Ptyč

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Ptyč

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

neumi makat ale mozna umi komandovat? gazdu a kravy si vcas koupi/najmou - nazenou do sutereni garaze (nebezpeci) a pak zase nahoru do tech zpevnenych staji (v dobe klidu) - ten separatni objekt..
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Ptyč

Příspěvek od Nobody »

Zásoby jídla tam snadno vytvoří na několik let, vodu budou brát z podzemí. Energie bude získávána z generátorů a alternativních zdrojů + se bude myslet na nízkou energetickou náročnost objektu. Takhle chytrej bude stavitel také ;).

Hledat se tam budou zásoby, co jiného. Jídlo pro 60 lidí na několik let je sakra lákavá kořist v časech nedostatku. O zásobě nafty, filtrech, střeliva atd. ani nemluvě.

Že bohatej člověk neumí makat z podstaty toho, že je bohatej, je hloupost. Stejně jako představa lidí, že bohatej člověk má miliardy v bankách ;). Ty prachy ztrácejí tak rychle hodnotu, že hotovost si každej drží minimální. Ale to už zase sklouzává k OT, takže jen v krátkosti - důležité je přežít a za těch několik let v krytu se naučíš i medicínu, natož nějaké manuální profese.

Jako logiku krytu chápu. Nechápu jeho smysl v případě, že jeho polohu zná každý jako jedno z mála "bezpečných" míst.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Ptyč

Příspěvek od urbanwarrior »

Z odkazovaného článku, co dávala SaraH je zajímavá doposud nepublikovaná fotka - patrně vstupní objekt - včetně příjezdu pro náklaďák :
nový objekt - bak_sidllo.jpg
nový objekt - bak_sidllo.jpg (87.65 KiB) Zobrazeno 17973 x
Objekt mi připomíná výškovou budovu na vojenském letišti, zatravněnými zády otočená k předpokládáné tlakové vlně. Patrně nahoru podle vzhledu ještě později přibyde nějaká méně odolná nástavba. Řekl bych, že je to opodál, kde stála ta míchačka, co pumpovala beton do země, takže podzemní objekt bude podstatně rozsáhlejší, než to, co kouká ze země.
Zatím mi uniká ta zatravněná šikmina před objektem - zdůvodnění asi bude kvůli tomu experimentálně chovanému dobytku, co tam asi bude ustájený. Kdyby to byla garáž, asi by to bylo zpevněné - ale třeba je to chyták a bude tam padací most... :?


K výše vedené diskusi na téma balistické odolnosti drobnou doušku - ony existují velice výkonné protipevnostní zbraně, které vyřadí i kryt stovky metrů pod zemí (tuším že asi 300m). Ale nejsou zadarmo a bude-li tento areál de facto civilní, je velice nepravděpodobné, že by to někdo na něj použil. Proto asi taky ta nedůležitá lokalita, prostá jakéhokoliv strategického cíle. Jestli se A útok zaměří na Prahu, tam se maximálně zvedne vítr. Dokonce i spad půjde pěkně daleko stranou, vlivem převládajícího proudění vzduchu.
Po VP se ukáže, k čemu to bude dobré
Naposledy upravil(a) urbanwarrior dne 17.10.2012 17:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ptyč

Příspěvek od Rase »

Každý tady pokukazuje na fakt, že každý ví kde se oběkt nachází. V reálu je to pár lidí odtud, samotní dělíci, lidi z okolí atd. když to přeženu tak tisíc lidí. Ostatní to postupem času zapomenou, nebo o tomhle komplexu nikdy neslyšeli (nevím jestli o tom psali třeba v tisku, nebo na novinkách). Pak jsou tady lidi, co o tomhle oběktu slyšeli, ale byli líní si ho vyhledat na mapě (jako třeba Já). Utajení je podle mého celkem dobré. Utajit dokážete sklep, nebo možná i nějaký malý betonový kryt, který si postavíte osobně. V případě velké stavby jako je tato, nemůže být utajení nikdy pořádné. Stačí ale mít své páky v médiích, aby se o stavbě nemluvilo v médiích, a míra utajení je dostateční. To že si dneska přesně najdeme na GPSce polohu stavby, ještě neznamená že tak tomu bude vždycky. Pokud by došlo k výpadku elektřiny (EMP, solární bouře atd.) tak stačí zamaskovat nebo předělat přístupové cesty (klidně i zničit) a nikdo ten oběkt nenajde. Těch pár lidí co se přeci jen dostanou pomocí přesné mapy, nebo náhodou až do blízkosti komplexu, nebude zase tak těžké eliminovat.
Podle mě to je vymyšlené dobře
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Ptyč

Příspěvek od sigmark »

urby, dej odkaz na fotku. jestli jsem v tom clanku videl to co si myslim ze myslis, tak to je neco jineho, jiny objekt pro ilustraci
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Ptyč

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Sinaglovi fotky jsou uz venku a jeste nikdo si nedal tu malou praci, exponovat ty smerove vyduchy z vezi na normalni s/j mapu - tak by se zjistilo, zda jsou to jen veze-vyduchy/vstupy pro kazde prevladajici proudeni/fall out, pripadne v kombinaci se strilnou na dany perimetr a horizont/teren ve vyhledu..
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Ptyč

Příspěvek od urbanwarrior »

Rase: je to přesně jak říkáš. Časem se na to zapomene, a v PA bude minimum zdrojů, aby se na to jen tak z plezíru někdo chodil koukat. Stojí to stranou významného dění, v okolí žádný vojenský cíl, bude s velkou pravděpodobností nepoškozený.
Pamatuji, když v Praze stavěli chalupu pro Bisku, nikdo o tom neměl ani páru, prostě panelák na kraji sídliště. Týden před kolaudací tam natáčel nějaký novinářský elév snad pro odpolední tv noviny a položil řečnickou otázku, jestli se stavba centrály stihne v termínu, když jsou ještě zedníci na lešení. Nastalo ohromné pozdvižení, debaty kolem bezpečnostního rizika pro okolí, musel se postavit vysokánský elektronický plot, strážnice a já nevím co všechno. Pak se zjistilo, že samotná stavba sice podléhala utajení, ale protože to nikdo nerozmazával, kupodivu se to nerozkecalo. No a dneska se jezdí kolem a málokdo ví, co je barák zač.

sigmark: měl jsem problém fotku vložit, pak jsem si příspěvek smazal, ale už je to tam
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Ptyč

Příspěvek od sigmark »

Urbanwarrior: to je sídlo bakaly. S tímhle objektem nema nic společného
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ptyč

Příspěvek od Fabulous »

To: urbanwarrior

To je dum pana Bakaly ty spekulante :D To nema s Ptyci co spolecneho.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Ptyč

Příspěvek od urbanwarrior »

Kolapsník: já to zorientovat zkoušel (amatérsky a od oka), ale moc moudrej z toho nejsem - kontroloval jsem to podle orientace letištních drah na vojenských letištích, které byly v okolí a orientovaly se podobně. Ptyč mi vychází, že by měla být mimo proudění od Prahy i Plzně (vítr převážně západ -> východ, v zimě víceméně opačně). S píš se přikláním k tomu, že očekávají útok na Prahu a prostor východně od Prahy, proto ta poloha za skalnatým návrším, které skutečně ten směr kryje. Obrannou funkci bych věžím nedával, vždyť dneska jsou lepší různá mobilní odpalovátka (v diskusi u Šinágla snad dokonce Patrioty...) - líp se schovávají a nejsou ke zničení nějakým preventivním úderem. Já mít ty prostředky, někam stranou postavím dvě šilky a dám k nim non stop směnu a je klid. Na Chlum, který snad chtějí taky koupit, bych postavil dva patrioty a jsem pán půlky Středních Čech...
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Ptyč

Příspěvek od urbanwarrior »

Hoši, hoši, takhle jsem si to do archivu trošku cynicky pojmenoval já. Ale je vidět, že čtete opravdu všechno... :yes
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Ptyč

Příspěvek od big bang »

No pánové a čo aj keby ste si to kde to je napísali do notesa, čo by ste tam tak robili, alebo chceli počas VP alebo po VP, iba ak by ste mali záujem o nejakú tú guľku od ochranky a teraz k tomu makaniu, to že niekto zarobil miliardy po 89, neznamená že po VP zase zarobí miliardy :lol: a už vidím toho miliardára ako seká drevo a okopáva krumple a teší sa z toho ako je mu dobre :head a k jeho ochranke, buď ho odprasknú a prevezmú objekt, alebo si veľká časť ochranky počká v bunkri kým sa vonku nezlepšia podmienky(počasie, anarchia, ...) cirka tak 2-3-4 roky a potom dajú miliardárovi Pá Pá :hi a pôjdu hľadať miestneho Warlorda(potencionálneho ďalšieho miliardára) aby mu ponúkli svoje služby a zbrane, poprípade vyslepičili tajomstvá tajomného bunkra Ptyč :devil
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Ptyč

Příspěvek od urbanwarrior »

Ze staršího dějepisu vím, že šlechta se původně vyvinula z panovníkovy družiny, později doplněná významnými válečníky. Jen tak mohli přijít k většímu majetku než většinová populace. Ze šlechty se vyvinul základ buržoazie, protože šlechta měla kapitál, případně pozemky, zpravidla však oboje. Z toho plyne, že startovací čára nobility byla vždycky někde jinde než stál plebs. Samozřejmě byly výjimky, které vystoupily ze své skupiny výše (i níže). I pan Tykač začínal jako živnostník montováním počítačů, na které si dovezl komponenty z Asie.
Takže po vp nemusí být miliardář, ale pořád bude mít dost, aby si nakrmil nějaké nohsledy a koupil jejich loajalitu. Nikde není psáno, že to nutně musí být ti z bunkru - venku bude jistě dostatek hladových. Z takto nasazené startovací čáry se mu poběží určitě líp než nám ostatním. Já osobně budu šťastný, když od obzoru k obzoru v mojí cílové lokalitě žádný takovýhle týpek chalupu mít nebude a ptyči se určitě vyhnu obloukem.
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Ptyč

Příspěvek od big bang »

Ja by som si o miliardárovej úspešnej kariére po post apo myslel svoje a o najímaní sluhov a bojovníkov tiež a vyhraje väčšinou ten warlord kto je lepší bojovník a taktik a nie vypracovaní skladač PC :punch :devil
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Ptyč

Příspěvek od Nobody »

Jistě nejsme zdaleka jediný, kdo se na eventuální rozpad připravuje. Jen o tom většina lidí nemluví, zvlášt ne skupiny víc vojensky založené. Vůbec bych se nedivil kdyby měly zaznamenanou jak polohu, tak fotky ze stavby a vytipovaná slabá místa. A kdyby ne oni, tak armáda se nebude rozpakovat v případě potřeby využít civilní majetek. V boji o přežití si o jejich legitimním chování nedělám vůbec žádné iluze.

Vydělat a udržet miliony určité schopnosti předpokládá. A pokácet strom zvládne milionář také. I když je mi jasné, že určitá skupina lidí je vidí jen jako zloděje bez schopností. Ale to už zase sklouzává k OT, takže bude lepší se shodnout na tom, že se neshodnem :).
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Ptyč

Příspěvek od Desouza »

Urbanwarrior :

ohledně té chaloupky Bis ve Stodůlkách , jelikoš to tam dobře znám , mužu říct že lidé bydlící opodál moc dobře věděli pro koho se to staví a co se tam staví , ( má to přezdívku český pentagon :) ) ,v čechách se nic neutají :lol: Ono spoustu lidí tam pracovalo a pracuje do te´d .

Ta největší budova je užasně blbě postavená např : jsou tam úzké chodby že se tam dva lidé sotva vyhnou :lol:
A co tam vlastně mají ? No atomový kryt , střelnici a slušný vozový park . To se všeobecně ví .....

Mám takovou hystorku , dřív vedle té chaloupky byla stará cihelna u které se usídlil bezdomovec a občas tam chodili lidi z Bis na pokec a okouknout to jestli je někdo nešpehuje ,taky mu občas něco přinesli jídlo a tak ...

na konec bojovka pro rozpadlíky : nedaleko od chaloupky tajnáků je moc příjemná hospůdka , chodím tam skoro každý pátek na pivko :beer . Tak jestli někdo bydlí poblíž stavte se , pokecáme o rozpadu , přípravách a tak ......
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Ptyč

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Proc by Ptycaky dobyvala CZ armada ci nejaka frakce?
Asi jsem mimon, ale stale nechapu tu fascinaci CZ armadou, myslim ze ji sousedi jako PL pokud vazne zrealizuji to silene nazbrojeni, nastartovany madar ci kdokoliv jiny, rozcupuji s jednou rukou uvazanou za zada.
Rozpad neni film od p. Marhoula & Sasi Vondry :mrgreen:
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Ptyč

Příspěvek od Nobody »

Protože sedí na zásobách na několik let dopředu? Znáš v době, kdy vše dochází, lepší důvod k přepadu?

O vybavenosti české armády si nedělám přehnané iluze, ale disciplína, zkušenosti některých s reálným bojem a soudružnost bych určitě nepodcenoval. V jednotě je síla.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Ptyč

Příspěvek od Karlos »

Kolapsnik jr. píše:Asi jsem mimon, ale stale nechapu tu fascinaci CZ armadou, myslim ze ji sousedi jako PL pokud vazne zrealizuji to silene nazbrojeni, nastartovany madar ci kdokoliv jiny, rozcupuji s jednou rukou uvazanou za zada.
Rozpad neni film od p. Marhoula & Sasi Vondry :mrgreen:
Ale tady se nebavíme o střetu Army ČR vs. okolní státy ale o střetu Army ČR vs. CIVILNÍ bunkr Ptyč a to si zase přiznejme že pokud se armáda rozhodne Ptyč zabavit tak ho prostě zabaví... i naše mizerně vyzbrojená armáda by si s takovým bunkrem hravě poradila pokud by na tom měla zájem... aneb nevím o žádné bezpečnostní agentůře která by měla ve výzbroji těžké zbraně jako tanky, děla, houfnice...
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Ptyč

Příspěvek od EBE »

To čo vidíme môže byť len naoko, vo vnútri sa môže nachádzať veľa prekvapení ;) takže by som nepodceňoval nič a nikoho, úzke schody-vchody je jasná vec, každý vieme aj Sparta vedela. Ak už rozpad nastane a byť majiteľom tejto stavby asi pozvem niekoho zo SAS alebo pod.organizácie aby sa prišiel zabývať a pomohol s obranou, pár chodieb do tylu nepriateľa a nočné prepady zo zálohy dokážu pohnuť morálkou aj vačšej ozbrojenej "bandy" a tu už prichádza k slovu matematika, koľko obetí z rad útočníkov si môžu dovoliť, podmínovať priestor, trhaviny a pod. po okolí na dialkový odpal, skryté chodby a poprípade natiahnuť pvc rúru na plyn..to útočníka prekvapí, možností je fúra. ;)
Odpovědět