Velký bratr Tě sleduje...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od big bang »

MacGyver mne sa najviac páči ako ty ten svet vidíš skoro ako podľa pravicovej demokratickej príručky a nemáš to náhodou tie múdrosti od médií a rôznych médiami ponúkaných tzv. odborníkov, mne sa páči ako tu razíš názor že človek niečo môže zmeniť alebo že si za to môžeme sami lebo väčšina tak rozhodla a ta väčšina je blbá a mi sme nič vlastne proti tomu neurobili takže sme vlastne viní aj mi, poviem ti ako to je, odborníci čo pracujú pre jelita si vymyslia čo sa bude presadzovať a média(sluhovia jelit) to potom natlačia mainstrimu(2/3 národa) do gebúľ a potom to sluhovia politici jelit schvália pretože to ľudia chcú alebo keď to ľudia nechcú, tak to schvália lebo je to správne(a ľudia sa nebúria lebo nechcú byť rasistami, extrémistami a podobne, lebo tak v telke a v novinách odborníci písali že kto je proti je...) ;) :lol:
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Terminated Account »

Jsem rád, že se ti mé názory líbí. Dokážu podle nich i velmi spokojeně a vyrovnaně žít. Jak chceš žít ty, čemu chceš věřit a na čem se chceš podílet je na tobě. Nicméně ti tvoji přízeň nedokážu oplatit. Tvoje vnímání světa rozhodně nesdílím a na chatování o pocitech a dojmech, či trolování nejsem taky dobrej parťák ;)
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od cover72 »

Tyčko tyčko. Teorie pěkné, leč máš tu spor s realitou.

V kapse a v autobuse přijímá signál GPS můj turistický přijímač od Garminu.

Aplikace Facebooku na iPhonech četla SMSky uživatele, googlí SW dělal podobné prasárny -- a komu to vadí? Kdo to přestal používat? Setina promile uživatelů?

Černá skříňka bude samozřejmě "pro vaše bezpečí" povinná úplně stejně, jako pípátko pro mýtné brány: když Systém zjistí, že se po silnici pohybuje auto bez e-callu, bude průšvih.

A lokalizace mobilů je možná v rámci stovek až desítek metrů, operátorům na lince 112 se pozice mobilu zobrazuje sama (mám to ze školení Červeného kříže a potvrzené policistou), PČR k tomu má přístup též, jen komplikovaněji, protože si to musí vyžádat a potřebuje soudní příkaz nebo "situaci ohrožení života", podle lokalizačních dat mobilní sítě pozatýkali členy skupiny Ztohoven po té jejich "virtuální atomovce" (viz rozhovor s nimi v časopise 3Pol) a jak najdeš o pár stránek v historii, operátoři již nabízí službu lokalizace mobilů jako placenou i pro "civilisty."
tycka
Příspěvky: 36
Registrován: 10.09.2013 22:52

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od tycka »

"A lokalizace mobilů je možná v rámci stovek až desítek metrů, operátorům na lince 112 se pozice mobilu zobrazuje sama (mám to ze školení Červeného kříže a potvrzené policistou), "

Takže toto je možné jen ve městech - na vesnicích chytíte často pouze 1 bts !!!!!
Mám telefon ještě Siemens co má servisní menu pro techniky sítí a ten přesně říká kolik BTS slyší.
Vzdálenost je na přesnost 500m - líp to na základě zpoždění rádiového signálu mezi mobilem a BTS zjisit nedá.
A to v úhlu podle směrové antény BTS - tedy tak 12O°. Pouze ve městech se může překrývat BTS více než nutné 3 a tak to může být trošku lepší - již zde vysvětlováno.
Síť se buduje především EKONOMICKY - krom toho takto se nezaměřují všechny mobily trvale - vyžaduje to spolupráci toho mobilu - a tedy jeho vysílání a to se dá mnoha zpusoby zjisit - pokud říkáte opak, že vysílající mobil nejde zjisit, že vysílá - tak jen podléhá konspiracím - jsem totiž původním povoláním a mám to jako koníček elektroniku a zajímají mne i funkce GSM sítí.

