Inflační politika ČNB

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Inflační politika ČNB

Příspěvek od cover72 »

Včera mi známý napsal "ČNB právě okradla i tebe."
Teď jsem si rozklikl noviny a už chápu.

Ta lupičská banda chce výrazně zvýšit inflaci, aby mne okradli o to, co mám naspořeno, a zároveň mi znemožňují nakupovat, protože všechno zboží, co jsem chtěl, se dováží ze zahraničí, což mi ty zdražili o 4%.

Doma, skrze převis importu nad exportem, samozřejmě vůbec nic nezlevní, platy tady se nezvednou ani omylem, je to jen další zdražení po zvýšení daní.
A pokud to pomůže českému exportu, tak mu to zase uškodí skrze zvýšení cen importovaných PHM a elektřiny z nařízení EU obchodované v Eurech, které se samozřejmě promítnou do zvýšených nákladů.

Takže domácnosti dostanou sodu, zdražení o minimálně 4% těžce poškodí obchodníky, nic se nezlevní a lidé budou ještě rychleji přicházet o úspory.

Už chápu, jak bezmocně se lidé cítili, když komanči dělali měnovou reformu: není do čeho a jak investovat, aby se člověk zachránil. Sabotéři z ČNB udělali svoje a je s křízkem po funuse.

A ještě chtějí tisknout "neomezeně" inflační peníze, aby to na takto destruktivním kurzu udrželi co nejdéle. Guvernér ČNB by zasloužil utopit ve vajíčkách.

* * *

Anyway, krom toho, že lituji, že jsem včera odložil ten nákup na DealExtreme a že jsem se měsíc zpět rozhodl, že kurz CZK:USD není tak výhodný, abych převedl větší část svých peněz do dolarů na účtu PayPal, by mne zajímalo, zda má někdo tady dobré nápady, jak se s tím vypořádat.

Penalizace na kurzu CZK:EUR a CZK:USD totiž pořád není taková, aby se více vyplatilo investovat do zlata, které je pořád nafouknuté.
Logické by bylo spotřebu odložit, ale tomu zase brání ta zpropadená inflační politika ČNB, která si žádá, aby člověk ty peníze nějak dostal ze země nebo do něčeho, co inflace nerozežírá a zároveň to není bublina, na které člověk ztratí více, než co měl.

(Zejména mne dere, že jsem si -- až banka s nehoráznou tříměěsíční výpovědní lhůtou pošle, co je moje -- chtěl kupovat německý soustruh, což je samozřejmě opět import, a jestli mi zdraží, tak budu skutečně, ale skutečně naštvaný.)
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Inflační politika ČNB

Příspěvek od maci »

To udělali schválně, protože moc lidí jezdí do Německa nakupovat. Je to tam prostě levnější.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Inflační politika ČNB

Příspěvek od Desouza »

Ahoj ,

včera jsem si toho skoku kurzu všiml 1 Euro za 27 Kč ,- Tak to je milej dárek k vánocům . Prý to ČNB hodlá držet na této úrovni až rok . Opravdu úžasné , sice jsem asi před 14 dny měnil kačky na eura ,ale kdybych to věděl směnil bych co nejvíc . :( Jelikoš v ČR kupuju tak maximálně toaleťák .
Ale zase je fajn že kurz k Švýcarskému franku je 21,8 Kč za 1 CHF protože ,ve francích mám část úspor . ( nakupoval jsem za 20 a něco ) Říkam to pořád v ČR se nedá na nic spolehnout . Snad jen na to že bude hůř .

