Neomezená pravomoc exekutorů

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od Centurion »

Znam lidi co si po svadbě, když jim bylo 20, vzali půjčky a dneska je jim 50 a dělají 16tihodinové směny a víkendy a porád nemají ani floka. Když něco nutně potřebují, tak si musí vzít další půjčku. To je čistá otročina. Asi budu vypadat jako konspirační blázen, ale podle mě se snaží sistém zadlužit co nejvíce lidí, aby je dostal do "otroctví". Mě stačí ty reklamy na TV. Každá drůhá reklama je "vemte si půjčku". Já se dostat do takové situace, tak si postavim srub někde na Sibiří nebo v Kanadě a všichni mi můžou vylízat :moon.
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Ano nic si nenalhavas, jeste v 60letech uzivil fotr rodiny z jednoho platu domacnost (hypo domku a jeho vybaveni), plus haranti na studiich. Dnes, pracuji samozrejme oba rodice, mnohem vice hodin, pripadne musi vzit navic vecerni ci vikendovy job, budou drit tak min. do 75let a penze (po vsech bail-in ech, devalvacich, inflacich) bude ryze symbolicka tzv. veterinarniho charakteru. Kam se kurna podel ten vynos z narustu efektivity za tech 40-50let? Zkratka predchozi penzisti-pacienti a predevsim bumaz-banksteri jej sezrali..

Dilem do vlastni kapsy a spotreby jednoprocentaru-promilaru, dilem se krome valek-zbrani prozral take v zhovadilych infrastrukturalnich kravinach typu: mrakodrapy, dalnice, resorty, sklady, letiste za kazdym rohem, .. Exekutor v tom systemu jen beha kolem a udrzuje ovvce ve vybehu, no a v divocejsich zemich ala CZ, si jeste prijde na peknych extra xyz%.

ps ano vypozoroval jsem nejen v CZ (ale obecne na vychode) takovou zvlastni manii "mit vsechno a hned" i za cenu zivota v bubnu otroka, napr. bezny nemec vi kde je jeho misto a nema problem "se skromnym" najemnim bydlenim, neco spori, obcas si neco dopreje (turistika), v praci maka sice trvrde ale jen od-do, v praktickych konickach a zajmech se prubezne dovzdelava, coz zas uplatni na pracovisti a lepsi ekektivite.. samozrejme i tam relativne pomaleji nizsi-stredni trida postupne hubne; nemluve o elitarich, kteri znacnou cast sporeni techto pracantu protocili ve finacnich kasinech NY, Londyna a propalili na uverech PIIGSarum

ps2 proste zjednodusene z odstupu a macro pohledu cca 200let je to projev klasicke expanzivni megabubliny, kdy nektere generace to mely "nahodou" jako cisarove, jine o dost hure, ted jsme ve fazi post-stagnace smerem k terminalnimu sesupu, je to proste jako byt vhozen do obrovskeho dejinneho automatu ..

ps3 problem nastane az situaci konecne zavetri treba klidne jen 10-15-20% populace a bude chtit okamzite ze systemu ven, to bude lavina, ktera jako mnohokrat v historii nastartuje procesy smetouci vse (i je samotne)..
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od big bang »

Kolapsnik jr. píše:Kam se kurna podel ten vynos z narustu efektivity za tech 40-50let?
no predsa sú tie peniaze v daňových rajoch, prerátali to múdre hlávky že v daňových rajoch je peňazí na zaplatenie 2-3 takých kríz ako je teraz a menšia časť je, že oproti zlatým 50 rokom(USA) si manažment oproti otrokom polepšil a preto minulí rok vyrobilo Porše najviac aut za svoju históriu(za rok vyrobené autá), takže taká to je kríza, jeden ledva zaplatí nájom a žerie suchý chleba a maká ako šrób a druhý sa rozváža v poršatku a to každý rok v novom :lol:
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od alive »