Garmin je kapesní zařízení a tudíž má velkou anténu - ono to má velký vliv - prostě s těmi malými pasy je to pouhý výmysl - navíc stačí pouhy alobal pokud by to někdo zkoušel - pouzdro potažené alobelem a nebo jinou fólií.
Krom toho nevěřím že to jde pokud i té z kapsy či autobusu to nemá přímo výhled na oblohu a né do sousedního baraáku jak je ve městech obvyklé - ona totiž GPS nefunguje zcela spolehlivě - právě díky stínění budovami i na autobusech DP.

K těm SMS - u Apple se nedivím jeho fandové jsou mu zcela oddaní.

Já prostě věřím tomu co si snadno ověřím a vysílání signálu mobilu jsem si schopen ověřit - jak jsem zde již popsal.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Hohepa »

Když jste u té GSM..
Před nejakým pátkem jsem v nějakém "odborném" časopise (VTM, sdělovací technika nebo 21.stoleté už nevím) četl, že tým ze Skotské nebo Irské univerzity přišel z projektem jak použít síť bts jako Tamaru. Údajně stačila jen úprava SW a nebyl by nutný zásah do HW a byli by schopný sledovat celý letecký provoz nad GB.
Stačilo jen požít "šum"-prostě to co nepustí vstupní datový filtr k dalšímu zpracování.
Dovedu si představit, že takhle mohutná Tamara by dokázala sledovat kromě neviditelných letadel i třeba obyčejné auto.
V něm je koneckoncům elektromagnetického bordelu přehršel.

Byla to jen krátká zprávička z novinek ze světa, jeden odstavec a od té doby nic.
Že by se toho chopila armáda a v rámci bezpečnosti státu povinné mlčení ?

Co jsem na vlastní oči viděl mašinku, která z malinkou yaginkou dokázala přes ulici šmírovat počítač,
tedy nejen monitor ale i klávesnici díky právě elektromagnetickému vyzařování toho počítače, :twisted:
tak mi to přijde docela reálné. Je to jen o zpracování dat.
tycka
Příspěvky: 36
Registrován: 10.09.2013 22:52

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od tycka »

že tým ze Skotské nebo Irské univerzity přišel z projektem jak použít síť bts jako Tamaru. Údajně stačila jen úprava SW a nebyl by nutný zásah do HW a byli by schopný sledovat celý letecký provoz nad GB.
Stačilo jen požít "šum"-prostě to co nepustí vstupní datový filtr k dalšímu zpracování.
Dovedu si představit, že takhle mohutná Tamara by dokázala sledovat kromě neviditelných letadel i třeba obyčejné auto.
V něm je koneckoncům elektromagnetického bordelu přehršel.
Jen v rychlosti i Tamara dokáže sledovat letadlo jen tehdy, pokud něco AKTIVNĚ vyzařuje - ty, že skutečně vysílá - to že se mluvilo i o něčem jiném byla jen dobrá reklamní kampaň výrobce s využítím senzachtivých bulvárních novinářů - prostě on ji potřeboval prodávat - tedy, aby vešla i ve světě ve známost. Tzv. neviditelný letoun jen tedy schopná zachytit jen tehdy, pokud i on něco vysílá - například použije radiovýškoměr.
Tedy prostě obyčejné auto by to sledovat nedokázalo.
Prostě s využitím GSM sítě to nejspíš nebude zas tak účinné, aby to mělo tak velký smysl - novináři rádi si zprávu rádi příkrášlí.
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od big bang »

V dokumente o Srbskej PVO bolo spomínane že Srbovia použili mobilnú sieť na sledovanie nízko letiacich lietadiel a teraz to laicky popíšem sieť staníc si medzi sebou posielala správy(vytvorila sa sieť) a keď lietadlo prelietalo medzi takto sa dorozumievajúcimi stanicami tak merateľné ovplyvnilo signál a Srbovia vedeli približne kde sa nepriateľské lietadlo nachádza a tam strelili raketu a tak dostali ževraj aj tú F117 ;) :lol:
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od cover72 »

big bang> Rádio Jerevan.

