Ukrajina x Russko 2022-2024

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Russáci jsou:

Svině
5
7%
Zloději a vrazi
2
3%
Obojí
60
90%
 
Celkem hlasů: 67
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

pylorus píše: 30.03.2023 9:01 Hagene, Serža mi poslal materiální pomoc pro 2 známé kluky na UA. Není to ani dezolát, ani trol. Prostě ho, jako mě, štve propaganda a nestranná adorace UA...
A čo si Kefalín predstavujetě pod takým pojmom "nestranná adorace"? :D
Tyhle řeči jsou už evergreenem českých diskuzí, začínají "nefandím Rusku", pokračuji podstatnou spojkou "ale" a končí špínou na straně Ukrajiny. A samozřejmě vždycky je na Ukrajině něco špatně víc, než na vojenské agresi s prvky genocidy na straně Ruska.
Situace je taková, že Ukrajina byla napadena Ruskem, její území je okupováno, její obyvatelstvo zabíjeno, mrzačeno či odvlékáno na převýchovu, takže pro normálního člověka není o čem diskutovat a co zpochybňovat. Jako jasný příznivec jedné ze stran konfliktu taky chápu, že všechny zprávy od Ukrajiny nejsou přesné či hodnověrné, to ale nic nemění na faktu, že tato strana má právo využít všech dostupných prostředků na obranu, i kdyby do toho spadalo mlžení či dezinformace cíleně vypouštěné pro zvýhodnění sebe sama.
vrb
VIP
Příspěvky: 897
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od vrb »

Já mám na propagandu jednoduchou poučku:

Lhát nepříteli je v pořádku.
Lhát spojenci je neslušné.
Lhát sám sobě je šílenství.

Je otázka, jestli se k nám propaganda chová neslušně/šíleně, nebo jestli nás vlastní sdělovací prostředky už považují za nepřátele.

Serža je prostě ostrý hoch, co nesnáší nespravedlnost a lži. Tak se snaží vyvažovat diskusi, někdy trochu nešťastným způsobem.
Rozhodně bych ho nepovažoval za proruského dezoláta.
Permonik
Příspěvky: 498
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Permonik »

vrbe a to se v praxi dělá jak, když si to samé tvrzení přečtou všichni tři?

Já ještě pamatuji, jak v mapě HK (vydání někdy před 89) byly nakresleny ulice, domy, linky MHD, pár ulic bylo jen tak v polích, dokonce tam jezdil i autobus jen tak a dle mapy všude kolem jen pole a les, jinak nic... nějak na té mapě "zapomněli" nakreslit, že je tam letiště. Takže aby to případně nenašel v mapě nepřítel, nebylo to v mapě ani pro místní, protože oni by patrně koukali do stejné mapy. A co vím, maximálně se tomu lidi zasmáli, ale jinak to bylo všem jedno
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od vratnikp »

Serža je borec v tom, že říká co si myslí i když jde o menšinový názor. Nálepkování podle "kdo není s námi je proti nám" je nízké, téměř i ubohé, na druhou stranu člověk tuší, co od takových lidí očekávat.
Osobně se domnívám, že takováhle mainstreamově rozdmýchaná animozita je zobecněně projevem strachu, nejistoty a toho, že onen člověk o sobě v hloubi ví, že je slabý. Na druhou stranu je určitě nemálo lidí, kteří vůči rusům chovají oprávněnou nenávist kvůli nějaké historické křivdě, takže není dobré hned všechny házet do jednoho pytle.

takže ted otestuju mantinely tohohle fora a řeknu to jednoduše, jako pravověrnej dezolát a šváb za kterýho obecně jsem, protože prostě říkám jak věci vidím a nikdo se neobtěžuje můj pohled vyvrátit argumenty, prostě sem blbej dezolát a tečka:

ukrajince mam u bezikupru, stejně jako rusy. Za mě jeden za 18, druhý bez dvou za dvacet. Podobná mentalita, podobná kultura. Ani k jedný straně necítím nějaký historický závazek, dluh, sympatie. Jsou mi prostě volní. Jediný co od nich chci je, aby mi nepodělávali život.

