Vteřinu poté - Forstchen William

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze k tématu.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Serža »

jako jo, ale mám trochu obavy, že studenty humanitně zaměřené školy by takhle rychle na "vojáky" nepředělali ani v té krizi
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Lyster »

Jen dávám, info, že asi i s vydáním knihy Rok poté, dotiskly i nedostupnou Vteřinu poté. Už je zas papírová k mání.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od OldSoldier »

Tak jsem cestou na sluzebku podarilo precist druhy dil.

Co k tomu rict? komu se libil prvni dil, bude se mu libit i ten druhy. Knizka je ctiva, ale prijde mi tam spousta nelogickych veci, kdy clovek krouti hlavou a nejak nechape proc to autor napsal zrovna tak, ale je to porad sci-fi a tak se to da brat.

I tak si myslim, ze patri mezi knizky, jejichz cteni neni ztratou casu.

Vcera jsem si na Amazonu objednal treti dil a dneska jsem se pustil do cteni. Dam vedet, jak to dopadlo
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Lyster »

Také jsem včera dočetl ten druhý díl a nebylo to špatné.
Sice tam nebylo tolik zajímavých okamžiků jako v jedničce, ale číst se do dalo. Určitě to není ztráta času.
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Fantozzi »

Objednáno obojí :-), doplním svoji postapo knihovnu.
__sXe__
Příspěvky: 57
Registrován: 01.08.2016 11:15
Pohlaví: muž

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od __sXe__ »

Musel som si objednať Rok poté. Potešil ma preklad, ale neznášam brožované verzie - čím viac ich čítam, tým menej sa mi páčia (neviem prečo, ale aj obsahovo). Ale aj u mňa platí - nesúď knihu podľa obalu a tak som veľmi zvedavý.
reveleR
Příspěvky: 1
Registrován: 21.11.2018 11:23
Pohlaví: muž

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od reveleR »

Máte někdo ponětí, jestli už někdo překládá 3. díl, či případně, kdy by mohl vyjít? The Final Day je už necelé 2 roky venku. To mi neříkejte, že takto úspěšná a čtivá sága trvá takto dlouho přeložit.
__sXe__
Příspěvky: 57
Registrován: 01.08.2016 11:15
Pohlaví: muž

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od __sXe__ »

Tak podľa mňa si ešte počkáme - keď porovnáme, kedy vyšiel preklad na Rok poté, tak pre 3 diel (ak vôbec preložený bude) sa načakáme nejaký ten rok.

A samozrejme to závisí od toho, ako sa predávajú knihy daného autora a či sa to vydavateľovi vlastne oplatí preložiť a posunúť to ďalej. Ja som tak stroskotal na knihe Potomkovia od Dana Wellsa - séria Potomkovia - kde bola preložená len prvá kniha a keď som sa pýtal vydavateľa na preklad ostatných, povedali že sa zatiaľ neplánuje, nakoľko predaj prvej knihy nedosiahol ten požadovaný predaj a preto sa nechcú púšťať do ďalšieho prekladu. Tak isto dopadli aj ďalšie série či trilógie, kde som napríklad prečítal 2 knihy z 3 a práve tú 3 nechcú preložiť - čiže vo väčšine trilógií, ktoré na seba nadväzujú sa ani nedočítam normálneho konca (napr. Megan Crewe - Tak padne náš svet - ďalšie super trilógia ale ten treti diel viazne).

Takže sa obávam, že aj od Forstchena sa možno nikdy nedočkáme prekladu tretej knihy (aj keď v kútiku duše dúfam a verím že áno).

Mimochodom tento druhý dieľ sa mi už tak moc nepáčil ako prvotný diel, nakoľko už to nemalo tie grády - táto kniha vo mne nevyvolala také silné emócie ako prvá. Ale aj tak si ju pochvaľujem a som rád, že som takúto knihu mohol čítať.
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Fantozzi »

Prvni knihu jsem precetl pujcenou z knihovny dalo by se rici jednim dechem. Nedavno jsem si ji koupil vcetne druheho dilu. Ted uz jenom cekam na dlouhe zimni vecery u krbu.
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Fantozzi »

Druhý díl jsem dočetl a musím pochválit. Čte se to dobře, je to zajímavé a doporučuji. Že by to bylo nějak horší nez první díl nemohu říci. Komunita se někam posunula a řeší se trochu jine problémy.
Radek344
Příspěvky: 41
Registrován: 02.06.2015 8:42

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Radek344 »

Precteny vsechny tri dily.

Prvni dil by si mel povinne precist kazdy rozpadlik jakozto vybornou ucebnici.
Smerovani deje v druhem a tretim dile me zaskocilo. Po hlubsim zamysleni si ale rikam, proc ne. Jen mi ten pribeh bude jeste dlouho lezet v hlave, takove svinstvo se cloveka docela dotkne.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Lyster »

Hádám, že si četl originál. Přeložená kniha ještě asi není že? Natož E-book.
Radek344
Příspěvky: 41
Registrován: 02.06.2015 8:42

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Radek344 »

jo, v anglictine. prvni dil se da stahnout jako pdf, druhy dil jsem nasel ke cteni online a treti dil jsem stahl s priponou .epub a prevedl na pdf.
Samotář
Příspěvky: 343
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Samotář »

Tak mám Rok poté také přečtený.

Nebylo to špatné. Jen mi přišlo, že děj směřuje k závěru moc přímočaře, žádné překvapení.
Uživatelský avatar
Rampa
Příspěvky: 81
Registrován: 10.12.2018 19:03

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Rampa »

Tak vteřinu poté jsem celkem zhltnul, nemá někdo náhodou v elektronické podobě Rok poté? Klidně do SZ, díky.
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Fantozzi »

Dnes jde do prodeje 3. díl kniha "Poslední den".
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Lyster »

Super, už se na to těším... jen ty moje oči... :(

PS: Už je i E-book. :)
Uživatelský avatar
ARNY
Příspěvky: 38
Registrován: 27.09.2012 22:43

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od ARNY »

Tak jsem dočetl. Lepší než druhý díl. Jedničku - Vteřinu poté asi už nic nepřekoná. Každopádně v této trojce to není jen o akci, zase je to hlubší. Hodně se mi to líbilo.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od vratnikp »

tak jsem za 14 dní přelouskal všechny 3 díly. Zatím ještě zpracovávám dojmy, vyloženě nějakou botu, co by mi v knihách vadila jsem nenašel, snad jen to, jak fasovali armádní kevlarové vesty, které pak zastovaly puškové ráže, tam bych uvítal spíš Plate carriers namísto kevlar vests. Asi si to o vánocích přelouskám ještě jednou a budu při tom brouzdat po mapě.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od CombatMedic »

Tak jsem během dvou pracovních dní dočetl Vteřinu poté. Dnes jsem objednal Rok poté. První díl mi hodně připomínal Svědectví od Stephena Kinga.
Skilled And Resolute
Odpovědět