"Já bych na vašem místě nebyl hlasatelem morálky , když nevím co tam chodí za lidi."
Vim co tam chodi za lidi...z vetsi casti prekupnici, kteri to potom prodavaji dal. Nejsem nejaky extra moralista...ale v tomto pripade ano. Veci z podobnych drazeb nekupuji. (resp. ne vedome, kdo vi, co clovek koupi trebas na aukru.
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od cover72 »

Jak kde, Kolapsniku. Většina lidí, které znám já, se chová jako ti Němci -- a to se jedná o lidi od IT přes obchodníky až po řemeslníky.
Zadlužují se buď ti, kteří nemohou jinak, protože náklady -- zvláště nenadálé -- převyšují příjmy, ale po pravdě -- to tu bylo vždy a od toho tu byli Lichváři -- jen si přečti Nerudu nebo jakoukoli jinou dobovou literaturu --, nebo ti, kterým ruplo v kouli z "nových levných peněz" a jsou příliš optimističtí: tj. jednak naivkové a jednak lidé s "cikánskou mentalitou" (myšlena vysoká časová preference).

Ale i E15 již před půl rokem psala, že Češi přestávají utrácet a začínají spořit -- takže takto vzato si to oněch 10-15% lidí dávno uvědomilo a problémy z toho nejsou.

Protože po pravdě? Pro banky jsou největšími dlužníky-zákazníky vlády a až pak spotřebitelé. Kdyby toto padlo, tak se konečně začnou chovat tak, jak mají a od čeho banky vznikly: půjčovat novým nadějným firmám a tím roztáčet kola ekonomiky.
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Mozna si jen nerozumime..

Psal jsem preci o necem jinem, ze by uz 10-15% cechu dalo vypoved, prodali byty ve velkomestech, vybralo uspory na pole-role, malotraktory.. ?? Tak to asi zatim ne-pozorujeme, spis jen prvni ojedinele silence a v mainstreamu se to zatim odehrava pouze slaboucce jako utok na houby v lese, zavarovani plodu na vikendove zahradce, zvolna i nekdo na tom predmesti dokonce zasadi brambor, chova prase apod. Vanek pred bouri.

Ano, mnozi prestali nabirat nove uvery, utracet tolik za kraviny a z toho mensina neco malo bokem setri, ovsem mira techto uspor k existujicim dluhum je zalostne smesna a system nezacharni natoz neoddali krach. Nejde jen o nominalni dluhy v hypotekach a spotrebnich uverech, ale take o ty v podfinancovane infrastrukture (zadluzene nemocnice, rozpadle dalnice-okresky a zel.trate, ruzne 30-50-100let stare produktovody co v zime praskaj atd..). To prvni se muze odpustit ci ruzne zestatnit (vymenit za statni papirove zaruky), ale s tim druhym v kolapsu nic delat nejde, to uz leti jak nalozenej trakar proste samotizi z kopce..
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od Desouza »

Tak a je po fiktivním dluhu ,sice nemám ani korunu ,ale co se dá dělat . Naštěstí mám zásoby na 3 měsíce takže jsem v klidu . ;) Ani jsem nemusel prodávat zlato a stříbro . Nicméně je to nechutná zkušenost .

Zrovna jednám o převedení veškerého majetku na spolehlivou osobu , ( něco se prodá , svoji vymazlenou chatu si ,ale nechám protože to by byla hrozná škoda prodat to .) Rodiče diky jejich perfektní znalosti německého jazyka jsem vyslal na okouknutí nějakého domku v Rakousku . ( a zjištění co a jak bude potřeba k zajištění občanství )

Opravdu lituji ty lidi kteří nemají takové štěstí jako já , ( přeci jenom mám ulito slušné bohatství a také mám dost dobrých přátel ) . Netuším co bych dělal nemít ani korunu , skončil bych pod mostem ( pokud by tam už nebylo plno )

V každém případě tady rozhodně rodinu mít nebudu , naši potomci se narodí jinde né v Česku .A to vůbec nemluvím o tom že daně odemne tento stát už rozhodně neuvidí :D . Oficialně se stáváme celá rodina bezdomovci :) ještě pupnu stát o nějaké ty dávky třeba něco pustí :lol: .