V Srbsku používali bistatické radiolokátory, tzn. anténa přijímače je na jiném místě, než anténa vysílače.
To je dobré protiopatření na "fasetový" stealth, který funguje tak, že záření z vysílače odráží úplně jinam. Jenže když je v onom "jinde" ten přijímač, tak je fasetový stealth na nic.

Hlavně jsou ale všechny stealth stroje vidět na radarech přehledových, s velkou vlnovou délkou, a F-117 létaly arogantně pořád po stejné trase ve stejnou dobu; Srbové měli spottery u letišť NATO, takže po pár dnech přesně věděli, kdy a kde se bude F-117 vyskytovat. Potom ji sundali.

A má osobní teorie, vycházející z informací, které jsem nedlouho poté sehnal -- že Srbové koupili od Francouzů IČ čidla + informace o programech konverzí IČ naváděných PLŘS na SAM -- je, že vylepšili S-125 právě o IČ hlavici, protože v IČ pásmu F-117 zase až tak skvěle odstíněné nejsou. Jiní lidé uvažují, že tu střelu mohli navést opticky až do blízkosti toho Nighthawku (když věděli přesně kdy a kudy poletí) -- k čemuž by se jim IČ čidlo též hodilo, protože pouhým okem by viděli houby.

Každopádně rozhodně nedošlo k sestřelu F-117 tak, že by na něj byla navedena raketa skrze odrazy mobilní sítě :roll:

tycka: viz http://cover72.net/blag/viewpost.php?blag=79 a hlavně, jako názorný důkaz na základě lokalizačních dat operátorů, získaných na základě zákona o přístupu k informacím, http://www.zeit.de/datenschutz/malte-sp ... -retention
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od big bang »

súdruh cover72 to bol Emericky dokument a nie Rusky, takže vsjo jasno tavarišť politruk :lol:

Súdruh cover ta mobilná sieť bola použitá ako prehľadový rádiolokátor na zistenie smeru a miesta lietadla a do toho miesta bola strelená raketa z toho kolesového ruského PVO na ochranu tankového pluku(nechce sa mi hľadať čo to presne je ale tuším ma 4 rakety na sebe v kontajneroch a ma vlastni prehľadový a navádzací radar na sebe) a spomínali že bola pravdepodobne ta raketa upravená na navádzanie v IČ lebo originál je radarovo ;)
Uživatelský avatar
SharKhan
Příspěvky: 520
Registrován: 28.02.2012 1:10

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od SharKhan »

Kto ovláda ruštinu, má výhodu ;)

http://telegrafist.org/2013/09/06/84095/
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od cover72 »

bbang: Že já se s tebou bavím, *oslíčku ušatá*. Ze své křišťálové koule vyvodíš, že vycházím z jakéhosi amerického dokumentu (pro info: nevycházím), a když napíši, že pravděpodobně použili SAM s IČ namísto radarovou hlavicí, s velkou slávou mne "opravíš", že je to přesně tak, jak jsem napsal.
Frackin' amazing :roll:

SharKhan: roztomilé, ale jak už to u těchto populárních ruských článků bývá, je to směska pravd, polopravd a bezpředmětného chvástání.
Pravda je, že Rusko skutečně postavilo a na výstavě předvedlo velmi efektivní a levné rušičky GPS/GLONASS -- byla o tom zmínka v ATM někdy okolo roku 2009, tuším. Američané z toho tehdy měli docela vítr kvůli operacím v Iráku, protože by jim to komplikovalo koordinaci pozemních operací a vyřadilo to levné JDAMy první generace a SDB.

Ty kecy o Tomahawcích jsou ale totální kraviny, protože Tomahawky mají GPS jen pro zvýšení přesnosti: primárně se navigují inerciálním navigačním systémem (INS) v kombinaci se systémem pro rozpoznávání terénu (TERCOM). GPS mají jen proto, že s ním se zvyšuje přesnost na "bodovou", ale že by v případě zarušení GPS Tomahawk zahájil autodestrukci je prokazatelně výplod chorých mozků. Chápeš, co to vypovídá o zbytku článku, že?

