Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od tom384 »

Ukrajinske husy utoci na Rusky konvoj.

https://twitter.com/Tibtinabulum/status ... 1456717830
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Grunt »

Matěj píše: 29.03.2022 19:16 Technická poznámka, "rudý les" šel dávno k zemi, to celé se zavezlo (prý nekontaminovanou) zeminou. Takže, o co jde? Nezveličuje se to trochu?
Stále je to nejvíce kontaminované místo v celé oblasti, takže když máš dozimetr a lezeš přes něj, víš s jistotou že je to místo v kterém nemáš co dělat. Požáry v něm jsou problém. Mimo to jsou tam značky, že do něj nemáš lézt. Je ohraničený.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od DanBlack »

Mno, kdo z vas vi co je Three Mile Island? Bez Googlu! 8-)
Videl bych to na vojenske mysleni - kdyz velitel rekne "bezpecno" tak i radioaktivita zhasne. :chuckle
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Lyster »

Vláda jmenovala zmocněnce pro média, funkci dostal Michal Klíma
https://www.lupa.cz/aktuality/vladni-zm ... hal-klima/

Funkce vládního zmocněnce pro oblast médií a dezinformací

Já se omlouvám jestli tu tahle zpráva někde je, ale já jsem málem umřel smíchy... :lol:

Asi dobrej oddíl :lol:
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Lyster »

DanBlack píše: 29.03.2022 19:59 Mno, kdo z vas vi co je Three Mile Island? Bez Googlu! 8-)
Videl bych to na vojenske mysleni - kdyz velitel rekne "bezpecno" tak i radioaktivita zhasne. :chuckle
No doufám že tady na tom fóru snad každý. (aspoň ti, co tu jsou členy déle.) :)
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Patrol »

Jo vo tom Klímovi už jsem četl. Přijde mi hrozný, že už méme i oficiální funkci mediálního cenzora. Za komárů na to bejvala posudková komise. :roll:
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Serža »

Lyster píše: 29.03.2022 21:35 Vláda jmenovala zmocněnce pro média, funkci dostal Michal Klíma
https://www.lupa.cz/aktuality/vladni-zm ... hal-klima/

Funkce vládního zmocněnce pro oblast médií a dezinformací

Já se omlouvám jestli tu tahle zpráva někde je, ale já jsem málem umřel smíchy... :lol:

Asi dobrej oddíl :lol:
je...několikrát
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Quido »

Grunt píše: 29.03.2022 18:41 [...] Spousta mladých zobáků dostane rozkaz od velení někde projet a i když to asi tuší kde jsou, nikdo se jich na jejich názor neptá a prostě to dostanou rozkazem a není co řešit! Prostě musí i kdyby se na místě rozbrečeli a vytuhli. [...] Prostě čím míň detailů zobáci vědí, tím míň je trápí. Klasický informační menežment.
[...]
Tohle je absurdita tak blbá, že je podle mně blbá i na armádu RF. To přece není možné.
S tímto upraveným příspevkem souhlasím bez výhrad. Nesloužil jsem, ale něco o správě informací vím. A pokud jako zobák dostanu informace, že se mám přesunout na souřadnice x,y nebo mám vypálit nějakým směrem, tak neremcám a plním rozkaz, pokud nechci řešit následky neuposlechnutí. + Propaganda je silný nástroj, který zásadně ovlivňuje hodnotový kompas.

Např. považme, co 'u nás' považujeme za normální či přímo žádoucí, zatímco v jiné kultuře je totéž absolutně nemyslitelné či přímo nelegální.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Matěj »

Grunt píše: 29.03.2022 19:30 Stále je to nejvíce kontaminované místo v celé oblasti, takže když máš dozimetr a lezeš přes něj, víš s jistotou že je to místo v kterém nemáš co dělat. Požáry v něm jsou problém. Mimo to jsou tam značky, že do něj nemáš lézt. Je ohraničený.
Byl jsem tam před lety (před tím seriálem, který tam nahnal kvanta turistů) , člověk se sice všude nedostal ani zdaleka, ale kde jsem se pohyboval nebyly podle dozimetru abnormality nijak hrozné. Je to sice jen postřeh z malého % z celkově zasažené oblasti, ale to, že původní rudý les neexistuje, říkali už tehdy. Pokud je to tedy oravda, ale toto pravda asi bude.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od dracekvo »

Teď ještě otázka do pranice. Kolik z vás by poznalo, že je u Černobylu, pokud by vás tam někdo dovezl autem a neřekl vám, kde jste?
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Quido »

Přesně. :yes
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od cipis »

