Krize on-line

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Krize on-line

Příspěvek od DeadMan »

Omluva za OT, ale něco pro Rafaela ;)

Kde jinde člověk potká běžně ve městě na normální komunikaci něco takového 8-)
Přílohy
PSX_20220203_102618_compress91.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Krize on-line

Příspěvek od Germanik1 »

Není to ta vysokozdvižka na lodní kontejnery?
Udělám co musím
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Krize on-line

Příspěvek od DeadMan »

Není, převáží to nakrácenou kulatinu, ingoty, bramy atd.

Tady ještě jedna "umělecká" :mrgreen:
Přílohy
PSX_20220203_112903_compress7.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Krize on-line

Příspěvek od DeadMan »

No a tady v dolní oblasti kdysi stála tzv. aglomerace rud a stará slévárna barevných kovů (pozorné oko může úplně vzadu skrz skelet hal ještě vidět trafostanici, kterou nebylo možné ihned zbourat).

Dnes tady rostou nové obrovské haly (výstavba potrvá cca 10 let).

Ty ale nebudou výrobní, nýbrž logisticky moderní......
Přílohy
IMG_20220203_122321_compress70.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Krize on-line

Příspěvek od Rafael »

Ano, ty vysoké potfory se běžně proháněly mezi ocelárnou a špalkárnou po Ruské ulici. Anebo v rámci areálu mezi ocelárnou a kovárnou. A byly uzpůsobeny i k převozu žhavých ingotů. Na jejich nosnost si už přesně nevzpomenu, ale tak kolem 15 tun to tuším bylo.
*
Jak špalkárna a rourovna přešly pod Třinec tak už jsem měl od nich pokoj. Neměl jsem ty řidiče rád. A oni mě.
*
Ještě taková zajímavost. Kantýna spojená s výčepem piva byla umístěna ve zvýšeném přízemí nebo sníženém prvním patře. A někteří řidiči tam někdy vstupovali okny přímo z kabiny těch "obkročáků".
*
Jako student brigádník jsem v NHKG viděl jak ta potfora vyhodila při srážce lokomotivu z kolejí. Tam těm strojům říkali "Clark".
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od skafloc »

V bývalé NHKG (dnes Liberty Ostrava) jezdí “clarky” dodnes, na mnoha provozech slouží hlavně k převozu tzv. “bikram beden”, což jsou velkoobjemové kontejnery, na okuje a různý jiný odpadní “bordel”.
Párkrát jsem se v tom svezl a kdysi dávno jsem “clarka” i kousek řídil (objel jsem s ním asi dodnes největší výrobní halu, co v bývalé Čssr byla - na délku téměř 1 km a v 80. letech to byla po Temelínu 2. největší investice v republice), dodnes docela nezapomenutelný zážitek 🙂
Sovy nejsou, čím se zdají být..
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Krize on-line

Příspěvek od Rafael »

Myslíš tou největší halou Středojemnou válcovnu?
Tu která byla souběžně s trati ČSD nebo ČD. Už jsem tam léta nejel. Válcuje se tam ještě?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od skafloc »

Jojo, SJV, mezi O-Kunčicemi a Vratimovem, kousek tam souběžně leží koleje z Ovy na Č. Těšín.
Strávil jsem na SJV většinu svého života a zatím se to tam stále drží, tak snad “nháčko” dopadne lépe, než bývalé Vítkovice.
Sovy nejsou, čím se zdají být..
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od skafloc »

Edit:
Něco k rozpadu - v půlce 80 let v tehdejší Nhkg pracovalo přes 24000 zaměstnanců. Každý provoz měl své sklady CO, každý zaměstnanec plynovou masku, zkoušel jsem ji hned první den nástupu na pracoviště, podzemní kryty prý kapacitně pokryly půlku zaměstnanců.
Podzemní prostory pod samotnou SJV jsou neskutečné, všechny ty několika patrové olejové (hydraulické) sklepy, elektrokanály, obrovské sklepní místnosti pro různá čerpadla a úpravny vody, vše většinou navzájem propojené, takže když člověk vleze do sklepa na jednom konci haly, po pár desítkách minut vyleze o kilometr dále..
Častokráte jsem přemýšlel nad tím, že v případě VP by to pro leckoho mohl být zajímavý úkryt, když nic jiného, vždycky tam bude relativně teplo, má to sice vícero vstupů, ale část se dá zablokovat (většinou jsou tam těžké protipožární dveře) a možnost více východů z různých stran by mohla být i výhodou.
Sovy nejsou, čím se zdají být..
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Krize on-line

Příspěvek od pekoz »

