Policisté fasují nové střelivo s dutou špičkou

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.

Jste pro aby policie používala střelivo se zvýšeným ranivým účinkem?

ANO
36
59%
ANO - ale jen speciální jednotky
11
18%
NE
7
11%
JE MI TO FUK
7
11%
 
Celkem hlasů: 61
Uživatelský avatar
omenemo
Příspěvky: 17
Registrován: 25.02.2014 17:09
Pohlaví: muž

Policisté fasují nové střelivo s dutou špičkou

Příspěvek od omenemo »

Další dobrá PR zpráva pro české ovčany.

Cajti fasují střelivo s dutou špičkou.
Prý je dobré na prostřelování pneumatik, ale lidem neublíží o nic víc než celopláště.....

Voni si myslí, že jsme fakt ovce. :devil

http://zpravy.idnes.cz/nove-policejni-s ... ntent=top6

Upraven název. Jsme zde kulturní lidé (většinou). Fab
Uživatelský avatar
Jihlavak
Příspěvky: 99
Registrován: 29.11.2012 13:17
Pohlaví: muž

Re: Cajti fasují nový střelivo s dutou špičkou

Příspěvek od Jihlavak »

Smazáno, neb .... svět se v :moon už zřejmě obrátil
Naposledy upravil(a) Jihlavak dne 15.08.2014 6:44, celkem upraveno 1 x.
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Cajti fasují nový střelivo s dutou špičkou

Příspěvek od surikata »

Vojenská policie je bude fasovat taky. Nejsem si jist ,ale to že používáme střely FMJ (celoplášť) je hlavně z toho důvodu, že se vyrábějí hromadně (levně) pro armady díky Ženevským dohodám.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Cajti fasují nový střelivo s dutou špičkou

Příspěvek od Karlos »

Tak je to dvojsecna zalezitost... na jednu stranu se tím dost sníží riziko případného průstřelu a tím možnost zranění nezůčastněné osoby... na druhou stranu když někoho trefí omylem tak to bude mít o to fatálnější následky... tedy vychází mi z toho že je to především o kvalitách příslušníků PČR, v rukách těch schopnejch to bude pro nás plebs přínos ovšem v rukách těch všehoschopnejch to bude maso až se trefí resp. netrefí tam kam chtěli.

Sami držitelé zbraní majících je pro sebeobranu by byli rádi pokud by mohli používat náboje se zvýšeným ranivým účinkem... vzpoměňme na všeobecnou nasranost střelecké komunity po zákazu střeliva Federal EFMJ.
Uživatelský avatar
omenemo
Příspěvky: 17
Registrován: 25.02.2014 17:09
Pohlaví: muž

Re: Cajti fasují nový střelivo s dutou špičkou

Příspěvek od omenemo »

To Karlos - souhlas.
Je zajímavé, že na zastavování aut chtějí pořídit ty nové pokládací sítě a teď tohle taky na ujížděče. Asi nejsou jiné argumenty.
Opět to může uškodit jen nepřipraveným ovčanům. Hajzlovi s neprůstřelnou vestou bude o něco veseleji, protože to lépe rozdejchá při zásahu do vesty. Ostatní budou mít holt většího peška a zraní se míň polišů při pokusech prostřelit disk kola.
A výrobce SB si mne ruce, dvojnásobná cena proti stávající munici je pro ně biznis.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Cajti fasují nový střelivo s dutou špičkou

Příspěvek od Terminated Account »

To bude zase flame :roll:

HP střely u cajtů schvaluji. Jsou za střelbu absolutně zodpovědní, takže když už střílí, tak ať je to na čisto. Svět není sterilní a vedlejší škody jsou pochopitelné. Smůla, je, když se to pak týká člověka osobně. Máme zde poměrně svobodné společenské zřízení, takže teror ze strany ozbrojených složek není na programu dne. Kdyby byl, tak je celkem jedno čím se střílí, bylo by to peklo, tak jako tak. Člověk, který si vykoledoval, střelbu na svoji osobu ze strany ozbrojených složek, si ve většině případů tuto pozornost plně zasloužil. FMJ střely patří do války.

