívu,
že tedy chci kopii
že to ale nejde .........
Když to posléze stáhli na cca dva tisíce pouze za dlužné pojistné, došli síly a zaplatil jsem .
I když na jejich žádost jsem měl a doložil i naprosto netradiční potvrzení z berňáku , že jsem ty dva měsíce fakt neměl příjem. Hlavně už jsem to chtěl mít z krku.

Takže ani žádný exekutor, jen dementní ouřadové.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Včera někde v nějaké TV, v něčem o exekucích jsem zaslechl:
"V některých případech se z 1Kč časem stalo 20000Kč".
No, nevím... I když jsme "exekuční velmoc", přece jen mi ta zpráva přijde trochu bulvární.
*
*
A teď něco veselejšího:

"...Jourová přistupuje k tomuto obtížnému úkolu se zanícením, které vychází ze základní víry, že jejím posláním je chránit Evropany...
http://time.com/collection/100-most-inf ... a-jourova/
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... vou-578281
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ime-578238
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Královák »

To má být veselé - já z toho mám zježené vlasy, husinu a dole u žaludku je mně divně.
lordCorvin
Příspěvky: 102
Registrován: 22.12.2011 12:08

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od lordCorvin »

Taky mám pár špeků. Ten první jsem jen někde zahlédnul - obstavení majetku, dlužná částka 0,- (slovy nula korun). Zdroj už nedohledám.

Ten druhý je ze života, naštěstí ne mého, ale hlášeno mi to být muselo. V městě dejme tomu X se narodí dítko. Matka moc milující není, je v ranku socka/fetka/něco takového, otec neznámý/stejný rank a dítko skončí v děcáku. Je zařazeno do PP (pěstounská) a následujících 17 let žije blaze v jiném městě, dejme tomu Y. Pěstouni platí vše jak mají, a v 18 letech zabuší na vrátka exekutor, bo děcák toho půl roku neplatil popelnice. A najednou máme příjemný start do života s 30-50kkč sekerou.

A ještě něco pro pobavení z reálií PP. Výše zmíněná matka pouličnímu naháněči podepíše lejstro o převodu dítka, které už léta nemá, k jiné, nejlépe obskurní, zdravotní pojišťovně. Dvě kila na ruku jsou dvě kila. Nelze jít k zubaři, bo není smlouva lékař/pojišťovna. Nelze na očkování, bo není smlouva lékař/pojišťovna. Nelze s kašílkem a rýmičkou, bo není smlouva lékař/pojišťovna. Nelze... No jistě vás taky něco napadne. Přehlášení je možné nejdřív po půl roce.

Mohl bych ještě pokračovat, ale pak bych vás musel zastřelit. ;)
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od devlop »

Tak to je zas výplod mozkoven ze sněmovny. Přišli na to, že největší účinek v boji proti množírnám čoklů bude POVINNOST HLÁSIT vlastnictví vice než dvou fen. :head

dopad:
1) majitelé nelegálních množíren psů se na nějakou povinnost poslušně hlásit z vysoka vyserou a pojedou dál

2) odpovědným majitelům ctící zákony této země přibude povinnost setkání s úředníky, den dovolené na oběhání si příslušných úřadů, vystání si front a vyplňování formulářů (a ani bych se nedivil zaplacení poplatku za úkon úředníka)

jak někdo v diskuzi poznamenal, je to stejný úlet, jako maximální dovolená částka pro platbu v hotovosit 270tis Kč, což má dle zákonodárců zamezit korupci.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Já tomu moc nerozumím, jen mi přijde jako ABSURDITA povolit dvě takové akce poblíž sebe???
Anebo úmyslně povoleno aby došlo k nějakým incidentům a bylo čím očernit "krajní pravici"...

Na Václavském náměstí dochází k prvním konfliktům
*
V dolní části Václavského náměstí ve čtvrtek odpoledne souběžně probíhá akce nazvaná Hluková olympiáda, jejíž účastníci hodlají využít trumpety, píšťalky či řehtačky, jejichž zvukem chtějí vyjevit nesouhlas s akcí nacionalistů.

V horní části pražského Václavského náměstí probíhá ve čtvrtek shromáždění hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) proti „diktátu EU”. Hnutí tak zahajuje kampaň před květnovými volbami do Evropského parlamentu.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od majsner »

Ta Tvoje ABSURDITA se jmenuje článek 19 Listiny základních práv a svobod.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Povedzte Kefalín, čo vy si predstavujete pod takým slovom absurdné?
*
https://forum24.cz/miroslava-nemcova-ve ... ove-vlade/
Aneb:
„V tuto chvíli je tu šest parlamentních stran, které prosazují stejný program, stejný politický styl a zastupují stejnou skupinu lidí: ODS, ČSSD, TOP 09, STAN, KDU-ČSL a Piráti. Rozdíly jsou kosmetické. Chcete předsedu v obleku, nebo s dredy? Vousatého, nebo oholeného? Jiný rozdíl není,“ říká sociolog Petr Hampl
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... use-578631
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Bill Masen »

Ženy v Anglii cvičí pilates mezi prasaty v chlívku. A nemusí při cvičení nosit kalhotky s pásem cudnosti od Moiry, jako Němky na běhání. Jednoduché a geniální.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Anebo chov "bojových" prasat v evropském chalifátu?
https://www.denik.cz/bydleni/prase-jako ... -0ubp.html
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Matěj »

Bill Masen píše:Ženy v Anglii cvičí pilates mezi prasaty v chlívku. A nemusí při cvičení nosit kalhotky s pásem cudnosti od Moiry, jako Němky na běhání. Jednoduché a geniální.
Kromě toho, že je to dementní, tak než jsem to rozklikl, tak jsem si to představil ve formě klasického velkého prasečáku, tedy cvičení mezi lejnama na prochcané slámě a velkýma prasatama. To byl vlastně důvod, proč jsem odkaz rozklikl, byl jsem zvědavý na tu prasárnu. Takto v malém s takovýma zakrslíkama je to o ničem.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od mukl »

Vždyť je to milé :F Nebuďte takoví škarohlídi. Navíc je jen dobře, že ženy mají rády i nás "prasata". :mrgreen:
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Bill Masen »

Mukle tohle není tvoje váhová kategorie. To jsou holky který cvičí. :rock
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Taky cvičila a trénovala:

Helena Fibingerová patří k nejlepším koulařkám atletické historie. Její světový rekord v této disciplíně z haly
(22,50 m) je k roku 2019 (po 42 letech) stále v platnosti, a patří tak k nejdéle platným ženským světovým
rekordům vůbec.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět