Neomezená pravomoc exekutorů

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od štaflík »

alcat píše:To Jenda: nejde mi to stáhnout do tabletu, mrknu na to v pc a určitě ti napíšu svůj názor.
To štaflík: "svině" co tohle provozují jsou jediná funkční páka na neplatiče v tomhle státě, důvodem jejich vzniku byly absolutně nefunkční soudní výkony rozhodnutí, díky kterým byly rozsudky na plnění jen cárem papíru. Nelze klást rovnítko mezi excesy, kterých se určitě někteří z nich dopustili a byli(doufám) po zásluze potrestáni a institut exekutora, který je u nás prostě nenahraditelný. A jestli si nemůžeš zajistit spolehlivou poštovní schránku, jsou tu datovky ( viz. cipis), dostupné každému, nejsi li ochotný zajistit si doručování pošty, nediv se pak následkům. Už ve starém Římě totiž platilo, že právo patří bdělým...
Ty excesy jsou masový jev a nějakých skutečně drsně potrestaných exekutorech jsem fakt neslyšel. Na neplatiče, třeba cikány si stejně netroufnou, na babce s Alzheimerem, ke které si někdo hodil bydliště jsou drsní. Ten systém je svinskej a živí se ma něm kvanta sviní. Podotýkám, že mi zatím nikdo nic neexekuoval, i když samozřejmě nemohu vědět, zda se na mě někde nevyrábí nějaký virtuální dluh.
Naposledy upravil(a) štaflík dne 09.04.2014 11:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od Marglin »

cipis píše:A proč jsi sestře nezařídil vyzvedávání zásilek na poště?
Zařídil. Dopisy do vlastních rukou s tím, ale vybírat nemohla. To ale není podstatné. Z chyby jsem se poučil. Zapojil jsem do správy bytu víc lidí, nechal na byťáku email a vůbec. Pak už jsem problémy neměl. Jenom jsem chtěl poukázat na fakt, že padnout do pazourů exekutorských je až příliš snadné. Stačí malá chyba způsobená nezkušeností a z pár stovek bylo šestnáct klacků. Později jsem se díky tomu vyhnul druhému soudnímu řízení. Jako mlaďocha mě prostě nenapadlo, že občan ČR který nežije na území republiky je stále povinný platit tam zdravotní pojištění. Tehdá jsem výzvu k platbě díky předešlé zkušenosti včas odchytil a můj zaměstnavatel potrvdil že je plátcem zdravotního pojištění v zemi mého dočasného pobytu, nicméně systém který se chová jako policajt schovaný v křoví u stopky si moje uznání nezaslouží, už jenom proto jak benevolentně se staví k faktu, že exekutoři cenu své práce bezostyšně nadhodnocují. po zaplacení nákladů na soudní řízení a dvou stovek klientovi jim v kasičce zbylo 9800,- tolik nedokáže ze dvou stovek vyčarovat snad ani Bob Diamond. Nehledě na skutečnost zě systém, ve kterém státní správa standartně řeší drobné pohledávky prodejem těchto exekutorům, zatím co velké podniky dlužící miliardy se sanují z peněz těch, které tak bezostyšně rukou práva odírá je špatný a prohnilý od základů.
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od Marglin »

FarmářJan píše:Tak, průkaz zmocněnce, ale měla by stačit i ověřená plná moc, ovšem ne každá pošťačla to ví. Ale pokud někdo jede na takhle dlouho, pak je ještě lepší zřídit datovou schránku, kam to pak musí posílat.
Co mě ale zaráží -pokud sestra ví, že přišlo něco od soudu, končí to tím že řekne, že jí nedali poštu?? .
Ona to nevěděla. Našla jen doručenku s výzvou k vyzvednutí dopisu do vlastních rukou. Průkazka zmocněnce jí dovolovala vyzvednut "hnědé" obálky "modré" nemohla. Samozřejmě to byla i moje chyba. Přípravu na odjezd z republiky jsem z nezkušenosti odflákl. Tehdá to ale taky bylo nezvyklé. Ještě jsme ani nebyli v EU a k práci ve většině zemí západní evropy bylo třeba vízum. Internet byl v plenkách a informace o tom, jak se připavit na delší pobyt mimo republiku byly těžko k najiití.
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od big bang »

