Velký bratr Tě sleduje...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4366
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od bivoj »

2 Tina - No, nevím... Taky trochu hraji na kytaru, a na levé ruce mám "bez papilárních linií" pouze špičky prstů. Ale na bříškách, kde se to normálně snímá, to mám stejné (+-) na obou rukách.
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Tina »

bivoj : U mě to bylo až do poloviny bříšek prstů, některé akordy nezmáčkneš jen špičkou prstu. Aspoň mě to nešlo. :-)
Mikuláš
Příspěvky: 22
Registrován: 16.03.2013 18:50
Pohlaví: muž

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Mikuláš »

Ne, na kytaru nehraju. Napadlo mne, že by na to mohl mít vliv technický benzín, ale používám ho tak zřídka a navíc většinou držím hadřík v pravé ruce, ze které byly otisky v pořádku.
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od cover72 »

Little Brother strikes again. Už se těšíte, až si vás e-idioti budou co 30 vteřin fotit?
http://cover72.net/blag/viewpost.php?blag=153
"Při společenských příležitostech si málokdy fotím lidi, protože by to narušilo ty vztahy se druhými. S touhle kamerkou nebude problém." - Amélie, 25 let

Googlr brýle mají oddělny do samostatného vlákna http://rozpad.cz/forum/posting.php?mode ... 71&p=56605 MacGyver
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od felix5 »

je to hnus ,počínaje včerejším dnem se kšiltovka stala součástí EDC. kéž by ale pomohla. v bankách sou už takový parchanti že natáčejí odspodu právě kvuli kšiltovkám a jinejm pokrývkám hlavy .
K tomu focení na občanky - o tom že připravujou databázi vůbec nepochybuj. ale stejně , tohle je jen na pár let . zachvilku přijdou s novym řešenim že aby si lidi doklady nezapomínaly střelej ti čip pod kůži kterej bude vysílat tvoje gps souřadnice a všude budou mítný brány jak pro kamiony aby se někdo nepohyboval někde kde nemá co dělat .
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Artifex »

To vysílání GPS chceš vyřešit jak? :D Zajímala by mne ta autobaterka pod kůží, která by aspoň týden vydržela přijímat signál a vysílat data dejme tomu do mobilní sítě a ještě nějaká apartní anténka na hlavu, aby to chytalo i za ztížených městských podmínek...
Annele
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2013 15:20

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Annele »

Artifexi, to je jen otazka rozvoje technologii. Ja verim, ze to vedci casem zvladnou.
Vito
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Haná

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Vito »

no technologie se může rozvíjet jak chce, ale vysílání rádiových vln vždy bude potřebovat nějaké množství energie, které těžko někdo sníži. leda že by dokázali tak extrémně snížit velikost a zvýšit kapacitu baterií, a tomu bych dával čas řekněme 50 let a více, pokud je to ovšem vůbec možné :)
když si vezmeš vývoj počítačů za posledních 50 let. před 50 lety měly počítače výkon jako dnešní kalkulačka za pár korun a za to půl století se vyvinuly neuvěřitelným způsobem. baterie se za tu doby vyvinuly jen málo, v porovnání s výpočetní technikou, takže bych nějaký dramatický vývoj baterií moc neočekával.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Václaf »

Co kdyby si to bralo nějakou energii přímo z těla? Tělo má 36,5 stupňů,často se hýbe,tak by to třeba mohlo fungovat jako poloautomatické hodinky co byli kdysi děsnej hit,nebo nevím co ještě. JAk často se mění baterie v kardiostimulátoru,nebo jak to vlastně funguje?
Vito
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Haná

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Vito »

to je zajímavá myšlenka. napájení termočlánkem by mohlo fungovat, ale aby utáhl GPSku s vysílačem (asi GSM), tak by musel být fakt hodně velkej. jinak kardiostimulátory jsou normálně na baterky, který se mění jednou za pár let.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Artifex »

Spíš si říkám, výměna baterek, ono by to v dnešní době ani nemuselo být nutné, stačilo by použít bezdrátovou nabíječku, která se dnes začíná pomalu využívat u mobilů, přiložit cívku na hrudník v daném místě, pěkně baterku nabít a zase dalších pár let fungovat, aniž by do integrity těla musel někdo vrtat (je mi jasné, že důvod je nasnadě, výrobci Pacemaker/ICD by neměli brzy co do huby)
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od cover72 »