SJV stále jede.
Až na nějaké věci jede pořád více méně všechno z NHKG.
Ubylo zaměstnanců, přibylo ext.firem a outsourcing je zaklínadlo dneška.
JJ ty prostory i jinde pod Liberty jsou fakt impozantní.
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od skafloc »

Doplním - podstatně ubylo reálné hodnoty mzdy, přitom podstatně ubylo i zaměstnanců v dělnických profesích (nejen těch kmenových, ale i agenturních), ti co ještě zůstali, pracují každodenně v neskutečném stresu, dnes se sám divím, že jsem neodešel o pěkných pár let dříve.
Sovy nejsou, čím se zdají být..
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Krize on-line

Příspěvek od Rafael »

Jako školák a pak i pár let jsem bydlel jinde. A poblíž byl bývalý prvorepublíkový statek. Teda jeho budovy. Pak tam nějakou dobu bydleli cikáni a pak se tam začala stavět velká správní budova VOKD. Samozřejmě nás to jako děti vše velmi zajímalo.
Možná je, bylo to, ovlivněno věkem, ale myslím, že větší díru do země jsem pak už nikdy neviděl....
*
Pod ocelárnou taky byly nějaké kryty, ale nikdy jsem uvnitř nebyl. Jen byly celkem na viditelném místě pod schody jedny panceřové dveře do něj. (A jak se ta nová hala ve Staré ocelárně stavěla byl jsem na vojně).
*
Jinak v areálu jsem ještě zaznamenal nějaký betový nadzemní, něco jako řopík. Ale co bylo pod ním, nebo co to vlastně bylo nevím.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od skafloc »

Já můžu mluvit nějak konkrétněji pravé o SJV, představ si, že ta hala je obdélník o rozměrech v metrech cca 960/100. Minimálně půlka haly je podsklepená 1-2 patry, někde jsou ta podzemní patra 4, a to jsem se určitě nedostal všude.
Potenciál jako případný nouzový úkryt v době VP v tom vidím značný.

“Něco jako řopík” - pokud myslíš i velikostně něco jako řopík, na huti bylo pár podobných objektů, co prý kdysi sloužily jako jakési kupole pro podzemní tlakové stanice plynu, já už je jako funkční ale nezažil.
Sovy nejsou, čím se zdají být..
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Krize on-line

Příspěvek od pekoz »

skafloc píše: 03.02.2022 21:35 Doplním - podstatně ubylo reálné hodnoty mzdy, přitom podstatně ubylo i zaměstnanců v dělnických profesích (nejen těch kmenových, ale i agenturních), ti co ještě zůstali, pracují každodenně v neskutečném stresu, dnes se sám divím, že jsem neodešel o pěkných pár let dříve.
:hand
jj sedí to...no ještě pár pátků ale fakt jenom pár
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1482
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Krize on-line

Příspěvek od DanBlack »

Nevím jestli s tím spíš do videí nebo jinam, ale sem to taky sedí...

Volební klip pravicové strany z Finska z roku 2019.
Musíte jej ale zhlédnout celý (necelých 5 minut), jinak nemá smysl.

https://www.youtube.com/watch?v=73UKnDUPR_M
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Krize on-line

Příspěvek od Kapo »

Keď to zmerčí Bivoj, asi mu praskne cífka... ? :D https://rozpad.cz/viewtopic.php?f=7&t=335&start=7280
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1482
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Krize on-line

Příspěvek od DanBlack »

To je vono...takhle to dopadá, když k tomu linku není žádný komentář obsahu! :mrgreen:
Myslel jsem, že ve ftipech je politika zakázaná? :roll:
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4366
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Krize on-line

Příspěvek od bivoj »

Ono to původně nebylo ve vtipech, ale v threadu Eurovolby 2019 (https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=192378#p192378). Akorát se to teď zase stalo populární a tak se to různě po netu znovu vynořuje (včetně tohoto fóra - už je to tu 3x... ;) )
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1482
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Krize on-line

Příspěvek od DanBlack »

Začnu zas poctivě používat hledání než budu postovat nějaké "novinky". :tmi
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Krize on-line

Příspěvek od Rafael »

Tak likvidace Vítkovic VHM úspěšně pokračuje.

Teď třeba zničit ještě toto:
https://ekonomickydenik.cz/kauza-skoda- ... d=15543375

https://www.skoda-js.cz/
*
A Evraz je teď znovu Vítkovice Steel - asi ať tolik neprovokuje s názvem...teď bude vadit jakákoliv firma s ruským vlastníkem
(Bývalý závod 2 VŽKG. Tam už toho taky moc nezůstalo. Snad jen válcovna Kvarto).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět