Blackout - M. Elsberg

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze k tématu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Blackout - M. Elsberg

Příspěvek od štaflík »

Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Blackout - M. Elsberg

Příspěvek od Bill Masen »

...ve skladech se kazí potraviny, protože přestala fungovat chladicí zařízení, a ve sklenících bez vytápění mrznou květiny a zelenina. Stejně mrznou i lidé, pokud nemají kamna na dřevo či uhlí se zásobou paliva...
Jen doufám, že takhle to v knize není a pomotal to autor článku. :head
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Blackout - M. Elsberg

Příspěvek od Lyster »

Tak mi to na konec nedalo a zakoupil jsem i e-book i když v SK verzi. Zatím jsem přečetl asi 10% knihy. 3/4 Evropy je 12h bez elektřiny a civilizace se hroutí :D

Jsem rád, že to je bráno z hlediska velkých měst, Miláno, Berlín atd...... je to trochu něco jiného než ve Vteřině poté s pár tisíci obyvateli. Asi to bude zajímavý čtení. Už teď se tomu ale já musim poťouchle smát, jak jsou všichi vyjukaný, jak vyoraná myš. :chuckle

PS: Reakce na mrznutí lidí a hníjící potraviny v teplém skladu. Zatím jednoho aktréa napadlo dát jídlo z lednice na balkon. :o Takže úspěch. :lol:
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Blackout - M. Elsberg

Příspěvek od viktor »

tak jsem si to koupil, nemel jsem co cist. 2 mil prodanych vytisku. ...
standartni blabol kategorie " C "
- zli pochazaji vždy z vychodu ... ukrajina, rus a obecne slovani
- v nemecku je vždy to nejlepší
- ceska republika a slovensko neexistuje s výjimkou temelina coz je samozrejme problém i pro rakousko
- brusele a ostatní eu/d města a jejich spravni organy vyresi nakonec vse, proste bez komise EU je nas zivozt v podstate předem ztracen
- hlavni hrdina italsky hecker a americka novinářka jsou v podstate bezpohlavni a mají neuvěřitelnou kliku ve sve naivite
neda se to moc cist, skoda papiru
ps : uz jsem se v několika thilerech setkal s záporáky kteří byli zasadne z vychodu... a slovane...
napr formulace ochranka slozena ze zabijaku se slovanskými rysy, slysel za dvermi hlasy zabijaku co mluvili slovansky dialektem, přízvukem atd ..
zas na druhou stranu mit rovnou nebezpečnou povest nenni zas tak spatne :-)
viktor¨
ps kdyby ten skvar někdo mermomoci chtěl je k dispozuici
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Blackout - M. Elsberg

Příspěvek od Lyster »

Tak jsem včera tuto knihu dočetl (tedy spíše si nechal předčítat přez čtení textu z PC.) Nejdříve jsem natěšeně zakoupil papírovou verzi knihy. Ale po zjištění že pískmena jsou dostit titěrná, (čeká mě dost koplikovaná operace šedého zákalu.) jsem si pořídil SK verzi ebooku, tudíž jsem zaplatil za jednu knihu hned 2x. Po přečtení knihy asi do poloviny jsem ale měl co dělat, aby jsem knihu neodložil. Díky tomu, jsem si jí pak nechal aspoň předčítat z PC.

Jako co se námětu týče, pro hodně lídi asi neuvěřitlené, až mrazivé téma. Pro nás rozpadlíky ale nic, co by jsme nečekali.
Na knize se mi nelíbilo přeskakování stále z místa na místo. Brusel, Haag, Miláno atd.
Jiné země kormě Německa Francie, Rakouska, Itálie, Severské státy. USA a zlého Ruska a Číny neixistuje. z ČR se tam smaozřejmě nesměl chybějt jedině ošklivý a špatný Temelýn doško také ke katastrofě. Jinak o Praze a ČR ani fň.

To by se knize ještě dalo odpustit. Ale ten neskutečný EUrohujerismus prostě čístl nešlo! Veropský parlament, Evrospká komise. Uropol, Evrsopská centrální banka..... dlaších 10 000 pí**vin, který mají v názvu EU... to se fakt nedalo....