Ale stejně to je teprve začátek počkejte až se dostane k lizu Babiš ze sockama , registrační pokladny , stovky nových inspektorů práce a další fajn nápady :( .
Naposledy upravil(a) Desouza dne 10.11.2013 22:33, celkem upraveno 1 x.
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Inflační politika ČNB

Příspěvek od escibe »

Jestli to udělali aby lidi nenakupovali v zahraničí. Tak mě rozhodně neodradí i kdyby bylo euro za 30kč a měl nakupovat méně. Nakupuji v Rakousku každých 14 dní, už rok a půl jsem zde nekoupil ani litr benzínu. Kupuji tam benzín o 3-4kč levněji a ani kurz to neohrozí protože díky tomu zde zdraží.
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Inflační politika ČNB

Příspěvek od maci »

Je po volbách a kroky ČNB mi připadají jako předem domluvené s politiky. Bankéř je volič pravice, nebo levice ? ;)
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Inflační politika ČNB

Příspěvek od dracekvo »

Ještě že v korunách skoro nic nemám. Tak se dá říci, že jsem defakto vydělal (neprodělal).
Jenže bohužel moc lidí si o neuvědomuje, že jsou vlastně okrádání o svoje úspory.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Inflační politika ČNB

Příspěvek od Koniáš »

Maci:
Asi ano. A bankéř je volič peněz. A ty jsou bez politické příslušnosti, ale více tíhnou k pravici.
Myslím, že to bylo domluveno z těchto důvodů.
1 - tento krok by byl o moc vhodnější před 2 - 3 lety kdy byl průmysl zasažen nejvíc. Nyní už se zvedá.
2 - prodej dluhopisů byl ukončen 1 den před propadem kurzu. Tím okradli držitele o 4% hodnoty :punch
3 - deflace je už nějakou dobu. Není to záležitost, která se objevila ze dne na den aby to vyžadovalo tak razantní krok.

4 - Zvýšení inflace pro novou vládu v roce 2014. Pokud se povede dostat inflaci na 5% a deficit pod 3% sníží se fakticky (nikoli nominálně) o 2% státní dluh. To žádná vláda za posledních 15 let nedokázala. A to by byl Babišův obrovský (a relativně laciný) úspěch a poukázka na další zvolení.

5 - Je to příprava na zemětřesení v Eurozóně. Odhadovaný rovnovážný kurz CZK/EUR je cca 23,- Kč/Euro. Nynější kurz ne ČNB na 27,- Kč/Euro. To je hodnota o 17,3%. Až přiletí nějaká černá labuť v EURozóně tak se kurz Eura výrazně propadne. Pak budou problémy exportérů utlumeny o 17,3%, než při plném nárazu.

Koniáš
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Inflační politika ČNB

Příspěvek od MRAK »

Bacilovo příspěvek s odkazem na Protokoly sionských mudrců jsem smazal. Příspěvek byl blábol, a ten árijskej pamflet je neuvěřitelná chujovina a já tady takovýhle náckovský propagandy nechci. Pokud s tím má někdo problém, jsem k dispozici přes SZ.
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Inflační politika ČNB

Příspěvek od Tina »

Nemám s tím problém, mě v tom smazaném příspěvku spíš nadzvihla jeho úvodní věta " Vy tady nic nechápete! ", nebo jak to bylo.
Jasně, nechápeme a Bacil má od všeho klíče...
Dobře, žes to smazal.
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Inflační politika ČNB

Příspěvek od Steril »

Mám trochu peněz v bitcoinech, tam mi inflace pomohla, zároveň mám nějaké CZK bance, kde mi inflace ze dne na den v podstatě sebrala pár desítek tisíc :evil:
Tenhle zásah se fakt nepoved, lidí co to silně poškodilo jako mne budou statisíce :ne
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Inflační politika ČNB

Příspěvek od Desouza »

Nejlepší je to zdůvodnění ČNB , zjednodušeně musíme rozjet inflaci aby zadlužení lidé ( hypotekama a pod. ) mohli splácet .
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... a-dopravy/

Takže nejenom že z daní platíme netáhla . Navíc ještě z úspor platíme cizí dluhy . Zdá se mi že smyčka se začíná utahovat pěkně pomalu ,ale jistě .
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Inflační politika ČNB

Příspěvek od Koniáš »

Steril:
CZK je pořád jedna z nejzdravějších měn v evropě. Kumulovaný dluh ČR (stát, banky, firmy, kraje, města a občané) na obyvatele je pořád nejnižší v EU. A to ještě vydrží. Dokonce se naše situace po kapkách lepší (Češi jsou dost spořiví). A pokud začne hromadný útěk k národním měnám, zejména Německa a spol, tak bude jedno v jaké měně náš hotovost. Pak průběh neodhadne nikdo.

