Credit Suisse a pád finančních trhů

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Credit Suisse a pád finančních trhů

Příspěvek od Ortvar »

Zdravím rozpadlíci

Mám dotaz, zda pád takto renomované banky může znamenat začátek finančního kolapsu. Já vím, všichni ho již dlouho předpovídají, ale zatím nic.
Nerozumím tomu, proto prosím o validní názory.

Děkuji
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Credit Suisse a pád finančních trhů

Příspěvek od Alstratt »

Takhle, nektere ty banky maji rozdilne problemy, ale nejsou to typ problemu co si mnoho lidi mysli. Ono to nejsou ani problemy jako takove. Navic se to tyka jen nekterych bank primo ty pady bank. Mistni oblastni banky male ktere nejsou regulovane, ty problemy mit mohou nektere par jich v US a celkove jinde. V Evrpe ty banky jsou jinak regulovany, ty si sice nevydelaji tolik, ale maji vyssi stabilitu v tomto problemu, jelikoz jsou regulovany. V US jsou dost regulovany hlavne ty velke dulezite banky ktere si nemohou dovolit jentak padnout. U te svycarske to byla navic smes problemu. Dlouhe roky si o to koledovaly, delaly totalni prasarny u te svycarske. Hraly si na moc neutralni takovym stylem az delaly cerne spinave veci a to se jim vymstilo. Si najdete komu vsemu sve sluzby a jake poskytovaly. Si tu banku najdete na wiki, ma tam jeden skandal za druhym. Ono obecne neutralita svycarska je docela i nemale riziko pro svycarsko a jednou na to muze dost hnusne doplatit. Ve skutecnosti se neda uplne fungovat neutralne a navic je to totalni blbost na kterou se casem dojede a je to pak daleko horsi.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Credit Suisse a pád finančních trhů

Příspěvek od Alstratt »

Este doplnim. Ono se neni cemu divit ze to svycari tu svou banku musi zachranit. Kdyby to neudelaly jsou v dost velkem pruseru to by je solidne sundalo. Tak ono jim ani nic poradne nezbyva ani. Ani se nedivim ze se nechtelo te bance ani pomoci. Holt dojely na problemy o ktere si koledovaly, usmev je presel. Mohou byt radi za tu zachranu jinak by je to este vice bolelo tak tvrdy naraz. Muzete si najit co na to ta druha svycarska banka. Hezke to neni. To co se stalo v US je uplne prd v porovnani s tim svycarskem.

Ale urcite kdyby nekteri lidi chtely panikarit (na nikoho neukazuji), tak neni duvod zas. To chce klid. :) Tech problemu shruba podobnych bylo uz vice. Velky pad nehrozi z tohoto.

Tech pruseru uz bylo tolik ze s tim evropa a nejen ta zacla neco delat, a to zavedeni regulaci.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Credit Suisse a pád finančních trhů

Příspěvek od bacil »

Mám známýho bankéře (žádná malá ryba, ale větší "rozpadlík" než vy všichni tady dohromady - má na to), ten se jenom blbě chechtá a říká že se pořád ještě nic neděje.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Credit Suisse a pád finančních trhů

Příspěvek od guntroll »

Pokud se veřejně mluví o tom, že jde Deutsche Bank do háje (což už dělá od r.2008) tak se asi dít začíná. Má hezké pozice ve "zbraních hromadného finančního ničení" - v derivátech.

Ale vzhledem k tomu jak rychle se to oproti minulým dobám dostává do médií, tak mi to přijde jako chtěný a řízený proces - ono zavést CBDC není jen tak. Lidi to budou muset "chtít" a jako spása před krachem se to pěkně prodá - jako onehdá za kovidu cosi, co se nyní vylévá...
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Credit Suisse a pád finančních trhů

Příspěvek od Hagen »

bacil píše: 21.03.2023 23:12 Mám známýho bankéře (žádná malá ryba, ale větší "rozpadlík" než vy všichni tady dohromady - má na to), ten se jenom blbě chechtá a říká že se pořád ještě nic neděje.
No jo, bankéři,... to je kapitola sama o sobě. Nikdy jsem si nebyl jistý, jestli jsou větší komici, nebo tragédi :lol: .
Že se blbě směje mě tedy nepřekvapuje.
Co mě ale vážně rozesmálo je věta že to není malá ryba, ale všech "rozpadlíků" král. To se mi fakt líbí. :lol:
Odpovědět