Ditto HARM. Úlohy SEAD jsou úzce spjaty s palubními systémy REB, jejichž síla spočívá v palubní databázi vysílacích charakteristik nepřátelských radarů, což je předmětem silně tajeného signálového průzkumu -- tyto nahrané charakteristiky nepřátelských a potenciálně radarů se nesdílí ani mezi spojenci a kupříkladu se traduje, že když Francouzi poslali své Rafale na cvičení Red Flag do Nevady, létali s vypnutými radary právě z důvodu utajení jejich charakteristik.
HARM dostává pozici cíle právě ze systému REB letounu-nosiče; a garantuji ti, že palubnímu systému REB jsou mikrovlnky zcela a dokonale ukradené, stejně jako wi-fi. Je tedy naprosto vyloučené, že by se HARM navedl na záření z otevřené mikrovlnky, protože to je jednak řádově slabší, než vysílání radarů, nu a hlavně má naprosto jinou charakteristiku pulzů.

Podobně Rusové blábolí často; mj. takto nějaký "plukovník letectva v záloze" v roce tak 2007 předkládal "věrohodné scénáře", kterak USA "překvapivým úderem" zničí téměř celou ruskou jadernou triádu, ze které zbyde tak 10 raket. Úplná demence a kdokoli o problematice něco věděl jej roznesl na kopytech. Zajímalo by mne, zda to ti Rusové šíří z důvodů obchodních (prodat sebe sama jako superexeprta + prachy z reklamy), z vlastenectví (mýty o tom, jak naši mužici přelstili mizerné profesory) nebo jako úmyslné dezinformace.
Uživatelský avatar
SharKhan
Příspěvky: 520
Registrován: 28.02.2012 1:10

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od SharKhan »

Pre cover72:
Nuž, v tom článku je kadečo, priznávam ;) Taký ruský, ehmm... boršč :lol:

Hlboko dole, v debate pod ním, je uvedené to, čo si spomenl vyššie - že strata GPS navigačného signálu nemôže spôsobiť samodeštrukciu strely (lebo inerciál). Zmení sa len presnosť - rádovo o desiatky metrov.
Ľudovo povedané Tomahawk netrafí dierou do okna, možno trafí iba vráta do dvora.

Otázne je, aké "hračky" majú k dispozícii dnes.
biskup
Příspěvky: 176
Registrován: 22.01.2013 19:20

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od biskup »

Hmm, toto vlákno už začíná být spíše zábavné vtipné :)
tycka
Příspěvky: 36
Registrován: 10.09.2013 22:52

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od tycka »

Citace z toho odkazu.
Pomocí mobilů. Mezi třemi body totiž dokáží lokalizovat s přesností několika metrů, a to i několik let zpátky. Přímo nám to neřekli, ale obvinění vznesli jen proti těm, co s sebou měli zapnutý mobil a měli paušál.
Prostě ona je v té baterii jen omezená zásoba energie - tak už proto to nemůže vysílt každou chvíli - to by mi mobil nevydržel v pohotovosi celý týden a to se s ním dost pohybuji - jen prostě volám a píšu+přijímám SMS jen minimálně.
Prostě trvám a lze to snadno ověřit, že mobil vysílá jen při změně oblasti - tedy jen velmi málo - což je skupina BTS nikoliv jediná BTS - prostě až je špatně slyší a zároveň již lépe slyší BTS z jiné oblasti - tak se k nim přihlásí. Operátor to přesně nepotřebuje vědět - jen při hovoru se to musí přesně zjišťovat - a je to SOUKROMÝ PODNIKATELSKÝ SUBJEKT - tak proč by dělal něco navíc - vy taky děláte něco navíc a tím riskujete, že se u svých zákazníků vuči konkurenci zcela zesměšníte snad - trvalá lokalizace zřejmě spolu s odposlechy lokalizace se provádí až na soudní příkaz.


Těm policistům pravěpodobně stačilo pár co volali či možná ještě přijali + dostali SMS a pak, že byli v dané OBLASTI - prostě byli podezřelý, že byl blízko té události ti co jsou od nich.

