Krize on-line

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od Zapadlo »

Zbraň lze bez dozoru zanechat ve služebním autě, pokud to vyžaduje povaha služebního zákroku, vozidlo bude uzamčeno a zbraň nebude viditelně umístěna. Stejně tak strážník MP - v podstatě stejné podmínky jako pro uložení zbraně civilistou v jeho vozidle. Problém by nastal ve chvíli kdyby nepoužili uzamykatelnou schránu, kterou jsou některá služební auta vybavena.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Krize on-line

Příspěvek od Matěj »

Čistě teoreticky, nevíte jak je zmíněná uzamyktelná schránka uchycena k vozidlu, eventuálně o jakou konkrétně schránku se jedná? Předpokládám, že to bude něco přímo na toto použití konstruovaného. Možná by se mi to hodilo také i když spíš jen na "cennosti" než na zbraň.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Krize on-line

Příspěvek od Fabulous »

Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Krize on-line

Příspěvek od Matěj »

To bych měl strach, že mi to někdo ustříhne... Myslel jsem, že používají něco, co mají přímo přidělané ke karosérii na pevno.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Krize on-line

Příspěvek od Zarozak »

golem píše:V česáku... to ses učil na holiče?
Nn,studoval jsem 8 let na konzervatoři hru na triangl 8-)


Jinak k tomu autě. Jednou jsem donesl na kontrolu zbraní úplně ledového,oroseného tokareva,kteréhožto jsem půl dne tahal v báglu po městě. A jak to uviděli,následoval výslech jak na gestapu,kde že jsem to nechal v autě,kde stojí moje auto,jak dlouho jsem to tam nechal bez dozoru apod.kecy. To jen jedna z nepřeberného množství tragických historek z našeho oddělení,kde vždy rád zavítám :roll:
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Krize on-line

Příspěvek od Bill Masen »

U nás jsou policajti normální. Se zájmem si prohlídnou co jim kdo přinese na registraci. Pokecaj o situaci ve světě a zbytečně nic neprotahujou. To, že jim při plošný kontrole stojí před barákem fronta lidí s flintama na zádech a o skrytém nošení nemůže být řeč neřeší a když jsem jim řekl, že se služebním telefonem nemohu volat na čísla začínající devítkou, dali mi číslo na mobil.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od zedik »

vcelku pěkně shrnuté dění ve Virginii - z článku vypíchnu:
...Celkem 86 z 95 krajských rad a dále také 15 samotatných městských rad svá území prohlásilo za zbraňové azyly.
....rada kraje Tazewell vydala nařízení, podle nějž mají místní občané povinnost jakožto milice bránit se svými zbraněmi šerifa, pokud by se státní úřady v souvislosti s prosazováním zbraňových restrikcí postavily proti šerifovi.
....V Tazwellu samozřejmě dobře vědí, že k účinnému odporu potřebují nejen zbraně, ale také dovednost s nimi zacházet. Krajská rada ve stejném usnesení, kterým občanům přikázala bránit šerify proti případnému vměšování státních úřadů, občany dále vyzvala k absolvování střeleckých kurzů a dále aby si každý zajistil povolení ke skrytému nošení zbraně. Vedle toho mají místní školy začít zavádět výuku bezpečného nakládání se zbraněmi.
...šerif Scott Jenkins z kraje Culperer. Ten prohlásil, že každého občana, který o to projeví zájem a splní předpoklady, prohlásí za zástupce šerifa.

https://zbrojnice.com/2019/12/20/virgin ... 2WQfmaapgQ
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Krize on-line

Příspěvek od Stenny »

Nechce se vám být o Vánocích doma? Pojďte udávat trampské kempy!
Ve spojení s drony v Brdech se mi rýsuje dost ošklivý obrázek...

Obrázek
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od devlop »

taková DEMO verze toho, jak by to v případě skutečné krize v obchodech vypadalo

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... t-40308052

být bez hotovosti a spoléhat se na platby kartou? Naprostá debilita, nehodno rozpadlíka. Stačí větší vytížení sítě a ke svým penězům se nedostanete (mimochodem, stav účtu je skutečně jen virtuální číslo na displeji, které vám vaše banka může, ale taky nemusí vydat ;)).

Byl jsem svědkem, jak fotřík s rodinkou 5x zkoušel zaplatit plnej košík žrádla platební kartou. Neuspěl, v peněžence žádná hotovost. Odcházel s prázdnou a nelibé pohledy prodavaček, které pak jistě musely na konci směny všechno zboží zařazovat zpět do regálu, přímo bodaly do těla :lol:

""V současné době vrcholí předvánoční nákupní horečka a evidujeme prudký nárůst bezhotovostních platebních transakcí včetně mikroplateb v řádech desítek a nižších set korun. Bohužel právě extrémní počty bezhotovostních plateb v kombinaci s přísnějším, dvoufaktorovým ověřením uživatele způsobují výpadky systému," řekla mluvčí ČSOB Michaela Průchová"
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Krize on-line

Příspěvek od DeadMan »

Taky jsem se minulý pátek pokoušel zaplatit za benzín kartou, ale marně.

