Přišla doba ledovková...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 327
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Přišla doba ledovková...

Příspěvek od Majkl Night »

Známá jela včera z Brna do Vsetína od 14:00 do 05:00 dnešního dne. Polovinu času strávila ve vlaku bez elektřiny.
Nepěkný zážitek.
Wolf
VIP
Příspěvky: 144
Registrován: 06.11.2013 12:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Přišla doba ledovková...

Příspěvek od Wolf »

Kamarád ze Syrovic (u Brna) zase hlásí, že jim doma už 24 hodin nejde proud. To už je celkem výživnej a ne úplně obvyklej výpadek :)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přišla doba ledovková...

Příspěvek od Fabulous »

U nás v KFC na pět minut vypadl proud a já si nemohl natočit kolu!!!

CIVILIZACE SE HROUTÍ!!!
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Přišla doba ledovková...

Příspěvek od Terminated Account »

U nás na nově postaveném vedení visí co 50 metrů strom. Hasiči vyjíždějí co chvíli k padenému stromu přes cestu. Dnes nás jeden strom přes cestu zastavil. Celoplošné škody musí být obrovské.

Lidé by si měli uvědomit, že sebelepší systém či společenské zřízení nemůže takové situaci čelit v souladu s požadavkem občanů "včera bylo už pozdě". Stačí si představit požadavky na lidskou sílu, techniku a finance, která je potřeba k návratu do normálu. Z těchto veličin pak vyjde časový údaj.

Místo aby lidé uklidili strom, který jim padl na cestu před barákem tak se shluknou a čumí. To že má každý druhý doma pilu a namísto lamentování, by to měli uklizené za pár minut ani nepomyslí. Čumí, čekají na hasiče a mají hloupé řeči. A tak je to se vším. Samostatnost nám prostě chybí.
Uživatelský avatar
plenty wolfs
Příspěvky: 337
Registrován: 31.01.2012 12:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Carpathian mountains

Re: Přišla doba ledovková...

Příspěvek od plenty wolfs »

Chlapi držím palce aby ste to v zdravý prežili a s čo najmenšími škodami !

Berte to ako menší nácvik rozpadlíckeho PA


ehmm :angel
14599_10153069448817985_7607508715122938418_n.jpg
orwell_farm
Příspěvky: 32
Registrován: 16.09.2014 9:26
Pohlaví: muž

Re: Přišla doba ledovková...

Příspěvek od orwell_farm »

MacGyver píše: Místo aby lidé uklidili strom, který jim padl na cestu před barákem tak se shluknou a čumí. To že má každý druhý doma pilu a namísto lamentování, by to měli uklizené za pár minut ani nepomyslí.
Mám obavu, že kdyby někdo (nehasič) došel s pilou, tak by ti čumilové měli v momentě v ruce mobil a už by hlásili na PČR podezření na trestný čin krádeže obecního dřeva ;-)
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Přišla doba ledovková...

Příspěvek od Karlos »

Více takových "katastrof" z kterých se můžeme poučit a postupně si třeba uvědomit jak to je se stabilitou naši vyspělé civilizace... a že někdy stačí velice málo...

Z této konkrétní se poučila má kolegiňka v práci a protože jejich vesnička zůstala skoro celý den bez elektřiny a tedy nemohli zatopit (plyn. kotel bez el. jaksi nepremává) což pro rodinu s dvěmi malými dětmi jení ok tak se rozhodla zakoupit krbová kamna a napojit je na starý komín. Věří že na další výpadek alespoň co se týká tepla již bude připravená... :yes

orwell_farm: s tím dřevem mě to taky napadlo... v dnešní pokřivené době bych se tomu totiž vůbec nedivil... zvláště pokud by šlo třeba o soukromý les a majitel byl některý z vychcánků kteří mají mamon jako jedinou modlu :twisted:
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Přišla doba ledovková...

Příspěvek od Terminated Account »

Orwell farm - To co jsi napsal je přesně znak přesystémovanosti a nesamostatnosti. Za odklizení padlého stromu z cesty tě nikdo postihovat nebude (v drtivé většině případů ani nemůže, protože zákon na to myslí), pokud jej neodklidíš do svého dřevníku. Ale jak píšeš - lidi jsou zblblí, nesamostatní a podrobení.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Přišla doba ledovková...

Příspěvek od Karlos »

Macku: s nutnou obranou v případě napadení zákon také počítá... jaká je realita všichni víme...
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Přišla doba ledovková...

Příspěvek od Terminated Account »

Ano, všichni jsou posraní a ještě se nic nestalo. S takovou tu Občanskou společnost, jak ji pěkně popisuje Max, nemáme šanci vytvořit. Však i on ví, že je to jen sen...
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Přišla doba ledovková...

Příspěvek od cipis »

A na mě se divně dívali v práci, když jsem jim řekl, že vozím v kufru sekyru :D Prej ať si radši naložím řetězovku ... ale tu mám jen elektrickou :D
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Přišla doba ledovková...

Příspěvek od Karlos »

Cipis: ...ale to přeci naložení nebrání :mrgreen:
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Přišla doba ledovková...

Příspěvek od sigmark »

to mi připomnělo když mě zastavili policajti kvůli povinný výbavě :-) v kufru taška náhradního oblečení, boty, sekera, rýček, pila, metrová trubka, řetězy(v létě), tři lékárničky...
orgán požadoval žárovky, ale když to viděl tak jen zakoulel očima a vyhnal mě
Uživatelský avatar
PIPboy
Příspěvky: 169
Registrován: 14.09.2014 17:25
Pohlaví: muž

Re: Přišla doba ledovková...

Příspěvek od PIPboy »

cipis píše:A na mě se divně dívali v práci, když jsem jim řekl, že vozím v kufru sekyru :D Prej ať si radši naložím řetězovku ... ale tu mám jen elektrickou :D
Taky jsem uvažoval, že jako povinnou výbavu do postapokaliptického vozidla bych pořídil nějakou levnou motorovou pilu. Stačí jeden strom přes cestu a je vymalováno.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Přišla doba ledovková...

Příspěvek od kregan »

Kalamita jako varování? Jsme snadno zranitelní, říká fyzik

Čím víc je svět rozvinutý, tím je zranitelnější. Technologie jsou sice sofistikované, ale málo robustní, říká o kolapsu dopravy kvůli ledovkové kalamitě fyzik Vítězslav Kříha z ČVUT.

http://video.aktualne.cz/dvtv/kalamita- ... position-4
Odpovědět