Zároveň svobodní občané by chtěli volně vlastnit áčkové zbraně a střelivo. Často se ohánějí zbytečnou represí. Ač jsem extrémně liberální. Jsem přesvědčen, že šance, že mě zastřelí policajt je limitně blížící se nule. Zato šance, že mě zastřelí legálně či nelegálně ozbrojený člověk, je podle mě podstatně vyšší.
Uživatelský avatar
omenemo
Příspěvky: 17
Registrován: 25.02.2014 17:09
Pohlaví: muž

Re: Cajti fasují nový střelivo s dutou špičkou

Příspěvek od omenemo »

Mno, pokud se budeme přibližovat našemu policejnímu vzoru v USA, jak se zde chce, tak bych si nebyl tak jistej, že tě nesundá policajt i když budeš mít zvedlý packy. Viz poslední případ Michael Brown, Ferguson, USA.

Mě se líbí systém v Británii, řadový pochůzkový poliš s píšťalkou a max. obuškem. Aspoň si během služby nemohou ublížit.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Policisté fasují nové střelivo s dutou špičkou

Příspěvek od Terminated Account »

Všem kdo nemají vlastní zkušenost, bych přál zažít pár týdnu v US v nějakém spádovém městečku, kam se jezdí na víkendy bavit pracující lid.

Tolik zfetovaných a ožralých Hispánců, Čerňochů, bělochů a jiné verbeže, která dělá bordel, ničí, krade, páchá násilnosti, vyhrožuje, mlátí se navzájem a se všemi kdo jsou po ruce, jde zažít snad už jen v Jižní Americe. Dostal jsem přes držku od dvoumetrovýho čerňocha, Mexik mě honil s bouchačkou po hospodě, amík mě zkoušel přejet autem a spoustu jiných dobrodružství. Byl jsem velmi rád že dojezdová doba fízlů je do jedné minuty, že mají váhový a výškový limit, a že jsou schopní a ochotní jít tvrdě do akce. Moje zkušenosti s Americkýma poldama jsou pouze a výhradně pozitivní. Stačí se smířit s jejich bezvýhradnou autoritou a je to skvělý společenský zážitek. O českých policajtech, se kterými jsou nezažil ani zdaleka tak zajímavé dobrodružství jako v US, to říci nemohu.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Policisté fasují nové střelivo s dutou špičkou

Příspěvek od Karlos »

Je pravda že proti americkejm policajtum taky nemohu říci křivého slova. Ale když tak o tom přemýšlím ani u našich jsem zatím na kokota nenarazil. Snad to tak zůstane.

Hodíme si anketku ne? :mrgreen:
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: Policisté fasují nové střelivo s dutou špičkou

Příspěvek od B89 »

V anketě mohlo být na výběr i "ANO - a nejen policie..." 8-)
RAD
Příspěvky: 214
Registrován: 27.11.2013 10:39

Re: Policisté fasují nové střelivo s dutou špičkou

Příspěvek od RAD »

Lidi sou všude stejně blbý a je fuk jestli to je policajt voják nebo papež .Na vola můžete narazit kdykoliv aď už je v civilu či uniformě. Když duté špičky tak pro všechny.
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Policisté fasují nové střelivo s dutou špičkou

Příspěvek od miculas »

Toto schvaluji a souhlasím s MacGyverem a Karlosem. Jihlavákův příspěvek "Ještě štěstí, že naši policajti se s tím víc postřílejí sami na služebnách, než do lidí. Já to beru jako jasnej signál lidem, že nejsme pro policajty nic víc než lovná zvěř, na kterou se tohle používá" osobně vyhodnocuji jako jeden z nejpřitroublejších ve fóru.
Uživatelský avatar
omenemo
Příspěvky: 17
Registrován: 25.02.2014 17:09
Pohlaví: muž

Re: Policisté fasují nové střelivo s dutou špičkou

Příspěvek od omenemo »

Tuna názorná ukázka, jak je to v podstatě mírumilovná záležitost.
http://www.stream.cz/nicenipovoleno/100 ... lni-munice
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Policisté fasují nové střelivo s dutou špičkou

Příspěvek od Terminated Account »

Palná zbraň v rukou příslušníka PČR znamená užití smrtící síly. V čem je problém? V tom že může trefit omylem někoho jiného?

