Střelec zabil v hospodě v Uherském Brodě osm lidí...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Střelec zabil v hospodě v Uherském Brodě osm lidí...

Příspěvek od miculas »

Vypadá to že Policie (nemám tím na mysli výhradně první hlídku, která na místo dorazila) posrala celý zákrok a tím, že nejednala, navíc zřejmě porušila zákon (§ 10 zákona o PČR). Pachatel je jasný, na případ přesto uvaleno přísné informační embargo. Myslím, že GIBS bude mít v tomto případě výsledky.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Střelec zabil v hospodě v Uherském Brodě osm lidí...

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

jn po bitvě je každý generál ;-)
paja
Příspěvky: 191
Registrován: 30.03.2014 19:27
Pohlaví: muž

Re: Střelec zabil v hospodě v Uherském Brodě osm lidí...

Příspěvek od paja »

By mě zajímal okolik ročně u nás umře ve službě policajtů, kolik např řidičů kamionu, kolik lesáku, atd... holt kdo udělá chybu zaplatí. ale tohle už je zbytečný flame bo jsem tu 3 dny nebyl.

Jinak dělám 12ky v nepřetržitém provozu, přesčasy mám taky nařízené, severní morava.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Střelec zabil v hospodě v Uherském Brodě osm lidí...

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Já to bohužel, jako bývalý fízl (svého času zařazen na jednom z útvarů, které na místě zasahovali) vnímám jináč....

S jedním kámošem, co ještě slouží a jehož útvar byl na místě zákroku mám mít v sobotu sčítání zvěře. Pokud mě do té doby opustí moribundus , určitě na toto téma povedeme debatu a rád se podělím o dojmy přímo z místa a ne zprostředkované médii.
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Střelec zabil v hospodě v Uherském Brodě osm lidí...

Příspěvek od miculas »

Tak se ho poptej, jak tam probíhalo velení.
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Střelec zabil v hospodě v Uherském Brodě osm lidí...

Příspěvek od cipis »

Tak podle Novy tam chtěli jít znovu, ale odvolali je: http://tn.nova.cz/clanek/policiste-sli- ... li-je.html
Uživatelský avatar
drymli
Příspěvky: 62
Registrován: 26.04.2012 10:12

Re: Střelec zabil v hospodě v Uherském Brodě osm lidí...

Příspěvek od drymli »

Já ty dva policisty neviním z toho, že do toho nešli. Sám nevím co bych udělal. Ale jestli to vedení odsouhlasilo a řeklo, že je to na 100% správně a nebyla jiná, lepší možnost, potom potěš pánbůh. Je jasný jak to dopadne příště... (a kéž by se to nikdy neopakovalo).
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Střelec zabil v hospodě v Uherském Brodě osm lidí...

Příspěvek od Desouza »

@Dagobert

Problém je ,že zájem neprojevují . Ta dnešní mládež je hrozně líná a nepraktická . :(
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelec zabil v hospodě v Uherském Brodě osm lidí...

Příspěvek od Fabulous »

Vlákno se vyčerpalo a brzy ho zamknu.
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Střelec zabil v hospodě v Uherském Brodě osm lidí...

Příspěvek od Reno »

