Konečně samonabíječka pumpičky?

Tipy na obchody s výhodnou nabídkou zboží (pouze ve vztahu k zaměření tohoto fóra) a společné nákupy zajímavých komodit.
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Konečně samonabíječka pumpičky?

Příspěvek od Ježura »

Na střelectví jsem zachytil zajímavou novinku...Zelený Sport asi bude mít další novinku v arzenálu.
Přepis ze střelectví:Někdo si tu stejskal,že není samonabíjecí verze pumpičky sa vz.24/26.Tak už je.Prodávat ji bude Zelený sport za 3900kč.
Tak nevím jestli se tomu dá věřit...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Konečně samonabíječka pumpičky?

Příspěvek od Fabulous »

Jo uz maji reklamu i v Z&N. Po tel. dotazu mi sdelili, ze snad prelom rijen/listopad.
Uživatelský avatar
Fenring
Příspěvky: 135
Registrován: 14.01.2012 11:33

Re: Konečně samonabíječka pumpičky?

Příspěvek od Fenring »

Oni vědí jak vykrádat kasičky :mrgreen:
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Konečně samonabíječka pumpičky?

Příspěvek od Artifex »

Uff, abych si začal dávat vedle...
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Konečně samonabíječka pumpičky?

Příspěvek od Karlos »

Netušíte někdo zda to bude vedeno jako pistole (ala Skorpion) nebo to bude puška?
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Konečně samonabíječka pumpičky?

Příspěvek od cipis »

Scorpion EVO III je vedený jako puška, ne pistole. Ze začátku to bylo tak půl na půl, ale prý to nakonec všude už dávají jako puška. Já to mám jako pušku. Sranda, když mají definovanou akorát dlouhou a krátkou zbraň. Nicméně by to šlo vzít z obecné definice pušky = dá se zapřít do ramene a držet oběma rukama?
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Konečně samonabíječka pumpičky?

Příspěvek od Karlos »

To ano ale ja mel na mysli vz.61 ten je tusim vsude jako kratka. Toz nechame se prekvapit ale je fakt ze u pumpicky uz by to bylo dost divny...
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Konečně samonabíječka pumpičky?

Příspěvek od Ježura »

Bude to dlouhá zbraň... škorp má hlaveň 115mm kdežto pumpička má 284mm. UZI má ještě kratší hlaveň nějakých 260mm a je to samonabíjecí puška
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Konečně samonabíječka pumpičky?

Příspěvek od cipis »

Oba Scorpiony jsou krátké zbraně - i EVO má krátkou hlaveň. Ale do průkazů píší puška/pistole/revolver atd., takže proto byl dotaz, zda se to dá chytnout do obou ruk a zapřít do ramene. Podle fotek na inetu to pažbu má, takže by to, čistě teoreticky, měla být opět "puška".
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Konečně samonabíječka pumpičky?

Příspěvek od cipis »

Definice dlouhé/krátké zbraně je daná, tak je jasné, do jaké kategorie to patří. Dotaz ale byl, zda to bude puška nebo pistole, což s délkou hlavně nemá nic společného.
Jinak Krátká zbraň - palná zbraň, jejíž délka hlavně nepřesahuje 300 mm nebo jejíž celková délka nepřesahuje 600 mm.
Takže i ta UZIna je krátká ...
Uživatelský avatar
Rookie81
Příspěvky: 240
Registrován: 02.02.2011 21:14
Pohlaví: muž
Bydliště: moravské slovácko

Re: Konečně samonabíječka pumpičky?

Příspěvek od Rookie81 »

zajímal by mě výkon "pumpičky" ve srovnání třeba s ultrakrátkým vz 58, někde jsem našel údaj o přebíjení 7,62TT střelou 85grs, úsťová rychlost 590m/s a energie 960J. Jestli by se to dalo srovnat s energií náboje 7,62x39 z hlavně 190mm.
Pumpička i vz 58 compact jsou podobných rozměrů, daly by se nosit i skrytě a přitom zásobníků pumpičky bych pobral daleko víc.
kubes
Příspěvky: 28
Registrován: 10.05.2013 9:55

Re: Konečně samonabíječka pumpičky?

Příspěvek od kubes »

No, že by? Na stránkách to nemaj, do Z&N se mrknu snad po víkendu. Každopádně mě Zelenej ďábel namlsal s PM ŠTÍRem teda PM RAKem - čekal sem že ještě vypustí Sudajev, Sten, Thompsna, MAS 1938, PPD a já nevim co ještě ( když sáhnul i po Suomi ) a pumpa utře nos. Když to klapne bude to senzace.
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Konečně samonabíječka pumpičky?

Příspěvek od Steril »

Tady je ten inzerát ze Z&N
Obrázek
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Konečně samonabíječka pumpičky?

Příspěvek od Artifex »

Odpověď na dotaz:
"Máme to připraveno na říjen, jakmile budou pušky otormentovány, dáme odkaz na naše stránky.
Dobrou noc
Rudolf Martin st."
kubes
Příspěvky: 28
Registrován: 10.05.2013 9:55

Re: Konečně samonabíječka pumpičky?

Příspěvek od kubes »

Supr! Konečně pumpička přišla na řadu. Už mám nějakej pátek doma tuhle ptákovinu:
http://www.armac.cz/index.php?p=product ... LU-SA24-26
A hromádku náhradních dílů a příslušenství od Zelenýho sportovce, tak to konečně příde ke slovu.
Teď ještě zadám úkol svýmu truhláři - ať mi udělá podpažbí z buku, stejný jako ten originální plastovej cajk, jen pravou stranu symetricky stejnou jako levou - bez nabíječky. Jesti mám náboje páskovat, pak je z plničky šoupat teprv do zásobníku, to si radši rovnou naplním zásobníky růčo - pružina je velmi volná a jde to senzačně rychle. Až mi bude dělat balkónový sloupky tak mu to nakážu - pažbičku na 858 podle toho dřevotřískovýho bazmeku zvládnul skvěle, tak ať se realizuje :) Hned se mi na tu holku bude koukat zprava líp a hlavně se bude líp držet. Jak se řemeslník vydejchá, udělá mi bukový pažbičky a pak to bude teprv ladit s původní pažbou - vykašlu se na sklopku - nějak se mi znelíbila - a dám tam jinej protikus převlečný matice než je ten s poutkem na řemen a záchytem sklopky, ať tam nic zbytečně nazavazí.
Taky si nechám zkrátit hlaveň jako ty Švédi, ze závěru se ufrézne trochu materiálu a na hlavni se udělá závit pro kompík ( bude vypadat podobně jako na modernizovanym 9x19 Steyru 69 ) - s ním se podstatně zvýší komfort střelby a přesnost. Muška a mířidla přídou pryč a místo nich bude lišta s kolimátorem. To už dostane na starost:
http://www.vmcustom.cz/
Jo a samozřejmě jí nechám pěkně černě nalakovat - ten šedej lak ani fosfát se mi nelíbí.
Pak se ohlídnu zpátky a zjistím že sem do tunningu, náhradních dílů a příslušenství narval třicet klacků. Ale ta děvka za to stojí!
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Konečně samonabíječka pumpičky?

Příspěvek od Ježura »

Výňatek z novinek na ZS... V listopadu budeme mít v prodeji i Sa26 9mm Luger za 5200kč..... tomuhle říkám výzva :clap
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Konečně samonabíječka pumpičky?

Příspěvek od Stenny »

Když nad tím tak přemýšlím, dají se na českém trhu sehnat náboje 7,62x25mm se střelou JHP? Google nic nenašel. Pak by ale pumpička byla hodně univerzální zbraň.
michal
VIP
Příspěvky: 142
Registrován: 17.02.2013 18:18

Re: Konečně samonabíječka pumpičky?

Příspěvek od michal »

To:Stenny
Buď si jistý, že budeš rád , když s tou S 26 trefíš v semi provedení terč 80 x 80 cm na 50 m.On když ten závěr z té zadní polohy narazí na předek, tak není boha to udržet v miřidlech.Proto se ,,sypaly" krátké dávky a když jsi viděl kam to jde, tak se to dá korigovat ( a když vystřílíš pár set nábojů), tak získáš určitý grif, kdy se budeš trefovat ( např.druhou, třetí dávkou...).
kubes
Příspěvky: 28
Registrován: 10.05.2013 9:55

Re: Konečně samonabíječka pumpičky?

Příspěvek od kubes »

Čau, snad to dávám správně - zeleňák nabízí toto:
http://www.zelenysport.cz/zasobniky/sa2 ... y-zasobnik
kdyby někdo toužil po originálech tak tady za "lidovku":
http://www.armac.cz/index.php?p=product ... 40-RAN-9mm
http://www.armac.cz/index.php?p=product ... A23-25-9mm
jinak původní tokarevácký zásobníky má za 90,-- Kč Kalvoda:
http://www.autodily-roudnice.cz/user_in ... 55&lang=cz
nebo po stovce se sumkou zdarma :)
http://www.autodily-roudnice.cz/user_in ... 30&lang=cz
michal
VIP
Příspěvky: 142
Registrován: 17.02.2013 18:18

Re: Konečně samonabíječka pumpičky?

Příspěvek od michal »

Rookie81 píše:zajímal by mě výkon "pumpičky" ve srovnání třeba s ultrakrátkým vz 58, někde jsem našel údaj o přebíjení 7,62TT střelou 85grs, úsťová rychlost 590m/s a energie 960J. Jestli by se to dalo srovnat s energií náboje 7,62x39 z hlavně 190mm.
Pumpička i vz 58 compact jsou podobných rozměrů, daly by se nosit i skrytě a přitom zásobníků pumpičky bych pobral daleko víc.
Pumpička zcivilněné bxn - v železe cca 2 mm důlek, 58 zcivilněné bxn cca 10 mm kráter.Asi tak.Nebe a dudy.
Odpovědět