Prezidentské volby 2018 - 2. Kolo

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Zamčeno

Koho budete volit?

Anketa končí za 16.01.2018 0:16

Drahoše
28
29%
Zemana
68
71%
 
Celkem hlasů: 96
Jenyk
Příspěvky: 45
Registrován: 04.01.2016 13:41

Re: Prezidentské volby 2018 - 2. Kolo

Příspěvek od Jenyk »

Argumentujte k věci a věcně, mohu-li poprosit.

Pokud jde o euro, jestli se nemýlím, nechce ho aktuálně přijímat žádná politická strana.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Prezidentské volby 2018 - 2. Kolo

Příspěvek od devlop »

„Byl bych pro, aby příští vláda zahájila seriozní debatu o euru a měla směřovat celou tu věc k přijetí eura,“ prohlásil Drahoš. Pokud by se Evropa změnila ve „vícerychlostní“, měli bychom se podle něj snažit být v rychleji se integrujícím se evropském jádru."

Kdo podle tebe Janyku je ten posledni článek, který odkývne přijetí eura? Nějaká politická strana nebo prezident? Do prčic, vedoucí politická strana může měnit názory jak ponožky.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Prezidentské volby 2018 - 2. Kolo

Příspěvek od devlop »

tvl, mě snad dneska jebne. Volit plyšáka a maskota.
https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/sou ... prezidenta

Čl. 62 (především h), i) a Čl. 63

má toto v naší zemi řídit plyšák a maskot řízený Sorosem?

teda doufám, že jsem jen od Rafael špatně pochopil sarkasmus :D
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Prezidentské volby 2018 - 2. Kolo

Příspěvek od Nuwara »

Tak se nám ta diskuse nějak zvrhla na monology přesvědčených a opačným názorem nepřesvědčitelných. Prostě se jen snažíme ukázat, kdo je větší pitomec a nebo ho má většího. Dámy prominou :-)

Spíš by mne zajímalo, co si myslíte o tom, že oba hlavní aktéři tak nějak mlčí a nic nedělají... A ani ta slibovaná televizní estráda se nekoná. (Pardon, diskuse jsem chtěl napsat, nějak mi to ujelo) A slyšet jsou jen jejich příznivci. Nebo mi něco uteklo?
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Prezidentské volby 2018 - 2. Kolo

Příspěvek od devlop »

Nuwara:

Neděle 21. ledna - Nova, 20:00 (Zeman účast potvrdil, Drahoš ?)
Úterý 23. ledna - Prima, 20:15 (Zeman účast potvrdil, Drahoš ?)
Čtvrtek 25. ledna - ČT, 20:00 (Zeman účast potvrdil, Drahoš účast potvrdil)

Zdroj: https://volby.idnes.cz/zeman-drahos-pre ... omaci_vitm

nebo chceš dostat od ČT zprávu přes SMS, že se máš v ten den a hodinu dívat na telku? Kua lidi, hledejte, bádejte, čtěte, dělejte si vlastní názor. Nečekejte, že vám to do hlavy někdo nalije, a pokud jo, tak vám tam nalije jen sračky, co chce aby jste věděli.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Prezidentské volby 2018 - 2. Kolo

Příspěvek od bacil »

Chybička se vloudila pane Profesore.

Vyčistili jeho spisy tak důkladně, že vymazali i záznamy o jeho služebních cestách, respektive stážích. Z veřejně přístupných zdrojů jsou kromě jiných známy hlavně tyto dvě. A právě v tom je jádro pudla.: Aby mohl kdokoli v té době vycestovat do té kapitalistické a imperialistické ciziny na západě, musel požádat o povolení Správu pasů a víz. Pokud tak učinil, tak mu byl založen spis. Tyto spisy byly následně monitorovány STB a lidé, kteří vycestovali na západ byli STB vytěžováni.Viz následující: ,,Úkolem 1. odboru (pasového)byla příprava a kontrola plnění předpisů týkajících se pasové agendy,tj. problematika výjezdů čs. Občanů do zahraničí, zajišťování služebních cest do ciziny, rozhodování o odvolání občanů proti výroku krajských útvarů pasů a víz či vyřizování záležitostí týkajících se čs. občanů v cizině.“
Ve zprávě paní Mgr. Světlany Ptáčníkové z Archívu bezpečtnostních služeb se dozvídáme: ,,V evidencích spravovaných Archivem bezpečnostních složek nebyl k osobě Jiří Drahoš, nar. 20.2.1949, k rozhodnému období do 15.2.1990 dohledán archivní materiál. Jméno pana Drahoše bylo prověřeno ve všech dostupných evidencích včetně kartotéky bývalé správy pasů a víz SNB, ale žádný záznam odkazující na existenci archiválií ve správě Archivu bezpečnostních složek s přímým vztahem k panu profesoru Drahošovi, nebyl nalezen.
Nuže pane Profesore, to vaši loutkovodiči posrali. Nechat zmizet i záznamy, které by eventuélně prokazovali legitimnost či nelegitimnost vašeho působení v zahraničí před rokem 1989....... No, to svědčí o určité liknavosti, bo spíš , ale což, blbosti.
...