Spojil jsem se z dalšími okradenými ( ale pozor rozhodně neříkám že jsou všichni nevinní , ten kdo si nadělá dluhy tak at´ si to vyžere ,ale at´ to není totálně likvidační ) a teda to jsou příběhy to člověk jen zírá . Ale co jsem vyslechl tak se něco chystá no jsem zvědav .. ( lidí kteří nemají co stratit razantně přibývá bude to ještě zajímavé )
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od big bang »

Desouza nemusíš prevádzať celú nehnuteľnosť na spoľahlivú osobu, stačí len malá časť na takú osobu prepísať a už je to problém pre takýchto podvodníkov predať ;)
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od cover72 »

Kolapsnik: tak to jsem ti špatně rozuměl, myslel jsem, že mluvíš o opt-outu ze systému dluhů, ne o úplném opt-outu z civilizace :)

Desouza -- můžeš mi ještě vysvětlit, jak přesně u tebe došlo k tomu fiktivnímu dluhu? Pokud si k tobě tvá matka poslala peníze a pak si je vyzvedla, tak na tebe přece nežalovala, že sis je nechal, ne? Tak kdo byla žalující strana a z čeho vycházeli?
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od miculas »

Desouza - sorry ale mám pocit, že v tom tvém příběhu něco hapruje. Těžko by jsi se dopustil bezdůvodného obohacení, kdyby ti máti poslala na účet svoje prachy a pak si je vybrala (tzn. že má zřejmě dispoziční právo). Pokud ti přišly na účet prachy které ti nebyly určeny a ty jsi si je nechal, tak to je jiná. Jestli tvrdíš, že si vybíráš denně schránku tak si pohlídej, jestli ti z ní někdo nekrade úřední dopisy, protože to co popisuješ by nebyla záležitost jednoho rekomanda.
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od Centurion »

Desouza a vysvětlili ti u soudu, kde se ten dluh teda vzal? I kdyby na tebe ušil někdo nějakou habadůru, tak ti soud musel říct "dlužíte 150k protože...." Něvěřím, že by si zaplatil 150k a nevěděl za co to vlastně je. Podle mě nám neříkáš všechno.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od Desouza »

Tak pokusím se to podrobněji vysvětlit ( alespoň co o tom vím ) .
Příběh začíná před 2 lety kdy matka pracovala na živnost pro nějakou firmu ( to je ta která chce ty peníze )
Peníze běžně chodily na můj účet a vybíraly jsme je jak bylo potreba a platily s toho vše potřebné + část šla na spoření.
( výhody jednoho účtu jsou jasné .. ) Každý , tedy já otec a matka , jsme si vybírali tolik kolik jsme každý vydělali a zbytek šel na spoření ... Každý měsíc jsme to skontrolovaly a odsouhlasily .

Asi tak po roce měla matka s tou firmou nějaký spor ohledně daní ( moc se jim nechtělo platit daně ) tak od nich odešla .

Jak vidíte já v tom vůbec nefiguruji a to je důvod proč o tom vlastně nic moc nevím a tedy matka také moc ne .

Dál už to víte , exekutor atd . Jak říkam , nic mi doručeno nebylo tudíž jsem o tom nevěděl .
V rozsudku stojí že jsem se dopustil nedovoleného obohacení protože jsem vybral peníze které mi prý nepatřily ( 1 já jsem je nevybral ,ale dispoziční právo mám jen já takže mám smůlu a nemám jak dokázat opak . 2 když už firma někam pošle peníze tak je snad jasné že jsou pro majitele účtu , tak to sem se spletl .. )

Nemám důvod ( ohledně tohoto svinstva ) nic tajit , nemám k tomu důvod .....
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od Fabulous »

Tak já to vidím z druhé strany - jelikož na dlužníky, kteří nezaplatili zboží posíláme exekutory, tak vím, jaká dlouhá a trnitá cesta je k úspěšné exekuci. A samotná exekuce musí být posvěcená soudně. Takže vymoci alespoň něco je spíš zázrak. Takže Desouza nebo jeho matka museli udělat dlouhou řadu nejrůznějších chyb, jinak by se exekuci mohli vyhnout.