Koniáš
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Inflační politika ČNB

Příspěvek od Tommy »

Přesně tak, u nás peníze jsou. Češi jsou od přírody spořivý. Dnes jsem narazil na článek, češi utratili za finanční produkty letos ve třetím kvartále 45 miliard korun (pojištění, spoření, investice atd.). Což mi příjde jako obrovské číslo.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Inflační politika ČNB

Příspěvek od štaflík »

Asi nejvyšší čas koupit nemovitost. Jenže i ty padají a padají...
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1004
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Inflační politika ČNB

Příspěvek od Hdm »

Ceny sice padají, ale to že momentálně to nemá(nebude mít nějaký ten čas) tržní hodnotu neznamená, že to je špatné. Přece jen ti kus pole/baráku/cokoliv nikdo jen tak mávnutím pera nesmázne.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Inflační politika ČNB

Příspěvek od Hohepa »

Jo to už tu bylo :head
dovolím si citovat českého klasika
POSEL Z LIPTáKOVA píše: - Mladý pane, viděl jste někdy důl? To je díra v zemi, chodby tak a tak. Prosím, důl se může zatopit, zasypat, ale nikdo vám ho nemůže vzít!
- Já tam vidím napsaný Bezruč
- Bezruč, není to ten, co proti nám píše ty štvavé verše ?
- Nevím, já verše nečtu!
- No, jo, je to on, ale že by mu ty básničky tak vynášely? Inu, možné to je. Piš parde, strádej a až budeš mít 20 miliónů, přijde den, zůčtujem spolu!
Jo je to hodně paranoidní , možná i pro rozpad.cz
ale to si v 47mém roce asi říkali také.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Inflační politika ČNB

Příspěvek od Karlos »

Hdm píše:Přece jen ti kus pole/baráku/cokoliv nikdo jen tak mávnutím pera nesmázne.
Tak to je hodně naivní... zvláště u toho pole... a není to zas tak dávno... :lol:
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1004
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Inflační politika ČNB

Příspěvek od Hdm »

Ale tak jsem to nemyslel.
Prostě nějaké číslo někde v bance v počítači se přepíše a je to, ale to pole nikam nezmizí i když ho třeba tisíckrát na mapě škrtnou. Zestátňování je věc jiná, tohle je vlákno o penězích...
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: Inflační politika ČNB

Příspěvek od B89 »

Že by vítr vanul z EU?
Sice nedělám do ekonomie, ale mě to přijde jako dobrý způsob jak manipulovat s občany. Párkrát si ČNB "pohraje" s inflací a lidé změní názor na přijetí eura. Zatím sice převládá nesouhlas s jeho přijetím....
Eurozóna se přitom ve světle manévru ČNB ve skutečnosti jeví jako učiněný ostrov stability. Ani Němci, ani Rakušané, ani Slováci se nemusejí bát, že jim několik mužů a žen jmenovaných euroskeptickým prezidentem do rady ČNB přes noc významně zdraží vánoční nákupy, aniž by svoje kroky nějak významně koordinovali s eurozónou a rozumně komunikovali.

I proto by každá příští vláda měla jako jednu ze svých priorit stanovit co nejrychlejší vstup Česka do eurozóny.
:roll:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/j ... emid=21608
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Inflační politika ČNB

Příspěvek od alive »

Odpovědět