Víte ono, těch lidí co říkají mi ve své vesnici máme signál naprosto minimální - od té jedné vzdálené BTS zase tak málo není. Proč si zvyšovat zbytečně náklady - když jedna BTS stačí na okruh 10-15 km a dalších 5 km stačí, aby se kvůli předání hovoru byli slyšitelné 2 BTS. A vedení firmy musí vždy NÁKLADY minimalizovat - zisk zajímá akcionáře a tedy ty kdo rozhodují o jejich postech ze všeho nejvíc. Tam kde moc lidí není se taky moc proto nevolá tísňová linka - prostě kromě občasných turistů tam taky tolik lidí proto v nouzi není.

A v pořadu 112 nyní tísňová linka vysílaná v současné době na ČT24 taky říkají jak to je v realitě - prostě z důvodu přiotrávení spodinami jim udala jinou - svou předchozí adresu úplně někam jinam a pak již v podstatě nekomunikovala - mobil nezavěsila, ale nebylo z ní možné již dostat nic použitelného co se týče polohy.
Podle mobilu ji skutečně lokalizovali - ovšem jak tam říkali pouzem, že signál jde z kolem jedné větší vesnice.
Jen díky tomu, že zaalarmovali příslušnou místní služebnu policie, která měla na starost vesnici, tak tam si jeden policista spoměl, že to přijmení - nebyla v obci trvale hlášená mu něco říká - kvůli snad problémum s jejím bývalým druhem to řešili - a ten si již spoměl na adresu a nebo se mu ji podařilo ve spisech rychle dohledat a díky tomu ji zachránili - uviděli jí pak přes okno kuchyně v tom domě.

Tolik k realitě - prostě mimo města jen tak na úroveň vesnice a to ještě pole a samoty kolem ní.

Poslední doplněk - pokud si chcete prohlédnou byť neoficiální - přesto kvalitní seznam BTS + popis aplikací co přímo řeknou klik BTS slyšíte a na základě seznamu i řeknou kde se nacházejí tak zde je web - nekomerční a nemám s ním jinak nic společného.
http://www.gsmweb.cz/
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od EBE »

tycka - neviem koľko reality si napísal, ovce žerú seno, ale ja nie, je naivné si myslieť, že nikto to nezneužíva vo vlastný prospech a obohatenie ;) a súdny príkaz alebo povolenie od prokurátora? Taká veľká komédia, trebalo by sa bližšie zoznámiť s vetou: V rámci boja proti zločinu nám musíte sprístupniť všetky údaje a ak nie napomáhate zločinu!.. v tej chvíli pracovníčke na pošte v banke, alebo u internetového poskytovateľa veľa netreba aby nepustila do gatí a nešla sa prebaliť, na súdny príkaz akosi zabudne a chce to mať rýchlo z krku. Netvrdím, že všetci, ale oči vidia, že z policajného platu si bežný občan nemôže dovoliť auto za milión, 3x dovolenku pri mori a vilu niekde na predmestí ;) to hovorme ovciam, že tak poctivo šetria a majú každý druhý rok nové fáro. Ono všimnite si niekedy človeka na pošte ako pobehuje medzi poštárkami, raz sa pani sťažovala, že jej do čiech chodia neskoro zásielky a pán s rukami za chrbtom,.. Pani ale mi všetky zásielky kontrolujeme... to ma ešte nevidel za stĺpom. Takže ak počujete ozvenu v mobile alebo sa akosi k Vám nemôžu dovolať alebo Vám mobil sám svieti ..ajaj, niekto má o Vás záujem.
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od vlk972 »

EBE, nevím jak to chodí na Slovensku, ale asi dost podobně jako u nás.......
Ano, k odposlechům, kontrole pošty, bankovních účtů a podobně, je určitě nutný souhlas státního zastupitelství.........
Ale pozor......samozřejmě existují zákonné důvody, kdy lze toto provést ihned a souhlas si jaksi opatřit dodatečně a to pokud se jedná o zvláště závažné trestné činy.......... A definice zvláště závažné trestné činnosti? Při troše snahy se dá udělat téměř z každé aktivity kohokoli z lidí!
Nutno podotknout, že se určité složky ani nezatěžují tím, aby povolení dodatečně pořizovali. Na základě odposlechu se pak dostanou často ke hmatatelným důkazům a odposlechy netřeba se ohánět.....

