Forstchen: Poslední den

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze k tématu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Forstchen: Poslední den

Příspěvek od Ulfhednar »

Třetí díl populární trilogie Vteřinu poté, kdyby to někomu uniklo.
Zatím čtu, vlastní hodnocení nepřidávám.

https://www.databazeknih.cz/knihy/pote- ... den-434895
Óðinn á yðr alla
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Forstchen: Poslední den

Příspěvek od Joe Azbest »

Tak první díl je určitě nejlepší (Vteřina poté), druhý je slabší (Rok poté) a třetí je něco mezi tím. Tak to vidím já.
__sXe__
Příspěvky: 57
Registrován: 01.08.2016 11:15
Pohlaví: muž

Re: Forstchen: Poslední den

Příspěvek od __sXe__ »

Ako už bolo spomenuté - Na Vteřinu poté nemá ani jeden z ďalších dielov od tohto autora, avšak tretí diel s názvom Poslední den - je lepší ako druhý diel a výrazne sa k prvej časti kvalitou približuje. Je taký nostalgický, smutný, pochmúrny. Mestečko si prešlo od prvej knihy rôznymi udalosťami a to sa odzrkadluje na tejto poslednej knihe.

Knihu som síce prečítal už pred pár mesiacmi, no doteraz, keď si na ňu spomeniem alebo očami prejdem po nej v knihovníčke, tak vo mne vyvolá zimomriavky po celom tele. Mám na túto trilógiu skvelé spomienky a odporúčam ju prečítať každému, kto má rád post-apokalyptické romány. Nie je to katastrofické ako Metro či Cesta, no približuje sa skôr k Malevilu či Blackoutu. Je však jedinečná, originálna a zaujímavá.

Johne Mathersone - bolo mi cťou pod Vami v troch častiach slúžiť :)
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Forstchen: Poslední den

Příspěvek od Ulfhednar »

Popravdě řečeno mě to nebaví. Z Johna se stal nesnesitelný dědek, permanentně uchcávající "vědomosti", kterým se obdivují vojáci a akademičtí pracovníci, a které u nás znají dvanáctiletá děcka, pokud náhodou neusnula na dějepise. Je to nesnesitelně patetické a John mi připomíná Kim-Ir-Sena.
Óðinn á yðr alla
Odpovědět