Mam hrozně rád knihu Vteřinu poté. Vždycky mě tam trochu lezl na nervy ten jejich Amerikanismus. Ale bral jsem to tak, že amíci jsou už takoví. Ale co se žvaltalo ze šílenosti o EU v knize, to bylo děsný. Normální srmtelník žijící v Evropě si prostě bez EU nemůže ani utřít zadek. Aby to nevěděl Europol a jím podobní. HUF.
Netajím se tím, že mi poslední doubou EU birokracie leze na nervy, to asi většině z nás. Ale tohle bylo v té knize opravdu horzné.

Co říci na závěr. Když opominu tu EU birokracii a až moc velké štěstí a najivitu hlavních hrdinů a ze začátku velké přeskakování mezi různé děje, tak za přečtení to asi stojí. Ale za zakoupení (v mém případě rovnou 2x) ale jenspíše ne. To si knihu raději půjčte v knihovně.

Dávám tomu asi tak 60%. Ať nejsem pes. Natěšeně jsem od toho ale čekal víc.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Blackout - M. Elsberg

Příspěvek od Bill Masen »

Procházím téma "Knihy - beletrie" a hledám co strčit do Kindla, tohle tedy ne? Je to sračka?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Blackout - M. Elsberg

Příspěvek od Fabulous »

Žena mi to loni koupila a za trest si to musela přečíst, já to nečetl a ani nebudu. Nadšená z toho nebyla.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Blackout - M. Elsberg

Příspěvek od Lyster »

Je to vážně celkem blbost. Ale za to jedno přečtení to možná stojí. Aspoň si člověk udělá obrázek, co většinová populace bere jako knižní bestseller na toto téma. (což je dost smutné.)
Livin
Příspěvky: 10
Registrován: 29.06.2016 18:16
Pohlaví: muž

Re: Blackout - M. Elsberg

Příspěvek od Livin »

Me se to docela libilo (ne, ze by tam bylo neco, co by lovek uz roky nevedel). Cetl jsem to zrovna nedavno v autobuse na notasu (uprostred zadniho sedadla) a sousede to dychtive hltali. Nakonec se z toho rozvinula pomerne zajimava diskuse - opet se krasne potvrdilo, ze nikoho ta moznost ani nenapadne. Natoz, ze by se na to nejak pripravovali.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Blackout - M. Elsberg

Příspěvek od Argonaut »

četl jsem, ale od půlky už jen rychle prolistoval. Nevyužitý potenciál. EU orgány jsou nej, vše zachrání...

Za mě brak, nevyplatí se číst.
__sXe__
Příspěvky: 57
Registrován: 01.08.2016 11:15
Pohlaví: muž

Re: Blackout - M. Elsberg

Příspěvek od __sXe__ »

Ono kniha nie je až taká zlá, ale je moc roztiahnutá. Niektoré pasáže ma doslova nudili, knihu som odložil a pozeral na ňu aj 10 minút s nádejou, že sa tie nezáživné stránky prečítajú samé. Inokedy som však mal pocit že sa od knihy nedokážem odtrhnúť - pričom som knihu čítal takmer vždy v práci :D a niekedy sa mi ani nechcelo ísť k pracovným povinnostiam.

Blackout ponúka celkom zaujímavé čítaníčko, ale radšej mám knihu Vteřinu poté od iného autora.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Blackout - M. Elsberg

Příspěvek od Quido »

Četl jsem asi dřív, než jsem se zaregistroval zde na Rozpadu.

Pro rozpadlíka-amatéra městského typu pěkné počtení. Pokud autor mířil na globální trh, tak se podle mě trefil při skákání mezi městy. Že se o sebe dokáže v klidu postarat i bez proudu malá komunita lidí někde v horách u hranic asi nikdo nepochybuje. Hlavní SHTF se týká měst a na knize se mi právě líbil pohled na snahu o řešení na evropské úrovni.
Odpovědět