On svět není černobílý... ;)
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od vlk972 »

No, nějak mi to stejně přijde přitažený za vlasy.....
Mít jeden účet na celou rodinu je v pořádku, pokud na něj chodí výplaty. Jak mi vysvětlila kdysi účetní, pro příjmy z podnikání prý má být účet samostatný – ale povinné to není.
Dál, mně je třeba jedno, jestli mí zákazníci platí, nebo neplatí daně – jejich věc a žádný důvod k dohadům mezi mnou a zákazníkem, zajímá mně, jestli platí mně.
Čistě teoreticky si myslím, že by finančák mohl jít po Desouzovi za daňový únik, ale jistě by se vše nakonec vysvětlilo. Přiznám se, že nechápu, proč by zákazník jeho matky šel po něm – peníze jistě platil na základě smlouvy, či objednávky a myslím, že je mu zhola jedno, komu ten účet patří.

Soud může o vás rozhodovat i bez toho, aby jste to věděli, ale rozsudek, či obdobný papír vždycky přijde do vlastních rukou poštou, nebo ho rozváží justiční stráž. A ode dne doručení běží lhůta, kdy je možné se dovolat, či podat odpor k soudu. Často to bývá tak, že se o svém dluhu dovíte právě až z rozsudku, protože většina firem se prostě neobtěžuje poslat výzvy a to že nemusí dokazovat jeho doručení adresátovi jim hodně nahrává. Často se nezdráhají vymáhat např. „dlužné“ pojistné, aniž by měli v rukou podepsanou smlouvu a soud jim vyhoví. Až na základě odporu jim tohle hodí na hlavu. Tohle jsem zažil osobně. Během týdne po podání odporu mi přišel dopis, že žalující svou žalobu na mně stahuje. Nebyl jsem tehdy jedinný takový příad. Řada lidí dostala strach a zaplatili, ti co se ale bránili, se ubránili bez soudu – žalující si uvědomil, že není schopen doložit oprávněnost svých finančních požadavků. No asi byli i takoví, co neudělali nic a pak se stali obětí exekutorů, ale ani tady není vše ztraceno, neoprávněné exekuci se dá bránit taky.
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Desouza> no ta skala optoutu je pestrejsi - slo spis o max. mozne odstrihnuti od systemu nikoliv komplet od civilizace.
Jinak pokud budes mit chut zkus +/- varianty Rakouska pripadne alternativ napsat do toho relokacniho/emigracniho vlakna zde, bylo tam par dobrych postrehu a diskuzi..
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od Hohepa »

On soud v první instanci většinou ani nezkoumá kdo má pravdu a pokud žaloba splňuje všechny právní normy, tak "rozhodne" v její prospěch. Teprve při odvolání k vyššímu soudu se pak začne zkoumat kde je pravda.
Bohužel se tak děje i v trestní oblasti. Zkušenost z rodiny.
Manžel sestřenky měl trable se sousedkou. Ta to "vyřešila" tím že na něj podala trestní oznámení, že ji napadl a zmlátil.
Soud vůbec nezajímalo, že se to mělo odehrát v době kdy byl s celou rodinou a známýma v divadle v jiném městě, ( bydlí na šumavě) nepředvolal jediného svědka které navrhoval a rozhod.
Podmínka, přišel o ZP, lovecký lístek atd.
Je to myslivec, lesní stráž a příroda je jeho velkým koníčkem.
To mu nakonec pomohlo. Přijel za ním známý z prahy , právník , a ať ho veme do lesa na jelena.
Švára mu vysvětlil co a jak že nemůže. No a právník ho ukecal na odvolání a tam to vyhráli na celé čáře.