Tyčko, není tajemstvím, že existují programy, které se zabývají sledováním výskytu rizikových slov na netu a to i v soukromé komunikaci...... Existuje v rámci EU (a věřím tomu, že i jinde ve světě) sofistikované systémy, které napojením na kamerové systémy, kterými je naše země (a jiné taky) doslova prošpikována a systém jaksi automaticky vyhodnotí podezřelé chování, na které upozorní bezpečnostní složky. Navíc dokáže podle obrazu kamery člověka identifikovat.
Příklad: čekám na někoho na nádraží, je mi zima, takže nervózně chodím sem a tam, neustále koukám na hodinky a občas vyrazím na perón. Systém mé chování vyhodnotí jako podezřelé, vyšle policejní hlídku a ta už přesně ví, koho jede kontrolovat.
Systém je údajně již ve zkušebním provozu, na jeho vývoji v rámci EU se podílela ostravská universita....... A pojmenovat umí každého z nás - občanku, pas, řidičák, nebo jiný doklad s fotografií máme všichni, že?
A pak už není ani problém začít sledování mobilu a to dokonce i když nemá dotyčný paušál......... není to nikterak technicky náročné.........

A argumenty typu, já nic neudělal, nevadí mi, že mně sledují......... no, slušně řečeno tenhle názor rozhodně nesdílím.
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od big bang »

Normálni človek ani nevie aké právomoci má gestapo, SD a abwehr a tak na výzvu dôstojníka týchto inštitúcii, ktorý vás samozrejme vyzve pomáhať dobru(štátu, zákonu,...), normálni človek vyslepičí aj to čo nevie a hlavne aj preto že nechce mať ťahanice zo štátom, šéfom a tak ;) :lol:
tycka
Příspěvky: 36
Registrován: 10.09.2013 22:52

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od tycka »

A pak už není ani problém začít sledování mobilu a to dokonce i když nemá dotyčný paušál......... není to nikterak technicky náročné.........
Prostě z důvodu častějšího rušení například autorádia mobilem a současně se snížením výdrže mobilu od posledního nabití bych jsem to stejně jako další poučení uživatelé mobilu snadno odhalili. Prostě pokud na někoho toto nasadí a není to ten typ člověka co má telefon byť i z pracocních důvodů pomalu neustále u ucha - tak dotyčný na to brzdy prostě přijde.
doslova prošpikována
A přitom zase jiní žádají stále další, aby konečně přestali výtržníci posílení alkoholem poškozovat na parkovišti jejich auta například - prostě oni je jiní zase přímo chtějí.

Jinak naprostou většinu záznamů z kamer nikdo nevidí a nijak se dál nevyhodnocuje - prostě je k dispozici nanejvejš několik dní a pak je automaticky ten záznam přepsán novějším. Pouze pokud by tam došlo ke zločinu a nebo nějakému vandalství jsou záznamy staženy a prohlédnuty.
Ten SW pro vyhodnocování je v realitě o dost horší i kvůli změnám - sluneční nebo dioptrické brýle oproti fotografii bez nich například.
Netvrdím, že všetci, ale oči vidia, že z policajného platu si bežný občan nemôže dovoliť auto za milión, 3x dovolenku pri mori a vilu niekde na predmestí
A kolik těch policistůje - a jak víte, že to má jen z platu pře nástupem k policii - oni byli restutice - vrátilo se část majetku a to i třeba manželce i oni mohli něco podědit - mohl mít předtím firmu a to prodal. To se vám může zdát jako podivné - ale pokud skončíte s infraktem v nemocnici - tak si můžete říct tak to bylo od mého zdraví poslední varování a s podnikáním skočím - policie nabízí dobré platy a pokud jsem měl na to kvalifikaci a líbí se mi to - tak proč nejíst k policii.
A k tomu zveličení novináři - občasný výskyt policisty na nemovistosti jeho rodičů - kterým opět byl v restutucii vrácen majetek považují za to, že mu to musí hned patřit.
Z bazénu a zastřešení za pár desítek tisíc dělají hned luxusní bazén. (Fotoshop je v tomto ohledu mocný nástoroj a podívat se na ten objekt ve skutečnosti půjde jistě málo kdo - a novinář je často hondnocen jen podle SLEDOVANOSTI - v tomto případě podle čtenosti - tedy podle počtu PRODANÝCH VÝTISKU - nikoliv podle psaní reality) - a moho lidí prokazatelně sami zrenovali jen s koupením materiálu + snad práce elektrikáře - celý dům, prostě předím pracovali jako správci penzionu a tak se sami lecčemu přiučili.