Proč to tak komplikovat, když už máme dávno zavedenou technologii RFID?
Prostě stačí, aby se OpenCard přesunul do čipu pod kůži. "Pohodlí a bezpečí". Onehdá jsem o tom psal pesimistický scénář:
http://cover72.net/zasadni/clanek.php?c=15
Který jen doplním tím, že ředitel MasterCard se v interview vyjádřil, že by se hotovost měla zakázat a vše by mělo jít jen přes karty, aby bylo více bezpečí. Tzn. od MasterCardu nikdy nevezmu žádnou kartu a klidně kvůli tomu změním banku.
Podotýkám, že MasterCard je provozovatelem S-karty -- jaká to náhoda. Nebo pilotní projekt?
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Fraktál »

Artifex: Žádná mega "autobaterka" v těle být nemusí. Pokud pominu možný pokrok tajného armádního výzkumu, kdy by se ten čip nabíjel sám v těle, jak tady už bylo zmíněno, tak ten čip může být klidně jakoby pasivní, akorát s tím budeš platit v obchodě, otvírat dveře do práce, do baráku, do garáže, identifikovat se v institucích, platit mýtné, různých terminálů může být spousta (včetně nějakých preventivních "protiteroristických" checkpointů). A poloha subjektu se pak bude sosat z těch terminálů a checkpointů...to samozřejmě půjde realizovat mnohém lépe ve městě, než na venkově.
Vito
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Haná

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Vito »

jakoby pasivní čip je to co zmínil cover. RFID nepotřebuje vlastní zdroj napájení a může sloužit ke všemu co jsi napsal. artifex se zmiňoval o autobaterce v souvislosti s vysíláním tvojí polohy v GPS souřadnicích. stačí pořádně číst :)
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Fraktál »

Vito: Však já vím, jen jsem to trochu rozepsal. Psal jsem o tom právě kvůli těm GPS souřadnicím - odkud by se ta poloha brala.
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od cover72 »

Tak, GPS pilně hlásí každý, kdo byl tak svědomitým ovčanem, že si pořídil telefon s GPS :) Ten totiž podporuje AGPS, a AGPS vzniklo na zakázku policie a záchranky pro ještě přesnější zaměřování lidí, než umí normální BTSky:
Sledování mobilem: přesnější, než by se zdálo
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od sigmark »

covere, normální BTS lze díky triangulaci zaměřit v rámci metrů, pro relativně přesnou lokalizaci ti stačí 3 BTSky. vzhledem k tomu že 2G má dosah 15 km jsi prakticky vždy v dosahu minimálně dvou, spíš více stanic
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od cover72 »

O tomhle vedou spory lidi od BTSek a od úřadů, kde řada z první jmenované skupiny vehementně tvrdí, že BTSka má přesnost zaměření horší, než 30° a zaměřit umí tak maximálně v řádu stovek metrů a úřadové tvrdí to, co jsem vytáhl do toho svého blagu. Ve městech je to samozřejmě v řádu jednotek až desítek metrů, na venkově je to horší a systém to "mapuje" na silnice a cesty podobně, jako komerční GPS navigace.
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od maci »

BTS a mobil sleduje sílu signálu. BTS jsou rozmístěny do nějaké sítě, které se už z principu musí překrývat, jinak při pohybu se spoje přerušilo. Triangulací síly signálu lze zjistit přibližnou polohu. Nehledě, že dnešní mobily sbírají veškeré wifi sítě a zaznamenají jejich polohu s GPS. Určitě to dělal Android. Teď je na Vás , jestli věříte Goglu? I když máte vypnutý GPS, Wifi, BT, tak je to jenom zobrazená ikonka, ale fyzicky nemáte šanci zjistit shromažďování dat na pozadí. Opravdu se dá věřit grafickému políčku?
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od cover72 »

Můj mobil nemá GPS, WiFi, nepřipojuje se na 3G a není Smart. Úmyslně. Byl problém jej najít, ale nakonec se dobré dílo podařilo 8-)
Triangulace je fajn, ale na to potřebuješ minimálně 3 BTSky -- a takový průsečík máš jen někde. Na té německé interaktivní mapě záznamů o pohybech poslance to máš pěkně vidět: mnohde máš na dosah jen jednu či dvě.
Takže realistické je skutečně to, co říkají lidé od fochu (industry standardy) a co definují ty vládní standardy zaměření volajícího pro 911, s tím, že lokálně to zaměření může být podstatně lepší.
Odpovědět