LED reflektor 12V/10W

Tipy na obchody s výhodnou nabídkou zboží (pouze ve vztahu k zaměření tohoto fóra) a společné nákupy zajímavých komodit.
Odpovědět
joseff
Příspěvky: 63
Registrován: 08.04.2012 20:04

LED reflektor 12V/10W

Příspěvek od joseff »

Po hodně letech jsem prováděl údržbu nouzového osvětlení.
Protože LEDky svítily málo, nebo něco profi bylo cenově mimo, jsem zatím používal běžné žárovky do auta 12V / 21W.
Konečně jsem našel něco použitelného a cenově přístupného za 365 Kč s DPH:

http://led-technology.webnode.cz/produc ... ektor-10w/

Svítí sice bíle, ale svítí až moc. :D
Původně jsem uvažoval koupit i výkonnější LED reflektor, ale to by bylo zbytečné.
Svítí asi jako žárovka 75W (možná 100W).
Napájení je 12V až 24V možno použít jak stejnosměrné, tak střídavé. 8-)
Největší proudový odběr to má mezi 10V až 12V a to cca. 1,6A. Při 12V je odběr 1,4A.
Pokud napětí klesá, tak klesá i proudový odběr. Při 7V (0,7A) to svítí asi jako žárovka 10W.
Při napětí nad 12V proud též klesá. :D
13V 1A
15V 0,8A
20V 0,5A
24V 0,4A

Já to spíše řešil z pohledu snížení proudového odběru, aby akumulátor déde vydržel v provozu, ale světelný výkon je nečekaně ohromující. Na dvorku to je večer jako ve dne, sklep a garáž jsou si myslím až přesvícené :lol: , ve stodole to je perfektní.

Pokud to vydrží slibovaných 50.000 provozních hodin, tak do PA doby mám vyřešeno. :lol:
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: LED reflektor 12V/10W

Příspěvek od Desouza »

Ahoj ,

díky za tip , ta cena je opravdu dobrá . Chci se zeptat jak vypadá konstrukce ? Vydrží to ? A jestli stupeň krytí IP 65 ( jak udává výrobce ) je dodržen . Ono totiž na obrázku je uvedena IP 66 a v textu IP 65 .

Jinak taky používám LED reflektory , ale na 230V . A tak si říkam že bych nakoupil i nějaké rezervní na 12V . ( nejlepší by bylo na 48V )
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8793
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: LED reflektor 12V/10W

Příspěvek od Fabulous »

Podobne nam osvetluji firmu po celou noc. Zatim vsechny funguji. Za ty prachy...
joseff
Příspěvky: 63
Registrován: 08.04.2012 20:04

Re: LED reflektor 12V/10W

Příspěvek od joseff »

Takže, vzhled reflektoru je přesně ten, který je na obrázku, ovšem zdání může klamat, protože 100W verze
je asi 3x větší. Tato 10W verze na 12V má rozměry 12cm x 13cm a hloubku 4cm.
Tato konstrukce je pevný hliníkový, nebo duralový odlitek ve tvaru čtyřstěnné misky a na zadní straně
má žebra pro lepší chlazení (jako má chladič na procesoru). Celková váha je 470 gramů.
Na spodní straně je vyvrtaná díra s průchodkou a tou je vyveden třížilový kablík o délce 22cm.
Na konci je již kabel odizolován a připraven na připojení. Možné je buď pájet, nebo použít svorkovnici.
Zeleno+žlutý vodič je kostra tělesa, připojení není nutné. Na hnědý a modrý se připojí napájení, polarita není podstatná.
Úchyt na stěnu je slabší železný pásek (plech mohl být trošku silnější, ale je to dostačující) ve tvaru U, možno uchytit jedním nebo třemi šrouby.
Po uchycení je možno reflektor klopit nahoru, nebo dolu.
- doporučuji skopit dolu, jinak svítí až do prvního patra
Dovnitř se dá dostat odšroubováním 4 šroubků, které drží přední vylisovaný rám z plechu stejné tloušťky, jako je úchyt.
Tento rám drží (tlačí dovnitř) skleněnou tabulku tloušťky asi 4mm (možná 5mm), která tvoří víko na celou tuto misku.
Mezi sklem a "miskou" je nanesen technický silikon, který to utěsňuje proti vlhkosti.
Ikdyž mě to zajímá, tak dál jsem to nerozdeklovával, protože momentálně nemám po ruce technický silikon.
Takže pokud to na Taiwanu ve finále neodfláknou, tak tomu krytí IP66 bych věřil (sám to mám venku na dešti),
ale do vody bych to raději neházel, netěsnost by mohla vzniknout u průchodky. :lol:

Jinak ta firma má v nabídce hodně různých LED světel za dobré ceny a někde jsem tam viděl i na napětí do 30V.
Odpovědět