Jak jsem psal - svět není sterilní. Tím, že se ho sterilní snažíme dělat, jdeme naproti rezignaci na přirozenost. Někdo musí stanovit hranici, za kterou se už nepůjde a vysvětlit, že od určitého bodu se snaho o sterilitu (připosranost) stává totalitou. Lidi jsou svině, které se umí stejně dobře milovat jako vraždit na vzájem. Povede tato snaha o sterilitu a napravení lidstva až k tomu, že budeme používat gumové nože na krájení masa, autem budeme smět jezdit maximálně 20 km/h v předepsaných chráničích a přilbě ...

Podle mě cesta k lepší společnosti nevede ani přes zákazy, zbraně či falešné proroky.

PS: Jak fungují HP střely, tady asi ví téměř každý. Naopak by se měli tyto informace dostat na veřejnost. Preventivní odstrašující účinek by určitě pomohl.
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Policisté fasují nové střelivo s dutou špičkou

Příspěvek od Reno »

Založení tohoto vlákna je nádhernou ukázkou stupidního hysterického výkřiku bez alespoň minimální znalosti věci... :roll: A už vůbec nechápu, proč by se měl normální občan děsit z představy, že na něj začne nějaký policista střílet? :shock:

Ačkoliv je ranivost u podobné munice samozřejmě zřetelně vyšší, než u celoplášťových FMJ střel, hlavním důvodem, proč se v moderních policejních sborech na celém světě používá již léta, je minimalizace ohrožení takzvaných nezúčastněných osob, konkrétně malá průbojnost a odrazivost. Prostě když už se musí střílet, ať střela zůstane v těle padoucha a neohrožuje nikoho jiného. Tato munice by podle mého názoru měla být ze stejných důvodů dostupná všem legálním držitelům střelných zbraní pro účely sebeobrany, nejen policii.

Jihlaváku a omenemo - až začnou všichni naši zákonodárci uvažovat ve vašem "osvíceném" stylu, tak se na zbraně budete dívat akorát tak v muzeu a maso si doma opravdu budete krájet plastovým nožíkem, který nebude smět překročit maximální předepsanou délku, tloušťku a tvrdost... :(
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Policisté fasují nové střelivo s dutou špičkou

Příspěvek od herman »

Řeknu to asi tak: konečně. Policajti měli začít používat tyto náboje již dávno.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Policisté fasují nové střelivo s dutou špičkou

Příspěvek od Desouza »

Mě by spíše zajímalo proč zrovna teď ? Mám si to vysvětlovat tak , že do vedení policie se dostali chytří lidé kteří poznají rozdíl mezi FMJ/HP ? :lol: Nebo že by výhodný biznis pro výrobce munice ?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Policisté fasují nové střelivo s dutou špičkou

Příspěvek od Fabulous »

Pozitivní zpráva to je :)

Jistě se přebytky dostanou na střelnice a snad je to i první krok k "zcivilnění" účinného střeliva.
Uživatelský avatar
omenemo
Příspěvky: 17
Registrován: 25.02.2014 17:09
Pohlaví: muž

Re: Policisté fasují nové střelivo s dutou špičkou

Příspěvek od omenemo »

To Reno - Vůbec nechápu, kdes přišel na to, že jsem odpůrce zbraní a nožů obzvláště. Jsem toho názoru, že jsi se dopustil minimálně podobného výkřiku, jaký přisuzuješ mně.

Zda-li pak jsi četl článek, který jsem postoval jako první? Pro Tebe a další - jde o to, jakým způsobem je novinka prezentována veřejnosti. Prostě milý občani. Zavádíme střelivo s vysokým ranivým účinkem proto, aby se příště policajti nezraňovali při pokusech prostřelit disk ujíždějícího auta. A nebojte, případný zásah vám nenapáchá větší újmu než celoplášť. A jako bonus to bude stát dvakrát tolik.