Hotovost jsem neměl a tak nezbývalo než si pro ní dojet.

Litr v peněžence asi bude nutnost.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od devlop »

jj, minimálně litr, a hlavně ne v jedné bankovce, ale v menších, už mě jednou vyfakovali, že nemají nazpět :) No nic, jdeme s rodinkou k vánoční večeri ke tchýni. Litr v peněžence raději mám, co kdyby náhodou :lol:
sacket
Příspěvky: 87
Registrován: 22.12.2017 17:32
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od sacket »

……..chtěla tu večeři zaplatit...……..
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Krize on-line

Příspěvek od Lyster »

Vojenský mozek Íránu Sulejmání zahynul při raketovém útoku v Bagdádu
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_jhr
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od Koniáš »

Kdyby měl Irán jaderné zbraně, tak si to nedovolí.
Jak jinak říct íránské vládě a obyvatelům srozumitelněji:"Tak sakra pohněte s těma jadernýma zbraněma ať už si vás nemůžem jen tak vraždit.!"
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Krize on-line

Příspěvek od JirkaK »

Tato akce a vražda ukazuje, kdo je nejvíc nebezpečný na tomto světě.
Kdyby byla na světě spravedlnost, tak by měli na USA uvalit tvrdé sankce za teroristický čin a vraždu v zemi, kterou defakto okupují a okrádají.
Mám obavu, že to bude mít nějakou reakci.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Krize on-line

Příspěvek od Lyster »

USA nařídily evakuaci svých občanů z Iráku, Izrael má v pohotovosti armádu
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_jhr

To nám ten nový rok skvěle začíná. :(
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Krize on-line

Příspěvek od PeFi »

JirkaK píše:Tato akce a vražda ukazuje, kdo je nejvíc nebezpečný na tomto světě.
Kdyby byla na světě spravedlnost, tak by měli na USA uvalit tvrdé sankce za teroristický čin a vraždu v zemi, kterou defakto okupují a okrádají.
Mám obavu, že to bude mít nějakou reakci.
Kéž by to bylo tak jednoduché a černobílé.

Ona to nejspíš byla reakce na útrok na americkou ambasádu, což byla reakce na letecký úder na iránem podporované bojovníky, kteří před tím zaútočili na irácké a americké jednotky, které před tím ... a tahle se to dá rozmotávat až někam před konflikt Irán-Irák k islámské revoluci v Iránu před 50 lety ...

V tomu regionu už pár staletí platí "já se bratrem proti bratranci, my s mým bratrem a bratrancem proti celému světu". Velmoci do staletí trvajících konfliktů, kde se místní v rámci středověké mentality spokojeně vraždí v rámci nekonečného sporu o to, který je to ten správný islám, pouze zdatně přilévají olej a ruku v ruce s náboženskými vůdci hrají s obyvatelstvem pimprlové divado. Hlavní problém američanů je, že to dělají viditelně a pod svojí vlakou, zatímco to ostatní to dělají ze zákulisí. Kdo asi organizoval protesty a útok na ambasádu?
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Krize on-line

Příspěvek od Haluziak »

Koniáš píše:Kdyby měl Irán jaderné zbraně, tak si to nedovolí.
Jak jinak říct íránské vládě a obyvatelům srozumitelněji:"Tak sakra pohněte s těma jadernýma zbraněma ať už si vás nemůžem jen tak vraždit.!"
Kdyby měl Irán jaderné zbraně - tak už by nebyl. Státy, které už jaderné zbraně mají nedovolí jiným státům aby si je beztrestně pořídili a tak je to správně.

Slovo vražda si tu můžete opakovat kolikrát chcete, ale pravdou se nestane - v tomhle kontextu to byla pouze odpověď na nějakou dřívější událost - tak jak napsal PeFi.

Kdyby se tyhle islámské státy alespoň tvářili, že chtějí žít v míru ale oni nechtějí, jen furt nadávají a hrozí, že budou vést svatou válku proti bezvěrcům, namísto toho aby budovali ekonomiku.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Krize on-line

Příspěvek od Lyster »

Belgický soud se přiklonil k Diag Human v kauze 14 miliard, ČR se odvolává
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mini ... omaci_linv
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Krize on-line

Příspěvek od Lyster »

Vláda oznámí výši loňského schodku. Bude nejhorší za poslední čtyři roky
https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/s ... nomika_fih

Dneska zas samá "dobrá" zpráva koukám.
Odpovědět