Ale doháje je v mém zájmu, aby jakýkoliv přepisování politický mapy evropy narazilo na jasnej odpor ostatních států. Nebojím se, že se rus zastaví až u rýna. ale když se mu to bude tolerovat, kdo další si řekne, že mu válčení stojí za ty polovičatý sankce?

Z tohohle důvodu mi sere stav západních sankcí - polovičatý tak, aby se jako něco dělalo, ale aby to velký kluky finančně nic nestálo a aby spodních 99% zchudlo jen do tý míry, že to nějak daj, budem si tu díky tomu tlačit zelenou agendu a ukazovat na putlera, že za to může on.

ale takovej je stav nejen našeho "státu". naše zájmy jsou až na posledním místě, nikdo se nestaží jakoukoliv situaci využít v "náš" prospěch.

Přitom se třeba vojenská pomoc dala smluvně podmínit např. těžebníma právama na východní ukrajině za velmi výhodných podmínek. To by mělo několik pozitivních rovin:
1) darované zdroje by byly kryty nějakou hmatatelnou hodnotou
2) rusové by dostali jasnej vzkaz, že evropa bude stát za ukrajinou až do osvobození té nejvýchodnější ukrajinské díry
3) investoři by čuchali po ukončení války velký množství levnejch energií v evropě
4)evropa by projevila zbytky páteře a taky si diktovala nějaký podmínky, ne jen skákala jak Zelenskyj píská

proč se nikdo o nic podobnýho nesnaží a naopak maximalizujou snahu všechnu zelenou agendu vydávat za pomoc ukrajině/škodění rusku? Protože maj ukrajinu na stejnym místě jako já a jedou si svojí agendu, tomu věřím.

vojenskou pomoc hodnotit nemůžu, nesleduju to, ty informace mi k ničemu nejsou, nestojí mi to za čas prokousat se záplavou propagandy abych si mohl odvodit nějakou informaci

záplava proukrajinský propagandy mi odrazuje od toho, se o dění tam zajímal. já chci informace, ne pohádky
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
sigurd
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od sigurd »

Nefandím Rusku, ale nefandím ani UA- z vlastných skúsenosti môžem povedať, že obidva "národy" sú "divná" zberba, ktorá má, z neznámych dôvodov, ostatných Slovanov za niečo menej. To nič nemení na veci, že Rusko je agresor, a že na UA trpia starci, ženy a deti. Nepokrytecky môžem povedať, že je pre nás výhodné, keď ukrajinci platia krvou, podporovaní našou "staršou" materálnou pomocou, vyčerpávajú tak použiteľné ruské ľudské zdroje, a znižujú tak pravdepodobnosť napadnutia ďalších štátov (teda aj nás).
To že sa tu v bezpečí "hráme" na proruských trolov, dezolátov, alebo mainstreamových prozápadých vriťvlezkov, situáciu na UA nezmení, akurát si tu vzájomne ľudsky ubližujeme a likvidujeme toto vynikajúce fórum.
Navrhujem skončiť s "názorovými" diskusiami, a dávať tu len odkazy+ komentár typu obsahu- proruský, proamerický,obojaký, svätá pravda, atď. Radšej tu budem po desiaty krát čítať "aký nožík mi doporučíte na natieranie paštéty", ako tie, pre (vlastnú) "pravdu" zapálené drísty.
Čo Vy na to?
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od mhi »

Zaujalo mne, jak se stale vice verejne (novinari, youtuberi) zacina mluvit o Severokorejskem modelu pro RF. Driv jsem to bral jako jednu z variant, ale cim je to realnejsi, tim vic se toho desim.

Aby nam pak nevznikla nejaka pragmaticka aliance, kdy CN bude "parazitovat" (a profitovat) na techto statech. Mate nekdo nejakou analyzu jak funguje ekonomika CN-Kimcongistan? Mozna je tady odpoved jak bude vypadat CN-Putinostan. Ono to ma i vliv geopoliticky, protoze pro pripad valky s CN ca. zapad by vznikly logicke aliance uz jen z duvodu "nemoznosti volit jinak".

-----------------

Z UA znam jen delniky .. prisli mi obecne lidsky i profesne lepsi nez mnozi cesi.