Když už, tak dám namísto do munice peníze do tréninku a střelecké přípravy cajtů a to jak fyzické tak i psychické. A hlavně nebulíkuju lidem, že protentokrát až je náhodou střelí uniformovaný neumětel šlapajícího pouličního tipu novou municí, tak že na tom budou lépe. Ona pouze záměna munice v situaci, kdy jako kovboj střílím po ujíždějícím autě a netrefim auto, ale napřímo ženskou s kočárkem (jak se stalo) nic neřeší. A netvrďte mi, že doposaváde byly ti postřílení obětmi odražené kulky. Na to jsem pár železných figurýn nablízko nastřílel, abych tohle zbaštil. Ti, co takové střelivo pro práci potřebují, jako letečtí maršálové nebo speciálové do budov je mají.
Jo, byl jsem u průstřelu ruky a ten hromotluk neměl pomyšlení na to jakkoliv klást odpor nebo pokračovat v boji. A k jeho radosti to bylo tehdy celopláštěm.

Tak proč mám něco takového platit řadovýmu policajtovi, když to běžně nepotřebuje..
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Policisté fasují nové střelivo s dutou špičkou

Příspěvek od Reno »

Aha, pán bude zřejmě expert na policejní zákroky se střelnou zbraní... O tom také bylo nějaké reklamní video na Streamu? Vypíchnu jenom to zásadní:
omenemo píše:...Ti, co takové střelivo pro práci potřebují, jako letečtí maršálové nebo speciálové do budov je mají...
...Tak proč mám něco takového platit řadovýmu policajtovi, když to běžně nepotřebuje..
Proč myslíš, že řadový policajt "běžně nepotřebuje" moderní střelivo s malou průbojností a odrazivostí? Ve své naivitě jsi zřejmě přesvědčen, že všechny ty na první pohled banální případy problémových agresivních jedinců v restauracích, obytných domech, autobusech, vlacích a dalších místech s vysokou koncentrací osob, které nečekaně skončí střelbou, jezdí řešit letečtí maršálové, "speciálové do budov" ( :shock: ) nebo dokonce URNa? Kdepak, jako první tam přijede právě ten tvůj "uniformovaný neumětel šlapajícího pouličního tipu", takže je to pouze na něm. Tady jsem ti namátkou na netu našel dva příklady:

http://www.policista.cz/clanky/reportaz ... anis-1042/

http://zpravy.idnes.cz/policie-postreli ... zpravy_cen

Jeden tramvaj, druhý obytný dům, kde by se moderní munice zatraceně hodila. Určitě se toho najde víc. Jinak je hezké, že jsi střílel do "železných figurín", ale problematika odrazů střel není jen +/- kolmá ocelová deska, ale i asfalt, beton, dlaždičky, mramor a podobně, navíc pod různými úhly :!: Celoplášťové FMJ střely ráže 9 m Luger prostřelují lidské tělo naprosto spolehlivě a prostě letí "někam dál", přičemž jim zbývá stále dost energie na smrtící účinek u další zasažené osoby / osob a to i po odrazu. Proto jsou nejen pro policii, ale i jakoukoliv sebeobranu střelnou zbraní, nejvhodnější střely s malou průbojností a odrazivostí, které při zásahu tělo útočníka neprostřelí a v případě jeho minutí a nárazu na nějakou překážku se snadno deformují, čímž rychle ztrácí energii a málo se odráží / sklouzávají. Ono by to zkrátka chtělo, než začnu na netu plácat ho***, si nejprve něco k problematice nastudovat. A co se týče tvé osoby a zbraní - až začnou zákonodárci stejně omezeně, jako ty o tom, zda je řadový policista hoden moderní munice, rozhodovat ohledně držení zbraní občany, budeš mít zbrojní pas i na šroubovák a o střelných zbraních nebo nožích určité konstrukce a délky si budeš moci nechat jen zdát, protože nic takového přece "běžně nepotřebuješ". :evil:
Odpovědět