A jinak myslím , že na tu vaši větu reaguje jen málo kdo - on pokud by jim to vydal NEZÁKONĚ tak byse ve skutečnosti sám dopustil TRESTNÉHO ČINNU + ztrátu důvěry jeho zákazníků a nebo rovnou žalob na ně.
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od vlk972 »

Nechci se nijak přít, nejsem v tom zas tak kovaný, ale mobil s lokálními vysílači komunikuje poměrně často. Jednoduše si to může každý ověřit v místech s horším pokrytím signálem - na displeji mobilu se každou chvíli mění hláška typu "žádná služba" s "logem" operátora. Zkrátka mobil si sám hlídá, jestli spojení má, nebo nemá.
Tenhle proces se projevuje rušením autorádia, ale ne vždy........
Pokud vyjdu z toho, že mobil je jen sofistikovanější vysílačka, která aktivně sama vysílá, nemusím jí sám kontaktovat, abych stanici "našel".
Tohle celkem solidně ovládalo už gestapo, podobný pricip využívá Tamara a její následníci. Ono varování na starých dobrých vojenských RF10 a spol. "nepřítel naslouchá" zdaleka nebylo jen kvůli obsahu sdělení a možnosti odposlechu.

Jinak co se týče kamer a uchovávání záznamů. Tenhle soft vyhodnocuje "podezřelost" chování v reálném čase a obsluhu aktivně upozorní.
Souhlasím s tím, že identifikace osoby nemusí být stoprocentní, ale to se časem jistě doladí. Ony nové občanky mají čip, časem se jistě do dtabází dostanou i jiné biometrické údaje, než je obličej. Člověka lze identifikovat třeba i podle způsobu chůze......

Ano, někteří volají po stále vyšším počtu kamer......... A úřady jim jistě rády vyhoví, pak je jen otázka času, kdy se to obrátí proti všem. (ono časem může být podezřelou činností třeba i jen mít jiné auto, než "obyčejnou" břichoplazku fábii, nebo třeba častější nákupy v armyshopu a myslím, že ta doba je blíž, než si dokážeme představit).
V době nedávno minulé StB dokázala hodně slušně tyhle úkoly zajišťovat s daleko skromnějšími prostředky, být tenkrát mobilní síť a kamerové systémy, jako jsou dnes, myslím, že by soudruzi příslušníci blahem učurávali. (nakonec a už to tu na fóru bylo psáno víckrát, i obsah Rozpadu a podobně zaměřených fór, je velice pravděpodobně pečlivě sledován příslušnými orgány státní moci)
tycka
Příspěvky: 36
Registrován: 10.09.2013 22:52

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od tycka »

Zkrátka mobil si sám hlídá, jestli spojení má, nebo nemá.
Již jen v rychlosti - mobil si skutečně hlídá spojení, ale pokud spojení nemá - tedy POUZE neslyší žádnou BTS - tak sám prostě nevysílá - dokud neslyší BTS co vysílá TRVALE - tak sám prostě nevysílá. Jedině pokud zaslechne BTS z jiné oblasti - tedy skupiny BTS a to často pměrně velké - než doteď poslouchal, začne vysílat sám, aby se k ním přihlásil.

Vysílání mobilu prostě plýtvá drahocenými frekvcemi a těch má každý operátor nedostatek. A navíc každý výrobce se snaží o ce nejdelší dobu na příjmu z reklamních důvodů a tak i proto nechává mobil vysílat, až je to naprosto nutné jak jsem zde popsal - jinou oblast BTS již slyší a tu svou původní již vůbec ne.
Takže prostě spojení - mobil sylyší BTS - mobil neslyší BTS - spojení nemá, ale nevysílá jen prostě prolaďováním frekvencí hledá jinou slyšitelnou BTS, ale sám nic NEVYSÍLÁ.
Odpovědět