Jedna možnost jak Desouza mohl přijít k "dluhu" mě napadá.
Účetně nemusela odpovídat částka zaslaná na účet s částkou na fakturách od jeho mámy oné firmě.
Což při roční uzávěrce mohlo dělat zmíněné problémy s daněma.
Taky jsem OSVČ a znám Švarce. Pokud si to člověk nehlídá a není zásadový tak je v tom bordel celkem rychle.
Např peníze chodí co měsíc ale faktura firmě stačí jednou za půl roku nebo za rok. Dotoho přijde nadřízený "Hele lojza nám tu dělá jako brigádník a nemá účet tak mi peníce pošlem tobě a ty mu to pak dáš v hotovosti " - no a je zaděláno na problém.
To jsem také zažil skoro osobně - kolegyně byla dobrák a pak když si počítala soc a zdravotní tak se nestačila divit o kolik jí to pro dobrotu naběhlo.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od MrPorter »

Taky doufám, že se s náma Desouza podělí o konkrétní detaily toho přesunu do Rakous. Jak tak koukám na ty předvolební průzkumy, tak se takové informace asi budou hodit...
cipis
Příspěvky: 4848
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od cipis »

2 Hohepa - to jako on sám neuvažoval o odvolání? To ho někdo musel přemlouvat? To tak rezignoval?
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od Hohepa »

Z jeho textu to vypadá , že zkusil jednoho právníka , což ho stálo 50 tisíc.
Ale o odvolání k vyššímu soudu nenapsal ani písmenko.

Jestli je má domněka správná tak ona upomínka před dvěma lety přišla na adresu jeho maminky.
Ta byla ta OSVČ, která zřejmě měla rozpor mezi převedenýma penězma a částkou ve fakturaci.

Ono při jednoduchém účetnictví vzniká-vznikala ( neznám současnou legislativu) daňová povinost převodem peněz,
v podvojném až(už) vystavením daňového dokladu a obráceně. To hodně SRO zneužívala tím, že jim OSVČ v prosinci
vystavila fakturu a oni si ji dali do nákladů za onen rok ale částku poslaly až v lednu a OSVČ to měla jako příjem až v novém roce. Ale nějak s tím poslanci zahýbali jak je to dnes nevím.

Tedy pokud peníze dostala a nevystavila fakturu, tak firma nemohla onu částku dát do nákladů - odečíst z daní - zřejmě zmiňovaný problém s daněma.
A zřejmě, až při soudním jednání o exekuci, soud zjistil, že účet je veden na jeho jméno.
Asi proto to "bezdůvodné obohacení".

Z mého pohledu moc rychle hází flintu do žita.
Osobně bych porovnal výpisy z účtu s fakturama, které vydala jeho máti jako OSVČ oné firmě
a pokud to souhlasí , šel bych do odvolání.

Ale to jsou jen mé domněky , jak se to mohlo odehrát. ;)
Zkutečnost neznám.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Neomezená pravomoc exekutorů

Příspěvek od Hohepa »

P.S. Aha ty jsi myslel švagra .
Ne prosím tě ad A)
byl tak znechucen tou první instancí.
Ono kdo nebyl u soudu tak to těžko pochopí .
Jen soudce rozhodoval kdo a co má říct - tedy podat svědectví.
A strávit několik hodin opakovaně u soudu, kdy na tebe protistrana kydá hnůj a ty nemáš možnost se branit,
to je velmi deprimující.
Člověk to pak chce mít co nejrychleji z krku a zapomenout , to poslední co chce je to absolvovat znova.

ad B) měl tak velké štěstí, že ten kamarád se objevil ještě v lhůtě pro odvolání . Nepamatuji si přesně, prostě den nebo tejden po vynesení rozsudku . No a to to švára ještě nerozdejchal a nebyl rozhodnutý.
Už si přesné detajly nepamatuji byla to polovina 90 let
Odpovědět