celé na
http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blog ... esore.html
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Prezidentské volby 2018 - 2. Kolo

Příspěvek od Hohepa »

Už to bylo zmiňováno vícekrát a přesto mi zatím nikdo z Drahošových voličů nevysvětlil jak je možné, že byl členem Rady Akademie věd tři funkční období a to dokonce po sobě. viz například zde
V Akademii věd České republiky (AV ČR) působil Drahoš od roku 2005 na postu místopředsedy. Dne 16. prosince 2008 kandidoval při volbě nového předsednictva na místo předsedy AV ČR a zvítězil nad protikandidátkou Evou Sykovou z Ústavu experimentální medicíny v poměru hlasů 188:27. Dne 13. března 2009 jej prezident Václav Klaus na Pražském hradě jmenoval novým předsedou AV ČR.[22][23] Vedení Akademie věd oficiálně převzal na sněmu 24. března 2009, kdy nahradil dosavadního předsedu Václava Pačese. Na další pětileté období byl Akademickým sněmem AV ČR v prosinci 2012 potvrzen jako jediný kandidát na funkci předsedy akademie.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99% ... _republiky

když zákon jednoznačně a neoddiskutovatelně říká :
283/1992 sb.
§ 7
..
(3) Funkční období Rady je čtyři roky. Člen Rady může být do této funkce volen nejvýše na dvě po sobě jdoucí období. Členství v Radě je neslučitelné s funkcí ředitele pracoviště.
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-283

Tohle prostě Jenyk neokecáš je jasně a srozumitelně v zákonu napsáno nejvýše na dvě po sobě jdoucí období.
Nic o tom že, když je jediný kandidát tak je "kamarády potvrzen" pro třetí období.
Zemanovi se často vyčítá že si zákony vykládá po svém, ALE TADY SE TEN ZÁKON PROSTĚ JINAK NEDÁ VYLOŽIT !

Můžeš Jenyk vysvětlit, jak se toto slučuje s tím neposkvrněným obrazem Drahoše, tak jak ho nám předkládáš ?

Prosím a odpusť si kecy že ČLEN RADY - místopředseda je něco jiného, než ČLEN RADY - předseda....

Mohu mít záruku, že ve funkci prezidenta si nevystačí jen s vlastním vykládáním zákonů oproti "zvyklostem a zavedené praxi" ( kde se hádají o výklad i renomovní právnící) jak to dělal Zeman
a nebude i nadále (cobi prezident) ignorovat jednoznačné znění zákona vždy, když se mu to bude hodit do krámu ? :devil
Jenyk
Příspěvky: 45
Registrován: 04.01.2016 13:41

Re: Prezidentské volby 2018 - 2. Kolo

Příspěvek od Jenyk »

Nepředkládám neposkvrněný obraz Drahoše. Píšu, že je to podle mého názoru volba menšího ze dvou zel. Nepodsouvej mi, co jsem nenapsal.

Spíš mi přijdou pozoruhodné dvě jiné věci. První je, kolik lidí, kteří se přiklánějí Zemanovi, argumentují strachem. Musíme se bránit... nevstoupíme... nechci je tu...zrovna na fóru, kde se připravujeme na dobu, až se postaráme sami o sebe, bych předpokládal samostatnější postoje. Nechci je tu... zrušíme Schengen? Aha, to ne...vystěhujeme je.. ale oni jsou desetiletí občany EU a největší hrozbou je jejich druhá nebo třetí generace! Křičet "nechci tu čmoudy" a vyvěšovat "stop imigrantům a Drahošovi" je jednodušší.. a pohodlnější. Myslet bolí (a v tom, že Merkelové "Wir schaffen das" je děsné a je a ještě z toho bude řada problémů se asi shodujeme).