-----------------

Je zde takova fce "najit prispevky" uzivatele. Kdyz si vylistuju Serzovy, tak tam vidim urcitou spojitost. Minimalne v tom, ze vicekrat vytahnul tendencni veci (viz ten hajlujici clovek, nic moc to nerika k tematu; zrejme bych umel sypat z rukavu denne desitku podobnych prispevku z jedne nebo druhe strany, stacilo by asi jen sledovat prislusne weby, ze ? :) ). Treba by ale sam mohl napsat jak to vidi, proc pise co pise. Mne by to zajimalo.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Serža »

vlastní názor sem psát nebudu, jsem totiž vyděšený jak za komunistů, že bych za vlastní názor mohl být potrestán například banem :twisted:
btw děkuji všem, kdož se mě zastali (Patrol, pylorus, vrb, vratnikp)....btw je to přesně jak jste správně odhadli ve vašich příspěvcích
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Rafael »

I když jsem si přísně zakázal do těchto maistremových vláken, zvlášť do tohoto přispívat, Seržu & musím podpořit!

(Třeba i proto, a nejen proto, že něco, nějakou válku zažil).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
vrb
VIP
Příspěvky: 897
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od vrb »

Permonik:
Situaci vidím paradoxní v tom, že Rusko hraje víceméně otevřenou hru s odkrytými kartami. Což na západě není zvykem a proto se za jeho motivací hledá mnohdy i to, co tam vůbec není. Z toho je pak západ zmaten, teda aspoň propaganda zmate vlastní lidi a ti pak dělají věci, které paradoxně Rusku ženou vodu na mlejn.
Např. ten nárůst ve společnosti strachu, nejistoty, nespravedlnosti, nenávisti mezi různými skupinami, omezování svobody slova a tím i vlastně svobody diskuze a uvažování. To všechno si děláme my sami a Rusku to nahrává.
My lžeme sami sobě, kdežto Rusko ( Putin ) celkem jasně řeklo co dělá a kam tím míří.

Další je skupina lidí, kteří se snaží na tom vydělat, protlačit svoji agendu, nebo prostě jenom ublížit ostatním. Ti ještě přikládají pod kotel nejistoty a nenávisti.
Nedělejme si iluze, na západ od našich hranic nikoho nezajímají mrtví Slované. Pouze ekonomické a politické cíle.

Myslím si, že od začátku měly všechny strany jasně probrat svoje požadavky a najít nějaký konsensus bez střelby a bez postranních kliček.
Takovéhle hry na rádoby mír, ústupky, Minské dohody, Budapešťské memorandum, bezzubé sankce. Materiální pomoc UA řádově nižší než skutečné potřebná. To platilo na jednoduché, hloupé a slabé režimy středního východu a Afriky. BRICS je trochu jiný level.

Spravedlnosti se tam dobereme snadno asi jako na Balkáně. Můžeme si vybrat svoji stranu, ale nikdy si nemůžeme vybrat 100% správně.
Pokud bychom si přiznali všechnu pravdu, tak by se to velice nelíbilo vysoce postaveným na západě, protože by po nich někdo mohl chtít, aby zaplatili za svoje chyby.

Serža si aspoň nesere do huby.
I když střílel po Srbech dělostřelecké granáty a spoustu jich zabil, aby zachránil českou enklávu, tak uznává, že to vybombardování Bělehradu a uznání Kosova dává Rusku precedens udělat to samé na UA. Kdybychom to neudělali sami, tak teď máme plné právo řvát a nikdo neřekne ani popel. Když jsme se sami desítky let účastnili stejných svinstev po světě, co teď páchá Rusko na UA tak teď naše jednostranné řvaní dost smrdí, ať se to snažíme zakrýt libovolně silnou vrstvou propagandy.
Permonik
Příspěvky: 498
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Permonik »

vrbe, teorii tam vidím dobrou, ale prakticky s tím nemůžu souhlasit. Co jsem viděl zprávy, jak rusko prezentuje události svému obyvatelstvu, tak bych se neodvážil to označit za otevřené karty (co jim hrozí, čeho se mají od západu bát...). Stejně jako si myslím, že jde o jiné zisky a cíle, než "denacifikace".