:cash :cash :cash :yes
Naposledy upravil(a) big bang dne 08.04.2014 22:41, celkem upraveno 5 x.
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od Marglin »

No jasně kámo. Nakopem jim řitní věnce, ty a já. Pěkně bok po boku. A nebo počkej...Nejdřív je obklíčíme! ;)
alcat
Příspěvky: 29
Registrován: 03.03.2014 15:36
Pohlaví: muž
Bydliště: MB

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od alcat »

štaflík: masovým jevem nejsou ani tak tyhle excesy jako exekuce samotné, někdy mi připadá, že v tomhle státě už má každý aspoň dvě, a je fakt že média si mnohdy rády leccos přibarví jak se jim to zrovna hodí do krámu, což dojem masovosti vzbudit může. Problém exekutorů je podle mě v tom, že jako své vykonavatele přijmou lecjaké individum, které sice nepřekročí formálně hranu zákona ale za hranou morálky a dobrých mravů se pohybují běžně. A o trestních postizích právě těch vykonavatelů je slyšet čím dál častěji, díkybohu. O potřebnosti existence exekutorů jsem ale stejně přesvědčený i nadále...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od štaflík »

Člověče ja ti nevím. Myslím, že se nepohybuji v kruzích, kde by exekuce byly běžnou součástí života, přesto ze svého okolí znám tři případy, které (v morálním, biblickém...pojetí) byly jasnou krádeží provedenou exekutory. Nicméně: já si myslím, že je také věcí úvahy věřitele, komu půjčuje peníze (služby, statky...) a je to jeho riziko. Jenže pokrývání/snižování jeho rizika exekutorskou spodinou pak nezřídka odnášejí lidé, kteří nepůjčují ani nedluží.
alcat
Příspěvky: 29
Registrován: 03.03.2014 15:36
Pohlaví: muž
Bydliště: MB

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od alcat »

Jenda píše:
alcat píše:Dost depresivní čtení je tohle vlákno, bohužel mediální masáž namířená proti věřitelům nese své ovoce. Normální zodpovědný člověk dbající svých práv se podle mě nemá čeho obávat.
Tak co třeba tohle? Tady jsou oskenovaná rozhodnutí prvního i odvolacího soudu, směle do toho.
Tak moc nechápu v čem vidíš problém, klasické bezdůvodné obohacení. Z rozsudku nevyplývá, že by se žalovaný pokoušel prokazovat existenci důvodů, pro které by bylo na místě odmítnout ochranu právům žalobce pro rozpor jeho nároku s dobrými mravy, když byla podnikatelská činnost žalovaného evidentně propagována po určitou dobu a způsobem, za který se prostě normálně platí. Odpovědnost za bezdůvodné obohacení vzniká bez zřetele na zavinění, navíc náznaky tvrzení žalovaného, že neví, kdo reklamu vylepil, působí spíš úsměvně... :chuckle
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od Jenda »

Takže když někam naplácám samolepky Rozpad.cz a provozovateli serveru přijde faktura, tak se tady budeme všichni usmívat nad tím, jak tvrdí, že netuší, kdo to tam nalepil?
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od Desouza »

Přidám odkaz na článek se kterým naprosto souhlasím .
http://balhar.blog.idnes.cz/c/406421/Dl ... t-ale.html

Řešení je jednoduché, vykázat tu hrabivou pakáž z naší společnosti. Rehabilitace exekucí. Rehabilitace privatizací.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od kregan »

Hezky napsaný scénář k fiktivnímu seriálu o exekutorech
http://paragraphos.pecina.cz/2014/04/na ... .html#more
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od big bang »

Nenasytní exekutoři chtějí kasírovat i věřitele :lol:

Exekutoři obracejí. Když už není co brát dlužníkům, zkasírují věřitele. Většina exekutorů si na svém sněmu odhlasovala, že budou prosazovat, aby jim věřitelé platili dopředu nevratné paušální zálohy, bez ohledu na výsledek.

http://www.novinky.cz/finance/338587-ne ... itele.html
Odpovědět