Druhou věcí je to, kolik lidí vidí v Zemanovi blanického rytíře, který se o nás postará a zachrání nás a to přesto, že jeho skutky ukázaly, že je to ješitný, mstivý jedinec zcela bez jakýcholiv zásad, lezoucí v zahraničí do prdele komukoliv na západě i na východě, kdo se namane a je ještě ochoten se s ním bavit. Fakta jsou v tomto vláknu, netřeba je opakovat. A opět je to nejsilnější na tomto fóru, kde mne to překvapuje viz výše.

Zvolili jsme si Beneše, zvolili jsme si komunisty. zvolili jsme si Babiše, možná si zvolíme Zemana. Nás netrestá Bůh, vystačíme si sami.
Permonik
Příspěvky: 501
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Prezidentské volby 2018 - 2. Kolo

Příspěvek od Permonik »

To je strašný, jak je to mimo. Napíšeš, že ti nemáme podsouvat neposkvrněný obraz Drahoše a nám podsouváš, že v Zemanovi vidíme nějakého rytíře. Během pár odstavců zapomenout vlastní myšlenku...

Nevím jak ty, ale většina lidí se na tu na fóru na špatnou dobu připravuje, ale nejlepší příprava na průser je ta, že uděláš předem kroky, které zapříčiní, že ten průser vůbec nenastane.

Myslet, tat tak...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Prezidentské volby 2018 - 2. Kolo

Příspěvek od štaflík »

Jenyku, co pořád halucinuješ s nějakým strachem? Prostě jsou lidi, co nechtějí, aby to tu vypadalo jako Malmö a aby se tu usadila pátá kolona. Nechtění není strach.
EU mocně chce, aby se sem lifrovali čmoudi, podle hesla když hoří můj dům, ať hoří i sousedův.
Aby k tomu došlo, stačí jediné - zavést povinné dávky pro čmoudy ve stejné úrovni po celé EU. V tu ránu (vzhledem k nižším životním nákladům) se tu začnou rojit čmoudi, že se nebudeme stačit divit a peníze začnou mizet. Zatím chápeš?
Popojedem.
K tomu už nakročil s. smr. Sobotka, když v demisi podepsal Evropskou sociání chartu.
A kdo myslíš, že tlaku EU bude lépe vzdorovat? Totálně nečitelný, beznázorový a ohebný Drahoš, nebo vzteklý ješitný dědek Zeman? Samozřejmě není žádný blanický rytíř. Je to jen malý kamínek pod koly rozhrkané káry totality EU. Ale on ten malý kamínek (je-li jich víc) může sehrát významnou roli.
Za další - vítězství Drahoše bude vykládáno, jako odpor ČEchů vůči xenofobním, antimuslimským, rasistickým, fašistickým (doplň co chceš z newspeaku) názorům Zemana a přimknutí se k vítání ubohých trpících. Je jedno, zda to tak ječi není. Ale bude to tak prezentováno a protože žijeme v mediáoní době, je to velmi důležité.
Dále: u Zemana se dá čekat, že prezidentovat dlouho nevydrží, a tudíž by mohly být brzo vlby, kde je šance (ano, pouhá šance) že by byl finální věber lepší, než dnes.

Píšeš o nepodsouvání a sám podosuváš (Zeman jako Blanický rytíř, myslíš to vážně)? A myslíš, že rozpadlictví sočívá v tom, že se budeme aktivně snažit, aby rozpad nastal co nejdřív? Pár magorů se tu najde, ale většina lidí tady je dost soudnch a chystá se na to, co nechtějí aby nastalo.

Je strach to, když víš, že akce A (strčení ruku pod kotouč cirkulárky) povede k následku B (že o tu ruku přijdeš)? Je ten, kdo nestrčí ruku pod kotouč cirkulárky posera?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Prezidentské volby 2018 - 2. Kolo

Příspěvek od štaflík »

Omlouvám se za překlepy. iPad z vyplou T9 je snad horší, než se zaplnutou, nevím. Každpádně za mě k tématu už asi (víc než) dost.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Prezidentské volby 2018 - 2. Kolo

Příspěvek od Hohepa »

Jenyk :head
ty se hodně rád posloucháš, i když to musíš napsat
ale vůbec nečteš názory ostatních...
všichni se zde k volbám vyjadřují, že to je volba Blbý a Blbější
a všichni by radši někoho jiného...
To jen ty nemůžeš zkousnout že ten "Blbý" je Zeman


Jinak chlapi, už mi Česka pošta doručila lístky na druhé kolo.
Pozorně jsem je prostudoval a mám jasno.
Budu volit Schwarzenberga.