Já bych si troufl říct, že ještě víc na západ, takové brity nebo francouze by nezajímali nejen slovani, ale ani mrtví rakušani. Málo kdo jedná pro obecné blaho. Spíš je to sledování zájmů (i když i zájem "třeba mi pak pomůžou oni" by nemusel být špatný). Když pomůžu důchodkyni s těžkým nákupem, protože nás pozoruje hezká sousedka, na kterou se snažím zapůsobit, tak je to sice mizerná motivace z hlediska morálky, ale furt je to dobrý skutek. To je alespoň moje vidění.

No a ten závěr bych viděl jako chybný, taková úvaha by totiž vedla v principu k nemožnosti se poučit a udělat příště něco jinak-lépe. Jak se to stane jednou, je to precedenc, že to tak jde dělat vždy a může to tak dělat kdokoliv. To by se mohlo říct, že Mnichov je precedent a tak kašleme na články NATO a jakékoliv jiné, protože každý má právo kašlat na kohokoliv. V historii také známe dost děsivé války, děsivé zbraně a děsivé chování vůči civilnímu obyvatelstvu (i nepřátelům). Já jsem docela rád, že se od toho naopak upustilo.Takže princip precedentu či "dávat mi právo taky se chovat špatně" si myslím, že by neměl být akceptován.
vrb
VIP
Příspěvky: 897
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od vrb »

BTW: Podle zákonů ČR je UN nyní de-iure zločinecká organizace:

HRC - Press Conference: Independent International Commission of Inquiry on Ukraine
Categories
Meetings & Events / Human Rights Council
Media / Press Conferences Production Date 16 Mar 2023 Video Length 01:05:49
https://media.un.org/en/asset/k1c/k1cqpqyep9 minuta 19:00

Protože dle PČR tam genocida je:
Policie navrhla obžalovat učitelku základní školy v Praze 6, která je obviněná za to, že při výuce popírala válku na Ukrajině.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... ine-228506
Je to furt dokola:
Perzekuce pedagogů v době komunismu
https://www.katyd.cz/clanky/perzekuce-p ... nismu.html

Edit:
Permonik:
Jo, co jsem slyšel tak Rusové svým vlastním lžou stejně jako naši nám tady. Buďme lepší, nejsme jako oni.
Já tím Rusko nijak neospravedlňuju. Samozřejmě, že to, co se tam děje je svinstvo. Ale my jsme to dělali taky. Z toho je mi nanic. Přiznejme si to a už to nikdy neopakujme.
Jo, to by se mi líbilo nejvíc, co navrhuješ kdybychom se jakožto celý svět poučili. Řekli si, tohle vedení válek je svinstvo a nebudeme už to nikdy dělat. A přestali to všichni dělat. Starali se o hospodářský a technický rozvoj. Měli bychom se všichni super.
Dětství jsem strávil v tom, že se po ww2 navzájem strašíme atomovkama, ale válčit nebudeme, protože nakonec by nepřežil vůbec nikdo a teď vidím, že se to zase děje.
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od mhi »

vrb píše: 30.03.2023 16:26 Myslím si, že od začátku měly všechny strany jasně probrat svoje požadavky a najít nějaký konsensus bez střelby a bez postranních kliček.
Ja fakt nevim jestli mam reagovat, protoze asi zijeme v uplne jine realite. Konkretne k teto valce, Rusko takhle primo vubec nefunguje a fungovat nemuze.

Obecne se lide ke lzim (obecneji manipulacim) dopousti, pokud nemohou dosahnout pozadovaneho vysledku primou cestou (nebo je ta cesta o mnoho slozitejsi).

Jako dovedete si nekdo predstavit, ze v TV by Putin mel proslov, kterym by rekl: "hele, ja chci valcit pac moji tri radcove to v historii takhle delali, a tak jestli nechcete do pracovniho tabora vsichni, tak poslete svoje syny na UA kde je mi pomuzete s mymi zamery ? To ze nebudete mit iphony a postupne z nas bude Severni Korea je mi putna, protoze vase zajmy se nekryji s temi mymi a ja radsi budu zit v totalitnim skanzenu nez se podrobovat realite okolo mne."

Ano, zapadu se samozrejme slabe Rusko hodi, stejne tak se mu hodi slaba Cina, Iran, Irak, ... ale nerekl bych, ze to je pro nas existencni problem. Pro Rusy (resp. Putina a jeho okoli) je zapadni usporadani naprosto existencni.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

vrb píše: 30.03.2023 17:09
Je to furt dokola:
Perzekuce pedagogů v době komunismu
https://www.katyd.cz/clanky/perzekuce-p ... nismu.html

Permonik:
Jo, co jsem slyšel tak Rusové svým vlastním lžou stejně jako naši nám tady. Buďme lepší, nejsme jako oni.
Já tím Rusko nijak neospravedlňuju. Samozřejmě, že to, co se tam děje je svinstvo. Ale my jsme to dělali taky. Z toho je mi nanic. Přiznejme si to a už to nikdy neopakujme.
Ta premisa, že lžeme stejně jako Rusové, se opírá o jaká konkrétní fakta?
A vážně je trestání lži totéž, co zakazování pravdy?
Pokud s takovýmito tmářskými předsudky vstupuješ do diskuze, nemůžeš se divit že se ti dočká nelichotivých nálepek.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Údajně stačí k úspěšné kontrole okupovaného území když kolaboruje 8% obyvatel.
Počítají se do toho jak dobrovolní kolaboranti, tak kolaboranti z donucení.
Docela by mě zajímalo, jak si stojí Česká republika v počtu přívrženců ruska, kteří by do té kolaborace šli.
Obávám se, když to kolem sebe vidím, slyším, čtu,...že by to rusák s našinci měl celkem snadné. :puke
vrb
VIP
Příspěvky: 897
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od vrb »

O to bych se nebál. Už v současnosti je tu kolaborantu s ruznymi jinými mocnostmi více než dost.
Prostě by lidi jen prekabatili a jelo by se dal. Už jsem to za svůj život v ČR párkrát viděl.
Záleží jak moc by bylo Rusko stabilní a jaké by mělo do budoucna vyhlídky.
Samozřejmě by se to zase rozdělilo dle Gausovy křivky na pár frenetickych hujeru, mlčící většinu a pár nesmiritelnych odbojářů.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Ivana »

Hagen píše: 30.03.2023 20:50 Údajně stačí k úspěšné kontrole okupovaného území když kolaboruje 8% obyvatel.
Docela by mě zajímalo, jak si stojí Česká republika v počtu přívrženců ruska, kteří by do té kolaborace šli.
8% by bez problémů sehnali i ve sněmovně.

vrb: Nejsem si jistá, že to chápu dobře. Nebál by ses, kdyby nám zas vládli rusáci?
vrb
VIP
Příspěvky: 897
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od vrb »

Nebál bych se o nedostatek kolaborantu.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Ivana »

Aha.
To se určitě nebojej ani rusáci. 8% lidí, co udělají pro peníze a vlastní prospěch cokoliv nebo téměř cokoliv bych řekla že se najde v leckterém národě. Příkladů máme dost.
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od drigon »

Konečně jsem se sem dostal a nestačím zírat, jaký zde zavládl svěží vítr diskuse. :shock:
Serža, vrb, Rafael, Ivana, Hagen a další... . Jen tak dál. :yes :hand

...
Informace o osmi procentech obyvatelstva, jejihž podpora je umožňující k provedení "bratrské pomoci" je pro mne nová. I když vzhledem k rozštěpení společnosti je docela možné, že těch 8% bude mít víc stran, což může vést k rozkolu společnosti a jejímu následnému ovládnutí ("rozděl a panuj").
Koukej tak, aby jsi viděl.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Ivana »

Na páté koloně musíš tvrdě pracovat předem. A nové to není, jsou to staré metody KGB.

Ta britská zpráva je tady: https://rusi.org/explore-our-research/p ... ruary-2022
A celá zde: https://static.rusi.org/202303-SR-Uncon ... al.pdf.pdf

Je to v angličtině.
Mimochodem, kdyby sem hypoteticky opravdu vlítli rusáci, na kterém seznamu bys byl, vešel by ses do "Those who were deemed apathetic."?
Odpovědět