Gervais píše:Reno:
Ano popsal jsi správně co vše je špatně, a omlouváš tím proč neselhala. Ale co jsi vyjmenoval je pouze a jenom konstatování proč policie selhala právě v tomto případě.
Ano můžu omluvit ty dva ve hlídce jako lidi(semlel je systém policie), ale ani omylem nemůžu omluvit hlídku policie.
Jistě, jako občan bych si také přál, aby policie byla schopná případné podobné excesy řešit efektivněji. (Pominu fakt, že v případech útoků šílenců tohoto typu je v době příjezdu první policejní hlídky na místo většinou po všem, tedy pokud se nejedná o nějaký velký areál s vysokým počtem osob.) Jenže zvýšit efektivitu znamená lepší výcvik, výzbroj, výstroj a výběr personálu, což by znamenalo mnohem více peněz ze státního rozpočtu, které ovšem tuzemští oligarchové potřebují na svých zahraničních bankovních účtech a ne s nimi dotovat nějakou státní složku. A dokonce tu, která by se při dosažení vyšší efektivity obecně, nedejbože mohla efektivněji zajímat i o jejich špinavé kšeftíky (ale ono by to vlastně stejně neprošlo u soudu). Navíc kompetentní místa ve státní správě obecně (stejně jako například i ve velkých komerčních firmách) v ČR i jiných evropských zemích, začínají být těžce prorostlá pozéry, kteří jediné co dopravdy umí, je zviditelňovat své imaginární pracovní zásluhy, ale jejich opravdový odborný a morální kredit je těžce deficitní. Za takové situace prostě nějakou vyloženě vysokou efektivitu čehokoliv nelze očekávat, viz mnou odkazovaný zákrok francouzské zásahovky.

Jinak některých zdejších příspěvků mám dojem, že policisté jsou něco jako obtěžující hmyz, pro tento stát naprosto zbytečný. A když už, tak by zřejmě ideálně měli pracovat za minimální mzdu, pachatele se silnými stroji účinně pronásledovat v nejlevnější Fabii HTP, být odborně minimálně na úrovni pohádek pro dospělé ála Kriminálka Miami / Las Vegas, střílet jako Old Shatterhand, sebeobranu zvládat jako hvězda akčního filmu, za každých okolností být naprosto cnostným morálním vzorem a samozřejmě i v situaci, kdy to nebude žádným přínosem, bez váhání obětovat svůj život. Myslím, že co si tento národ zaslouží, to má. U policie totiž neslouží žádný personální TOP této země, ale běžný vzorek tuzemské populace, podobně jako představuje například mix zdejších diskutérů. Vstupní psychotesty + další testy mohou teoreticky odfiltrovat jen vyložené psychopaty a inteligenčně, fyzicky či zdravotně nezpůsobilé jedince. Je mi jasné, že kdyby tam ti uherskobrodští řadoví policisté vlétli a něco se nepovedlo, tak ti samí jedinci, co je teď zuřivě kritizují za neschopnost a připosranost, tady budou naopak psát, že si pár debilních policejních úředníků, co jim nepatří zbraně do ruky, hrálo na kovboje, místo aby to nechali zásahovce. Na oduševnělé názory, že měli alespoň "nazdařbůh" střílet do stropu a zdí, asi takto: K čemu by to bylo? Policie není armáda, takže žádnou krycí palbu směrem k nepříteli, nebo necílenou palebnou převahu, opravdu nevede. Policista je odpovědný za to, co jeho střela kde způsobí. Takže střílí na to, co vidí a chce zasáhnout. Střílet naslepo do pevného stropu a zdí v místnosti (navíc s okny a v zastavěné zástavbě) bez zasažení cíle, znamená vysoké riziko odrazu střel a možnost zásahu kohokoliv dalšího. Kdyžtak mi kluci napište, co děláte za práci, abych vám také mohl "fundovaně" poradit jak na to, přestože jsem jí třeba nikdy nedělal. Víc už toto k tématu psát nehodlám, probralo se tady toho dost, včetně toho, jak jsou řadoví policisté naučeni v podobných situacích postupovat. Takže vlastní názor si mohl udělat každý. Kdo jaký, to už je mi naprosto lhostejné. Klukům, co v této době u policie slouží (primárně na ulici), opravdu nezávidím, při hledání obětních beránků budou vždy první na seznamu.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelec zabil v hospodě v Uherském Brodě osm lidí...

Příspěvek od Fabulous »

Tak tahle fotka mě vážně pobavila. Jmenuje se "Policie ČR proti střelci". Jako závěr vlákna je bez chyby :)
policie_cr_proti_strelci.jpeg
policie_cr_proti_strelci.jpeg (31.61 KiB) Zobrazeno 5784 x
Zamčeno