P.S.: edit : tý vole tolik soudruhů mě předběhlo než jsem to sepsal.
Sem netušil že J. zvedá tolik mandlí
Boudy
Příspěvky: 33
Registrován: 27.01.2015 17:01
Pohlaví: muž

Re: Prezidentské volby 2018 - 2. Kolo

Příspěvek od Boudy »

Typům jako Štaflík, Špagetka a další, kteří používají argumentační fauly - např. brýle ( na které si zřejmě navykl stejně jako hokejový trenér Výborný na paruku) či mají pocit, že jejich delší přítomnost či počet příspěvků znamená jejich vyšší "pravdu" na fóru (zoufalství nejvyššího stupně) stejně nejde o debatu.
A tak se klidně vztekejte. Stejně Milouš a jeho chátra potáhne...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Prezidentské volby 2018 - 2. Kolo

Příspěvek od Hohepa »

hele druhej
to vzdávám , nemá to smysl
třetí PROTIZÁKONÉ funkční období v radě AV je také argumentační faul ?
Máš na to věcný argument ?
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Prezidentské volby 2018 - 2. Kolo

Příspěvek od devlop »

jo, já to vzdal také, Boudy a Jenyk je naprosto dokonalým obrazem mentálnosti voličů Drahoše. Naštěstí byl můj včerejší noční příspěvek smazán adminem (za což děkuji), protože tam už jsem v rozhořčení k těmto dvou už ulítl dost offtopic :D

Jinak, kdo se těší na dnešní debatu? :chuckle Napíší sem pak pánové Jenyk a Boudy nějaké své dojmy z Drahoše a nebo budou zase a opět psát jen o Zemanovi?
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Prezidentské volby 2018 - 2. Kolo

Příspěvek od zedik »

Doporučuji všem (zejména Drahošovo voličům) si toto shlédnout a zamyslet se nad tím ;) https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5AEA9BC0
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Prezidentské volby 2018 - 2. Kolo

Příspěvek od Hohepa »

Hodim to sem rovnou , někteří mohou bít líní rozklikávat odkaz
Honza.jpg
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4510
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Prezidentské volby 2018 - 2. Kolo

Příspěvek od Serža »

Boudy píše:Typům jako Štaflík, Špagetka a další, kteří používají argumentační fauly - např. brýle ( na které si zřejmě navykl stejně jako hokejový trenér Výborný na paruku) či mají pocit, že jejich delší přítomnost či počet příspěvků znamená jejich vyšší "pravdu" na fóru (zoufalství nejvyššího stupně) stejně nejde o debatu.
A tak se klidně vztekejte. Stejně Milouš a jeho chátra potáhne...
prakticky to samé se tvrdilo o Trumpovi ;-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Prezidentské volby 2018 - 2. Kolo

Příspěvek od zedik »

Hohepa: dík,ja chtěl taky ale jako img jsem to měl oseklý.Moc nechápu tu snahu u Drahošovců když někdo řekne že bude volit Zemana tak ho za každou cenu přesvědčit.Moc se těším,co Drahoš v debatě bude povídat až na něj Zeman vytáhne to třetí funkční období..

PS: v pátek jsem byl na bále a u baru ve frontě na pivo taky řešil nějakej kluk s pěknou holkou okolo 25let volby.Slečna si dovolila říct,že bude volit Zemana.Reakce chlapce: no ty seš teda pěkná kráva,kdybys byla chlap tak ti rozbiju držku ...
Pak hrdě odkráčel,tak jsme si se slečnou plácli,že normální lidi nevymřeli a koupil jsem jí paňáka.Tím jen poukazuju,že jinej názor než správnej neexistuje - to je ta demokracie ala EU.Počítám,že pokud vyhraje Zeman budou mladoši pořádat akce a dělat bordel ..
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Prezidentské volby 2018 - 2. Kolo

Příspěvek od Desouza »

Je to docela zábavné , ani Miloš ze svojí hůkou nezabrání migraci . Zrovna nedávno jsem měl rozhovor z jedním kolegou provozovatelem penzionu a restaurací . Jisté raději nejmenované finanční skupiny ve velkém skupují zchátralé hotely , penziony a restaurace a předělávají je na bytové jednotky . Zatím se to týká zejména míst které jsou nedaleko německých hranic . Nové bydlení pro nové němce . Jsou skoro stejní jako ti staří jenom mají jinou barvu a občas mlátí hlavou o zem . :)
Vincit omnia veritas .
Zamčeno