Celkem trefná připomínka, obzvláště jsou i tací, co ani neví, že jsou na Ukrajině, natož u Černobylu.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Do Vtipů asi ne, tak snad tady.
Poslal mi kolega a dost mě to pobavilo
Dnes mě překvapila v tomto článku jedna věta: Po celou dobu zápasu prý byli vystaveni rasistickým urážkám 
https://www.sport.cz/clanek/fotbal-ms-2 ... .seznam.cz
Vždyť hrál Senegal proti Egyptu! Z Evropského pohledu jedny opi*ky s druhými...kuwa, oni si tam hrají na tmavě černé a světle černé a rasově se nesnáší? Tak co pak chtějí po Evropanech, ať je máme rádi?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Quido »

Arabové = Egypt
Černoši = Senegal.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Tmavší vs. Světlejší?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Quido »

Pomineme-li nějaké ostrovy v Mikronésii, není na světě lidí s tmavším pigmentem, než Senegalců. Takže samořejmě ano, každý je světlejší, než Senegalci. :roll:
čimango
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od čimango »

Arabové jsou běloši. Barvou kůže jsou na tom vesměs jako jihoevropské národy.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Grunt »

Matěj píše: 30.03.2022 10:30 Byl jsem tam před lety
Výborně. Pak teda asi otázka na toho nejpovolanějšího. Lze se ocitnout v zóně a nevědět o tom?
dracekvo píše: 30.03.2022 11:10 Teď ještě otázka do pranice. Kolik z vás by poznalo, že je u Černobylu, pokud by vás tam někdo dovezl autem a neřekl vám, kde jste?
Je to celé oplocené s checkpointy u vjezdu a nápisy Když bych neuměl číst (jakože cyrilici moc dobře neumím)? Jako možná. Jde ji celou projet a nevšimnout si toho? Pochybuju.
cipis píše: 30.03.2022 12:11 Celkem trefná připomínka, obzvláště jsou i tací, co ani neví, že jsou na Ukrajině, natož u Černobylu.
Což je mimochodem další věc o které hodně pochybuju.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Quido »

Nevím, jestli to patří k tématu a nestavím už příliš abstraktní konstrukty, tak mě kdyžtak, prosím zadržte:

Číst budou umět. Zas tak špatně na tom ti kluci být nemůžou.

Jenom když dosntanu rozkaz neco rozstřílet něco na souřadnicích x,y a pak tam vjet, nečekal bych, že budu koukat po cedulích. A v dobré víře pojedu tam, kam jdem dostal koordináty. Ten plot ani chceckpoint už tam být nemusí a při pochybách si pomyslím: "Přece by mě velení neposlalo rozstřílet jadernou elektrárnu, ne?"

Případně předvoj dostane úkol odmontovat cedule, rozstřilet nápisy, ať to tankisty neplaší, a pak čirou náhodou jednotka s tímto citlivým úkolem celá padne.

Ze začátku jsem brancům věřil, že neví, kde jsou a co tam dělají, když byli kousek od hranic. (Cizinec taky nepozná, jestli je na východě Něměcka, v ČR, nebo na severu Rakouska, pokud neuslyší domoroce mluvit a nepřečte si nápisy - styl architektury i krajiny je dost podobný. Tím myslím malé město se zelenou krajinou okolo, ne dominanty typu těžební oblast, Alpy, nebo města se světoznámými orientačními body).

Teď už je to, samozřejmě, jiné, protoře i ruský mainstream informuje o speciální operaci na Ukrajině. Ti vzdělanější asi budou mít tušení, že je něco blbě, zatímco kluci ze sibiřských vesnic možná o výbuchu Černobylu fakt nikdy neslyšeli.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Matěj »

Grunt píše: 30.03.2022 17:22
Matěj píše: 30.03.2022 10:30 Byl jsem tam před lety
Výborně. Pak teda asi otázka na toho nejpovolanějšího. Lze se ocitnout v zóně a nevědět o tom?
Tak situace v míru byla diametrálně rozdílná než je zřejmě dnes. My do zóny procházeli přes checkpoint, který hlídala armada (dost vlažně) a museli jsme mít povolení, to zařizoval tamní průvodce. Bez něj bychom se tam tehdy jako cizinci těžko dostali a zadarmo to nebylo. Mám matné tušení, že checkpointy byly dva, ale nejsem si úplně jisty. Samotná zóna je šílené rozlehlá rovinatá oblast, tak bych se vůbec nedivil, kdyby někde značení třeba vůbec nebylo. Obcas i v zóně byly některé části zvlášť značeny cedulkama, ale jak jsem psal, podle dozimetru jsme se nedostali do ničeho hrozného. Mimochodem, když jsme u toho. Dřív se v armádě fasovaly pseudodozimetry (takové plastové kruhové, velkost do dlaně, které se měly vyhodnocovat nějak centrálně, pasivně jen měřily radioaktivitu a samy o sobě nic neukazovaly, nosily se v kapse), později se už u nás nefasovalo nic, protože za mě se s jaderným konfliktem moc nepočítalo, ale není možné, že by se v ruské armádě dozimetry také fasovaly? Samozřejmě doba pokročila od toho, co bylo v pravěku u nás.
Odpovědět